Esileht Pereelu ja suhted Kooselu araablasega

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kooselu araablasega

Postitas:

Kas kellegil on kogemusi kooselust või lihtsalt tutvusi? Mida arvestada suhet luues – lähtudes kultuurilisest erinevusest ja traditsioonidest? jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 14:54; 06.12 15:47; 06.12 16:50; 07.12 18:44;
To report this post you need to login first.

Kust kuu pealt Sina küll siia maailma nüüd täna kukkusid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jookse!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui lendavad kohale PK Käod, kes nii provokatiivse küsimuse peale targutama hakkavad, ütleks ma , et inimesi on igasuguseid igal pool. Võid leida nii hea kui halva mehe iga rahvuse hulgast. Araablase puhul pead austama tema kultuuri (seda peab ju igas suhtes) ja see on teistsugune. Perekeskne, kus kõigil on kindel roll. Tema arusaam oma naisest on tolle ülim kaitsmine ja hoidmine.
PS. kui kavatsete lihtsalt suhet luua ja ta ei soovi abielluda, siis arvesta sellega, et ta ei võta sind tõsiselt ja tegelik suhtumine sinusse on kui prostituuti, vaatamata kõlavatele sõnadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kunagi koos Ameeriklasest korvpalluriga, nüüd on see minevik.Ei taha peale eesti mehe kedagi teist.Vat kui laseb su lapsega sinna Araabiamaadesse jalga kunagi….oii eii…ei taha.Ma ei ütle, et kõik sellised aga eks te neid lugusid olete ju isegi kuulnud.Nagu see naine, kes Egiptuses lapsest ilma jäi…ei teagi mis sellest loost saanud.Tüüp paistis jumala norm jne ja vat mis juhtus.Kultuuride erinevus on tihtipeale ikka väga suur ja kombed.No ühesõnaga pole minu rida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegemist on hetkel nn nooremas keskeas olevate isikutega, kes koos lapsi saada ei soovi (mõlemad lahutatud ja lapsed olemas) ning antud hetkel harrastavad vaid sõprust, siis osad mured eos juba välistatud 🙂 Huvitavad tähelepanekud ja kogemused teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 14:54; 06.12 15:47; 06.12 16:50; 07.12 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks sul seda vaja on?
Ega s*tta ei pea ka sööma, et teada saada, et pole maitsev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 16:04; 06.12 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtlesin paar aastat ühe kristlasest araablasega; mis see usk muudab, ei oska kommenteerida. Kindlasti pead valmis olema allasurutud tunneteks, mis võib lõpuks ka tugevamad meie hulgast murda. Näiteks ütleb ta sulle midagi, mis paneb sind halvasti tundma, sellele järgneb tunde või isegi päevi kestev arutelu, kuidas sa said sõnumist valesti aru ning kuidas ta tegelikult üldse ei öelnud seda, mida ta tegelikult ütles ning kuidas ta hoopis midagi muud mõtles ning sina, ullike, asjadest jälle valesti aru said. Ainuke asi, mida ta ei ütle, on ‘sorry, et ma su tundeid riivasin ning sind halvasti tundma panin’. Võib-olla ka lihtsalt tüüpiline meeste värk, tema puhul hakks see lihtsalt eriti silma. Valisin enda terve psüühika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on siis need, kes iga sellise teema peale soovitavad lugeda Sinisuka raamatuid, sest seal on kogu tõde kirjas?

Kõik sõltub ikka konkreetsest indiviidist. Sõua tasa ja targu ja ära võta liigseid riske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nagu deja-vu tekib sellist küsimust igasse foorumisse paar korda kvartalis, täielik copy-paste ja silmaklappides elav teemaalgataja[/tsitaat]Mul on kahtlus, et teatud teemade tegemise eest tegijatele makstakse. Või siis teevad lihtsalt niigi palgalised inimesed neid ülilühikesi \”mida te sellest arvate\” teemasid, et foorumit elus hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 16:04; 06.12 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mul on kahtlus, et teatud teemade tegemise eest tegijatele makstakse. Või siis teevad lihtsalt niigi palgalised inimesed neid ülilühikesi \”mida te sellest arvate\” teemasid, et foorumit elus hoida.[/tsitaat]

Võib olla mõni ei olegi igapäevane foorumites istuja ja sobraja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 14:54; 06.12 15:47; 06.12 16:50; 07.12 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav pea 15 aastat abielus pakistanlasega. Too tuttav on kõva mutt ja teda juba ei painuta enda järgi. Mees on väga perehoidja. Elavad Euroopas. Tähtis ongi algusest peale iseendale kindlaks jääda ja mitte lasta end tõmmata \”teise kultuuri naiseks\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://foorum.usk.ee/index.php?PHPSESSID=e2d52a881ed7c842b223f1e5b0a6d701&topic=3364.0

