Esileht Beebi ja mitmikud Korduvkasutatavad mähkmed – kiidate või laidate. Põhjendused

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Korduvkasutatavad mähkmed – kiidate või laidate. Põhjendused

Postitas:

Tere!

Palun teiepoolset hinnangut korduvkasutatavatele mähkmetele. Kes kasutavad, palun põhjendage, miks eelistate just neid. Huvitab ka teie arvamus nende miinuspooltest (kui leiate neid olevat). Väga on oodatud ka arvamused, miks te ei näe neid mõtet kasutada või miks olete nende kasutamisest loobunud ja läinud üle ühekordsete mähkmete kasutamisele. Ühesõnaga kõik arvamused, mis on selle teemaga seotud on igati teretulnud!

Tänan, kes viitsivad kommenteerida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid nooremad õed-vennad. Ja kodus veevärki ei olnud. Loomulikult aitasin emal ka mähkmeid pesta. Iga ilmaga. Ei ole just kõige mõnusam mälestus lapsepõlvest. Aga minu jaoks täiesti piisav, miks mitte kunagi isegi mitte mõelda, et äkki võiks korduvkasutatavaid mähkmeid kasutada…

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:07; 19.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured loodusesõbrad tulevad nüüd kiitma,et korduvkasutatavad mähkmed säästavad loodust,lihtne pesta ja kuivatada,ei leki,ei ole nahaärritusi jne jne.
Suur ajaraisk.Vaja koguda neid pissi-kaka mähkmeid,et saaks terve masinatäie pesu pesta (1 lapi pärast ei pane ju masinat tunniks tööle.
Kokkuvõttes reostab loodust rohkem-elektri-,veekulu jne.
Pampersiga lihtne-mähe ära,prügikasti,peps puhtaks ha uus mähe alla. Valma!

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 22:36; 12.03 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured loodusesõbrad tulevad nüüd kiitma,et korduvkasutatavad mähkmed säästavad loodust,lihtne pesta ja kuivatada,ei leki,ei ole nahaärritusi jne jne.

Suur ajaraisk.Vaja koguda neid pissi-kaka mähkmeid,et saaks terve masinatäie pesu pesta (1 lapi pärast ei pane ju masinat tunniks tööle.

Kokkuvõttes reostab loodust rohkem-elektri-,veekulu jne.

Pampersiga lihtne-mähe ära,prügikasti,peps puhtaks ha uus mähe alla. Valma!

Nõustun. Ei viitsiks pesta,kuivatada jne päevad läbi. Mugavus ka maksab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured loodusesõbrad tulevad nüüd kiitma,et korduvkasutatavad mähkmed säästavad loodust,lihtne pesta ja kuivatada,ei leki,ei ole nahaärritusi jne jne.

Suur ajaraisk.Vaja koguda neid pissi-kaka mähkmeid,et saaks terve masinatäie pesu pesta (1 lapi pärast ei pane ju masinat tunniks tööle.

Kokkuvõttes reostab loodust rohkem-elektri-,veekulu jne.

Pampersiga lihtne-mähe ära,prügikasti,peps puhtaks ha uus mähe alla. Valma!

Nõustun. Ei viitsiks pesta,kuivatada jne päevad läbi. Mugavus ka maksab.

+ neid lappe tuleks ju veel triikida ka.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 22:36; 12.03 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii hull see asi tänapäeval ei ole.

