Esileht Ilu ja tervis Korduv tuppeseen

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Korduv tuppeseen

Postitas:
Kägu

Olen siin kimpus korduva tupeseenega. Ahastus tahab peale tulla. Eelmine suvi tuli tuppeseen, mille peale kasutasin kaks korda Canesten tuppeküünalt. Mõneks ajaks oli korras, siis tuli seen tagasi. Septembris sain naistearsti vastuvõtule, kirjutas retseptiravimi küünlad ja tableti mehele (tal kaebusi pole) ja mulle võtmiseks. Analüüsid olid muus osas korras. Võtsime mehega mõlemad kapslid ära ja mõneks ajaks oli korras. Aprilli alguses haigestusin koroonasse ja peale haigust oli ka tupeseen taaskord platsis. Käsimüügist võtsin mingeid Flugenil kuulid, mis tupes kipitasid, siis veel käsimüügi seene vastane tablett. Sai taas korda. Nüüd jälle kõik alt kipitab, kuiv ja voolus muutunud. Ma lihtsalt ei jaksa enam. Toitud üritan nii, et väldin suhkrut (saiakesed, kommid, magusad joogid). Käin tavaliste puuvillaste aluspükstega (stringe ei kasuta). Mingi aeg peale vahekorda, kas siis vahekorrast tingitult või millegi muuga seoses on taaskord tupeseen platsis.

Kuidas effektiivselt sellest candida ülevohamisest lahti saada, et tuppeseen pidevalt ei korduks. Või on mul mingi aine puudus? Mida võiksin siis lasta kontrollida?

Soovitage kondoome mis ei sisalda lateksit, kas saab apteegist või kuskilt lingilt tellida?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas stressiga lood? Endal oli ka mõned aastad tagasi, et väga lihtsalt tuli. Siis ei saanud aru, aga tagantjärgi arvan, et stressist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad mehelt. Kas ei sobi teie mikrofloora või paneb vasakule. Kondoome saad apteegist.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see seen sul tekib pärast vahekorda oma mehega, siis peab olema seos seal, mitte mingis stressis, suhkrus või valedes aluspükstes.

Kirjeldad, et kasutate kondoome? Kas see on kogu aeg samamoodi olnud? Või hakkasite mingil ajal juba sel ajal kasutama, kui seen oli tekkinud?

Kui miski muu ei aita, siis tuleks meest vahetada, sest põhjus võib olla selles, et mehel on armuke. Tema ravimine ei aita, kui ta vahepeal jälle kuskil küla peal käib.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see seen sul tekib pärast vahekorda oma mehega, siis peab olema seos seal, mitte mingis stressis, suhkrus või valedes aluspükstes.

Kusjuures päris nii ei pruugi olla (kuigi võib). Seent tekitab ka see, kui naisel seen organismis olemas ja kalduvus sellele, nt tõesti stress, liigne magusasöömine, hormonaalsed probleemid, ka anaalpiirkonna ebapiisav hügieen näiteks (valed pühkimsharjumused, mis viivad soolebakterid tuppe, millest omakorda seen taas võimendub) ja kui selline naine ilma kondoomita seksib, siis seene võimendajaks on ka sperma ise, ka puhas sperma. Ei pruugi olla nii, et mees paneb vasakule ja naine tingimata nö teise naisega seksib.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei sobi punane vein, õlu, siider, šokolaad, pärmi sisaldavad toidud (nt leib, sai).

Lisaks mõjutab libesti, kui kasutate seda seksi ajal. Soovitan durex naturals – üle aastate parim leid. Saab igast suuremast toidupoest.

Ei tohi kasutada pesukaitsmeid. Vahetad lihtsalt tihemini aluspesu, kui voolus häirib.

Intiimpiirkonda tuleb pesta spets vahendiga, aga mitte mingi tobe kinnimakstud Buduaari kleepekaga õudus, mis asja hullemaks teeb, vaid alpteekist korralik asi. Soovitan Multi-Gyn Femi Wash vahtu. Pärast pesu kuivatada piirkond väga korralikult!

Kui kipitab, siis pärast pesu ja kuivatust panna peale välispidiselt klotrimasooli kreemi, mida saab apteekist.

Stringe ei tohi kanda, puuvillane pesu sobib, pigem seelikute ja kleitide peale üle minna (ka talvel!), igasugune magus menüüst ära jätta. Aga seda tead juba isegi.

