Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduvad katkemised

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Korduvad katkemised

Postitas:
Kägu

Tere, kas siin on naisi, kellel pole rasedaks jäämisega probleemi, kuid on raskusi raseduse püsima jäämisega? Kas teil õnnestus lõpuks rasedus lõpuni kanda? Kellelt abi saite? Mis toetav ravi tehti?

mul on 18 aastaga olnud 6 katkemist erinevate partneritega. 1 edukas Ivf siirdamine, mis aga samuti katkes. Kõik rasedused on peetunud 5-7n. On kordi, kus on südametöö naha olnud ja siiski lõpuks katkenud.
olen mitu suhet selle tõttu kaotanud, sest pinge on olnud suur.. olen juba 38 ja meeleheitel..

ov toimub, rakud ja embrüot olid väga hea kvaliteediga, aga miskipärast minu keha ei hoia rasedust 😭

palun jagage oma lugusid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pöördu viljatusravi arsti poole , tema teeb rodu vereanalüüse ja vajdusel saadab ka geneetiku juurde.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, kas siin on naisi, kellel pole rasedaks jäämisega probleemi, kuid on raskusi raseduse püsima jäämisega? Kas teil õnnestus lõpuks rasedus lõpuni kanda? Kellelt abi saite? Mis toetav ravi tehti?

mul on 18 aastaga olnud 6 katkemist erinevate partneritega. 1 edukas Ivf siirdamine, mis aga samuti katkes. Kõik rasedused on peetunud 5-7n. On kordi, kus on südametöö naha olnud ja siiski lõpuks katkenud.

olen mitu suhet selle tõttu kaotanud, sest pinge on olnud suur.. olen juba 38 ja meeleheitel..

ov toimub, rakud ja embrüot olid väga hea kvaliteediga, aga miskipärast minu keha ei hoia rasedust 😭

palun jagage oma lugusid.

Kas tõesti nende aastate jooksul pole sa pöördunud arsti poole? Ja nüüd otsustasid teha Perekooli teema.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. olen käinud alates 2013a erinevate viljatusravi arstide juures. Keegi pole veel aidanud mind.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul olnud 2 raseduse katkemist ja 2 emakavälist. Viljatusraviarst tegi portsu vereproove, selgus, et on antifosfolipiidsündroom. Kui peaksin rasestuma, siis pean verevedeldajat süstima. Veel ei tea, kas sellest abi on, alustan paari nädala pärast IVF-ga.

Aga jah, soovitan arstilt küsida neid analüüse http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/15837/antifosfolipiidsndroom.html;jsessionid=8617E7C2C93C502AA6D40DE044AF8290

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Verevedeldajat olen  3 rasedusega süstinud, mul on Leiden V, aga siiski katkes

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli ka vähemalt 2 teadaolevat katkemist, kus sain pos. testi ja siis ka kohe paari päeva pärast katkes, sain diagnoosi antifosfolipiid sündroomile . Need rasedused tekkisid loomulikul teel ja ka alles pärast aastat proovimist (mul oli ka PCOS ja pikad tsüklid). Läksime IVFi teed, sest kaua sa ikka pimesi proovid ja loodad, kui võibolla on nö. päästjaks verevedeldaja.. õnnestus mul teine külmaring (esimesega tekkis ka hcg, aga ei tõusnud piisavalt) ja tänaseks olen 18+3 nädalat rase, verevedeldajat süstin igaõhtuselt ja võtan ka aspiriini (antifosfolipiidsündroomi olemasolu ajab preeklampsia riski kõrgeks).

Ehk katkemisi tasuks kindlasti uurida, mina sain analüüsidega selgust, sest mingsuguseid komplikatsioone mul varasemalt ei olnud..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et katkemise, peetumise puhul tuleb arvesse võtta naise vanust ja munarakkude, embrüote kvaliteeti. Kui tegemist on hea kvaliteediga embrüotega, tasub katkemise põhjuseid edasi uurida. Kui vanus läheneb 40-le või üle selle ja rakke saadakse vähe ning need kas ei arene edasi või pärast siirdamist puudub lootel näiteks südametöö vms, siis tasub mõelda, kas teha korduvaid ivf-e  ja jääda lootma, püüdma ühte hea kvaliteediga munarakku või mõelda alternatiividele. Katkemine, peetumine võib panna kogu protsessi pausile 4-6 kuuks ja mõjub ka emotsionaalselt kurnavalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA, sain + testi taaskord loomulikul teel ning arst pani kohe peale ravi: clexane süstid, prednisolon, estrofem ja thrombo ass + hunnik vitamiine ning utrogestan.

Kas kellelgi on veel pandud katkemisohu tõttu mingi raviskeem peale?
Kas õnnestus lõpuks laps saada?

hetkel olen hcg teste teinud ja tõus on ilus 6000 kuskil juba..peaks olema 5n kuskil.. aga kuna augustis oli katkemine, siis täpne kpv selgub esimeses UH.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA, sain + testi taaskord loomulikul teel ning arst pani kohe peale ravi: clexane süstid, prednisolon, estrofem ja thrombo ass + hunnik vitamiine ning utrogestan.

Kas kellelgi on veel pandud katkemisohu tõttu mingi raviskeem peale?

Kas õnnestus lõpuks laps saada?

hetkel olen hcg teste teinud ja tõus on ilus 6000 kuskil juba..peaks olema 5n kuskil.. aga kuna augustis oli katkemine, siis täpne kpv selgub esimeses UH.

Palju õnne ja hoian pöialt, et kõik läheks raviga hästi! Mainisid eelnevalt, et vereproovid olnud varasemalt korras, aga kuidas jõudsite arstiga selleni, et sellised ravimid pandi peale? Kas kromosoome ja muid haigusi ka uuritud geneetiku juures? Endal sarnane teekond olnud ja nüüd alustan nädala pärast IVF teekonnaga, kuid ei ole väga suurt lootust sellele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mul geneetikud käidud, Leiden V leiti. Muus osas vereproovid kõik korras, ühtegi kõrvalekallet seal arst(mitmed Ivf arstid) pole maininud. Seekord juhtus täiesti juhuslikult ning arst käskis koheselt temale helistada, kui + saan.. eelnevalt oli ta mitmed  vitamiinid mulle tegelikult ka 2 n varem peale pand. Ja visiidil pani ravi peale.

mul tehtud 1 fet 6paevased ja see katkes 6+2 tol ajal oli hcg 2400 ringis.

seekord väga loodan, et õnnestub.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduvad katkemised