Esileht Väikelaps Korvapoletik

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Korvapoletik

Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 16:53; 13.04 21:10; 04.08 15:58; 04.08 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli ka sünnist saati ptobleem kõrvadega. Lõpuks läks asi nii hulluks, et iga kuu oli kõrvapõletik ja perearst ravis seda antibiootikumiga. Peale päris mitmendat järjestikkust kõrvapõletikku õnnestus mul laps saada väga hea lastearsti juurde, kes siis tegi kiirelt selgeks, et need antibiootikumid mis talle kirjutati, võtsid ära ainult valu, aga põletikukolle jäi alles ja seetõttu tuli koguaeg tagasi. Kõrvapõletikkude ajal ja peale seda oli lapse kuulmine nii häiritud, et isegi aparaadid näitasid tugevat kuulmiselangust. Minu meelest ei ole see tal siiani täielikult taastunud. Lastearst kirjutas teised antibiootikumid, tänu millele sai pikemalt laps terve olla ja selle terve olemise aja jooksul lõigati ära ka adenoidid, mis küll ei olnud väga suured, aga siiski takistasid paranemiseprotsessi ja tehti ka kõrvakile sisse augud, et ventilatsiooni parandada. Ei taha nüüd ära sõnuda, aga sellest on möödas u. 2 aastat ja siiani on asi korras, kui vähe kehvem kuulmine välja arvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva tundub mulle pikk. Antud antobiootikum on kangem ja sealt jätubki tema kaalu ja vanusega kooskõlas nädalaks.
Kas siis peaks 2 purki sisse andma lapsele?Oh seda segadust ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 16:53; 13.04 21:10; 04.08 15:58; 04.08 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli korra kõrvapõletik 1a10k vanuselt. Juba siis ütles arst, et tänapäeval on bakterid nii resistentsed, et tihti 7päevane kuur ei aita, rulekski teha 10p. Kui su lapsel kipuvad korduma, siis järgmisel korral küsi kohe pigem 10p kuuri.

Nohu vastu ab ei aita. Adenoidid võivad olla mõjutajaks, nii et kui arst arvab, et võiks lõigata, soovitan kaaluda seda. Zyrtec alandab turseid ja mõttekas on anda kohe, kui nohu tekib, et ei läheks väga tursesse. Siis on need vajalikud käigud pisut avatumad.

Minu perearst ütles, kui laps oli umbes kaks ja pool ja ma küsisin tolle pneumokoki vaktsiini kohta, et seda on mõtet teha, kui tõesti kipub korduma, ja pigem nooremalt, nii pooleteise aasta vanuses. Kuna mu oma siis juba käis lasteaias, kust niikuinii igasugu tatitõved külge saab, ja tal kõrvapõletik ei kordunud õnneks, siis arst arvas, et pole mõtet seda vaktsiini teha. Kui sinu lspsel kipuvad korduma, ehk tõesti oleks abi.

Kõrvapõletik ei pea kulgema tingimata palaviku, valu ja mädaga. Sellepärast see ilgelt vastik ongi, et ise ei pruugi kahtlustafagi. Aga kui lapsel juba põletik on tekkinud, siis üldiselt ilma ab-ta ikka jagu ei saa. Seda enam, et tüsistuseks võib olla kuulmislangus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 22:46; 16.04 11:31; 07.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas adenoide on kontrollitud. Nende eemaldamine päästab tihti kõrvapõletikest kui nohust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogetud ja nähtud jama. Ega see kerge ei ole. Ma annaks ausalt öeldes iga kord kohe kui nohu algab nii zürtecit kui sudafedi (arvesta doseerimisel lapse vanusega!!!). Nendel koos on kõige parem turse alandamise mõju. Ei mingit ujumist ega vannitamist nohuperioodi paiku. Proovi vähemalt aasta saada nii ilma antibiootikumita läbi. Muidu see ring ei lõpegi. Ja veel – mida vähem arstide vahet kooserdada antibiootikumidest nõrga lapsega, seda parem. Iga kord saad muidu uue viiruse kaasa ja trall jätkub. Lasteaeda ka alles sügisel uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli esimest korda kõrvad haiged 2,5 kuuselt ja sealt edasi järgnevad 4,5a on ta saanud antikb.üle 15 korra. See oli kohutavalt raske aeg, iga nohu lõi kõrva. Kuna neid põletikke oli nii tihti, siis hakkasin üles kirjutama. Nüüd on laps 6-ne ja ca viimased 1,5a ei ole kõrvapõletikus olnud. Jagu saime tänu sellele, et adenoidid ja mandlid ära opereeriti. Nohust saame nüüd kiiresti jagu ja alati kui nohu tekkima hakkab annan Zyrtecit. Teisele lapsele tegime pneumakoki vaktsiini, aga ei oska öelda, kas sellest on olnud ka abi, sest tüdruk on olnud oma 2,5 eluaasta jooksul 3 korda kõrvapõletikus, ehk see on päris hea olukord võrreldes esimese lapsega. Teemaalgatajale soovitaksin kindlasti pärast kõrvapõletikku ja antikb.last võimalikult kaua kodus hoida, et organism jõuaks taastuda ja kõrvad ju paranevad tegelikult 3-4 nädalat. Isegi kui tundub, et kõik okei ja saadad kohe lasteaeda, siis suure tõen saab ta uue haiguse peale. Mina tegin selle vea, et nii kui parem oli ja pärast teist kodusoldud nädalat saatsin lapse lasteaeda, siis 2 nädala pärast oli uuesti haige. Neid korduv antikb söömisi oli meil korduvalt. Nii et, võimalust, lase lapselt täiesti terveks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei oska nuusata ja selles ehj iva ongi.Olen proovinud õpetada,aga ta ei saa kuidagi pihta. Mingeid nippe ehk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 16:53; 13.04 21:10; 04.08 15:58; 04.08 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nuuskama õppimine: ninahäälikud M ja N koos H häälikuga, ehk las kordab : MMHHHH MMHHH. Kui see selge, vajutad ühe sõõrme kinni ja teeb sama. Siis teise sõõrme kinni. Meil on ka sel hooajal 2 korda kõrvapõletik olnud. Põhjus oli suur adenoid. See diagnoositakse röntgeniga. Antibiotsist on söönud Zinnat. Lisaks Avamys sprei ninna, Zyrtec, Sudafed siirup, Sinupret tilgad. Nina pesta iga päev Sterimar spreiga. Kas Cu või Mg lisandiga on see saadaval. Allergoloogiga konsulteerida. Vähendada piimatoodete tarbimist. Soojad käed jalad. Niisked sokid vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogetud ja nähtud jama. Ega see kerge ei ole. Ma annaks ausalt öeldes iga kord kohe kui nohu algab nii zürtecit kui sudafedi (arvesta doseerimisel lapse vanusega!!!). Nendel koos on kõige parem turse alandamise mõju. Ei mingit ujumist ega vannitamist nohuperioodi paiku. Proovi vähemalt aasta saada nii ilma antibiootikumita läbi. Muidu see ring ei lõpegi. Ja veel – mida vähem arstide vahet kooserdada antibiootikumidest nõrga lapsega, seda parem. Iga kord saad muidu uue viiruse kaasa ja trall jätkub. Lasteaeda ka alles sügisel uuesti.

