Esileht Pereelu ja suhted Kooselu ihne kaaslasega

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 207 )

Teema: Kooselu ihne kaaslasega

Postitas:

Mul oli ema hästi kokkuhoidlik. Tema poes kunagi midagi ei vali, alati võtab kõige odavama 🙂 Ennast pean mõõdukalt kokkuhoidlikuks. Pigem kokkuhoidlikuks, aga on osa asju, mille puhul ma raha ei loe. Näiteks kui läheme välja sööma, siis ma ei võta kõige odavamat praadi, vaid võtan, mille järele kõige suurem isu on. Mis mõttega muidu üldse välja sööma minna?

Minu meelest, lisaks ihnsusele ja laristamisele, tuleb kaaslaste puhul vaadata ka erinevaid prioriteete. Me oleme mehega minu hinnangul mõlemad mõõdukalt kokkuhoidlikud, aga kummalgi on omad valdkonnad, kus me raha pigem ei loe. Mehel näiteks peavad spordiasjad olema kõige kvaliteetsemad ja kallimad ning ta vahetab neid tihti.

Üks veidi naljakas seik on see, et me anname mehega erinevalt tippi. Kui restoranis käime, siis mees tahab alati jätta minu maitsele liiga suure tipi. Nt kui restoranis on arve 400 €, mees tahab jätta kindlasti 40, või isegi 50 €. Mina jätaks 20 €. Aga taksoga koju sõites maksab mees arve peaaegu sendi pealt. Minu meelest jällegi on taksohinnad nii odavad ja summad nii väikesed, et seal ma jätaks rohkem tippi. Kui arve on 5 €, siis ma annaks kindlasti 7. Kui arve on 7 €, siis 9 või isegi 10 annaks mina. Olengi teinud, et hoian 2 € mündi taskus ja poetan selle taksost väljumisel juhile.

Ükskord restoranis olles oli meie kõrval lauas kole stseen. Seal istus kaks paari. Kui arve toodi, hakkas ühe poole mees jaurama, miks peame pooleks maksma, kui Tiina ja Tanel jõid rohkem veini? Tema naine patsutas teda seljale, võttis oma rahakoti välja ja maksis nende poole arvest ära. Sellise tüübiga ma läbi ei käiks. Meie sõprade seas käib pigem alati kemplemine, kes saab rohkem välja teha.

 

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:17; 17.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa mul ihne kuidagi ei ole. Küll aga olen mul suhtlusringkonnas olnud väga ihneid inimesi. Esmalt tulevad meelde need poolsõbranad, tuttavad või kursuseõed, kes kohvikusse minnes võtsid ainult tee ja siis hakkasid koogiampsu lunima. Või lausa ründasid oma kahvliga su praadi ja küsisid kokteili maitsta. Rääkimata neist “mitesuitsetajatest”, kes alalõpmata suitsu lunisid. Või ühika- või matkakaaslastest, kes salaja teiste toitu sõid. Ka ei kippunud neil olema juhuslikult rahakotti kaasas või vajasid väga seda pluusi sinu kapis laenuks…aga tagasi kunagi ei toonud või müüsid isegi edasi. Kusjuures sellistel tegelikult oli alati raha. Lihtsalt neile endale tundus, et nii ongi kaval elada ja lollid on, kes nii ei tee

Need, kel päriselt polnud raha, kas ütlesid, et ma ei saa tulla, mul pole praegu raha või ütlesid lihtsalt, et ei tule.

Kui neid esimesi, ampsu, lauvärvi, pluusi ja sigaretilunijaid põlati sisimas täiega ning hiljemalt paari aastaga seltskonnast välja raputati, siis neid päris-rahatuid tegelikult vaikselt toetati. Meil kutsuti neid rahasüste “tähtajatuteks tagastamatuteks laenudeks”. Kui andsid kellelegi raha, siis öeldi väga selgelt, kas käristan välja või see on laen või tähtajatu laen. No et mitte otseselt kingitus, aga laen, mida ei pruugi aga võib tagastada ning kui tahab tagastada, siis kasvõi 50 aasta pärast. Aga ei pea tagastama. Ja neid ei käidud siis iial tagasi küsimas.

Neid, kes püüdsid igalt poolt maksmata pääseda ja maksimaalselt tasuta kraami kotti ajada, oli päris jube vaadata. Mul on vist sada lugu sellistest inimestest/juhustest. Tüüpilisemaid tänapäeval on need, kes kuskil autosalongis või telekomettevõttes laua pealt kausist karamellkomme endale peotäitega taskusse ajavad.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 17.01 11:20; 17.01 14:57; 17.01 15:26; 17.01 18:22; 17.01 21:48; 17.01 22:03; 18.01 13:10; 18.01 13:56; 18.01 14:01; 18.01 14:16; 19.01 20:11; 21.01 19:23; 21.01 19:31; 22.01 11:36; 22.01 11:40; 22.01 11:46; 22.01 13:13; 22.01 15:06; 22.01 15:14; 23.01 10:53; 23.01 12:14; 26.01 16:22; 26.01 19:02; 26.01 19:39; 07.02 14:32; 09.02 16:36; 13.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit küsimus, et kas on koos elatud ka ihne kaaslasega?

