Esileht Pereelu ja suhted Kooselu eksabikaasaga

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 142 )

Teema: Kooselu eksabikaasaga

Postitas:

Mina arvan, et kohtingutel käimine praeguses seisus ongi kaunis südametu tegu. Kui mees sind ikka veel armastab, siis iga kord, kui sa demonstratiivselt kohtingule lähed, on see mehele nagu hoop kõhtu. Aga muidugi, võibolla see mehe karistamine ongi su eesmärk. Mina ei saa aru, miks nende kohtingutega ei saa oodata, kuni juba päriselt lahus elate. Lapsed on sul ju juba olemas, nii, et bioloogiline kell enam ei tohiks kõrvulukustavalt tiksuda.

Kui inimesed on juba lahutanud, mis seal enam kikivarvukil hiilida, et järsku teine saab haiget. Kogu lahutusel ja selle läbitegemisel ei ole ju mingit pointi, kus elu jätkub pärast samamoodi edasi ja üks loodab veel ei tea mida. Aasta aega on väga pikk aeg olnud juba, et harjuda või endale koht leida. Praeguses olukorras on mees lihtsalt mugav ja loodab, kui naine laseks ma arvan, et see mees võiks seal ka 5 aastat kutsikasilmadega kükitada ja kõik naise kohtingusoovid nurjata. See ei ole kellegi karistamine, antud olukorras on mees manipuleeriv.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 16:21; 09.04 08:53; 09.04 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No eks viisakas on mitte tuua uut partnerit samasse majja, aga mujal kohtamas käimine ja ka lastega koos kohtumine on OK, see viimane alguses siiski mitte nii, et: “saame kokku emme uue peika ja tema lastega” vaid pigem siiski: “saame kokku sõbra ja tema lastega”.

Mehe kohta kehtib sama, uusi partnereid majja vedada oleks nõme, uue partneri ja lastega pargis jalutada on OK.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 07:36; 09.04 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesed on juba lahutanud, mis seal enam kikivarvukil hiilida, et järsku teine saab haiget.

Minule on näiteks tähtis, et ma ei tee kellelgi haiget, minule tundub veider teisiti mõelda. Isegi kui ma oma laste isast lahku läheksin, ei tähenda see, et mulle tema tunded üldse korda ei lähe. Ta on mulle olnud lähedane inimene, ta on siiani mu laste isa, loomulikult on tema tunded ka tähtsad. Ega ma ise ka ei tahaks, et mees näiteks minu silme all teise naisega miilustama hakkaks või neid teisi naisi meie koju tooma. Seepärast minnaksegi eraldi elama, et üksteist säästa sellistest veidratest situatsioonidest. Mingist kikivarvul hiilimisest ei olegi ju juttu, pigem nagu näkku kinni määrimisest.

 

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.04 08:37; 09.04 09:21; 09.04 09:58; 19.04 17:26; 19.04 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesed on juba lahutanud, mis seal enam kikivarvukil hiilida, et järsku teine saab haiget.

Minule on näiteks tähtis, et ma ei tee kellelgi haiget, minule tundub veider teisiti mõelda. Isegi kui ma oma laste isast lahku läheksin, ei tähenda see, et mulle tema tunded üldse korda ei lähe. Ta on mulle olnud lähedane inimene, ta on siiani mu laste isa, loomulikult on tema tunded ka tähtsad. Ega ma ise ka ei tahaks, et mees näiteks minu silme all teise naisega miilustama hakkaks või neid teisi naisi meie koju tooma. Seepärast minnaksegi eraldi elama, et üksteist säästa sellistest veidratest situatsioonidest. Mingist kikivarvul hiilimisest ei olegi ju juttu, pigem nagu näkku kinni määrimisest.

Jah, aga praeguses olukorras sa ajad segamini kellegi kalli heatahtliku ja kalliks olemise ja passiiv-agressiivse manipuleerimise, kus üks teab, et teine on sundkorras omas kodus ja kasutab seda olukorda ära, et oma tahtmist saada. Ehk kui teema algataja ongi suhtumisega, et ta ei taha haiget teha ja las teine elab tema juures, et on ju nii kallis siis lihtsalt see kunagine kallis inimene istubki talle pähe. Ja ka varemgi on soovitatud, et uut kaaslast mitte koju tuua, et see õli tulle valamine, aga kindlasti ei peaks teemaalgataja ootama kuni mees välja suvatseb kolida, et ehk kunagi 5-10 aasta pärast, kui mees olukorraga lepib, võiks hakata kohtamas käia. Kogu lahutuse läbitegemisel ei ole siis ju mingit pointi kui kõik vanaviisi jätkub.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 16:21; 09.04 08:53; 09.04 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesed on juba lahutanud, mis seal enam kikivarvukil hiilida, et järsku teine saab haiget.