Mina annan Sinupreti,mis pidi parem kui zyrtec olema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogetud ja nähtud jama. Ega see kerge ei ole. Ma annaks ausalt öeldes iga kord kohe kui nohu algab nii zürtecit kui sudafedi (arvesta doseerimisel lapse vanusega!!!). Nendel koos on kõige parem turse alandamise mõju. Ei mingit ujumist ega vannitamist nohuperioodi paiku. Proovi vähemalt aasta saada nii ilma antibiootikumita läbi. Muidu see ring ei lõpegi. Ja veel – mida vähem arstide vahet kooserdada antibiootikumidest nõrga lapsega, seda parem. Iga kord saad muidu uue viiruse kaasa ja trall jätkub. Lasteaeda ka alles sügisel uuesti.

Mina annan Sinupreti,mis pidi parem kui zyrtec olema

No Zyrtec alandab turseid, Sinupret vedeldab sekreeti. Hoopis erinevad toimed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 22:46; 16.04 11:31; 07.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas adenoidi op. mäletan et lapsel tekkis mingi vesi kõrva, et kuulmine kadus. Tegin lapsele 2x päevas kõrva taha sooja sibulakompressi ja see võttis selle jama kõrvast ära ning kuulmine on korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pneumokoki vaktsiin on väga tõhus.
Kogemus kahe lapsega. Julgen soovitada.

Ja nohu puhul on oluline tatt ninast välja saada, kas siis nuusata, imeda või aevastada (nohulille abiga nt)!Kui tatt kuskile ei jää, siis ei saa ka ninna lüüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Ma kohe enam ei tea. Mais oli meil sellele teemale järnevalt veel 1 kõrvapõletik ja saime peale zinnati.Sellega asi lahenes. Ning nüüd augustis juba jälle kõrvapõletik. Keegi otseselt diagnoosinud pole,ega ka vereproove pole tehtud. Kuid vaatlusel oli kõrvas vill ja laps 3s päev kõrges palavikus ning nutab kõrvavalus. Kirjutati amoxicillin järjekordslet ning tegime algust. Ma lihtsalt ei suuda uskuda ,et 4 kuu jooksul juba neljas ab kuur… ometi tegime ka kuu tagasi tasuline pneumokoki vaktsiini lootes et on abi. Tundub aga et mitte.
Katsun ka tasulisele lor-ile aja saada.
Nii stressi tekitav lugu.
Ometi hoian ma ta kõrvu. Väldin vett,kannab iga ilmaga peapaela et mitte tuult saada. Teen justkui kõike ,kuid lapseke aina piinleb.:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 16:53; 13.04 21:10; 04.08 15:58; 04.08 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mine LORi vastuvõtule. See jama võib korduda ka sellepärast, et põletiku käigus tekkinud lima on endiselt kõrvas ja tekitab uuesti ja uuesti põletikku. Samuti võib olla põhjuseks suurenenud adenoid.

