Esileht Ilu ja tervis kopsud

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kopsud

Postitas:

Mul on küsimus, kas arst saab kuidagi aru, kas kopsudega on mida korrast ära nt põletik lihtsalt tavalise läbivaatusega( ilma kopsupildita)

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid kuulavad kopse ja on koolitatud aru saama, kas on kopsupõletik, bronhiit või mitte midagi. On muidugi ka väga harvu erandeid, aga üldjuhul ikka saavad aru. Röntgenisse saadetakse enamasti siis, kui on kopsupõletiku kahtlus, et sellele siis kinnitus saada ja et kui ulatuslik see on.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:14; 30.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, miks tolereeritakse Perekoolis ilmselt paanikaid külvavaid viiruseteemasid päevast päeva … ?
Ei suudeta ka röntgeni alusel öelda, on kopsus vett või mitte. “Tuled külla lähedasele pealinna või Tartusse” ja etskae, hakkaski järsku paha, siis EMO-s vaadatakse, et klge, mis teil seal maakonnahaiglas on loomaarstid vä? Läbi käidud tee ja dokumendid olemas.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib aru saada, aga ei pruugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati pole arsti vajagi. Mina sain aru, et asi jama kui köhale lisaks tekkis kohutav higistamine … ikka nii hull, et higi imbus öösel madratsisse. Magasin sisuliselt higilombis. Vahetasin voodipesu/riided ära ja ca 5min pärast sama seis 🙁 Arst kinnitas telefoni teel minu kahtlust ja määras antibiootikumid. Hilisem kopsupilt kinnitas diagnoosi 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on ebatüüpilisi juhtumeid, see ei ole mingi näitaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:14; 30.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati pole arsti vajagi. Mina sain aru, et asi jama kui köhale lisaks tekkis kohutav higistamine … ikka nii hull, et higi imbus öösel madratsisse. Magasin sisuliselt higilombis. Vahetasin voodipesu/riided ära ja ca 5min pärast sama seis ???? Arst kinnitas telefoni teel minu kahtlust ja määras antibiootikumid. Hilisem kopsupilt kinnitas diagnoosi ????

ma ei saaks seda väita, sest olen niigi higilombis ülemineku eas 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tegemist raskema juhuga, siis ilmselt saab arst sellest aru ka tavlise läbivaatuse käigus, kuid seda peaks kinnitama ikkagi kopsupilt.
Mu lapsel on olnud kopsupõletik ning kuulamise käigus midagi aru saada küll polnud. Kuna tegu oli pikalevindunud köhaga (ca paar nädalat), millega kaasnes ka väike palavik, siis saadeti röngenisse. Seal oli selgelt näha ühepoolne kopsupõletik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on korras

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi keskkooli ajal oli mul kopsupõletik. Arst kuulas kopse ja küsis, kas ma suitsetan. Kui ma ütlesin, et ei, siis teatas “No siis on sul kopsupõletik”. Röntgen kinnitas diagnoosi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis kopsud