Soovitan lugeda veidi altpoolt kommentaare.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Risky business – tõenäosus s*ta sisse astuda on ülisuur. Eriti kui tegu islami usku isendiga.
Arvesta sellega, et naine ei ole mehe jaoks võrdne. Naine on tema omand – vastutusvaldkonda kuuluv. Sa võid küll igasuguseid asju arvata, kuid ta on üleskasvanud teadmisega, et mees on naisest üle.
Uuri natuke, mis Human Rights Watch jt organisatsioonid kirjutavad naiste elust-olust islami maades.
Lisaks – mis erilist armuoskust on oodata meestelt, kellel usk keelab seksi enne abielu, kus naisi lõigatakse ümber… jne? Neil lihtsalt ei ole neid oskusi ja teadmisi. Libedad sõnad ei ole veel armastus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Risky business – tõenäosus s*ta sisse astuda on ülisuur. Eriti kui tegu islami usku isendiga.
Arvesta sellega, et naine ei ole mehe jaoks võrdne. Naine on tema omand – vastutusvaldkonda kuuluv. Sa võid küll igasuguseid asju arvata, kuid ta on üleskasvanud teadmisega, et mees on naisest üle.
Uuri natuke, mis Human Rights Watch jt organisatsioonid kirjutavad naiste elust-olust islami maades.
Lisaks – mis erilist armuoskust on oodata meestelt, kellel usk keelab seksi enne abielu, kus naisi lõigatakse ümber… jne? Neil lihtsalt ei ole neid oskusi ja teadmisi. Libedad sõnad ei ole veel armastus.

[/tsitaat]

Usk keelab seksi enne abielu – see tähendab, et tulevane naine peab olema pulmaööni süütu. Meestele pole midagi keelatud, nemad kasutavad enne abielu prostituute, vägistavad majateenijaid jne nemad ei pea süütud olema. Naised lõigatakse ümber eesmärgiga neile seks vastikuks ja valulikuks muuta, siis on 100% kindel, et naine oma meest petma ei hakka, kuna ta seksist mingit naudingut ei saa vaid ainult valu ja halvemal juhul ka veritsevaid rebendeid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Usk keelab seksi enne abielu – see tähendab, et tulevane naine peab olema pulmaööni süütu. Meestele pole midagi keelatud, nemad kasutavad enne abielu prostituute, vägistavad majateenijaid jne nemad ei pea süütud olema. Naised lõigatakse ümber eesmärgiga neile seks vastikuks ja valulikuks muuta, siis on 100% kindel, et naine oma meest petma ei hakka, kuna ta seksist mingit naudingut ei saa vaid ainult valu ja halvemal juhul ka veritsevaid rebendeid…[/tsitaat]

Loen ja imestan, et kommenteerivad teemat need, kes teab araablastest ainult netist vöi raamatust loetu pöhjal. Sellepeale aga pole tuldud, et raamat tahab müümist ning paljudele lugudele on volüümi juurde pandud. Jah, ka mina olen telekast kuulnud, kui üks moslemist isa tappis oma tütre, aga palju tapetakse/vägistatakse tütreid isade poolt meil siin, Euroopas?!

Enamus ei tea, et araablasel ja araablasel ning moslemil ja moslemil on väääääga suur vahe.

Aafrikas löigatakse naisi ümber, aga see ei ole usk, vaid antud religiooni primitiivsuse tipp ja tava.
Suur on vahe, millisest riigist on tulnud araablane- Jordaania, Egiptus, Iraak, Somaalia, Liibanaon, Saudi- Araabia…..!
Me ei saa ju Euroopas vörrelda itaallast ja eestlast- vahe on ju ülisuur.

Araablaste juures on väga tähtis teada, milline on tema pere ja suguvösa. Mida väiksemast asulast/külast nad pärit on, seda tugevamad on traditsioonid ja reeglid.
Köige tähtsam on mehe kodumaale minna ja vaadata, kuidas SINA pead seal käituma ja mis on sinu öigused.
Tean üht 3 lapselist naist, kes läks asimest korda oma mehe kodumaale, kui lapsed olid juba sündinud- ülla, ülla- naine pidi hakkama rätikut kandma, kuna nende suguvösa köik abielunaised kannavad rätikut. Kelle süü see oli? Miks naine löi pere mehega, kelle suguvösa ta ei tundnudki?
Aga mees oli rikas ja see oli tähtsam.
Tean ka naisi, kes vöivad araabiamaades kanda nii pölvpükse, kui ka lühikeste varrukatega pluusi – see köik oleneb mehest.
Kui naine ise on normaale, siis koheldakse sind kui välismaalast ja ei vaadata viltu sinu harjumustele ja omapärale.

