Esileht Koolilaps Kõrini sest koduõppest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Kõrini sest koduõppest

Postitas:

Või tahad sa väita, et õpetajad teevad muidu lisaks õpetajaametile ka muud tööd? Sest hetkel on lapsevanemad selles seisus kus lisaks enda tööle, tuleb ka õpetaja olla.

Muidugi teevad. Eesti keele õpetaja peab lisaks sellele, et kõigile koduõppel lastele pidevalt üks-ühele tagasisidet anda (varem koolis sai asju ka klassiga korraga arutatud), õpetama oma lastele füüsikat, keemiat, matemaatikat, milles ta ei pruugi üldse kodus olla.

Oot-oot. Õpetaja ei pruugi kodus olla teiste ainetega, aga lapsevanemad peavad kodus olema KÕIGI aintega?
Ja jätkuvalt need õpetajate enda lapsed. Meil on POOLED õpetajad vanuses 50 ja vanemad, veerand vanuses 40-49 ja ülejäänud siis nooremad kui 40. Ja te tõsimeeli väidate siin, et kõik õpetajad peavad kodus samapalju varva nägema kui kodukontoris koolilaste kõrvalt töötavad lapsevanemad?

+4
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 11:25; 30.03 12:42; 30.03 14:33; 30.03 14:39; 30.03 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja töö see ongi ju! Mina ei oska õpetada lapsi ja selle asemel hakkasin ma arstiks. Mina ravin praegu haiglas haigeid, teie õpetage lapsi. Või tahad sa väita, et õpetajad teevad muidu lisaks õpetajaametile ka muud tööd? Sest hetkel on lapsevanemad selles seisus kus lisaks enda tööle, tuleb ka õpetaja olla.

Kuna ükski arst praegusel ajal kedagi jutule ei võta, on kindlasti hulgaliselt õpetajad, kes arsti tööd peavad tegema.

Lisaks õpetavad õpetajad ka enda lapsi (ja see on samuti lisatöö), kellele nad tavapäraselt tunde andma ei pea. Ka nemad on lapsevanemad.
Õpetajad annavad samuti endast parima, nemad ei ole riiklikus eriolukorras süüdi.

Aga kui ametilt arst ei saa teise klassi õppematerjaliga hakkama, siis on küll midagi katki.

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 12:45; 30.03 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Selles mõttes lahe, et üldjoontes on lapsevanemad õpetajatele aastaid ette kirjutanud, mida nemad peaks tegema- asi nüüd nädalavahetuse arvelt ilma palka saamata ekskursioonile minna, asi nüüd kuhja pliiatseid-kustukumme-pastakaid jms sahtlis omada, et sealt kõigile jagada oleks (sest lapsevanemal on ju tülikas hankida), ei olegi eilsed kontrolltööd juba päevaga parandatud, miks õpetaja kell 10 õhtul telefonile ei vastanud jnejne, aga nüüd on juba mõne nädalaga kisa lahti, et paganama õpetajad-peesitavad kindlasti päikese käes. 😀
Küll ja veel on neid lapsevanemaid olnud, kes aastaid pole mõelnud sellele, et õpetaja tahaks nt õhtust aega oma perega veeta.
* ma ei ole õpetaja

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 09:36; 30.03 13:10; 30.03 14:12; 30.03 15:23; 30.03 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrini sellest et mina pean kellegi teise töö ära tegema ja veel tasuta.

Eks õpetajatel on samamoodi kõrini, et nemad pidid siiani sinu tegemata töö ära tegema, aga sul on seda vast lühemalt kui 12-17 aastat (sõltuvalt sellest, mis vanusest sa lapse aeda viisidki). Suurem probleem paistab olevat ikka see, et ka lapse kasvatamine on teiste kaela lükatud, ja nüüd peab ise oma kasvatamata lapsega tegelema, kes sõna ei kuula, paigal ei püsi, …

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 13:23; 31.03 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis juhtub, kui su laps töid ära ei saada? Suvetööle võib jääda.

Tulekski lükata õppeaasta suvele edasi seal vähemalt õpetaja õpetab.

0
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 04:28; 30.03 13:26; 30.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis juhtub, kui su laps töid ära ei saada? Suvetööle võib jääda.

Tulekski lükata õppeaasta suvele edasi seal vähemalt õpetaja õpetab.