Pneumokoki vaktsiin on üsna tõhus, aga kaitsesüst toimib ainult teatud kindlate tüvede vastu. Kui su last kimbutab mingi vähemlevinud tüvi, siis ei pruugi sellest abi olla. Kui arstiga kokkuleppele saad, võiks üritada külvi võtta, et määrata konkreetne haigustekitaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pidevalt kõrvapõletikke põdev laps on praeguseks teismeline. Esimene kõrvapõletik oli 11 kuuselt. Teda on ravitud antibiootikumidega, loodusraviga, hormoonravimitega, inhalaator on pidevalt kasutuses. Adenoidide operatsioon ei toonud mingit tulemust. Ma olen temaga läbi käinud Eesti tipparstid, käinud oleme tasuliste arstide juures. Lõpptulemus on praeguseks null. Ka teismelisena on ta ikka pidevalt nohus ja kõrvapõletikus. Temal pidi kõrva ehitus kehv olema, pidavat välja kasvama. Aga seni pole kasvanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 18:08; 04.08 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vastajale.
Kui palju antibiootikumikuure teie laps läbinud on? Kas see lapse tervisele tohutut põntsu ei pane? Mind paneb see ab jada nii muretsema. Lisaks ei ole mu laps veel elus päevagi lasteaias käinud. Mõtlen hirmuga mis veel siis saama hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 16:53; 13.04 21:10; 04.08 15:58; 04.08 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vastajale.

Kui palju antibiootikumikuure teie laps läbinud on? Kas see lapse tervisele tohutut põntsu ei pane? Mind paneb see ab jada nii muretsema. Lisaks ei ole mu laps veel elus päevagi lasteaias käinud. Mõtlen hirmuga mis veel siis saama hakkab.

Ma ei tea, kui palju tal AB-kuure on kokku olnud.
Aga ma olen ära katsetanud vist enamus Eestis müüdavaid probiootikume. Igal aastal käin lapsega Vahemere ääres. Karastanud olen hullumiseni. Mina olen lõpuks sellega leppinud, et tal on kehv ventilatsiooni värk kõrvades ja ninas.
Loodan, et Teil läheb palju kergemini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 18:08; 04.08 22:51;
To report this post you need to login first.

Ometi hoian ma ta kõrvu. Väldin vett,kannab iga ilmaga peapaela et mitte tuult saada. Teen justkui kõike ,kuid lapseke aina piinleb.:([/quote]

Selle suve + 30 kraadiga väldid vett ja kannab peapaela??? ????
Tuul ei tekita kõrvapõletikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ometi hoian ma ta kõrvu. Väldin vett,kannab iga ilmaga peapaela et mitte tuult saada. Teen justkui kõike ,kuid lapseke aina piinleb.:(

Selle suve + 30 kraadiga väldid vett ja kannab peapaela??? ????

Tuul ei tekita kõrvapõletikku.[/quote]

Tuuletõmbus tekitab. Ja kui on ikka väga kõva tuul, jahedamapoolne ka, siis sellisele lapsele, kellel pidevalt kõrvapõletik on, võib see ohtlik olla.
Ei oska midagi arvatgi, see lugu kõlab väga kurvalt. Kas TA on tasulise LOR aja saanud? Tõesti, nõua külvi, et konkreetne bakter kindlaks määrata.
Mina soovitan nüüd hakata katsetama “rahvatarkusi” – kõik need keedetud sibulad ja soojad soolakotid jms. Hoia lapse jalgu soojas ja kuivas. Ehk mõned kogenumad oskavad soovitada koduseid ravivõtteid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 22:46; 16.04 11:31; 07.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene kõrvapõletik algas samal päeval, kui laps 2-aastaseks sai. Edasi oli 1-2 korda kuus. Peale kolmandat kõrvapõletikku saatis perearst LOR-i – käisime Kõrva-Nina-Kurguhaiguste Kliinikus. Seal käisime paar korda, kuid pigem soovitati harjutusi ( nt. suurest kõrrest joomine jne ) ja tehti kuulmiskontroll – oli korras. Põletikud jätkusid, paar korda sattusime laupäeval Lastehaiglasse erakorralisse, et saada AB peale. Kolmas kord võeti erakorralises sisse ja saadeti OP-ile. Selle tulemusena puhastati kanalid ja pandi šundid ( väikesed ventileerivad torukesed ) kõrvadesse – kanalid olid paksu sekreeti täis olnud. Ja see kõik andis lõpuks tulemuse – laps praegu 8-aastane ja kõrvapõletik max. 1 kord aastas.
OP-iks soovitan siiski Kõrva-Nina-Kuguhaiguste Kliinikut, sest seal ikka palju humaansem see lapse OP-ile saatmine – jääb vanema juuresolekul “magama” – tuttava kogemus. Lastehaiglas viidi 2,5-aastane karjuvana minema ja toodi hiljem nuuksuva, punase näo ja näritud huultega tagasi – psühholoogilised mõjud kestsid selle tagajärjel veel kaua.
Vakstiineerimine tuleviku huvides pole vajalik/ oluline, sest ninast võetud külv näitas teist tüve, mis Pneumokoki vaktsiinile ei allu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Korvapoletik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.