Vöi et araabia naisi koheldakse halvasti? Pole paremat ja ilusamat elu naisel, kellel on haritud ja öppinud mees- seda kahjuks ei kirjutata raamatutes, kuidas elab üks tavaline araabia perekond ja kui suur sönaöigus on sellises peres naisel.

Negatiivne info müüb ennast alati paremini.
Matse leidub igal pool!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ikkagi on totaalselt teisest kultuuriruumist kui meie, ja mina ei jamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pumpab rahast tühjaks ja jätab koos võlgadega maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nendega palju suhelnud ja tunnen moslemite mõttemaailma ja käitumismustreid. Mitte mingil juhul ei looks suhet moslemiga! Sõber võib olla nendega. Aga abielluda või lapsi saada – EI IIAL!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[big][red]Põgene[/red][/big] kohe ja kiiresti ja kaugele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen abielus saudiaraablasega. Mida sa täpsemalt teada tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on olnud üleval veidi üle päeva. Enamus kommentaare ei vasta püstitatud küsimustele. Peamine soov oli teada \”Mida arvestada suhet luues – lähtudes kultuurilisest erinevusest ja traditsioonidest?\”
Kägu 18:32 kuidas on võimalik sinuga veidi vestelda? jätad ehk maili aadressi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 14:54; 06.12 15:47; 06.12 16:50; 07.12 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen abielus moslemist araablasega (Iraagist) nyydseks 7a ,tutvust on aga juba ligi 13a. Elame Skandinaavias ning meil on yks laps. Mis ma oskan siis öelda: koik soltub inimesest. Sama kehtib ka ju eestlasest mehe puhul. Kultuurilised eripärad on siiski väga suured ja nendel teemadel kompromissidel joudmine eeldab väga intelligentseid ja paindlikke inimesi. Selline suhe ei ole kergete killast , aga milline suhe seda ongi. Minu mees on elanud Euroopas 12a eluaastast saadik. Tema oed rätti ei kanna ja on abielus teisest rahvusest , kultuuriruumist (nö kristlastega) pärinevate partneritega. Samas on asju , milles me kunagi kokkuleppele ei joua. Pole lihtsalt mottet vaielda. On arusaame ja toekspidamisi , mis on emapiimaga sisse joodetud ja need ei muutu kunagi. Ei ole nii, et koik on halb on ka väga palju positiivset , aga kui saad lapse araablasega pead ikka hoolega mehe tagatausta uurima (soovitavalt voiks kogu suguvosa Euroopas elada ilma sygavamate sidemeteta kodumaaga). Araablase naisena jääd araablasest kaasa perele alati vooraks. Sinust kui naisest peab tema pere väga lugu, kuid nähtamatu kultuurisein jääb alati teie vahele. Abielu jooksul on olnud palju tormilisi tylisid ja tagantjärele targutades ongi olnud tegemist kultuurilise eripäraga. Meie naine nimelt ei ole harjunud sellisel kujul oma meest ymmardama nagu neil kombeks on. Mees selles kultuuriruumis soovib naiselt jäägitut tähelepanu ja hoolitsust. Ta eeldab, et oled eelkoige NAINE temale ja siis alles isiksus ja inimene. Meid pole , aga niiviisi kasvatatud . Meie naine on isepäine ja iseseisev ning väga raske on sellist kutsikavaimustust jäägitult teeselda. Mina olen nyydseks ennast kehtestanud ja tallegi selgeks teinud, et naisena olen selline nagu olen ja kellegi pilli järgi tantsima ei hakka- olgu siis voi araablane.
Kokkuvotteks- selliselt valitud tee ei ole kerge ja alati on parim, kui pere siiski luua inimesega , kellel sarnane keel ja kultuuritaust. Kuid ega see suur armastus ju ei kysi. Araablasega sidumisel peab lihtsalt väga ettevaatlik olema ja valitud mees peab toesti seda koike väärt olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud abielus araablasega 6 aastat ja saame väga hästi läbi. Kuid samas olen olnud sama usku temaga juba 8 aastat, nii et see aitab. Kõrvalt vaatan, et eri usku, ehk siis moslem ja mittemoslem ei püsi kaua koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas kellegil on kogemusi kooselust või lihtsalt tutvusi? Mida arvestada suhet luues – lähtudes kultuurilisest erinevusest ja traditsioonidest? jne[/tsitaat]

arvestama pead seda, et varem või hiljem hakkad elama, kott peas, ja räägid vaid siis, kui kana pissib. lapsest ilmajäämisega riskid ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:39; 10.12 11:40;
To report this post you need to login first.

[small]Yanna68 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Perekeskne, kus kõigil on kindel roll. Tema arusaam oma naisest on tolle ülim kaitsmine ja hoidmine.

[/tsitaat]
ei, tema arusaam oma naisest on tolle omamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:39; 10.12 11:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Kooselu araablasega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.