Minu valik oli kombinatsioon.
Suvel riidest taskumähkmed (pesin käsitsi, sapiseebiga, enamasti kohe) ja ööseks ühekordne; talvel enamasti ühekordsed; kõndival lapsel (ja kõndima hakkasid nad mul vara) ärkveloleku ajal kodus juba aluspüksid.
Pärast sain riidest mähkmetest kergesti lahti, järelturg on aktiivne. Aga kümned ja kümned edevate mustritega riidest mähkmed ja kõikvõimalikud lisad lähevad ökost ikka väga kaugele. Pott on palju ökom.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kõik 3 last üles kasvanud korduvkasutatavate mähkmetega. Vanim sündis kui käisin ülikoolis ja raha ei raatsinud pampersitele kulutada. Mähkmete pesemine polnud küll vaev, aga vaev oli see, et laps ärkas märja mähkme peale üles. Öösiti hakkasin siis pamperseid kasutama. Enne aastat olime mähkmetest vabad.
Teine ja kolmas laps olid esimesed 4 kuud suures osas ikkagi pabermähkmetega, vaid päeval vahest panin bambusmähkme. Bambusmähe tõmbas pepu punetuse kiiresti tagasi. 4st kuust hakkasin neid potile panema ja päevasel ajal olid bambusmähkmetega. 10 kuuselt olid lapsed juba ilma mähkmeteta ja meil oli välja kujunenud väga hea potisüsteem. Lapsed oskasid häda kinni hoida kuniks potile said ja mina oskasin aru saada, millal lapsed potile tahtsid. Esimesed 2 last hakkasid pooleteise-aastselt ise potile küsima ning kolmas suht kohe peale aastaseks saamist.
Korduvkasutatavatest on bambused parimad. Imavus on ülihea ning kui kiirelt jaole saad, siis pealmised riided jäävad kuivaks.
Minu jaoks ei olnud see potitamine ja mähkmete pesemine mingi vaev. Häda potti, mustad mähkmed masinasse-kuivatisse ja valmis. Korduvkasutatavate mähkmetega on ikkagi suurem jändamine.
4-kuuselt on lapsel veel häda-tegemise refleks alles ning potitamine läheb imelihtsalt. Laps potile ja kui lapsel häda on, siis teeb ta selle kiirelt potti. Niimoodi varaselt alustades jääb ära igasugune potitrenn ja potistreik. Aga ma räägin ka ainult enda kogemuse põhjal. Lapsed on erinevad ja kõigil ei pruugi see asi nii lihtsalt minna kui minul on läinud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu süsteem selline, et aastani kasutasime ühekordseid mähkmeid ja kuna laps juba siis hakkas ise aegajalt potile küsima või vähemalt andis märku, kui häda käes, hakkasin päevasel ajal kodus kasutama lihtsalt boksereid pükste all. Nüüd on poiss 1a4k, õnnetusi juhtub, aga mitte väga sageli. Minu jaoks pole probleem teda 100x päevas potile tõsta ja märjad püksid masinasse visata või läbi loputada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutame oma pooleaastasega igapäevaselt taskumähkmeid. Kokku on neid 20tk. Öösel kasutame pabermähet, aga muul ajal kogu aeg korduvkasutatavaid. Eelistan neid loodussõbralikkuse pärast, tundub ka tervislikum ja lapsel tekib vähem lööbeid. Miinuseid ei oskagi välja tuua (kui see uute mustrite ostmise sõltuvus ehk välja arvata). Meil on vannitoas haisu- ja veekindel kott, kuhu kogume mähkmed. Võtan sisud välja ja viskan koos mähkmega kotti. Peseme üle päeva, siis sopsutame mähkmed kotist välja ja viskame koti samuti pessu. Hiljem paneme kuivama (nagu pesu ikka) ja hoiustame lapse toas. Sisu(d) panen sisse vahetult enne lapsele jalga panemist, võtab vast 5 sekundit. Positiivne on veel see, et prügi tekib ikka oluliselt vähem! Oleme väga rahul. Nendega on ka vähem lekkeid, samuti on neid lihtsam siplevale lapsele jalga saada, sest on teada, millisesse trukki kinnitada tuleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kiidan korduvkasutatavate puhul ka lekkekindlust. Ühekordsetega on lekked alati probleemiks olnud, aga riidest mähkmed peavad ilusti kinni.
Esimese lapsega kasutasime peamiselt riidest mähkmeid; teise lapse sünniks olime kolinud välismaale ja kuna pesuruum asus kortermaja keldrikorrusel, siis ei võtnud riidest mähkmeid kaasa, vaid müüsin need soodsalt maha ja jagasin niisama laiali. Samas kasutame teisel lapsel üsna palju nö potitreeningupükse, mis aitab samuti prügi vähendada, ja proovime varakult teda mähkmevabaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on korduvkasutatavatele peamiselt üks vastuargument: kaka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinuspoolelt:
– isegi kui sul on kaanega ämber vms märgade/mustade mähkmete hoiustamiseks, siis lõhn lekib ikkagi (ise ei saa vb aru, aga külalised saavad küll)
– kasutatud mähkmed seisavad pikalt hunnikus, kuniks neid nii palju on, et on mõtet pesumasin tööle panna
– beebid kakavad päris tihti ja kakat masinasse ei viska. Pead selle millegagi kuhugi (potti) välja kraapima ja see ei ole väga meeldiv ülesanne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kuidas tahad, pluss on ikkagi loodussäästlikus. Prügi tekib vähem, tootmiseks kulub ka vähem ressursse.
Rahaline kulu. 20 mähkmega saab üks laps üldiselt hakkama, lisaks on olemas järelturg või kui endal mitu last on, siis rahaline kulu ikka naeruväärne (isegi kui pesupesemist juurde arvestada).
Miinuseks juba eelpoolmainitud kaka (aga mähkme loputamiseks ma kakat ei puutu, lasen käsidušiga potist alla, mähkmepaber ka abiks), hoiustamisvajadus. Pikalt all olnud mähe võib hakata pissi järgi haisema (nagu tavalised pissised riided). Väljas käies vaja kakane-pissine mähe koju transportida. Reisile minnes lisapagas (ühekordseid saab sihtpaigas osta).
Ma ise kasutan kodus üldiselt riidest mähkmeid, ööseks ühekordne. Kui pikem väljaskäimine on, siis ka ühekordne.
Aga teine laps juba ja igapäevaselt ma selle peale isegi ei mõtle, nii automaatne. Pabermähkmetele üle minna ka ei igatse, see prügikogus on ikka meeletu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks on olemas järelturg