Minule on näiteks tähtis, et ma ei tee kellelgi haiget, minule tundub veider teisiti mõelda. Isegi kui ma oma laste isast lahku läheksin, ei tähenda see, et mulle tema tunded üldse korda ei lähe. Ta on mulle olnud lähedane inimene, ta on siiani mu laste isa, loomulikult on tema tunded ka tähtsad. Ega ma ise ka ei tahaks, et mees näiteks minu silme all teise naisega miilustama hakkaks või neid teisi naisi meie koju tooma. Seepärast minnaksegi eraldi elama, et üksteist säästa sellistest veidratest situatsioonidest. Mingist kikivarvul hiilimisest ei olegi ju juttu, pigem nagu näkku kinni määrimisest.

Ka minule lähevad mu eksmehe tunded korda. Ta ei ole keegi niisama, vaid ikkagi inimene, kellega oleme pikalt koos elanud ja pere loonud. Ma pole kedagi koju toonud ja pole ka kavas. Aga ma ka ei valeta kui õhtul välja lähen. Väljas käin ma aga harva. Me ikkagi elame veel sama katuse all ja suhtleme omavahel. Kui mees küsib, et kuhu, siis ma ütlengi kuhu. Ja siis järgnevad väga inetud kommentaarid. Ja need kestavad veel mitu päeva takkajärgi.

Koos elame siiani, kuna mees ehitab maja. Üürimine majaehituse kõrvalt on aga liig kallis lõbu. Nii meil kokkulepe saigi, et elame koos kuniks maja on sissekolimiseks valmis. Ma ise loodan, et kui ilmad vähegi soojemaks lähevad, siis ta sinna ka ära kolib. Mees loodab jällegi, et seal me hakkame kõik koos elama ja õnnelikku perekonda mängima. See rõhumine perekonnale, kui tähtis on perekond ja ma võiks vähemalt üritadagi, on samuti minu jaoks nagu terror. Kui läbi, siis läbi. Ja kuni lahutuseni polnud tema jaoks perekonda justkui ollagi. Pärast lahutust olen aga mina süüdi, et perekonda ei väärtusta.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.04 10:59; 08.04 11:19; 08.04 16:59; 09.04 09:50; 09.04 10:08; 09.04 10:12; 09.04 10:21; 09.04 10:30; 09.04 10:55; 12.04 09:24; 12.04 13:40; 20.04 09:07; 22.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui ma oma laste isast lahku läheksin

Kõigepealt mine temast lahku ja alles siis hakka rääkima.

 

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.04 16:07; 08.04 16:14; 09.04 09:56; 09.04 10:09; 09.04 10:26; 09.04 10:53; 09.04 15:54; 13.04 09:22; 26.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minule lähevad mu eksmehe tunded korda. Ta ei ole keegi niisama, vaid ikkagi inimene, kellega oleme pikalt koos elanud ja pere loonud. Ma pole kedagi koju toonud ja pole ka kavas. Aga ma ka ei valeta kui õhtul välja lähen. Väljas käin ma aga harva. Me ikkagi elame veel sama katuse all ja suhtleme omavahel. Kui mees küsib, et kuhu, siis ma ütlengi kuhu. Ja siis järgnevad väga inetud kommentaarid. Ja need kestavad veel mitu päeva takkajärgi.

No sellisel juhul sa oled teinud kõik võimaliku, et meest säästa, ja sellises situatsioonis lihtsalt ignoreeriksin meest. Sest kui tema ei oska viisakaks jääda, miks peaksid ka sina.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.04 08:37; 09.04 09:21; 09.04 09:58; 19.04 17:26; 19.04 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minule lähevad mu eksmehe tunded korda. Ta ei ole keegi niisama, vaid ikkagi inimene, kellega oleme pikalt koos elanud ja pere loonud. Ma pole kedagi koju toonud ja pole ka kavas. Aga ma ka ei valeta kui õhtul välja lähen. Väljas käin ma aga harva. Me ikkagi elame veel sama katuse all ja suhtleme omavahel. Kui mees küsib, et kuhu, siis ma ütlengi kuhu. Ja siis järgnevad väga inetud kommentaarid. Ja need kestavad veel mitu päeva takkajärgi.

No sellisel juhul sa oled teinud kõik võimaliku, et meest säästa, ja sellises situatsioonis lihtsalt ignoreeriksin meest. Sest kui tema ei oska viisakaks jääda, miks peaksid ka sina.