Sa ei oska seda sõna käänata. Ihnsa kaaslasega. Ihne on nimetav kääne.

Vale, need on 2 erinevat sõna, tähendus on küll sama:
ihne- ihne, ihnet
ihnus – ihnsa, ihnsat

Õigekeelsussõnaraamat

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 12:32; 17.01 14:09; 17.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne Jõulupühi sai ka võimalust kasutatud ja tuttavaga spaas käidud. Ikka pikalt mõtlesin, kas see on seda väärt, aga kokkuvõttes jäin väga rahule ja puhatu aja jooksul ei keerelnud kulutatud eurod silme ees. Võtsin seda lihtsalt kui kinki endale ja tuttavale tehtud tööde eest.

Vot minu hinnangul on ihnus see kui keelad või ei raatsi enesele head ja mittemateriaalset lubada (jätad näiteks spaasse või restorani minemata), et raha säästa juhul kui sul arvel selleks jätkub, elad kenasti rahaliselt sealjuures ära.

Aga vbl. teenid vähe ja peadki kokku hoidma (nn. Koonerdama), et ära elada, pead majanduslikult vaid enesele lootma ja sind saadab seega hirm mitte hakkama saamise ees. See ei ole päris negatiivses mõistes kooner.

Sel juhul on nn. koonerdamine ja kokkuhoid  õigustatud, teisiti ei saagi. Hullem oleks palk nädalaga laiaks lüüa ja siis ma ei tea kuidas uue palgani venitada.

Kulude-tulude kontrollimine, tööriistade jm. Ostmisele läbi kalkuleerimine ja venitamine on väga okei minu arvates, kui midagi olulist või elu segavat tegemata ei jää (eelistan ka vajalike asjade rentimist sel juhul), kõiksuguste asjade omamine pole ülearu praktiline  ja mõistlik.

Elamist oma võimetega vastavuses ei pea ma samuti koonerluseks või ihnuseks – kui ei saa või pole mõistlik lubada, siis pole.

Laenurahaga laristamine pole minu arvates kuidagi mõistlikum tegevus.

Aga häid emotsioone ja mälestusi loovate teenuste ja kogemuste hankimise juures penne veeretada pole mõtet, see on ihnus. Selline mees kodus on nõme mees ????.

Kui sina jasinu armsam saavad hea tuju ja naudivad, siis on väärt kulutamist – elu on rohkem selleks.

Tundub, et pead elu üle laiemalt mõtisklema – et kas soovid surra pikkade  tööriistaridade jt. Vidinate keskel või õnnelike mälestuste seltsis.  Mida tähtsaks pead, sinna siis ka vastavalt panustad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 21:41; 16.01 21:46; 17.01 13:14; 17.01 18:11; 18.01 13:18; 26.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mul oli ema hästi kokkuhoidlik. Tema poes kunagi midagi ei vali, alati võtab kõige odavama ???? Ennast pean mõõdukalt kokkuhoidlikuks. Pigem kokkuhoidlikuks, aga on osa asju, mille puhul ma raha ei loe. Näiteks kui läheme välja sööma, siis ma ei võta kõige odavamat praadi, vaid võtan, mille järele kõige suurem isu on. Mis mõttega muidu üldse välja sööma minna?

Minu meelest, lisaks ihnsusele ja laristamisele, tuleb kaaslaste puhul vaadata ka erinevaid prioriteete. Me oleme mehega minu hinnangul mõlemad mõõdukalt kokkuhoidlikud, aga kummalgi on omad valdkonnad, kus me raha pigem ei loe. Mehel näiteks peavad spordiasjad olema kõige kvaliteetsemad ja kallimad ning ta vahetab neid tihti.

Üks veidi naljakas seik on see, et me anname mehega erinevalt tippi. Kui restoranis käime, siis mees tahab alati jätta minu maitsele liiga suure tipi. Nt kui restoranis on arve 400 €, mees tahab jätta kindlasti 40, või isegi 50 €. Mina jätaks 20 €. Aga taksoga koju sõites maksab mees arve peaaegu sendi pealt. Minu meelest jällegi on taksohinnad nii odavad ja summad nii väikesed, et seal ma jätaks rohkem tippi. Kui arve on 5 €, siis ma annaks kindlasti 7. Kui arve on 7 €, siis 9 või isegi 10 annaks mina. Olengi teinud, et hoian 2 € mündi taskus ja poetan selle taksost väljumisel juhile.

