Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduvad katkemised

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Korduvad katkemised

Postitas:
Kägu

Tere, kas siin on naisi, kellel pole rasedaks jäämisega probleemi, kuid on raskusi raseduse püsima jäämisega? Kas teil õnnestus lõpuks rasedus lõpuni kanda? Kellelt abi saite? Mis toetav ravi tehti?

mul on 18 aastaga olnud 6 katkemist erinevate partneritega. 1 edukas Ivf siirdamine, mis aga samuti katkes. Kõik rasedused on peetunud 5-7n. On kordi, kus on südametöö naha olnud ja siiski lõpuks katkenud.
olen mitu suhet selle tõttu kaotanud, sest pinge on olnud suur.. olen juba 38 ja meeleheitel..

ov toimub, rakud ja embrüot olid väga hea kvaliteediga, aga miskipärast minu keha ei hoia rasedust ????

palun jagage oma lugusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pöördu viljatusravi arsti poole , tema teeb rodu vereanalüüse ja vajdusel saadab ka geneetiku juurde.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere, kas siin on naisi, kellel pole rasedaks jäämisega probleemi, kuid on raskusi raseduse püsima jäämisega? Kas teil õnnestus lõpuks rasedus lõpuni kanda? Kellelt abi saite? Mis toetav ravi tehti?

mul on 18 aastaga olnud 6 katkemist erinevate partneritega. 1 edukas Ivf siirdamine, mis aga samuti katkes. Kõik rasedused on peetunud 5-7n. On kordi, kus on südametöö naha olnud ja siiski lõpuks katkenud.

olen mitu suhet selle tõttu kaotanud, sest pinge on olnud suur.. olen juba 38 ja meeleheitel..

ov toimub, rakud ja embrüot olid väga hea kvaliteediga, aga miskipärast minu keha ei hoia rasedust ????

Kas tõesti nende aastate jooksul pole sa pöördunud arsti poole? Ja nüüd otsustasid teha Perekooli teema.

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. olen käinud alates 2013a erinevate viljatusravi arstide juures. Keegi pole veel aidanud mind.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul olnud 2 raseduse katkemist ja 2 emakavälist. Viljatusraviarst tegi portsu vereproove, selgus, et on antifosfolipiidsündroom. Kui peaksin rasestuma, siis pean verevedeldajat süstima. Veel ei tea, kas sellest abi on, alustan paari nädala pärast IVF-ga.

Aga jah, soovitan arstilt küsida neid analüüse http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/15837/antifosfolipiidsndroom.html;jsessionid=8617E7C2C93C502AA6D40DE044AF8290

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Verevedeldajat olen  3 rasedusega süstinud, mul on Leiden V, aga siiski katkes

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli ka vähemalt 2 teadaolevat katkemist, kus sain pos. testi ja siis ka kohe paari päeva pärast katkes, sain diagnoosi antifosfolipiid sündroomile . Need rasedused tekkisid loomulikul teel ja ka alles pärast aastat proovimist (mul oli ka PCOS ja pikad tsüklid). Läksime IVFi teed, sest kaua sa ikka pimesi proovid ja loodad, kui võibolla on nö. päästjaks verevedeldaja.. õnnestus mul teine külmaring (esimesega tekkis ka hcg, aga ei tõusnud piisavalt) ja tänaseks olen 18+3 nädalat rase, verevedeldajat süstin igaõhtuselt ja võtan ka aspiriini (antifosfolipiidsündroomi olemasolu ajab preeklampsia riski kõrgeks).

Ehk katkemisi tasuks kindlasti uurida, mina sain analüüsidega selgust, sest mingsuguseid komplikatsioone mul varasemalt ei olnud..