Ma tahan viisakaks jääda. Ma ei taha endast välja minna ja karjuma hakata vms. Ka tahan ma meie kokkuleppest kinni pidada. See on minu jaoks oluline. Minu jaoks kokkulepped loevad. Pealegi seal majas hakkavad ka meie lapsed olema. Meie elamised on jalutuskäigu kaugusel. Poiss võib-olla tahaks rohkem ise juures olla, tüdruk minu juures. Aga neile mõlemale jääb võimalus jalutada teise vanema juurde ja soovi korral ka sinna kauemaks jääda. Selles suhtes oleme mehega õnneks ühel nõul, et lastel peab olema võimalus ja vabadus kõige lihtsamal võimalikul moel veeta aega mõlema vanemaga.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.04 10:59; 08.04 11:19; 08.04 16:59; 09.04 09:50; 09.04 10:08; 09.04 10:12; 09.04 10:21; 09.04 10:30; 09.04 10:55; 12.04 09:24; 12.04 13:40; 20.04 09:07; 22.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos elame siiani, kuna mees ehitab maja. Üürimine majaehituse kõrvalt on aga liig kallis lõbu.

Las ma arvan, see et üürida on liiga kallis majaehituse kõrvalt, on mehe jutt? Kui asi on selles, et ta ehitab maja, mis on varsti valmis, siis ta ju ei vaja korralikku üürikat, vaid saaks läbi ajada suvalise odava loksuga. Sinu juures siis elab täiesti tasuta, mitte midagi ei maksa? ei vee, kütte ega elektri eest, mida tarbib?

Anna talle tähtaeg – juunikuus olgu läinud. Kui see maja on tal juba sellises seisus, et sa loodad, et ta peagi välja kolib, siis ta saab elada ka poolelioleva maja ühes toas. Või rendib endale soojaku sinna maja õue peale ja elab seni seal. Suvel saab oma õues kasvõi telgis elada.

Maja ehitamine kestab pikki aastaid, ta võib sulle valetama hakata ja nii seda maja veel viis aastat ehitada…

Päris tõsiselt, kui ta läib ja iriseb päevade kaupa, et sa ei tohi kodust väljas kellegagi kohtuda, siis sa ei pea niisugust olukorda taluma. Ütled tähtaja.

Ehitussoojak köögiga rent maksab 264€ kuus. Kui nii palju raha ei ole, siis saab ka 100€ kuus veidi askeetlikuma soojaku. Paneb selle oma õuele püsti ja majaehitamine läheb ka kiiremini kui seni, sest esiteks, elab ta kohe ehituse kõrval ja teiseks on motivatsioon maja rutem elamiskõlblikuks saada ka suurem.

P.S. see, mida mees praegu sul seal elades teeb, ongi terror, mitte ei tundu ainult sulle sellisena. Ta kasutab sind ära ja üritab manipuleerida, sinus süümekaid tekitada. Ära allu sellele.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.04 16:07; 08.04 16:14; 09.04 09:56; 09.04 10:09; 09.04 10:26; 09.04 10:53; 09.04 15:54; 13.04 09:22; 26.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mees ei käi salaja kohtingutel? Või millest see kodukoristuse ja panustamise muutus muidu tingitud olla saab?

Saad aru, me oleme lahutatud, me ei pea midagi salaja tegema. Meil mõlemal on oma elu ja võime oma tegude suhtes ausad olla. Nii näen mina olukorda ja see, et me veel koos elame, ei peaks tähendama, et toimetaksime omi uusi suhteid salaja kartuses, et ehk teine osapool tunneb, et talle on liiga tehtud.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.04 10:59; 08.04 11:19; 08.04 16:59; 09.04 09:50; 09.04 10:08; 09.04 10:12; 09.04 10:21; 09.04 10:30; 09.04 10:55; 12.04 09:24; 12.04 13:40; 20.04 09:07; 22.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos elame siiani, kuna mees ehitab maja. Üürimine majaehituse kõrvalt on aga liig kallis lõbu.

Las ma arvan, see et üürida on liiga kallis majaehituse kõrvalt, on mehe jutt? Kui asi on selles, et ta ehitab maja, mis on varsti valmis, siis ta ju ei vaja korralikku üürikat, vaid saaks läbi ajada suvalise odava loksuga. Sinu juures siis elab täiesti tasuta, mitte midagi ei maksa? ei vee, kütte ega elektri eest, mida tarbib?

Anna talle tähtaeg – juunikuus olgu läinud. Kui see maja on tal juba sellises seisus, et sa loodad, et ta peagi välja kolib, siis ta saab elada ka poolelioleva maja ühes toas. Või rendib endale soojaku sinna maja õue peale ja elab seni seal. Suvel saab oma õues kasvõi telgis elada.

Maja ehitamine kestab pikki aastaid, ta võib sulle valetama hakata ja nii seda maja veel viis aastat ehitada…

Päris tõsiselt, kui ta läib ja iriseb päevade kaupa, et sa ei tohi kodust väljas kellegagi kohtuda, siis sa ei pea niisugust olukorda taluma. Ütled tähtaja.