Ükskord restoranis olles oli meie kõrval lauas kole stseen. Seal istus kaks paari. Kui arve toodi, hakkas ühe poole mees jaurama, miks peame pooleks maksma, kui Tiina ja Tanel jõid rohkem veini? Tema naine patsutas teda seljale, võttis oma rahakoti välja ja maksis nende poole arvest ära. Sellise tüübiga ma läbi ei käiks. Meie sõprade seas käib pigem alati kemplemine, kes saab rohkem välja teha.

Ma olen nõus, et kui täiskasvanud paarid hakkavad omavahel niimoodi senti saagima kui see teie kõrvallaua paar, siis see on kole. Samas olen ise kunagi ülikooli ajal olnud sellises olukorras, kus käisime suurema seltskonna sõbrannadega väljas kokteile joomas ning alles arve maksmisel ütles üks sõbranna, et arve jagame ju kõik võrdselt eksole. Keegi vastu ei olnud ja ma ka ei tahtnud olla, aga mina jõin õhtu jooksul 2 väikest kokteili ja see sõbranna, kes tahtis arve võrdselt jagada, jõi umbes 4-5 topeltsuuruses kokteili. Teised jõid midagi sinna vahepeale. Igatahes kui minu kokteilid maksid kokku 100 krooni, siis minu osa arvest oli 400 krooni. Arve maksin ära, aga mitte kuigi hea meelega, ma ei tea, kas see teeb mind nüüd ihneks. Mul oli see raha olemas, ei olnud õnneks päris nii, et oleks sellepärast nälga jäänud, aga ise käisin sellel ajal alles miinimumpalga eest praktikal, seega see polnud minu jaoks väike raha.
Mainin, et see arve jagajast sõbranna tegelikult ei olnud üldse mingi teiste kulul elaja, aga tal oli juba nooruses teistest parem töökoht, ostis endale kalleid riideid ja ilmselt tema jaoks oligi see kokteili raha selline peenraha, et ta ei mõelnudki üldse selle peale, et kellegi jaoks see nii ei ole.</p>

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 17.01 13:46; 17.01 23:40; 18.01 14:46; 18.01 14:56; 18.01 17:37; 19.01 10:55; 21.01 00:48; 21.01 00:51; 21.01 22:43; 22.01 14:49; 22.01 14:56; 22.01 15:16; 22.01 16:01; 22.01 22:35; 23.01 12:58; 23.01 20:05; 27.01 01:46; 08.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kooner, teiste arvelt küll kunagi ei ela, aga endale luban üsna vähe. Ma ei teagi, miks, aga aja jooksul on see süvenenud. Mul on tegelikult ju u aasta palga jagu varusid olemas ja sellest peaks piisama, aga ikkagi on kuidagi ebakindel tunne tuleviku suhtes. Veidi on nagu põhjust ehk ka – esiteks on mul 3 last, kellest vanim lõpetab sel aastal gümnaasiumi, st ma muutun kahelapseliseks ja lapsetoetus kaob, aga eeldatavasti on mul vaja teda ülikooliõpingute ajal edasi toetada; teiseks on mu ema tervis halvenenud ja hooldekodukoha vajadus võib tekkida üsna järsku; kolmandaks mu enda tervis jukerdab ja võib tekkida vajadus töökoormust vähendada; neljandaks võib mu töökoht üldse ära kaduda.
Aga võimalik, et koonerlus on mu loomuses, mu isa oli ka kooner – samas tänu oma rahavarudele sai ta viimase aasta muretult hooldekodus olla. Ema ei ole kooner, tema küll enda peale ei kuluta, aga annab rahulikult kogu oma raha minu vennale, kes on alkohoolik ja pikaajaline töötu.
Ma ei kujuta ette, kuidas suudavad osad inimesed palgapäevast palgapäevani elada, nii et neil vähimatki varu pole? Kas neil on siis alati olemas mingi backup, kelle käest hädaolukorras raha laenata (vanemad vms)? Või loodavad ootamatu väljamineku tekkimisel krediitkaardi või laenude peale?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 12:32; 17.01 14:09; 17.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kuidas suudavad osad inimesed palgapäevast palgapäevani elada, nii et neil vähimatki varu pole? Kas neil on siis alati olemas mingi backup, kelle käest hädaolukorras raha laenata (vanemad vms)? Või loodavad ootamatu väljamineku tekkimisel krediitkaardi või laenude peale?

See läheb algteemast küll kõrvale, aga ma vastan sulle. Enda sisukohalt.

Vastus on see, et mitte iial ei saa olla varu piisavalt. Järelikult pole mõtet seda kokku kuhjata.

2016. aastaks oli meil varu 10000 eurot pangaarvel, 11 000 umbes aktsiates ja 19 000 umbes suhteliselt likviidselt kullas. Ja siis tuli see nädal, kui hukkusid ootamatult ja teineteisest sõltumatult mu ema ja mehe isa. Kõik kulud meile, teisi sugulasi polnud, elasid üürikorterites. Noorte inimestena (u 55) matuseraha neil kuskil riiuliserval polnud või me ei leidnud.
Meie suvemaja põles maha (oli küll kindlustus) koos dokumentide, arvutite jms kraamiga. Kaks majas olnud koera ja kass said tõsiseid põletusi – lõpuni ma ei mäletagi, aga esimese kuu arved loomaarstilt olid üle 9000 euro. Mehel varastati seljakotist bussis rahakott ja juba uus asemele ostetud arvuti ja telefon. Tütar sattus autoõnnetusse ja vajas mõne nädala pärast kallist taastusravi ja massaaži.
See kõik 8 päeva sees.