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et katkemise, peetumise puhul tuleb arvesse võtta naise vanust ja munarakkude, embrüote kvaliteeti. Kui tegemist on hea kvaliteediga embrüotega, tasub katkemise põhjuseid edasi uurida. Kui vanus läheneb 40-le või üle selle ja rakke saadakse vähe ning need kas ei arene edasi või pärast siirdamist puudub lootel näiteks südametöö vms, siis tasub mõelda, kas teha korduvaid ivf-e  ja jääda lootma, püüdma ühte hea kvaliteediga munarakku või mõelda alternatiividele. Katkemine, peetumine võib panna kogu protsessi pausile 4-6 kuuks ja mõjub ka emotsionaalselt kurnavalt.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen TA, sain + testi taaskord loomulikul teel ning arst pani kohe peale ravi: clexane süstid, prednisolon, estrofem ja thrombo ass + hunnik vitamiine ning utrogestan.

Kas kellelgi on veel pandud katkemisohu tõttu mingi raviskeem peale?
Kas õnnestus lõpuks laps saada?

hetkel olen hcg teste teinud ja tõus on ilus 6000 kuskil juba..peaks olema 5n kuskil.. aga kuna augustis oli katkemine, siis täpne kpv selgub esimeses UH.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen TA, sain + testi taaskord loomulikul teel ning arst pani kohe peale ravi: clexane süstid, prednisolon, estrofem ja thrombo ass + hunnik vitamiine ning utrogestan.

hetkel olen hcg teste teinud ja tõus on ilus 6000 kuskil juba..peaks olema 5n kuskil.. aga kuna augustis oli katkemine, siis täpne kpv selgub esimeses UH.

Palju õnne ja hoian pöialt, et kõik läheks raviga hästi! Mainisid eelnevalt, et vereproovid olnud varasemalt korras, aga kuidas jõudsite arstiga selleni, et sellised ravimid pandi peale? Kas kromosoome ja muid haigusi ka uuritud geneetiku juures? Endal sarnane teekond olnud ja nüüd alustan nädala pärast IVF teekonnaga, kuid ei ole väga suurt lootust sellele.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mul geneetikud käidud, Leiden V leiti. Muus osas vereproovid kõik korras, ühtegi kõrvalekallet seal arst(mitmed Ivf arstid) pole maininud. Seekord juhtus täiesti juhuslikult ning arst käskis koheselt temale helistada, kui + saan.. eelnevalt oli ta mitmed  vitamiinid mulle tegelikult ka 2 n varem peale pand. Ja visiidil pani ravi peale.

mul tehtud 1 fet 6paevased ja see katkes 6+2 tol ajal oli hcg 2400 ringis.

seekord väga loodan, et õnnestub.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju õnne ja hoian pöialt, et kõik läheks raviga hästi! Mainisid eelnevalt, et vereproovid olnud varasemalt korras, aga kuidas jõudsite arstiga selleni, et sellised ravimid pandi peale? Kas kromosoome ja muid haigusi ka uuritud geneetiku juures? Endal sarnane teekond olnud ja nüüd alustan nädala pärast IVF teekonnaga, kuid ei ole väga suurt lootust sellele.

täna kahjuks hakkas veritsema.. nagu keegi oleks kraani lahti jätnud.. ca 1h jooksul tuli suur vereklomp välja ja olen kindel, et see mu pisike oligi ????

nii õudne juba 5x.. rasestusin jälle ise, seekord ka toetava raviga.. prednisolon, clexane, trombo ass, estrofem, nospa ja vitamiinid.. aga jällegi nii.
hcg oli väga kõrge K üle 24000.. mingit valu ei olnudki.. N oli korraks päevade laadne valu, õhtul paar helepruuni/roosat täppi.. R kõik korras ja L/täna samuti.. ja ilma valuta hakkas verd lahmama.. ma ei teagi, kuidas edasi.. tundub nii lootusetu seis ja see pisike oli niii väga oodatud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh… Neid ridu on nii raske lugeda. Kuigi ma pole pidanud ise midagi sellist üle elama, siis ma mõistan kui raske see kõik võib olla ????
Pai sulle!