Ehitussoojak köögiga rent maksab 264€ kuus. Kui nii palju raha ei ole, siis saab ka 100€ kuus veidi askeetlikuma soojaku. Paneb selle oma õuele püsti ja majaehitamine läheb ka kiiremini kui seni, sest esiteks, elab ta kohe ehituse kõrval ja teiseks on motivatsioon maja rutem elamiskõlblikuks saada ka suurem.

See on mehe jutt jah ja täiesti arusaadav minu jaoks. See on ka õige, et minu elamisse ei panusta ta hetkel kuidagi. Süüa ostab küll. Aga ta on ka eritoitlane. Tähtaega kui sellist meil ei ole, maja peab lihtsalt mingiski osas elamiskõlblik olema. Vähemalt vesi sees. Ja suvel on soe, pole küttesüsteemiga kiiret.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.04 10:59; 08.04 11:19; 08.04 16:59; 09.04 09:50; 09.04 10:08; 09.04 10:12; 09.04 10:21; 09.04 10:30; 09.04 10:55; 12.04 09:24; 12.04 13:40; 20.04 09:07; 22.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees samal ajal kodu koristab, lastega õpib, ja no ühesõnaga sinu kodus panustab, siis tuleb talle lapsehoidmiseks olemise eest ka maksta. Ei ole nii, et trallin luuaga ringi ja karjun oma õigusi.

Mees peaks oma laste hoidmise eest tasu saama, miks? Kui endiselt ühe katuse all elate, siis on teil mõlemal õigus ka omale (laste)vabale ajale. Eks see kohtingutel käimine on jah õrn teema ja kodurahu huvides on mõttekas seda delikaatselt teha. Samas palju praeguses olukorras üldse kuskil käia saabki. Oleks see sinu jaoks ok kui mees kohtingutel hakkaks käima?

Ei pea ju mehele täpselt teatama, kellega kokku saad või mida sa teed kui kodunt välja lähed.

Täpselt nii, TA mees ei pea teadma liigseid detaile. Ja kui endal lihtsam, siis räägi mõne sõbrannaga sedasi läbi, et ütled mõnel juhul oma eksile, et te olete mingid hetked koos ja siis petad ka enda ära ja ei pea muretsema, et mees näeb selle käigu tegelikult läbi. Ja kui tõesti see mehe poolne kontroll muutub üleliia häirivaks, siis on tõesti mõistlik paluda tal endale uus elukoht otsida. Ja see koos elamine ja toimetamine võibki teisele poolele liigseid ootusi tekitada ja ei lase lõplikult asja ära lõpetada, sest osad on valmis väga kaua lootma. Et anna ainult väike lootuskiir (kasvõi mitte midagi) ja kadunud me olemegi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 11:53; 09.04 10:21; 09.04 10:41; 09.04 11:09; 09.04 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtaega kui sellist meil ei ole, maja peab lihtsalt mingiski osas elamiskõlblik olema.

See on viga, et ei ole tähtaega. Nüüd selle tähtaja talle ütledki. Juuni. Ja kui maja ei ole selleks ajaks elamiskõlblik, siis rendibki selle soojaku või elab kuskil sõbra diivanil.

Ta ehitab seda maja ju sinu kulul, kui ta sinu juures elades sulle mitte midagi ei maksa. Duši all käib, pimedas toas ei istu, kütet naudib samuti. Sul on parasiit seal elamises. Kas ta varem ka ei maksnud korterikulude eest midagi? See ei ole okei.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.04 16:07; 08.04 16:14; 09.04 09:56; 09.04 10:09; 09.04 10:26; 09.04 10:53; 09.04 15:54; 13.04 09:22; 26.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui endal lihtsam, siis räägi mõne sõbrannaga sedasi läbi, et ütled mõnel juhul oma eksile, et te olete mingid hetked koos ja siis petad ka enda ära ja ei pea muretsema, et mees näeb selle käigu tegelikult läbi.

Milleks selline tsirkus? Ma olen enda jaoks liiga väärtuslik, et mingeid selliseid käike teha. Nii teevad pubekad oma vanematele.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.04 10:59; 08.04 11:19; 08.04 16:59; 09.04 09:50; 09.04 10:08; 09.04 10:12; 09.04 10:21; 09.04 10:30; 09.04 10:55; 12.04 09:24; 12.04 13:40; 20.04 09:07; 22.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui endal lihtsam, siis räägi mõne sõbrannaga sedasi läbi, et ütled mõnel juhul oma eksile, et te olete mingid hetked koos ja siis petad ka enda ära ja ei pea muretsema, et mees näeb selle käigu tegelikult läbi.

Milleks selline tsirkus? Ma olen enda jaoks liiga väärtuslik, et mingeid selliseid käike teha. Nii teevad pubekad oma vanematele.

Kas see täistõtt rääkimine väärib ka küünlaid? Ja kui mõtled, et küll rahuneb, siis ei rahune ju. Aastaga pole kui nüüd õigesti mäletan. Sa ei õpeta täiskasvanut inimest ümber kui ta ei taha või tal on sedasi mugav.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 11:53; 09.04 10:21; 09.04 10:41; 09.04 11:09; 09.04 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, põhiküsimus siiski: kas TA ja eksmees ka vahest veel seksivad või mitte? Kui mitte, siis vist pole uute meestega semmimine probleem

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see täistõtt rääkimine väärib ka küünlaid? Ja kui mõtled, et küll rahuneb, siis ei rahune ju. Aastaga pole kui nüüd õigesti mäletan. Sa ei õpeta täiskasvanut inimest ümber kui ta ei taha või tal on sedasi mugav.

Teemaalgataja käitub õigesti, kui ta ei hakka mehele valetama, et läheb kuskile mujale.

Ja see, et sa ei õpeta täiskavanud inimest ümber kui ta ei taha, peaks ju käima ka teemaalgataja kohta, mis? Ta ei taha valetada ja õige ongi.

Ka see on õige, et mehel on seal naise juures mugav elada. Nii see maja tal valmis ei saagi. Öeldakse, et loll, kes vabandust ei leia. Mulle näib küll, et mehel pole mõtteski sealt lähemal ajal välja kolida. Suve lõpuks ei ole vesi ikka sees, siis tuleb uus jama, et vastu talve polegi mõtet panna kui kütet ei ole jne. Järgmisel kevadel ikka parasiteerib seal naise juures.

Niiet ega muud, kui ikka nüüd enne suve tuleb välja kolida, muidu see probleem ainult kasvab. Kui ise ei koli, siis ma telliks lõpuks kolimisauto ja laseks koorma tolle ehitatava maja õuele maha panna.

Mul on kogemus mehega, kes ei tahtnud minu pinnalt välja kolida. Talle mõjus lõpuks see, et ma helistasin ta sugulastele ja küsisin, et kelle juurde ma saan ta asjad saata. Siis lõpuks kolis ikka ise välja.  Ma olin kannatanud seda jama pool aastat ja lõpuks ka ütlesin tähtaja. No ei koli minema. Ühtlasi pidas ta seda hirmsaks ülekohtuks, kui ma tema käest nõudsin 50€ kuus kommunaalide katteks. No rahaahne bitch. Tal oli endal ka isiklik korter olemas. Pluss suvila.

Üks tüüp mehi ilmselt lihtsalt ongi sellised. Minu jaoks täiesti arusaamatu liik, kui isiklikku kokkupuudet ei oleks, ega ei usuks, et inimene ütlemise peale välja ei koli, kui lahutus ka juba tehtud.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.04 16:07; 08.04 16:14; 09.04 09:56; 09.04 10:09; 09.04 10:26; 09.04 10:53; 09.04 15:54; 13.04 09:22; 26.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui endal lihtsam, siis räägi mõne sõbrannaga sedasi läbi, et ütled mõnel juhul oma eksile, et te olete mingid hetked koos ja siis petad ka enda ära ja ei pea muretsema, et mees näeb selle käigu tegelikult läbi.

Milleks selline tsirkus? Ma olen enda jaoks liiga väärtuslik, et mingeid selliseid käike teha. Nii teevad pubekad oma vanematele.

Kas see täistõtt rääkimine väärib ka küünlaid? Ja kui mõtled, et küll rahuneb, siis ei rahune ju. Aastaga pole kui nüüd õigesti mäletan. Sa ei õpeta täiskasvanut inimest ümber kui ta ei taha või tal on sedasi mugav.

Väärib rohkematki. Tõde on oluline. Kui ka mitte millegi muu pärast, siis alati võib midagi juhtuda ja kui midagi juhtub, siis on hea kui on teada, kus või kellega inimene on.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.04 10:59; 08.04 11:19; 08.04 16:59; 09.04 09:50; 09.04 10:08; 09.04 10:12; 09.04 10:21; 09.04 10:30; 09.04 10:55; 12.04 09:24; 12.04 13:40; 20.04 09:07; 22.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõelnudki seda, et luuletad kõigile midagi.
Ja selguse huvides ütlen, et kellekagi esmakordselt või väga värske tuttavaga kokku saamisel on elemetaarne, et ütled ka sõbrannale, et kellega ja kuhu lähed.

Ja tahan ühele varasemale kommenteerijale öelda, et loomulikult see ümber õpetamise asi käib ka TA kohta. Jagasin vaid oma mõtet, et kuidas mina suudaks pooltõde rääkida, sest vastasel juhul loeks minu eks mind kui avatud raamatut. Ja ei kutsunud üles valetama, lihtsalt püüdsin asja näidata pisut teise nurga alt.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 11:53; 09.04 10:21; 09.04 10:41; 09.04 11:09; 09.04 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui endal lihtsam, siis räägi mõne sõbrannaga sedasi läbi, et ütled mõnel juhul oma eksile, et te olete mingid hetked koos ja siis petad ka enda ära ja ei pea muretsema, et mees näeb selle käigu tegelikult läbi.