Sääste pole kunagi piisavalt, isegi kui on nagu meil oli.

Seega on arvel kuskil max 400 eurot, et mingi jama puhul saab nädalakese hakkama. Ja tõesti kasutamata krediitkaardid lauasahtlis. Enam ei kogu küll midagi, sest mingi vähem kui 200 tundi võib võtta kahe inimese 15 aasta säästud.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 17.01 11:20; 17.01 14:57; 17.01 15:26; 17.01 18:22; 17.01 21:48; 17.01 22:03; 18.01 13:10; 18.01 13:56; 18.01 14:01; 18.01 14:16; 19.01 20:11; 21.01 19:23; 21.01 19:31; 22.01 11:36; 22.01 11:40; 22.01 11:46; 22.01 13:13; 22.01 15:06; 22.01 15:14; 23.01 10:53; 23.01 12:14; 26.01 16:22; 26.01 19:02; 26.01 19:39; 07.02 14:32; 09.02 16:36; 13.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam ei kogu küll midagi, sest mingi vähem kui 200 tundi võib võtta kahe inimese 15 aasta säästud.

Sul juhtus tõesti ekstreemselt palju õnnetusi lühikese aja jooksul, tunnen kaasa. Aga just tänu säästudele saitegi ju selle olukorraga hakkama, või kuidas?
Aga veel üldisemalt rääkides – loomulikult ma saan aru, et kui sissetulekud on väikesed, on keeruline suuremaid summasid säästa. Samas olen just siit lugedes aru saanud, et mittesäästmine (st sõna otseses mõttes nii elamine, et pangakonto on kuu lõpus alati nullis) on päris levinud ja tihti lihtsalt elustiil, st pidevalt “lubatakse” endale midagi, kuigi sääste pole üldse. Ma ei kujutagi ette, mis see mõistlik tasakaal koonerluse ja laristamise vahel on ja kustmaalt mõistlik säästmine koonerluseks muutub?
Veel, tihti on inimestel lihtsalt erinevad prioriteedid. Näit. minu koonrist isa käis ka auklike riietega jms, aga samas oli üks valdkond, kus ta raha ei lugenud – tööriistad jm tehnika, need olid tal viimase peal. Mõnedel pole raha korraliku toidu jaoks, aga kosmeetika on tippklassist, mõni hoiab igalt poolt kokku, et viimase raha eest uus iphone osta, mõni kogub aasta otsa ühe reisi jaoks. On nad siis koonrid või mitte?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 12:32; 17.01 14:09; 17.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul juhtus tõesti ekstreemselt palju õnnetusi lühikese aja jooksul, tunnen kaasa. Aga just tänu säästudele saitegi ju selle olukorraga hakkama, või kuidas?

Osaliselt. Ülejäänu pidime siiski laenama. Kui ma meenutan, missuguste enesepiirangutega perekonnale see raha kogunes ( a la kodus me ilusat kleiti ikka selga ei pane ju. Jopesid on maksimum kaks igaühel ja vaata, võta seal on neid nõelutud sokke, pane ikka kodus need. Mis sest, et eri paaridest), siis parema meelega maksaksin tänini täissumma eest pangalaenu intressi.

Kuld jäi toona küll osaliselt alles, see varu on. Lihtsalt seda sel hetkel müüa oli kahjulikum kui hea intressiga laen saada ja meil on ok intressiga laen.

Tagasi koonerluse ja ihnsuse juurde. Me ei näe laristamises midagi halba, kui pärast probleeme pole. Kui inimene tahab pool kuud restorane mööda joosta ja pärast pool kuud veega kaerahelbeid süüa ning kellelgi teisele oma elustiili peale ei suru – andku tuld.