Normaalne!
Sa ise tahaks kellegi kantud trussikuid OSTA ja pärast kanda?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:07; 19.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinuspoolelt:

– isegi kui sul on kaanega ämber vms märgade/mustade mähkmete hoiustamiseks, siis lõhn lekib ikkagi (ise ei saa vb aru, aga külalised saavad küll)

– kasutatud mähkmed seisavad pikalt hunnikus, kuniks neid nii palju on, et on mõtet pesumasin tööle panna

– beebid kakavad päris tihti ja kakat masinasse ei viska. Pead selle millegagi kuhugi (potti) välja kraapima ja see ei ole väga meeldiv ülesanne.

1. Mul oli lukustatava, tihedalt sulguva kaanega ämber. Haisu vältimiseks võib ämbrisse panna vett ja lisada sortsu äädikat.
2. Mul oli ca 40 mähet, pesin igal teise päeval.
3. Ma ei saa sellest punktist üldse aru – beebi kaka on ju vedel, loputad ära ja läheb ämbrisse teiste juurde. Neli last riidemähkmetel üles kasvatanud ja esimest korda kuulen vajadusest neid millegagi puhtaks kraapida.
4. Samuti ei ole neid triikinud.

Minu jaoks oli miinuseks väljas käimine – külma ilmaga ju suvalis kohas mähet ei vaheta ning vajadus on see must ka korralikult sisse pakkida ja koju vedada. Aga kuna ei ole ju mingit kohustust ainult üht või teist kasutada, siis väljas ja külas käies kasutasingi enamasti ühekordseid.
Ühel tütrel, kes oli rahutu magaja (siples palju) ja kes veel aastaseltki öösiti pissis, kasutasin ka öösiti ühekordseid (see oli siis ca aastasest alates, enne olid ikka korduvkasutatavad).

Üheks võimalikuks miinuseks on ka normaalse kuivatamisvõimaluse puudumine – kui peab neid niigi niiskes korteris kuhugi kitsasse kohta kuivama riputama, siis mina ei sooviks ega soovitaks riidemähkmeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed blogijad on sellel teemal pikalt kirjutanud ja üks läbiv joon, mida olen märganud, on see, et neile meeldib neid voltida, nende jaoks on see nauding. Minu jaoks vastupidiselt on igasugune pesumajandus tüütu kohustus ja mina seda ei naudiks ja ei veena mind ka need armsad mustrid. Mina näen seda lisatööna. Mul on palju teisi asju, mida mulle meeldib teha ja naudin väga, et on olemas ühekordsed mähkmed. Muuseas – püksmähkmed ei leki tavaliselt. Aga ma saan aru, et inimesed on erinevad ja mul pole midagi selle vastu, et teised neid kasutavad, aga mulle ei meeldi see, kui hakatakse teisi hukka mõistma, kes neid ei kasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisut ebamugav on, aga hea tunne on loodust säästa!
Tellin siit – https://www.kangadzungel.ee/valmistooted-beebidele-ja-lastele ja ei mingit voltimist 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neid sisusid kuivatisse võib panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Korduvkasutatavad mähkmed – kiidate või laidate. Põhjendused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.