Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Angiin?

Puuki pole olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 17:32; 29.07 20:16; 02.08 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Angiin? Täpselt kõige õigem aeg selle põdemiseks, juuli ja palavus…. Mine perearstile näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:38; 01.08 06:50; 02.08 16:10; 02.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmetust pole olemas. On viirus või bakter. Vaata kurku. Minge arsti juurde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaelavalu võib meningiiti tähendada.
Oksendab ka?
Ruttu arsti juurde!

Mina läheks just seepärast, et ennemalt on puuk olnud.
Vaktsiin ka ju 100% ei kaitse (kui see üldse tehtud on teil).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 17:32; 29.07 20:16; 02.08 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti arstile, aga pakun ka angiini. Sellega nii rõve kurguvalu, et lõpuks enam ei saagi aru, mis valutab täpsemalt. Aga ägeda kuluga angiini vajab kindlasti ravimeid, võibolla ka haiglaravi nii väiksel lapsel. Suve alguse puugist praegu kindlasti entsefaliit välja ei löö, selle peiteaeg maksimaalselt 4 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Angiini kahtluse korral tuleb kindlasti võtta bakterikülv neelust. Eestis arstid kirjutavad antibiootikume ikka väga kergekäeliselt.
Mu lastel ja mul endal on olnud eelmine sügis angiin 2x järjest, sest esimese puhangu ajal mees jäi ravimata, sest tal leebus olukord. Lapsed oksendasid ja ma ise ka ning kurk oli verimarraskil ja neelates oli tunne nagu keegi lõiguks noaga kurku. Ja täpselt samad sümptomid olid mõlemal korral. Palavik oli ka kõigil 39-40.
Samas on lastel olnud ka G streptokokk mis ei ole angiin, kuigi kurku vaadates sümptomid on väga sarnased- punetav neel, suurenenud plekilised kurgumandlid. Aga üldjuhul see g streptokokk paraneb ise.
Ma ise elan soomes ja siin võetakse ALATI bakterikülv enne AB määramist, vahet pole isegi siis kui angiin ehk on täiesti ilmne diagnoos.
2 aastat tagasi suvel mul vanem laps haigestus, läksin eestis arstile ja seal pealevaadates öeldi, et angiin. Nõudsin ka bakterikülvi EMO-s, kuid arst ütles, et meie siin ei tee seda. Olin nii tige, sest niikuinii ma maksin seal kõige eest ja oleksin hea meelega ka selle analüüsi eest maksnud. Milline emo ei tee lapsele analüüse? Ühesõnaga siis määrati AB niimoodi, et teda ei kaalutud isegi ära! 2-3 päeva sai võtta seda AB kui asi läks hullemaks, mandlid paisusid veel hullemini üles ja siis läksin juba eriarstile kes kaalus ka lapse ära ja ütles, et määratud annus oli 2x väiksem kui talle vaja oleks olnud. Elu sees ei usalda mingeid eesti emo arste enam. Soomes meditsiini kohta räägitakse ka palju halba aga mina oma lastega olen alati saanud 5+ teenust.
KINDLASTI mine arstile aga nõua bakterikülvi, sest näiteks minu lastel on olnud ka kurguvalu ja kõrge palavik, kuid streptokokk A-d ( angiin ) pole diagnoositud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oled küll tark. Isegi nii tark, et Eestisse tulles ei taipa Euroopa ravikindlustuskaarti teha, et arstiabi tasuta saada. Tahaks ainult maksta ja nina püsti ajada…

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:38; 01.08 06:50; 02.08 16:10; 02.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli täpselt sama asi. Kael valutas, aga alla vaadata sai (lihtsaim memingiidi test). Igaks juhuks käisime arsti juures, soovitas ibuprofeeni võtta. Väike põletikunäit oli. Läks ka kohe varsti üle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oled küll tark. Isegi nii tark, et Eestisse tulles ei taipa Euroopa ravikindlustuskaarti teha, et arstiabi tasuta saada. Tahaks ainult maksta ja nina püsti ajada…

Mis see nüüd tähendama pidi? Päevane mürgiannus vaja kellegi peal välja elada?

Mul ja lastel on kõik vajalikud kaardid olemas. Ka eestisiseselt ja ühe linna piires on võimalik elukohta vahetada.

No ei jookse ju kohe esimese paari päeva jooksul arsti juurde palavikuga! Esialgu proovitakse ikka ise ravida. Arsti on siis vaja kui asi paremaks ei lähe.

Vabandust, aga see mürgine kommentaar oli mõeldud selle kõige pikema postituse tegijale. Mitte sulle.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:38; 01.08 06:50; 02.08 16:10; 02.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga see mürgine kommentaar oli mõeldud selle kõige pikema postituse tegijale. Mitte sulle.

Aga miks ometi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 17:32; 29.07 20:16; 02.08 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin eestis arstile ja seal pealevaadates öeldi, et angiin. Nõudsin ka bakterikülvi EMO-s, kuid arst ütles, et meie siin ei tee seda. Olin nii tige, sest niikuinii ma maksin seal kõige eest ja oleksin hea meelega ka selle analüüsi eest maksnud.

“…läksin eestis arstile ja seal pealevaadates öeldi, et angiin. Nõudsin ka bakterikülvi EMO-s, kuid arst ütles, et meie siin ei tee seda. Olin nii tige, sest niikuinii ma maksin seal kõige eest ja oleksin hea meelega ka selle analüüsi eest maksnud…”

Vot selle lõigu eest. Sellest kumab läbi üleolev suhtumine ja see ei jäänud märkamata ilmselt ka EMO-s. Võibolla seetõttu ka selline suhtumine. Ma ei oska arvata, kas antud emale selgitati, mida tähendab EMO, aga reaalsus on see, et seal välistatakse eluohtlikud olukorrad. Igasuguste külvide vastused võtavad aega vähemalt 3 päeva ja EMO ei ole seleks välja mõeldud.
Ja maksmine!!! Kui te teaksite, kui harva märkavad inimesed enda tervisekindlustuse dokumendid korda teha. Eriti naaberriikides elavad (k.a. sealsed kodanikud, mitte ainult eestlased). Milleks selline närvikulu ja vaev, kui tõesti peaks med. teenust vaja olema? Patsient vingub, et ta maksma peab ja med. asutus peab selle välja kannatama ja üritama kõike võimalikult odavalt teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:38; 01.08 06:50; 02.08 16:10; 02.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )