Esileht Kodunurk Korduvkasutatavad näopuhastuslapid?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Korduvkasutatavad näopuhastuslapid?

Postitas:

Viimasel ajal on populaarne loobuda vatipadjakestest ja asendada need korduvkasutatavate ümmarguste lapikestega, mida tehakse ise või ostetakse ports valmis ja siis pestakse pesumasinas.
Ma tahaks ka proovida, aga kui hakkan täpsemalt mõtlema, kuidas see toimima peaks, jään hätta.
Esiteks, mis materjaldest neid meisterdada? Saan aru, mingeid vanu tekstiile taaskasutatakse, aga milline see näonahale sobivaim on?
Teiseks, üks lapp on kasutuses ühe korra ja läheb siis pessu või kuidas? Mul läheb päevas vähemalt kaks vatipatja, vahel rohkem ka. Pesu ma küll iga päev ei pese, seega pean neid asjandusi hirmsa hulga vorpima, osa on pesus, osa kuivab jne.
Edasi, pesu pesemisel panen pehmendajat. Midagi ikka ladestub pesusse, ka pulbrijääke jne. On ikka tervislik sellega nägu nühkida? Ja üldse, neid lappe peaks pesema kõrgel temperatuuril, kaua nende eluaeg on, kuni jälle uus ports tuleb õmmelda?
On siin kedagi, kes kasutab neid lappe? Kuidas see teil praktikas välja tuleb?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll. See EI PÄÄSTA maailmamerd ega loomi, kes seal elavad.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan, ise ei teinud, vaid tellisin. Materjal on kahekordne bambus, kokku 20 tk. Neist jätkub mulle umbes nädalaks. Kaasas oli väike pesukott pesemiseks. Pehmendit kasutan harva beebi tõttu

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 18:04; 29.07 01:26; 30.07 02:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on mingist svammi(?) materjalist kollane ümmargune asjandus, mille loputan kohe pärast kasutamist kraani all ära

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlen seda, et see mustus sealt välja ka tuleb? Eriti hügieeniline ei tundu, sest minul näiteks kogemata meigiga kokku saanud käterätikud mõnikord enam pesus puhtaks ei lähe. Lõpuks nühid ikka nägu sellesama mustusega, lisaks pesupulbrijäägid, nagu sa ütlesid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Popp on loobuda paarist vatipadjakesest päevas?
Aga mõelda vaid, kui säästlik oleks loobuda kõigist neist kreemidest, puudritest, värvidest ja tuššidest, mida iga päev kulub! Lisaks veel vedelikust kogu selle kraami mahavõtmiseks. Ja kui hea ka näonahale 🙂 kogu aeg puhas ja värske.
Kui need paar vatitupsu tundub tõega suur teene keskkonnale, no lõika siis lihtsalt oma vanast linast juppe ja kasuta see riie sel viisil ära.
Õmmelda mingeid nutsakuid näo puhastamiseks…
Ma saan tualettpaberiga ka hakkama, kui vaja. Aga eks see ole ikka tohutu raiskamine kah.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 23:58; 29.07 02:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda kuulen, et selline asi on olemas.

Osta parem mingit ökomat vatti, aga ära hakka jändama mingite lapikeste pesemisega.

Näiteks: https://www.looduspere.ee/toode/douce-nature-vatt-100g-2/

Või siis osta selline https://www.apothekabeauty.ee/it-s-skin-naopuhastuskasn-titaanjuurest-pmm0141896ee

sellel on kasutusjuhend juures

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust hea mõte. Olen ise õmmelnud imetamise ajaks rinnapatju. Osad õmblevad isegi hügieenisidemeid ja pesukaitseid. Usun, et mingi puuvillane materjal on hea, näiteks peenemat sorti frotee või flanell. Keegi siin mainis bambust, see on tegelikkuses poolsünteetiline viskoos, selle ainuke boonus võiks olla vormi hoidmine. Sünteetilist muidugi on kergem pesta ja kuivatada.
Pesupulbrijääke ma nii ohtlikuks ei pea, neid on ju pidevalt ihu vastas olevates riietes, isegi aluspesus.
Ise olen kasutanud tselluloosist korduvkasutatavat käsna, see on ka päris ok, aga näovee jaoks ikkagi ei sobi ja kulub ka kiiresti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need ökotibide ideed nii arulagedad on?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need ökotibide ideed nii arulagedad on?