Täiesti nõus. Millegipärast ei olnud hädapätakatest õpetajad sellega kuidagi nõus. Võtame ära nende kuudepikkuse puhkuse.

+2
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 08:38; 30.03 10:49; 30.03 10:51; 30.03 13:36; 30.03 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, kõik need halvustajad, kes ütlevad, et kuidas siis te ei oska teise klassi programmi…
1. Jah, muidugi on kõik vanemad omandanud teise (kolmanda, kuuenda jne) klassi programmi. AGA enamik vanemaid ei ole läbinud pedagoogika kursusi. Lugupeetud õpetajad, asi ei ole mitte teise klassi materjalist arusaamises, vaid sellesama materjali lapsele selgeks tegemises.

2. Need pagana õpikud ei ole ju kirjutatud lastele, vaid minu arusaamist mööda on need õpetaja tööraamatud (keskastme õpikutest räägin). Nõus, õpetaja ise ei pruugigi sellest aru saada, sest tema on ju ülikoolis oma ainet mitu aastat õppinud ja siis veel x aastat seda muudkui üle korranud, temale jah on õpikujutt selge.

3. Meil on praegu distantsõpe, mitte koduõpe. See tähendab, et õpetamise kohustus on siiski õpetajal, mitte lapsevanemal.

4. Siiski käib osa vanemaist ka reaalselt tööl. Pärast tööpäeva õnnetu ja sterssis lapse õpetamisest ei tulegi suurt midagi välja.

5. Koolides tegelikult ei ole valmisolekut selliseks digiõppeks. On üksikud koolid (nt Tartu TERA), kus see tõesti on olemas. Lõviosas teistes on iga õpetaja jäetud üksi selle ülesandega ja nii peab igaüks leiutama, mis keskkonnas, mil viisil hakkama saada ja eks igaüks ponnistabki. Ja tulemuseks on see mudru keskkondade, kontode ja muu säärasega, millega ei tule toime ka lapsevanem, lapsest rääkimata.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 13.36, häbenema peaks oma sõnavõttu! Ega õpetaja mustkunstnik pole, kes tammepakule roosiõied külge kasvatab.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 09:27; 30.03 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jätkuvalt need õpetajate enda lapsed. Meil on POOLED õpetajad vanuses 50 ja vanemad, veerand vanuses 40-49 ja ülejäänud siis nooremad kui 40. Ja te tõsimeeli väidate siin, et kõik õpetajad peavad kodus samapalju varva nägema kui kodukontoris koolilaste kõrvalt töötavad lapsevanemad?

Mida nad siis tegema peavad? Tulema sulle koju?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 10:35; 30.03 11:19; 30.03 14:05; 30.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mis erilisi pedagoogikateadmisi oleks vaja teise klassi materjali jaoks?
Mina küll ei tahaks sellist varianti, kus lapsed praegu sunnitaks niisama vedelema ja selle nö vahetuskaubana suvel koolis käima.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 09:36; 30.03 13:10; 30.03 14:12; 30.03 15:23; 30.03 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jätkuvalt need õpetajate enda lapsed. Meil on POOLED õpetajad vanuses 50 ja vanemad, veerand vanuses 40-49 ja ülejäänud siis nooremad kui 40. Ja te tõsimeeli väidate siin, et kõik õpetajad peavad kodus samapalju varva nägema kui kodukontoris koolilaste kõrvalt töötavad lapsevanemad?

Eks igaühel oma raskused kanda. Meil ühel õpetajal on kodus kontrolli alt ära läinud diabeetikust mees, kelle katus on täiesti ära sõitnud, pidi ravile saama aga nüüd jäeti plaanilised ravid ära ja nüüd siis selle voodisse laskva ja oma tegevusest mitte aru saava mehe kõrvalt ta peab onlines lastele vastama.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 11:33; 30.03 12:09; 30.03 14:26; 30.03 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jätkuvalt need õpetajate enda lapsed. Meil on POOLED õpetajad vanuses 50 ja vanemad, veerand vanuses 40-49 ja ülejäänud siis nooremad kui 40. Ja te tõsimeeli väidate siin, et kõik õpetajad peavad kodus samapalju varva nägema kui kodukontoris koolilaste kõrvalt töötavad lapsevanemad?

Mida nad siis tegema peavad? Tulema sulle koju?