Milleks selline tsirkus? Ma olen enda jaoks liiga väärtuslik, et mingeid selliseid käike teha. Nii teevad pubekad oma vanematele.

Kas see täistõtt rääkimine väärib ka küünlaid? Ja kui mõtled, et küll rahuneb, siis ei rahune ju. Aastaga pole kui nüüd õigesti mäletan. Sa ei õpeta täiskasvanut inimest ümber kui ta ei taha või tal on sedasi mugav.

Väärib rohkematki. Tõde on oluline. Kui ka mitte millegi muu pärast, siis alati võib midagi juhtuda ja kui midagi juhtub, siis on hea kui on teada, kus või kellega inimene on.

Oot-oot, nii nagu mina aru sain, siis su suurim probleem on, et su mees hakkab sind terroriseerima, kui talle oma kohtingule minekust räägid. Aga kui nüüd kirjutad, et see väärib küünlaid, siis milles probleem. Sa nagu naudiksid teisele inimesele nina alla hõõrumist, et sina käid nüüd kohtingutel (ja tundub et sul on ka üks kindel silmarõõm tekkinud, kellega käid, mitte pole enam otsimise faasis…).

Tõde ongi valus kuulata. Ja seega teedki teisele vau ja tema siis teeb sulle tagasi. Minu jaoks on see suletud ring ja kui tahad sellest välja tulla, siis ei jaga oma elu detaile teisega. Kõiki asju ei pea teisele välja ütlema. Või oled sa selline inimene, kes iga kord vetsust tulles ka peab kõigile teatama, kas see oli nüüd number 1 või 2, mida sa väljutasid?

Kui midagi kodus juhtub, sisi saab mees sulle lihtsalt helistad aja sind kiirelt koju kutsuda. Sellega ju ikka arvastad. Kui sinuga peaks midagi juhtuma, siis ole kena inimene ja ära kasuta oma eksabikaasat mingi turvamehena. Teata oma emale-isale, sõpradele-sõbrannadele, kus oled ja kellega, kui kardad, et võid ohtu sattuda.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 11:23; 09.04 11:43; 14.04 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui endal lihtsam, siis räägi mõne sõbrannaga sedasi läbi, et ütled mõnel juhul oma eksile, et te olete mingid hetked koos ja siis petad ka enda ära ja ei pea muretsema, et mees näeb selle käigu tegelikult läbi.

Milleks selline tsirkus? Ma olen enda jaoks liiga väärtuslik, et mingeid selliseid käike teha. Nii teevad pubekad oma vanematele.

Just. Ja niimoodi peaks näitlema juba aasta tagasi lahutatud eksmehe ees? Nalja teete või? Naisel on õigus käia kus ta tahab ja kellega tahab. Mehele ei pea seda nina alla hõõruma ja arvan, et seda teemaalgataja ei teegi, üritab nii diskreetne olla kui saab.

 

Arvan ka, et mingil moel ja üsna varsti peab eks sealt sinu elamisest välja kolima. Sest praegu ongi nii, nagu üks järgmine kägu ütleb- mis vahet teil on praegu pärisabieluga? Ai nult see, et te ei seksi. ((?) No ma arvan, sellest pole juttu olnd! 😀 ) Te jagate kodu ja laste kohustusi, üks eeldab mingit truudust (eksmehele? aga ise ta  aru ei saa, kui jaburalt see kõlab), teine käib munakoortel, et mitte eksmeest ärritada. No üsna haige suhtevorm, te olete lihtsalt kinni jäänud omadesse vanadesse rutiinidesse, isegi lahutatuna. Mis see lahutus siis üldse muutis?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.04 13:45; 08.04 14:57; 09.04 12:39; 12.04 13:46; 19.04 15:36; 24.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaajalisest suhtest lahku minnes kipuvad suhtefunktsioonid inertsist edasi minema sama rada, nagu nad seni toiminud on. Selles mullis elades on äärmiselt keeruline ennast kõrvaltvaatajaks sundida ja objektiivselt asja vaadata. See, milles te kokku olete leppinud ei ole suhte lõpp, sest faktiliselt:

– Elate te ühtse perekonnana, sealhulgas jagate majapidamistöid, laste eest hoolitsemist, söögi ostmist ja tegemist ja kõiki neid funktsioone, mis tavaperedes ikka koos tehakse.
– Püüate üksteise eest vastutust võtta ja üksteisele peale sundida kohustusi, nt võtab TA vastutuse selle eest, et mehel oleks koht, kus maja valmimiseni elada. Eksmees aga üritab eksnaisele selgeks teha, et tema tunnetega tuleks naisel oma elukorralduses arvestada. Mõlemal juhul on tegu emotsionaalse seotusega, mille tõttu ei taheta üksteisest päris lahti lasta. See võib olla šokiteraapia aga kui sul TA on olnud mõni suhe enne abikaasat, kas kujutad ette, et selle abikaasa eelse eksi osas sa tänasel päeval muretseksid selle pärast, et tal ei ole kuhugi elama minna või võtaksid arvesse seda, et too mees teatab, et talle ei sobi, kui sa alustad uut suhet? Tavapärane, mida tehakse, on teie olukorra sarnasel juhul ühiste laste olemasolu rõhutamine, kuid see ei ole midagi muud, kui kaitsekilp, mis langeb niipea, kui päriselt lahku minnakse. Räägin omast kogemusest. Olen oma laste isast aastaid lahus, meil mõlemal on uued kaaslased. Kui ta peaks täna elukoha vahetuse tõttu ajutist elupinda vajama, siis see ei ole minu mure. Ja ei peagi olema. Samamoodi nagu ei ole minu ekskaasa mure see, kellega ma suhtes olen.

Seega ainuke, milles te tegelikult olete kokku leppinud on see, et te ei seksi. Ja selle juures soovib üks osapooltest, et teine ei teeks seda üldse kellegagi. Igaks juhuks mainin ära, et uutel kaaslastel on ka tunded ja mina ei tahaks küll selle kohtingupartneri nahas olla, kelle suhtepartner elab teise mehega, jagab temaga olulist osa oma ajast ja elust ning tantsib mingis mõttes tema soovide järgi. Ja kui ma ka oleks sellise kohtingupartneriga nõus kohtingutel käima, siis ma ei võtaks seda suhet igal juhul kuigi tõsiselt.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 14:18; 09.04 23:15; 19.04 08:38; 23.04 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Jah olen olnud samas olukorras, küll ilma lasteta. Lõpuks mees lahkus, suure draamaga. Aga ei saa öelda kas oled tainas või mitte, sest kõige olulisema,MIKS ta seal veel elab, seda pole avaldatud.</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tüüp mehi ilmselt lihtsalt ongi sellised. Minu jaoks täiesti arusaamatu liik, kui isiklikku kokkupuudet ei oleks, ega ei usuks, et inimene ütlemise peale välja ei koli, kui lahutus ka juba tehtud.

See pole mehetüüp, see on inimtüüp, et sa teaks. Sest naisi on selliseid samuti ja mitte vähe.
Lihtsalt tema ei ole selle lahutuse algataja olnud ning salamisi loodab, et sa mõtled ümber.
Imelik, et eksisteerib tobusid, kes nii lihtsast asjast aru ei saa ja midagi veel imestavad või mitteusuvad.
Seal tuleb tegutseda lihtsalt, mitte imestada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIKS ta seal veel elab, seda pole avaldatud.

Teemaalgataja kirjutas, et mees ehitab maja ja tema vabandus on see, et ehitamisega samal ajal on raske üürida. Naise juures elamise eest ta mitte midagi ei maksa, ainult süüa ostab endale ise.

Väidetavalt on kokkulepe selline, et kui vee majja saab, siis kolib ära. Samas ei ole selles majas ka kütet veel sees.

Kui selline olukord on juba aasta aega kestnud, siis mehel ei paista kolimisega küll kuskile kiiret olevat. Vaevalt küll, et ta majaehitust alles siis alustas, kui nad lahutasid, muidu poleks ju seletatav see, et naine jäi uskuma, et maja saab kohe-kohe valmis ja mees kolib kohe-kohe välja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.04 16:07; 08.04 16:14; 09.04 09:56; 09.04 10:09; 09.04 10:26; 09.04 10:53; 09.04 15:54; 13.04 09:22; 26.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal, kas lahutatud või mitte, kogu aeg peab olema vähemalt kaks kolm suhet käigus, nagunii jalutab üks pool mingil hetkel suvalisel põhjusel minema.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 20:43; 17.04 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel sellises olukorras ei ole, aga kaalun sama varianti. Et samamoodi peale lahkuminekut jääks logistilisel põhjustel sama katuse alla elama vähemalt mõneks ajaks. Lahkuminek mõlema poole soovil siis meil.

Mind huvitab, kuidas lastele olukorda olete selgitanud ja mida nemad sellest arvavad? Ja kas muidu käitute endiselt perena? Ühised õhtusöögid? Teinekord kuskil käimised? Teleka vaatamine kõik koos? Muud ühised tegevused? Või elate nö teineteisest ikka täitsa mööda? Ja mis reeglid ja kokkulepped paika on pandud?