Kõige vähem sallin aga neid, kes päranduse ootuses oma vanemate suutäisi või oste loevad. Et nüüd va paha isa või ema ostis endale omaenda raha eest 60” teleka või kolm purki marineeritud angerjat, milleks vanainimesele see!? Sellised inimesed, kes eeldavad, et ema-isa peaksid elama “tagasihoidlikult, kasinalt ja siivsalt” panevad mind alati end kõhedalt tundma. Eriti kui inimesed hakkavad vinguma, kui vanemad otsustavad omaenda elutööga ostetud/ehitatud elukoha näiteks loomaaiale pärandada või lihtsalt müüa, kööktuppa kolida ja ülejäänud raha eest kaks aastat ümbermaailmareisi teha. Aga nemad on oodanud, käed pikal, see rahagi on juba mõttes ära jagatud.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 17.01 11:20; 17.01 14:57; 17.01 15:26; 17.01 18:22; 17.01 21:48; 17.01 22:03; 18.01 13:10; 18.01 13:56; 18.01 14:01; 18.01 14:16; 19.01 20:11; 21.01 19:23; 21.01 19:31; 22.01 11:36; 22.01 11:40; 22.01 11:46; 22.01 13:13; 22.01 15:06; 22.01 15:14; 23.01 10:53; 23.01 12:14; 26.01 16:22; 26.01 19:02; 26.01 19:39; 07.02 14:32; 09.02 16:36; 13.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled väga kokkuhoidlik ja püüad iga sendi maksimaalselt praktiliselt kulutada (mehena), siis võib see paksu pahandust tuua – naised kipuvad seda palju laiemalt tõlgendama – sa ei taha temaga koos aega veeta, käia, häbened teda, ja mis veel hullem, ta võib arvata, et oled vaenulik ja soovid hoopis kellegi teisega koos olla (sõltuvalt isiku fantaasiast siis ????).

Selgitan, ta teeb ettepaneku sõita nt. Pärnusse sööma, randa,  jalutama. Ja sa hakkad raha pärast puiklema, (peas kalkuleerima), et mis kütus maksab, kahekesi söömine, jäätised, kokteilid jm. Pisike pudipadi… siis tema võib tõlgendada lausa, et ta ei meeldi sulle, tahad üksi olla ja mis veel hullem, hoopis kellegi teisega.

Väga paljud naised ei tea mis on kütuse hind ja palju üks ring maksab. Ka ei võeta enamasti kokku kulusid – veepudel-saiakesed-jäätised-kohvid rannast ostes. Kokkuhoidlikule üpris ülemõistuse hinnad, rääkimata ihnurist  ????.

Ükski mees ei söanda tunnistada, et majanduslikult mõttetu väljasõit. Raha küll kellegi probleemi pole ????.

 

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 21:41; 16.01 21:46; 17.01 13:14; 17.01 18:11; 18.01 13:18; 26.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled väga kokkuhoidlik ja püüad iga sendi maksimaalselt praktiliselt kulutada (mehena), siis võib see paksu pahandust tuua – naised kipuvad seda palju laiemalt tõlgendama – sa ei taha temaga koos aega veeta, käia, häbened teda, ja mis veel hullem, ta võib arvata, et oled vaenulik ja soovid hoopis kellegi teisega koos olla (sõltuvalt isiku fantaasiast siis ????).

Selgitan, ta teeb ettepaneku sõita nt. Pärnusse sööma, randa, jalutama. Ja sa hakkad raha pärast puiklema, (peas kalkuleerima), et mis kütus maksab, kahekesi söömine, jäätised, kokteilid jm. Pisike pudipadi… siis tema võib tõlgendada lausa, et ta ei meeldi sulle, tahad üksi olla ja mis veel hullem, hoopis kellegi teisega.

Väga paljud naised ei tea mis on kütuse hind ja palju üks ring maksab. Ka ei võeta enamasti kokku kulusid – veepudel-saiakesed-jäätised-kohvid rannast ostes. Kokkuhoidlikule üpris ülemõistuse hinnad, rääkimata ihnurist ????.

Ükski mees ei söanda tunnistada, et majanduslikult mõttetu väljasõit. Raha küll kellegi probleemi pole ????.

No kui üks kord suve jooksul sõit Pärnusse ja tagasi + lõuna + snäkid on sulle ÜLDSE mingi rahaline teema, siis ilmselgelt on sul rahaprobleem. Mitte, et see sinu suhteline rahatus ning vajadus kulutada vaid “mõistlikele” asjadele nagu kalapulgad ja keedukartul oleks kuidagi halb, aga üks selline päevane väljasõit pole mitte-ihnsa ja normaalsel järjel meesterahva jaoks isegi mitte mingi küsimus. Kui mingid varem selleks päevaks kokku lepitud kohustused ei takista. Ega ka naisterahva jaoks.

Kitsid inimesed just seda räägivadki. Kõik on “mõistlik”. Mõistlik on siit komme kaasa võtta, tasuta ju saab. Mõistlik on vähem jaanipäevale kaasa võtta ja rohkem süüa. Jaaa niii edasi.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 17.01 11:20; 17.01 14:57; 17.01 15:26; 17.01 18:22; 17.01 21:48; 17.01 22:03; 18.01 13:10; 18.01 13:56; 18.01 14:01; 18.01 14:16; 19.01 20:11; 21.01 19:23; 21.01 19:31; 22.01 11:36; 22.01 11:40; 22.01 11:46; 22.01 13:13; 22.01 15:06; 22.01 15:14; 23.01 10:53; 23.01 12:14; 26.01 16:22; 26.01 19:02; 26.01 19:39; 07.02 14:32; 09.02 16:36; 13.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koonerlus on jube ja põlgan kõiki koonereid. Koos elada sellisega ei suudaks iial. Samas ega rumal laristamine ka parem pole. Igasugu mõttetuteks ülejõu käivateks asjadeks kiirlaenu võtjad on samamoodi out. Kõiges võiks olla mõistlik tasakaal.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:15; 18.01 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei ole niivõrd ihne, kuivõrd ta ei pea paljude asjade peale raiskamist mõttekaks. Kui aga on tegemist millegagi, mida ta vajalikuks peab, näiteks, et mu auto oleks tingimata automaat ja püsikiirushoidjaga jne, siis paneb oma raha juurde, kui minu kogutut pole piisavalt kuigi tema kasutab autot ehk paar korda aastas.