Kas sul endal pole nõme niimoodi demagoogitseda? Ei mulle ei pea keegi koju tulema minu lapsi õpetama. Ma vastasin väitele, et KÕIGIL ÕPETAJATEL on vaja ka kodus oma lapsi õpetada. Kui paljudel 50+ vanustel meil on väiksed lapsed?
Ja lisaks saavad siin teemas kirjutavad (ilmselt on nad õpetajad) suurepäraselt aru, et õpetajad teevad tööd ka kodust ning osa teeb seda tõesti omaenda koolilaste kõrvalt. Aga seda, et lapsevanemad, kes on kodukontoris, teevad samuti reaalset tööd ja neil on samuti vaja tagada oma pere toimetulek, millegipärast aru ei saada. Rääkimata meditsiinitöötajatest lapsevanematest, kel on töö tõttu stressi niigi palju.
Õpetajad on õppinud, kuidas teadmisi edasi anda ja isegi õpetajate puhul on oluline, mis vanuses lastega tegu on. Gümnaasiumiõpetajat üldjuhul algklassi ette ikka ei saada. Ja siis on siin terve hulk kägusid, kes kaagutavad hädasolevate lapsevanemate kallal. Nagu need lapsevanemad oleks süüdi, et õpetajad distantsõppega hakkama ei saa.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 11:25; 30.03 12:42; 30.03 14:33; 30.03 14:39; 30.03 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jätkuvalt need õpetajate enda lapsed. Meil on POOLED õpetajad vanuses 50 ja vanemad, veerand vanuses 40-49 ja ülejäänud siis nooremad kui 40. Ja te tõsimeeli väidate siin, et kõik õpetajad peavad kodus samapalju varva nägema kui kodukontoris koolilaste kõrvalt töötavad lapsevanemad?

Eks igaühel oma raskused kanda. Meil ühel õpetajal on kodus kontrolli alt ära läinud diabeetikust mees, kelle katus on täiesti ära sõitnud, pidi ravile saama aga nüüd jäeti plaanilised ravid ära ja nüüd siis selle voodisse laskva ja oma tegevusest mitte aru saava mehe kõrvalt ta peab onlines lastele vastama.

Et hakkame nüüd võrdlema, kellel on raskem kodune olukord? Kindlasti on sealsamas koolis lapsevanemaid, kes samuti põetavad mõnd pereliiget või kellel on öö läbi röökiv imik ja päeval kodus juhendamist vajav koolilaps.
Kõik me oleme koos selle supi sees ja kedagi ei aita kui lapsevanematele pannakse veel lisakoormus õpetajate ülesannete näol.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 11:25; 30.03 12:42; 30.03 14:33; 30.03 14:39; 30.03 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis erilisi pedagoogikateadmisi oleks vaja teise klassi materjali jaoks?

Mina küll ei tahaks sellist varianti, kus lapsed praegu sunnitaks niisama vedelema ja selle nö vahetuskaubana suvel koolis käima.

Mõtlesin sama! Mul on teise klassi laps kodus. Et mis pedagoogilised oskused peavad olema, et ei suuda korrutustabelit õpetada/tehete järjekorda/lihtsamaid õigekirjareegleid?… Lisaks on õpikutes kõik ette nämmutatud.

Tundub lihtsalt iseenda saamatus, mis õpetaja kaela lükatakse…

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 12:45; 30.03 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 13.36, häbenema peaks oma sõnavõttu! Ega õpetaja mustkunstnik pole, kes tammepakule roosiõied külge kasvatab.