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kurb lugeda ???? ja loodan, et ühel või teisel viisil jõuab see pisike siiski teie juurde…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

olen TA. Aitäh heade soovide eest. Lähen see nädal arstile, eks siis näis, mis edasi saab.

nii väga tahaks edulugusid kuulda, kus korduvate katkemisega on lõpuks õnnestunud. Lihtsalt on arusaamatu, miks mu keha rasedusi ei hoia.. ????

teine asi, mis morjendab on, et Eestis pile surrogaatlus lubatud, ometi on naisi nagu mina, kellel on kvaliteetsed rakud ja raseerivad, aga keha rasedust ei kanna. Millal ometi see seadusemuudatus tuleb, kus med naidistusega oleks võimalik nii oma laps saada.

ei kujuta ette, mis summadest isegi mõelda, et seda kõike välismaal teha..

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

olen TA. Aitäh heade soovide eest. Lähen see nädal arstile, eks siis näis, mis edasi saab.

nii väga tahaks edulugusid kuulda, kus korduvate katkemisega on lõpuks õnnestunud. Lihtsalt on arusaamatu, miks mu keha rasedusi ei hoia.. ????

teine asi, mis morjendab on, et Eestis pile surrogaatlus lubatud, ometi on naisi nagu mina, kellel on kvaliteetsed rakud ja raseerivad, aga keha rasedust ei kanna. Millal ometi see seadusemuudatus tuleb, kus med naidistusega oleks võimalik nii oma laps saada.

Paar aastat tagasi sai Ukrainas 30000 euro eest

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!
Lugesin Sinu kirja, mina küll ei oska selles asjas kaasa rääkida, kuid Sinu lugu läks mulle meeletult hinge. Minu väike soovitus on, proovi tarbida vahelduseks nendele rohtudele midagi looduslikumat toodet. Soovitan soojalt proovida Võluhaldja naistepunaõli. Tean, et väga paljud, kes on seisnud sama probleemiga silmitsi räägivad, et peale seda toodet õnnestus neil jääda rasedaks. Kaotada ei ole sul enam mitte midagi. Võid vaadata facebooki lehte “Võluhaldjas”. Tarbin ka ise seda õli ja tõesti aitab.

Liblikas????

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eriline tase on sellisesse teemasse mingi reklaamiga sisse lennata!!

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

teine asi, mis morjendab on, et Eestis pile surrogaatlus lubatud, ometi on naisi nagu mina, kellel on kvaliteetsed rakud ja raseerivad,

Raseerivad?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

teine asi, mis morjendab on, et Eestis pile surrogaatlus lubatud, ometi on naisi nagu mina, kellel on kvaliteetsed rakud ja raseerivad,

Raseerivad?

Iga natukenegi loogiliselt mõtlev inimene saab aru, et tegelikult on mõeldud sõna rasestuvad.. Telefon on ilmselt ise korrigeerinud seda sõna ja postitaja ei märganud 🙂

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere Teilegi, miks küll niiiiii negatiivne? 🙂 Tegemist ei olnud reklaamiga vaid soovitusega. Võtsin teemat isiklikult ja minu arust ei jookse ükski hea soovitus mööda külgi maha.  Minu arust ongi ju see koht loodud, et vestelda ja arutada mitte siin nähvamas käija. ????

Liblikas

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere Teilegi, miks küll niiiiii negatiivne? ???? Tegemist ei olnud reklaamiga vaid soovitusega. Võtsin teemat isiklikult ja minu arust ei jookse ükski hea soovitus mööda külgi maha. Minu arust ongi ju see koht loodud, et vestelda ja arutada mitte siin nähvamas käija. ????

Liblikas

Miks rase siis pole kui nii hea toode ????

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

et vestelda ja arutada mitte siin nähvamas käija. ????

käija?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi sai Ukrainas 30000 euro eest

Pigem poole odavamalt. Aga hetkel muidugi Ukraina kõne alla ei tule.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere Teilegi, miks küll niiiiii negatiivne? ???? Tegemist ei olnud reklaamiga vaid soovitusega. Võtsin teemat isiklikult ja minu arust ei jookse ükski hea soovitus mööda külgi maha. Minu arust ongi ju see koht loodud, et vestelda ja arutada mitte siin nähvamas käija. ????

