Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduv raseduse peetumine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Korduv raseduse peetumine

Postitas:

Kas siin on neid, kellel rasedus korduvalt peetunud? Kas uuriti ja mis olid põhjused?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jah, mul on elu jooksul 3 rasedust peetunud (8+, 8+ ja 7+ nädalatel) – mu kõige esimene rasedus 2005 a-l, ja nüüd 2019 a detsembris ja 2020 a juulis. Vahepeal on sündinud 2 tervet last täiesti normaalsest rasedusest. Kuna 2 järjestikust peetumist oli minu jaoks siiski rohkem kui juhus, millele günekoloogid ikka armastavad rõhuda, siis natuke mind uuriti. Leiti MTHFR geeni C677T homosügootne (kraad kangem kui heterosügoot) nii öelda mutatsioon (üks arst ütles selle peale, et seda esineb liiga sageli, et seda mutatsiooniks kutsuda, et pigem variant). Selle mutatsiooniga võib häiritud saada osaliselt foolhappe sünteesirada jms funktsioonid, mingil ajal raviti sellega raseduse ajal agressiivsemalt, praegu on leebemad arvamused ja juhised (ravivajadus sõltuvat homotsüsteiini tasemest). Igal juhul võib see mutatsioon ja sellest tulenevad nihked põhjustada kehas oksüdatiivset stressi ja häirida ka verehüübimissüsteemi normaalset toimimist. Nö igaks juhuks (kuna teadusuuringute tulemused on kohati vastuolulised – üks näitab statistiliselt olulist erinevust ravimisega, teine mitte) võib siis järgneva raseduse ajal verevedeldajat (madalmolekulaarset hepariini) süstida esimesel trimestril iga päev ja hiljem aspiriini võtta 36nda nädalani. Endal nüüd see plaan ongi ees, sain just positiivse rasedustesti jälle. Folaadi rohke tarvitamine muidugi käib käsikäes.

Põhimõtteliselt võib uurida erinevaid verehüübimissüsteemi häireid, antifosfolipiidsündroomi, autoantikehi, kilpnäärmehormoone, foolhappe ja folaadi, B12 vitamiini taset. Kui kunagi pole õnnestunud elusat tervet last saada, siis tehakse ka mingeid geneetilisi uuringuid, me minu puhul vajadust ei leidnud selleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, katkenud on 4 rasedust vahemikus 6-8 nädalat. Uuritud on igatepidi, kõikvõimalikud uuringud, analüüsid+geneetilised uuringud. Aga põhjuseid pole leitud, kõik on justkui korras. Tahaks, et oleks mingi viga leitud, siis oleks sellele kõigele mingi seletus ja ehk kergem leppida, et rasedused aina katkevad ja kui oleks põhjus,siis ehk saaks ka selles suhtes midagi ette võtta..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 korda on peetunud aga peale mõlemat jäin üsna ruttu uuesti rasedaks. Ei uurinud keegi midagi.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2014 esimene raseduse katkemine u. 9 nädalal

2014 teine raseduse peetumine umbes 8 nädalal

2018 esimene sünnitus keisri abil. Tuharseisus ( u.10ndal nädalal verejooks)

2020 kevad kolmas raseduse peetumine umbes 8-9 nädalal

2020 juuni geneeti juures põhjalik uuring

2020 november  neljas raseduse peetumine 7 nädalal (kasutasin ravimeid duphaston, predisolon, aspirin, Acidum folicum Hasco 5mg päevas) (selle rasedusega oli viljatusarsti juures)

Esimese kolme raseduse peetumise/katkemisega alustatud tabletiaborti, mis ühelgi korral ei aidanud ja on läinud edasi kirurgiliseks abrasiooniks (praeguse neljandaga palusin otse kirurgilisele kuna üksi eelnevatest tableti puhastustest pole aidanud).

Käisime abikaasaga ka juuni kuus geneetiku juures. Sain vastuse :
Homotsüsteiin ainevahetuses osaleva MTHFR geeni ühes koopias leiti muutus 677C>T ning teises koopias muutus 1298A>C. Patsient on tõenäoliselt liitheterosügoot nimetatud muutuste suhtes. Leitud genotüüp võib olla seotud kerge kuni mõõduka MTHFR ensüümi aktiivsuse langusega, mis võib põhjustada kerget homotsüsteiini taseme tõusu veres. On leitud, et hüperhomotsüsteineemia on riskifaktor raseduspuhuste tüsistuste tekkeks, eriti madala foolhappe sisalduse foonil. Samuti suureneb loote närvisüsteemi ja südamerikete kujunemise oht. Kuna foolhape on homotsüsteiini ainevahetuses oluliseks kofaktoriks, vähendab foolhappe manustamine homotsüsteineemiaga seotud võimalikke riske. Soovitav on jälgida foolhappe, homotsüsteiini ja vitamiin B12 taset veres ning perioodiline asendusravi foolhappega kuni 2,5 mg päevas, kindlasti aga perikontseptsiooni perioodis (vähemalt 4 nädalat enne oletatavat viljastumist kuni 12. rasedusnädalal lõpuni). Patsiendil on välistatud kromosoomide arvu ja “suured” struktuurianomaaliad ning sagedamini trombofiiliat põhjustavad geenimuutused raseduste peetumiste põhjusena. Kromosoomde muutused on välistatud ka patsiendi partneril. Rasedusprobleemide põhjus jääb hetkel ebaselgeks. Empiiriline kordusrisk raseduse ebasoodsale kulule on populatsiooniriskist kõrgem.

Võtsin ühendust ka raseduse peetumiste/ katkemistele spetsialiseerunud Dr. Kristiina Rulliga, et saada ka teine arvamus kõige selle kohta. Ütles, et on 2 võimalust : IVF ja ise proovimine. Embrüode siirdamine läheks umbes 30-40tuhhi EURi kuna meil ei ole see nö tavaline embrüode siirdamine ja selle tõenäolisus titaga haiglast koju tulla on 35%. Neid tehakse aastas umbes kümmekond. Teine variant on ise proovida veel. Arvestades meie vanuseid ja rasestumise kiirust ja kõike, siis % titaga koju tulla on u 70%.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale 2 katkemist geneetiku juures selgus mitu erinevat faktorit ning 11x kõrgem trombioht. Pidin võtma ASS100 kuni sain positiivse testi ja seejärel saadeti Synlabi kontrolli korra kuus. Sain hepariinisüste 1 ja 3 trimestril ning 6 nädalat peale sünnitust ja ASS100 2 trimestril vere vedeldamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel sõbrannal oli kuni 30aastani nii, koguaeg katkes ära, mõlemil oli emakas liiga õhuke, ühel oli 15aastasena emaka verejooks. Öeldigi neile, et nad ei saa kunagi lapsi, aga vananedes emakas läks paksemaks ja kanndsid raseduse lõpuni, ühel on juba 2last, aga esimene tal sünndis 2kuud liiga vara, teine sünndis ajalisena, aga teine sõbranna ei tohi rohkem rasestuda, sest katkemisi oli liiga palju ja emaka verejooks oli, paar korda käis puhastamisel ja armkudet on juba liiga palju. Ja kolmandal sõbrannal läks emakas õhukeseks, sest tegi nii palju aborte, ütlesin küll, et kasuta mingeid vahendeid, mudu varsti ei saagi lapsi, aga ei kuulanud ja nüüd enam ei tohigi, sest ta ei kannaks lõpuni nagu arstid ütlesid talle. Aga mul oli nii et iga enne päris rasedust katkes enne 8ndl ära, aga peale katkemist jäin paar kuud hiljem rasedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduv raseduse peetumine