Elame koos väga harmooniliselt. Ma olen täiesti nõus, et inimeste arvamused ongi erinevad selles osas, mille peale tasub kulutada. Rahakotid on eraldi, ühised vältimatud kulud maksame võrdselt. Muud kulud nii nagu raha omanik heaks arvab. Reisid koos lastega, pidevad ostukesed lastele, paljud kingid jõuluks,kohvikuskäimised lastega, seikluspargid, taskurahad, nutitelefonid jne. on minu maksta, sest mees ei saa aru, miks peab lapsed nii üle kuldama. Temast olla just seetõttu tubli ja hakkamasaav inimene kasvanud, et teda ei kullatud üle. Ma otseselt aru ei anna ka, palju ma lastele pidevalt kulutan, sest mehe arvates oleks see kindlasti liiast, aga ta pole ka keelanud. Lihtsalt tema ise selliseid kulutusi ei tee, sest ei pea vajalikuks. Koos saame elatud just seepärast et mees ei keela minul kulutada ja mina ei eelda, et tema maksab neid asju, mida mina oluliseks pean.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 20:24; 21.01 08:58; 21.01 23:54; 22.01 15:09; 22.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled väga kokkuhoidlik ja püüad iga sendi maksimaalselt praktiliselt kulutada (mehena), siis võib see paksu pahandust tuua – naised kipuvad seda palju laiemalt tõlgendama – sa ei taha temaga koos aega veeta, käia, häbened teda, ja mis veel hullem, ta võib arvata, et oled vaenulik ja soovid hoopis kellegi teisega koos olla (sõltuvalt isiku fantaasiast siis ????).

Selgitan, ta teeb ettepaneku sõita nt. Pärnusse sööma, randa, jalutama. Ja sa hakkad raha pärast puiklema, (peas kalkuleerima), et mis kütus maksab, kahekesi söömine, jäätised, kokteilid jm. Pisike pudipadi… siis tema võib tõlgendada lausa, et ta ei meeldi sulle, tahad üksi olla ja mis veel hullem, hoopis kellegi teisega.

Väga paljud naised ei tea mis on kütuse hind ja palju üks ring maksab. Ka ei võeta enamasti kokku kulusid – veepudel-saiakesed-jäätised-kohvid rannast ostes. Kokkuhoidlikule üpris ülemõistuse hinnad, rääkimata ihnurist ????.

Ükski mees ei söanda tunnistada, et majanduslikult mõttetu väljasõit. Raha küll kellegi probleemi pole ????.

Jube mees! Ilmselt vaene ja siis ka ihnur. Tegelikult saab ka odavalt hästi aega veeta, aga selleks on jälle veidi fantaasiat vaja. Naisel pole vaja, et mees talle rannas jäätist ja pirukat ostab, ta tahab koos aega veeta. Kui sul pole raha, siis osta ilusal õhtul pitsa ja tee termostesse kohv kaasa ning sõiduta kallim mere äärde päikeseloojangut vaatama.

Nii vaene mees, et üks Pärnu tiir on üle jõu, on vabandatav nooruses, ülikooliajal. Hiljem enam mitte. Naised muidugi võivad ise ka Pärnusse sõitmiseks kütuse paaki osta ja endale ise jäätist ja juua osta. Aga eks ole parem suhe luua sarnase majandusliku seisuga mehega, mitte sellisega, kellele 35 euro eest kütust osta on rahakotile tappev löök.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:17; 17.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab.  Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 21:02; 17.01 21:27; 17.01 21:58; 17.01 21:59; 17.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Alles eile? Mingi vaesur, kes 3 a raha kogus?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 21:22; 18.01 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Alles eile? Mingi vaesur, kes 3 a raha kogus?

Ei, mul enne ei olnud parkat vaja. Lihtsalt nüüd meil on koer ja mantliga õues tunde ei jaluta. Külm hakkab lihtsalt.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 21:02; 17.01 21:27; 17.01 21:58; 17.01 21:59; 17.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Mina, mulle, ma, mul, mina. Pea iga lause alguses MINA.

Täitsa uhhuuu!

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:36; 17.01 22:01; 17.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Mina, mulle, ma, mul, mina. Pea iga lause alguses MINA.