Novot, nii kui selle “supersudoku” paika sain, siis kolm aastat ei olnud seent. Nüüd libastusin šokolaadiga ja seen platsis jälle. Tupeküünaldest on parim minu arust Ecocillin oovulid. Neid peab hoidma külmkapis.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele kommentaarile ütlen, et söön-joon kõike mis n-ö keelatud, aga kui stressitase langes, siis kadus ka tupeseen. Jätkuvalt joon veini ja söön šokolaadi. Mulle ei sobinud need intiimpesuvahendid üldse- niikui kasutasin, hakkas kipitama ja sügelema. Seeneraviks kasutan ainult retseptiravimeid ja klotrimasool leevendab sügelust-kihelust, aga ei ravi. Keefiritampoonist olen ka abi saanud

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seent tekitab ka see

Jaa, muidugi võib seen tekkida ka muudest asjadest kui seks, see ei ole üldse ainult seksiga seotud.

AGA ei ole vaja siiski välistada seda, et see probleem võib tuleneda mehest. Kui meest ei olegi üldse, siis võib tõepoolest ka seen tekkida stressist või pärast mõne külmetus/viirushaiguse põdemist. Siin teemaalgataja aga kurdab, et ta on kõike teinud, magusat ei söö, vale pesu ei kannna, ravinud ka korduvalt, aga ikka ei mingit tulemust. Ainus asi, mida ta vist veel välistanud ei ole, on mees. Kui seesama mees on olnud tal pikka aega aga tupeseene korduv probleem tekkis alates eelmisest sügisest, siis tulebki mõelda, mis muutus eelmisest sügisest alates.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tupeseen on mikrofloorahäire.

Võib olla ka puuduv hügieen nt enne seksi.

Aga mida lisaks saab teha – piimhappebakterid, ennetavalt pärast vahekorda või öösiti multigyn geeli.
Ja näiteks ka kuur nendega teha – aitab pärmseent kehas tagasi hoida https://www.apotheka.ee/new-nordic-dida-tbl-n60-pmm0081235ee

Mul kimbutas pärast rasedust, ei seksinud, aga magusaisu oli meeletu.

mul aitas lõpuks selline kombo, enne seda vist üle pool aasta jagelesin, korra aitasid rohud ja tuli tagasi.
päevase vahega – FLUCONAZOLE MEDOCHEMIE KÕVAKAPSEL 150MG N1 ja CANESTEN VAGINAALPEHMEKAPSEL 500MG N1 (ühekordsed annused suukaudne ja tupekaudne)
seejärel edaspidi 7 ööd CANESBALANCE VAGINAALSUPOSIIDID N7

ning välispidiselt lisaks IMAZOL PLUS KREEM 10MG+2,5MG 30G

ja nii kui kiheleb läheb uuesti klotrimasoolsalv peale ning seespidiselt see (tasakaalustab tupe ph-d) https://www.apotheka.ee/multi-gyn-actigel-50ml-pmm0090546ee

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seksimisega võib seotud olla siis, kui tupp on seksimisel liiga kuiv ja tekivad mikrovigastused.

Olin ka kunagi seenega väga-väga hädas, kuid mure lõppes laksust siis, kui hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetasin. Peale seda pobises ka naistearst, et need võivad põhjustada küll..

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka hädas olnud, just viimastel aastatel. Mul õnneks annab tagasihoidlikult tunda.

Tampoone väldin ja igasuguseid lõhnastatud tooteid, pesen vaid veega, vahekorras olles libesti.

Käsimüügist leidsin enda jaoks Gynolacta tabletid, kasutan kohe kui tunnen, et miski häirib.

Midagi väga teha polegi, käin igal aastal günekoloogi juures. Laiutavad samuti käsi ja pakkunud põhjusteks spermat, liigsest kuivusest tingitud hõõrdumist.

Hügieen on olemas, magusat tarbin küll palju. Selle piiramist on üsna raske ette võtta, et jälgida mõju. Sest ega niisamagi ei pruugi mul mitu kuud vaevusi olla.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei sobi punane vein, õlu, siider, šokolaad, pärmi sisaldavad toidud (nt leib, sai).

Lisaks mõjutab libesti, kui kasutate seda seksi ajal. Soovitan durex naturals – üle aastate parim leid. Saab igast suuremast toidupoest.

Ei tohi kasutada pesukaitsmeid. Vahetad lihtsalt tihemini aluspesu, kui voolus häirib.