Miks arulagedad? Ei ole “ökotibi”, aga võimalusel võib ju üritada vähem prügi tekitada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 18:04; 29.07 01:26; 30.07 02:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need ökotibide ideed nii arulagedad on?

Miks arulagedad? Ei ole “ökotibi”, aga võimalusel võib ju üritada vähem prügi tekitada.

Mina kasutan, ise ei teinud, vaid tellisin. Materjal on kahekordne bambus, kokku 20 tk. Neist jätkub mulle umbes nädalaks. Kaasas oli väike pesukott pesemiseks. Pehmendit kasutan harva beebi tõttu

Sa ju ei arva, et sulle nähtamatud jäätmed on kuidagi paremad?
Keegi need lapid tootis, keegi ladustas, sina tellisid, neid pakendati transpordiks, pandi teele, kasutati transporti, pakiautomaate, tööjõudu – kas poleks vähem jäätmeid, kui kasutaksid juba omaenda ärakasutatud lina või käterätti, mille muidu minema viskaksid?
Kogu see tellimine on ju vägagi suur jäätmete tekitaja.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 23:58; 29.07 02:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mitte kaaluda varianti loobuda üldse sellistest vahenditest, mida peab vatipadjaga maha võtma? Ma pesen näo (silmad kaasaarvatud) õrna vedelseebiga puhtaks ja kreemitan – kõik, mingeid abivahendeid pole vaja.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need ökotibide ideed nii arulagedad on?

Miks arulagedad? Ei ole “ökotibi”, aga võimalusel võib ju üritada vähem prügi tekitada.

Mina kasutan, ise ei teinud, vaid tellisin. Materjal on kahekordne bambus, kokku 20 tk. Neist jätkub mulle umbes nädalaks. Kaasas oli väike pesukott pesemiseks. Pehmendit kasutan harva beebi tõttu

Sa ju ei arva, et sulle nähtamatud jäätmed on kuidagi paremad?

Keegi need lapid tootis, keegi ladustas, sina tellisid, neid pakendati transpordiks, pandi teele, kasutati transporti, pakiautomaate, tööjõudu – kas poleks vähem jäätmeid, kui kasutaksid juba omaenda ärakasutatud lina või käterätti, mille muidu minema viskaksid?

Kogu see tellimine on ju vägagi suur jäätmete tekitaja.

Kõike eelpoolnimetatut tehti ka ühekordsete vatipatjade tootmiseks, aga need visatakse pärast ühte kasutuskorda lihtsalt prügisse. Ja siis ostad uue paki ja ring algab otsast peale. Muidugi ma ei arva, et korduvkasutatavate asjade jalajälg on olematu, aga minu arust on hea, kui saab kasvõi natuke prügi vähendada. Samuti kasutan riidest kotti ja üritan mitte võtta kotti puu- ja juurviljade jaoks jne. Väiksed asjad, aga midagi ikka. Mis see üks vatipadi, vatitikk, kilekott, kõrs ikka teeb – mõtlevad mitu miljardit inimest iga päev.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 18:04; 29.07 01:26; 30.07 02:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstika!
Miks sa vee ja seebiga ei pese? Milleks need lapid?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 02:49; 05.08 03:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need ökotibide ideed nii arulagedad on?

Miks arulagedad? Ei ole “ökotibi”, aga võimalusel võib ju üritada vähem prügi tekitada.

Ja sa tõesti arvad, et mingite lapikeste pesemine ei mõjuta keskkonda kuidagi? Millega koos sa neid meigiseid lappe pesed? Valgete särkidega? Või paned pesumasina ekstra lapikoti jaoks tööle?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

USAs on kogu aeg kasutusel olnud sellised ca 30x30cm ruudukujulised froteelapid, wash cloth kutsutakse neid ja kasutatakse nii meigi eemaldamiseks kui duši all švammi asemel. Tahad, mul on neid terve peotäis üle kuna ise ei kasuta. Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan seda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 18:00; 04.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.loverte.com/et/glov-on-the-go-makeup-removing-glove-very-berry-all-skins-1pcs

Soovitan seda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 18:00; 04.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

USAs on kogu aeg kasutusel olnud sellised ca 30x30cm ruudukujulised froteelapid, wash cloth kutsutakse neid ja kasutatakse nii meigi eemaldamiseks kui duši all švammi asemel. Tahad, mul on neid terve peotäis üle kuna ise ei kasuta. Tallinnas.

Vaatan “paksusaadet”, seal peatakse jah ennast mingite lappidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 02:49; 05.08 03:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Korduvkasutatavad näopuhastuslapid?