TA küsimuse osas, siis ma küll saan aru, et juriidiliselt ja ilmselt ka moraalselt võib olla õigus käia teistega kohtamas, aga minu isiklikult oleks ilmselt valus seda kõrvalt vaadata. Arvatavasti ühest küljest kadedusest (tahaks ka kedagi), teisest küljest armukadedusest (ikkagi ‘oma’ kaasa). Lisaks sinna juurde mehepoolne lootus, et suhe uuest lõkkele lööb.

Ma arvan, et selline elukorraldus töötaks ainult siis, kui mõlemad pooled on võrdselt valmis suhtest lahkuma. Kui üks pool veel nagu tahaks proovida, siis on see sellele poolele ilmselt paras piin.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 22:52; 09.04 23:29; 10.04 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel sellises olukorras ei ole, aga kaalun sama varianti. Et samamoodi peale lahkuminekut jääks logistilisel põhjustel sama katuse alla elama vähemalt mõneks ajaks. Lahkuminek mõlema poole soovil siis meil.

Mind huvitab, kuidas lastele olukorda olete selgitanud ja mida nemad sellest arvavad? Ja kas muidu käitute endiselt perena? Ühised õhtusöögid? Teinekord kuskil käimised? Teleka vaatamine kõik koos? Muud ühised tegevused? Või elate nö teineteisest ikka täitsa mööda? Ja mis reeglid ja kokkulepped paika on pandud?

TA küsimuse osas, siis ma küll saan aru, et juriidiliselt ja ilmselt ka moraalselt võib olla õigus käia teistega kohtamas, aga minu isiklikult oleks ilmselt valus seda kõrvalt vaadata. Arvatavasti ühest küljest kadedusest (tahaks ka kedagi), teisest küljest armukadedusest (ikkagi ‘oma’ kaasa). Lisaks sinna juurde mehepoolne lootus, et suhe uuest lõkkele lööb.

Ma arvan, et selline elukorraldus töötaks ainult siis, kui mõlemad pooled on võrdselt valmis suhtest lahkuma. Kui üks pool veel nagu tahaks proovida, siis on see sellele poolele ilmselt paras piin.

See lahkuminek on naljakas kontseptsioon selles olukorras, sest oma sisult vastab see hoopis kokkuleppele “me ei lähe veel lahku” (sest logistilised asjaolud takistavad). Miks te ei võiks siis asjadest rääkida nii nagu need on. Eriti, kui teisele poolele vabadust ka ei anta, siis mis selle lahku mineku deklareerimise mõte tegelikult on? Kedagi aasta-kaks lahkuminekuks ette valmistada psühholoogiliselt? See on nagu enda suhtest võõrutamine, sest korraga ei taha kõike läbi kaksata ja võõrutusnähud tunduvad koledad (ega on ka). Tegelikult pikendate lihtsalt oma kannatamist. Sellise piinamise asemel pigem pange siis ressurss oma logistiliste probleemide lahendamisse ja minge siis päriselt lahku. Kummivenitamist kahetsete pärast mõlemad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 14:18; 09.04 23:15; 19.04 08:38; 23.04 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahkumineku point sellisel juhul on, et me otsustame, et me enam kumbki ei panusta sellesse suhtesse. Ei oota ka teiselt midagi. Nö tõmbame joone alla. Ei ole teisele ootusi (emotsionaalseid, romantilisi, seksuaalseid, sotsiaalseid) ega teise ees kohustusi. Ehk on nagu ametlik puhas lõpp, mitte selline vaikne teineteisest sõnatult mööda elamine tehes siiski nägu, et ollakse paar. Juriidika asja juures polegi peamine. Ongi vastastikune kokkulepe, et me ei ole enam suhtes. Ja sellega seoses kaasneks ka vabadus. Nii endale kui teisele poolele. Sellega  peaks arvestama. Ma lihtsalt ütlesin, et ma mõistan TA mehe (armu)kadedust. Ilmselt tema ei ole selleks valmis. Aga loomulikult oleks see sellise elukorralduse puhul eelduseks.

Samas kooselu jätkumine logistilistel põhjustel (ennekõike lastega majandamine ja nendega tegelemine) tundub hetkel mulle hea variant. Ma kuulaks huviga nende kogemusi, kellel isiklik kokkupuude sellise elukorraldusega olnud on.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 22:52; 09.04 23:29; 10.04 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas kodu korda, toit külmkappi või pesu pestud saab? Kui teil just ei ole 8 toalist häärberit siis ka selline elukorraldus võib paksu verd tekitada kui teine ei korista või panusta piisavalt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 11:53; 09.04 10:21; 09.04 10:41; 09.04 11:09; 09.04 23:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 142 )


Esileht Pereelu ja suhted Kooselu eksabikaasaga