Intiimpiirkonda tuleb pesta spets vahendiga, aga mitte mingi tobe kinnimakstud Buduaari kleepekaga õudus, mis asja hullemaks teeb, vaid alpteekist korralik asi. Soovitan Multi-Gyn Femi Wash vahtu. Pärast pesu kuivatada piirkond väga korralikult!

Kui kipitab, siis pärast pesu ja kuivatust panna peale välispidiselt klotrimasooli kreemi, mida saab apteekist.

Stringe ei tohi kanda, puuvillane pesu sobib, pigem seelikute ja kleitide peale üle minna (ka talvel!), igasugune magus menüüst ära jätta. Aga seda tead juba isegi.

Novot, nii kui selle “supersudoku” paika sain, siis kolm aastat ei olnud seent. Nüüd libastusin šokolaadiga ja seen platsis jälle. Tupeküünaldest on parim minu arust Ecocillin oovulid. Neid peab hoidma külmkapis.

See libesti tekitas mulle tupeseene, ei soovita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain lahti, kui kasutasin lõpuks arsti kirjutatud Gyno-pevaryli suposiite https://www.apotheka.ee/gyno-pevaryl-vaginaalsuposiit-150mg-n3-pmm0000612ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekitas just kondoom seent. Kui enam ei kasutanud, siis ei tulnud seent.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ühe p-ga

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi tobe kinnimakstud Buduaari kleepekaga õudus

? Misasi see üldse on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see seen sul tekib pärast vahekorda oma mehega, siis peab olema seos seal, mitte mingis stressis, suhkrus või valedes aluspükstes.

Kusjuures päris nii ei pruugi olla (kuigi võib). Seent tekitab ka see, kui naisel seen organismis olemas ja kalduvus sellele, nt tõesti stress, liigne magusasöömine, hormonaalsed probleemid, ka anaalpiirkonna ebapiisav hügieen näiteks (valed pühkimsharjumused, mis viivad soolebakterid tuppe, millest omakorda seen taas võimendub) ja kui selline naine ilma kondoomita seksib, siis seene võimendajaks on ka sperma ise, ka puhas sperma. Ei pruugi olla nii, et mees paneb vasakule ja naine tingimata nö teise naisega seksib.

Millegipärast kipuvad osadel inimestel seened ka aeg-ajalt tagasi tulema, isegi kui elustiil on selline, et justkui võiks mitte tekkida. Olen samamoodi aeg-ajalt hädas tupeseenega, õnneks küll ei ole olnud eriti mingit kipitavat/sügelevat probleemi, aga voolusest on aru saada. Lisaks kipub tekkima kõõm, millest siis jälle mõneks ajaks Davinesi kõõmavastase šampooniga lahti saan, aga mingi aja pärast ikkagi tekib jälle. Ei ole ka tuvastanud seoseid elustiiliga või hormoonide ja tsükliga, lihtsalt tundubki, et mõne organism on seente tekkele nii vastuvõtlik, et iga väiksemgi tegur lööb jälle vohama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast kipuvad osadel inimestel seened ka aeg-ajalt tagasi tulema, isegi kui elustiil on selline, et justkui võiks mitte tekkida. Olen samamoodi aeg-ajalt hädas tupeseenega, õnneks küll ei ole olnud eriti mingit kipitavat/sügelevat probleemi, aga voolusest on aru saada. Lisaks kipub tekkima kõõm, millest siis jälle mõneks ajaks Davinesi kõõmavastase šampooniga lahti saan, aga mingi aja pärast ikkagi tekib jälle. Ei ole ka tuvastanud seoseid elustiiliga või hormoonide ja tsükliga, lihtsalt tundubki, et mõne organism on seente tekkele nii vastuvõtlik, et iga väiksemgi tegur lööb jälle vohama.

Mulle tundub, et mida soojem ilm, siis seda kergemini tuleb. Eriti kui kanda pükse ning olla üritusel, kus ei ole võimalik hügieeni eest kohe hoolitseda. Niisketest salfakatest pole ka kasu

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti kui kanda pükse ning olla üritusel, kus ei ole võimalik hügieeni eest kohe hoolitseda

Mis üritused need sellised on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti kui kanda pükse ning olla üritusel, kus ei ole võimalik hügieeni eest kohe hoolitseda

Mis üritused need sellised on?