Täitsa uhhuuu!

Ah, see on troll. Ükski pärisinimene, kellele selle hinnataseme riided on tavalised, ei viitsiks seda kuskile naljafoorumise hakata kirja panema. Ta mängib sõnadega parka ja viitab hinnale, sest loodab lihtsama rahva keema tõsta. Tegelikult limpsab oma Akadeemia tee ühikakorteris tänavasaarelt virutatud kibuvitsaokstest teed. Suhkruta.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 17.01 11:20; 17.01 14:57; 17.01 15:26; 17.01 18:22; 17.01 21:48; 17.01 22:03; 18.01 13:10; 18.01 13:56; 18.01 14:01; 18.01 14:16; 19.01 20:11; 21.01 19:23; 21.01 19:31; 22.01 11:36; 22.01 11:40; 22.01 11:46; 22.01 13:13; 22.01 15:06; 22.01 15:14; 23.01 10:53; 23.01 12:14; 26.01 16:22; 26.01 19:02; 26.01 19:39; 07.02 14:32; 09.02 16:36; 13.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Mina, mulle, ma, mul, mina. Pea iga lause alguses MINA.

Täitsa uhhuuu!

Aga muidugi mina. Ennast tuleb ju kõige rohkem väärtustada, kallid suguõed.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 21:02; 17.01 21:27; 17.01 21:58; 17.01 21:59; 17.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Mina, mulle, ma, mul, mina. Pea iga lause alguses MINA.

Täitsa uhhuuu!

Ah, see on troll. Ükski pärisinimene, kellele selle hinnataseme riided on tavalised, ei viitsiks seda kuskile naljafoorumise hakata kirja panema. Ta mängib sõnadega parka ja viitab hinnale, sest loodab lihtsama rahva keema tõsta. Tegelikult limpsab oma Akadeemia tee ühikakorteris tänavasaarelt virutatud kibuvitsaokstest teed. Suhkruta.

Ma ei joo teed. Ma joon kohvi üldiselt ja tõesti ilma suhkruta. Suhkur ju rikub maitsed. Mustamäel ma ei ela, ma elan kesklinnas.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 21:02; 17.01 21:27; 17.01 21:58; 17.01 21:59; 17.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trolle on ka vaja, muidu hakkaks igav.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:36; 17.01 22:01; 17.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, palun teile kogu ilus, seal ta on – Norra troll, Kanada hani ja Perekooli kana.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 17.01 11:20; 17.01 14:57; 17.01 15:26; 17.01 18:22; 17.01 21:48; 17.01 22:03; 18.01 13:10; 18.01 13:56; 18.01 14:01; 18.01 14:16; 19.01 20:11; 21.01 19:23; 21.01 19:31; 22.01 11:36; 22.01 11:40; 22.01 11:46; 22.01 13:13; 22.01 15:06; 22.01 15:14; 23.01 10:53; 23.01 12:14; 26.01 16:22; 26.01 19:02; 26.01 19:39; 07.02 14:32; 09.02 16:36; 13.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh sa mi-mi-mi-mi-mii – TUPSUKE!

Ehk räägid meile veel endast. Kuidas sa oma pühapäeva veetsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:36; 17.01 22:01; 17.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mul enne ei olnud parkat vaja. Lihtsalt nüüd meil on koer ja mantliga õues tunde ei jaluta. Külm hakkab lihtsalt.

Elektritõuksiga sõites ei kasutanudki parkat? Imelik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 22:05; 18.01 21:07; 19.01 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Ei, mul enne ei olnud parkat vaja. Lihtsalt nüüd meil on koer ja mantliga õues tunde ei jaluta. Külm hakkab lihtsalt.

    Elektritõuksiga sõites ei kasutanudki parkat? Imelik.

    Ma ei ole elusees elektritõuksi kasutanud. Mulle ei meeldi need, ma liiklen auto või bussiga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 21:02; 17.01 21:27; 17.01 21:58; 17.01 21:59; 17.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kuidas suudavad osad inimesed palgapäevast palgapäevani elada, nii et neil vähimatki varu pole? Kas neil on siis alati olemas mingi backup, kelle käest hädaolukorras raha laenata (vanemad vms)? Või loodavad ootamatu väljamineku tekkimisel krediitkaardi või laenude peale?

See läheb algteemast küll kõrvale, aga ma vastan sulle. Enda sisukohalt.

Vastus on see, et mitte iial ei saa olla varu piisavalt. Järelikult pole mõtet seda kokku kuhjata.

2016. aastaks oli meil varu 10000 eurot pangaarvel, 11 000 umbes aktsiates ja 19 000 umbes suhteliselt likviidselt kullas. Ja siis tuli see nädal, kui hukkusid ootamatult ja teineteisest sõltumatult mu ema ja mehe isa. Kõik kulud meile, teisi sugulasi polnud, elasid üürikorterites. Noorte inimestena (u 55) matuseraha neil kuskil riiuliserval polnud või me ei leidnud.