Liblikas

Miks rase siis pole kui nii hea toode ????

Tere taas!
Kus on Teie kombed? Nii labane annab ikka olla. Teie rahustuseks võin öelda, et mul on juba 1 laps olemas ja seda head toodet kasutan mina, et oma mensese valusid leevendada( see , et Teie ebausklik olete ei tähenda, et toode halb on kohe). Loodan siiralt, et saite oma päeva tähtsamale küsimusele vastuse. ????

Tagasi teemaalgataja juurde tulles, siis loodan, et Te pead veel norgu ei lase ning, et peatselt on kuulata ka rõõmu sõnumeid. ❤️

Liblikas

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle on mu enda lugu siiamaani väikestest imedest suurimate hulgas.

Kui soovisime pesamuna ja väikese vanusevahega kaaslast oma nooremale lapsele, siis kõik rasedused peatusid kuskil 6-9 nädala vanuses. Algul olid rasked ja kurvad katkemise, aastate pärast jäid kerged kõikumised tsüklis, mida ma ei teagi lõpuks palju kokku oli.

Leppisime, et ju siis ei ole ette nähtud, jääme selle perega, kes meid juba on.

Rasestumisvastaseid vahendeid ma ei kasutanud, sest teadsin, et ei mina enam rasedaks ei jää. Ja elu oli juba täitsa mõnus.

Ja siis ma jäin ise sellest tükk aega aru saamata rasedaks. Ja see ei katkenud, vaid sündis terve ja rõõmus beebi!

Pool raseduse aega arvasin, et mul on mingid vanusest tulenevad sümptomid.

Nooremate laste vanusevaheks jäi peaaegu 9 aastat.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Instagrammis, kui seda kasutad, on palju välismaiseid kasutajaid, kelle lugudest ehk ka saad miskit kasulikku (otsi IVF nt). Kui mitme erineva partneriga katkemisi nii palju, siis tegemist võib olla ka munaraku kvaliteedi probleemiga hoopis. Ehk pole tegemist raseduse hoidmise probleemiga, vaid embrüo lõpetab arenemise ja rasedus katkeb. Ma olen näinud kontosid, kus 40 (!) munarakust pärast PGD (embrüote geneetilist) testimist ei jää ühtegi kvaliteetset alles. Ehk siis ongi kaks võimalust, kas teha munaraku korjet ja testimist, kuni jääb mõni kvaliteetne alles, või munarakudoonor. Ja munaraku kvaliteet ei küsi ka alati vanust kahjuks. Kas sa IVF oled PGD testimist kasutanud? Saaksid ehk sealt mingeidki vastuseid.

PGD testimist teevad mu meelest enamus erakaid, riiklike kohta ei tea. Ma ise kaalusin seda ka pärast oma korduvaid peetumisi, aga siis otsustasin lihtsalt edasi proovida, sest mul polnud ka rasedaks jäämisega probleeme, vaid rase olemisega. Samas siis jäigi üks rasedus ilusasti püsima ja nüüd kohe on tähtaeg ka järgmisel 🙂 Vahepeal rohkem peetumisi pole olnud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelmine kägu – see on ikka *PGT testimine siiski, mitte PGD (facepalm)

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen TA, munarakke ei ole testitud, kuidas seda tehakse?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Munarakke vist eraldi ei testita kuidagi, aga embrüoid saab. Ehk uuri oma viljatusraviarstilt. Arvatavasti tuleb IVF ring teha selleks. Googeldasin ja isegi nt Pelgu viljatusravikeskus pakub seda testimist korduvate katkemiste/peetumiste korral. Kahju, et keegi siiani sulle pole pakkunud 🙁  https://www.viljatusravikeskus.ee/embruodiagnostika-pgt/

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduvad katkemised