Kasvõi tavaline mitmepäevane telkimine.  Suurüritused, a’la American beauty

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii kui stressirikkam eluperiood oli, nii kordamööda seen ja bakteriaalne vaginoos (oluliselt vastikum oma haisuga).

Aitas natuke pesukaitsmetest loobumine ja neutral seep, aga lõplikult vabanesin alles kui spiraali eemaldasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, mul oli vist 10a tupeseen. Kohutav. Tagantjärgi saan öelda, et see oli tingitud ilmselt sel ajal kasutatavatest rasestumisvastastest vahenditest (plaastrid). Kindlalt oli seotud ka mingi stressiga (kuigi mul omameelest stressi polnud), aga mäletan, et kui tööl kiirem aeg, jõulude v sünnipäevade periood, siis oli ka seen kohe platsis. Lõpuks 2. korda rasedana oli mul veel terve raseduse aeg, hakkasin juba seksi ka vihkama, sest nii ebamugav oli kogu aeg.

Seen kadus peale Mirena hormoonspiraali paigaldamist ehk siis nüüd juba 10+ aastat pole olnud.

Küünlad  jm resteptikad aitasid mind vaid korraks, klotrimasooli läks liitrite viisi.  Sõin ka piimahppe baktereid. Aluspesu vaid puuvillane, puhtus, hügieen on väga olulised, aga ma ei kasutanud mingeid seepe , geele ega muud, lihtsalt puhas soe vesi.

Niipalju kui mina selle kohta uurisin, on tuleseen jah, mikroflooraga seotud ja osadel lööb kergemini välja, osadel mitte. Nagu herpes. Ja tegelikult polegi väga midagi teha 🙁

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuleseen 😀 iseenesest, kes seda tunnet teab, polegi nii vale sõna

sry

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, mul oli vist 10a tupeseen. Kohutav. Tagantjärgi saan öelda, et see oli tingitud ilmselt sel ajal kasutatavatest rasestumisvastastest vahenditest (plaastrid). Kindlalt oli seotud ka mingi stressiga (kuigi mul omameelest stressi polnud), aga mäletan, et kui tööl kiirem aeg, jõulude v sünnipäevade periood, siis oli ka seen kohe platsis. Lõpuks 2. korda rasedana oli mul veel terve raseduse aeg, hakkasin juba seksi ka vihkama, sest nii ebamugav oli kogu aeg.

Seen kadus peale Mirena hormoonspiraali paigaldamist ehk siis nüüd juba 10+ aastat pole olnud.

Küünlad jm resteptikad aitasid mind vaid korraks, klotrimasooli läks liitrite viisi. Sõin ka piimahppe baktereid. Aluspesu vaid puuvillane, puhtus, hügieen on väga olulised, aga ma ei kasutanud mingeid seepe , geele ega muud, lihtsalt puhas soe vesi.

Niipalju kui mina selle kohta uurisin, on tuleseen jah, mikroflooraga seotud ja osadel lööb kergemini välja, osadel mitte. Nagu herpes. Ja tegelikult polegi väga midagi teha ????

Plaastrid ja spiraal kasutavad samu hormoone.

Su meees lihtsalt lõpetas teiste naistega seksimise.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kas tupeseene ägestumine võib olla seotud ka kuidagi kilpnäärmega? Kilpnäärme näidud muud olid korras aga THS oli vahemikust madalam 0.33 kui norm vahemik on 0.40-4.00.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niipalju kui mina selle kohta uurisin, on tuleseen jah, mikroflooraga seotud ja osadel lööb kergemini välja, osadel mitte. Nagu herpes. Ja tegelikult polegi väga midagi teha ????

Minule on ka naistearstid seda öelnud, et ega ei olegi midagi teha, see on enda organismi mikrofloora häire ja tuleb lihtsalt kõikvõimalikud tekitajad võimalikult nulli viia, aga sellegipoolest kipub paljudel tagasi tulema. Arstid on küll soovitanud seda, et käsimüügi piimhappebaktereid sisaldavaid küünlaid kogu aeg kodus hoida ja kui juba natuke annab tunda, et hakkab tekkima, siis kohe paar päeva kasutada ning enamusel sellega nii hulluks ei lähegi, et otseselt mingit ravi vajaks. Võib küll olla, et ka mehelt saab “uuesti” külge, aga tekib ka nendel, kellel üldse mingit suguelu ei ole, seega alati ei = seen meeste kõrvalhüpetega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Korduv tuppeseen