Meie suvemaja põles maha (oli küll kindlustus) koos dokumentide, arvutite jms kraamiga. Kaks majas olnud koera ja kass said tõsiseid põletusi – lõpuni ma ei mäletagi, aga esimese kuu arved loomaarstilt olid üle 9000 euro. Mehel varastati seljakotist bussis rahakott ja juba uus asemele ostetud arvuti ja telefon. Tütar sattus autoõnnetusse ja vajas mõne nädala pärast kallist taastusravi ja massaaži.

See kõik 8 päeva sees.

Sääste pole kunagi piisavalt, isegi kui on nagu meil oli.

Seega on arvel kuskil max 400 eurot, et mingi jama puhul saab nädalakese hakkama. Ja tõesti kasutamata krediitkaardid lauasahtlis. Enam ei kogu küll midagi, sest mingi vähem kui 200 tundi võib võtta kahe inimese 15 aasta säästud.

Tunnen kaasa kõikide nende õnnetuste pärast, aga see järeldus, mis te sellest enda jaoks tegite, ei ole ju üldse loogiline. Ma saan aru, kui rahareformi üleelanud sellist juttu räägivad, nemad jäid tõesti lihtsalt rahast ilma. Aga teie näide ju tõestab, et ongi vaja koguda raha hädaolukordadeks, sest kunagi ei tea, mis tulevik toob. Ega ootamatud olukorrad teie edasisest elust ju seetõttu välistatud pole, et teid palju õnnetusi korraga tabas ja väikelaene selliste kulude katmiseks ei anta teile samuti lõputult.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 17.01 13:46; 17.01 23:40; 18.01 14:46; 18.01 14:56; 18.01 17:37; 19.01 10:55; 21.01 00:48; 21.01 00:51; 21.01 22:43; 22.01 14:49; 22.01 14:56; 22.01 15:16; 22.01 16:01; 22.01 22:35; 23.01 12:58; 23.01 20:05; 27.01 01:46; 08.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks sellise mehega koos elada, kes on ihne. Mulle meeldib, kui mu mees mulle asju ilusaid asju ostab. Eriti tobe oleks, kui ma peaksin kandma mingeid odavaid kotte või odavaid riideid, sest mees ei raatsi rahakotiraudu lahti teha. Aga õnneks mul sellega probleeme ei ole, just eile saabus mu Canada Goosi parka kohale, mis siis, et ta pidi selle eest välja käima 1000+ eurot. Mina mingit didriksonsi küll selga ei ole nõus panema.

Alles eile? Mingi vaesur, kes 3 a raha kogus?

Ei, mul enne ei olnud parkat vaja. Lihtsalt nüüd meil on koer ja mantliga õues tunde ei jaluta. Külm hakkab lihtsalt.

Möh?

Vaesur ostab siis, kui vaja on.

Rikas ostab, sest tal on raha.

Muska polegi ühtegi kasukat ostnud ega suusareisile viinud?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 21:22; 18.01 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui pere juba ollakse, siis teatakse ju oma leibkonna materiaalseid võimslusi. Et kas saab lubada või mitte ja siis juba ühine raha ju.

Miks kohe ühine raha? Maailmas on palju paare ja peresid, kes elavad õnnelikult koos ilma ühise rahata. Mõlemal oma ja see ei sega armastust ning abileludeski saab varalahuse lepingu teha. Kuigi jah, kui üks on äärmuslikult ihne ja teine suur laristaja, siis selline suur väärtushinnangute erisus vajab ikka väga suurt armastust ja muu põhiolemuse kooskõla, et isegi eraldi rahakottide puhul suudaks koos elada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.01 11:09; 18.01 09:38; 18.01 13:36; 18.01 15:57; 19.01 09:53; 19.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kaaslase ihnus segama peaks? Oma rahaga võib igaüks teha mis tahab. Kui on kooselu ja lapsed, siis on teatud raha ühisosa, millega peab ühiselt majandama, sellesse peaks mõlemad sama palju panema.

Ülejäänud – kes tahab laristagu, kes tahab olgu ihne.

Segab tõesti see, et kaaslane ei tee oma üle jääva summa eest kalleid kingitusi? Võibolla pole te siis piisavalt head kaaslased,  olen ka ihnuskoidelt päris kalleid kinke saanud.

Probleeme tekitab see, kui rahast ei räägita. Vaikimisi eeldatakse teisest inimesest asju, aga kõva häälega välja ei öelda. Kui on ette kokku lepitud ja paberil välja arvutatud pere püsikulud ja toidukorvi hind, siis ka ihnuskoi saab aru, et kui ta just ei suuda PÜSIVALT seda maksumust alla viia ja kaaslasele seda näidata et saab ka nii – siis peab ta ikkagi poole ühiskuludest kinni plekkima.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:54; 18.01 11:23; 18.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 207 )


Esileht Pereelu ja suhted Kooselu ihne kaaslasega