Esileht Lapse ootamine Korduvad uh-d raseduse ajal.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Korduvad uh-d raseduse ajal.

Postitas:

Kuna raseduse alguses on mul olnud probleeme määrimisega/veritsusega, on seni tehtud juba 6 uh (hetkel 9+ nädal). Kindlasti tuleb veel 1uh enne KV uh-d. Arst küll väidab, et see ei olevat lapsele ohtlik, aga natuke ikka kardan, et kas nii palju uh-d on ikka hea ning kuidas see mõjub lapsele. Kellel siin on olnud ka rohkem uh-d, mitu neid olnyd on ja mis teie arst on selle ohtlikkuse v mitteohtlikuse kohta öelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 26+0 nädalat ja kokku olen saanud 15 uh-d ning neid tuleb veel kuni lõpuni iga 2 nädala tagant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise lapsega tehtud palju ultrahelisid, laps terve ja normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

37 nädal, 12 uh tehtud ja 1 tuleb 100% veel. Ei muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka mina kuulnud, et eriti ei soovitata. Aga samas kui ootad kaksikuid, siis ongi uh iga 2 nädala tagant (vähemalt siin riigis kus mina, mitte Eesti) ja siis ei ole uh kahjulik?
Mina sain oma raseduse ajal vist oma 20 uh küll, samuti määrimiste pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et need ultraheli kartjad ajavad selle rontgenkiirgusega segi. Röntgenit jah ei soovitata, sest lootele tõesti ohtlik. Arsti juures tehtud ultraheli on ohutu ja rohkem kordi ultraheli on ka ohutu.

UH annab palju väga vajalikku infot loote kohta. Näiteks 4-6 nädal saab UH abil teada, kas lootekott on kinnitunud õigesse kohta või on emakaväline rasedus. Kusagil 6-7 nädal tuvastatakse UH abil loote südemetöö. Raseduse viimastel nädalatel saab teada, mis asendis on loode st kas on peaseisus või on muu asend, saab hinnata sünnikaalu jne jne.

Tavalist 2D ultraheli on raseduse jälgimisel kasutatud juba aastakümneid ja mingeid seoseid mingite riskidega pole leitud.

Siiski ei soovitata nt dopleri kasutamist enne 10. nädalat ja 4D ultraheli VIDEOsid ei soovitata enne teist trimestrit, sest video uuringul on suurem väljund. Doplereid ei soovitata ka kodus kasutada ilma vastava väljaõppeta. Nt mõni närvihaige võib istuda tundide viisi töötava dopleriga vastu loote koljut ja sellise tegevuse mõjude kohta uuringud puuduvad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka raseduse ajal kõvasti ultrahelisid nii alguses kui lõpus. Laps sündis küll pisut varem aga igati terve ja tubli ???? ultraheli küll kartma ei peaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Korduvad uh-d raseduse ajal.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.