Ja millest sa arvad, et mu laps tammepakk on?
2kl laps. Muusikaõpetaja tahab, et me kuulaks koos Mozartit ja teeks temast lühijutu. Kunstiõpetuse õpetaja on andnud mingi hiigelraske kirjelduse väga abstraktse kunstiteose loomiseks. Kehalise kasvatuse õpetaja tahab, et ma filmiks oma last, kui ta harjutusi teeb. Eesti keele õpetaja tahab, et laps loeks kuskile linti oma kodutöö vastused. Matemaatika õpetaja tahab, et laps loeks opiq-st mingid tekstid ja laeks vastused terasse üles jne jne jne.
Ma võiks jätkata pikalt. Olgu ütelnud, et 2kl laps ei saa ühegagi neist ülesannetest üksi ilma vanema abita hakkama, see tähendab seda, et me istume iga jumala päev poole ööni ja filmime, lindistame, lõigume, kleebime ja mõtleme jutukesi välja.
AGA MA EI TAHA!
Ma olen väsinud, ma olen pika ja stressirohke tööpäeva veetnud ja me ei suuda kodus kella 22-23ni tegeleda õppimisega enam.
Minu küsimus on, et kas maailm kukuks kokku praegu kui kunstiõpetuse õpetaja ei saaks oma abstraktset maali. Kas koolisüsteem hävineks, kui kehalise kasvatuse õpetaja ei saaks 20 filmijuppi võimlevatest lastest?
Lihtsalt praegu on seis, kus iga õpetaja üritab meeleheitlikult oma eksistentsi põhjendada arulagedaid ülesandeid ladudes.
Saage aru, et algklasside lapsed ei saa üksi kodus enamusega hakkama!!!

+12
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 08:38; 30.03 10:49; 30.03 10:51; 30.03 13:36; 30.03 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jätkuvalt need õpetajate enda lapsed. Meil on POOLED õpetajad vanuses 50 ja vanemad, veerand vanuses 40-49 ja ülejäänud siis nooremad kui 40. Ja te tõsimeeli väidate siin, et kõik õpetajad peavad kodus samapalju varva nägema kui kodukontoris koolilaste kõrvalt töötavad lapsevanemad?

Eks igaühel oma raskused kanda. Meil ühel õpetajal on kodus kontrolli alt ära läinud diabeetikust mees, kelle katus on täiesti ära sõitnud, pidi ravile saama aga nüüd jäeti plaanilised ravid ära ja nüüd siis selle voodisse laskva ja oma tegevusest mitte aru saava mehe kõrvalt ta peab onlines lastele vastama.

Et hakkame nüüd võrdlema, kellel on raskem kodune olukord? Kindlasti on sealsamas koolis lapsevanemaid, kes samuti põetavad mõnd pereliiget või kellel on öö läbi röökiv imik ja päeval kodus juhendamist vajav koolilaps.

Kõik me oleme koos selle supi sees ja kedagi ei aita kui lapsevanematele pannakse veel lisakoormus õpetajate ülesannete näol.

Seda ma rääginigi, et täiesti viljatu on kogu aeg muretseda, et äkki kellegi teise elu on kergem kui sinul. No mõnel on, ja mõnel on veel raskem kui sinul. Mis selle teadmisega siis peale hakata? Kogu aeg meeleheitlikult karta, et need õpetajad nüüd saavad meeletult lihtsalt läbi, on täiesti viljatu tegevus. Minu tuttavatest õpetajad teevad praegu rohkem tööd kui tavaolukorras, sest nemad peavad kogu senise õppekava ümber korraldama digiõppele sobivamaks. Peavad täiesti uusi keskkondi õppima tundma, ise leiutama, kuidas üks või teine laps oma täiesti erinevate võrgu ja nutiseadme võimalustega, temaga kontakteeruda saaks jne.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 11:33; 30.03 12:09; 30.03 14:26; 30.03 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saada mitte mingeid f…g filmijuppe oma lapsest kellelegi täiesti arulage. Midagi ei saada enam ültse, ilm on ilus meil väljaski tegevust.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 04:28; 30.03 13:26; 30.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma rääginigi, et täiesti viljatu on kogu aeg muretseda, et äkki kellegi teise elu on kergem kui sinul. No mõnel on, ja mõnel on veel raskem kui sinul. Mis selle teadmisega siis peale hakata? Kogu aeg meeleheitlikult karta, et need õpetajad nüüd saavad meeletult lihtsalt läbi, on täiesti viljatu tegevus. Minu tuttavatest õpetajad teevad praegu rohkem tööd kui tavaolukorras, sest nemad peavad kogu senise õppekava ümber korraldama digiõppele sobivamaks. Peavad täiesti uusi keskkondi õppima tundma, ise leiutama, kuidas üks või teine laps oma täiesti erinevate võrgu ja nutiseadme võimalustega, temaga kontakteeruda saaks jne.

Ei, sa räägid, et õpetajatel on raske. Et nemad peavad oma tööd ümber korraldama. Samamoodi peavad seda tegema lapsevanemad. Saa palun aru, ei ole ainult õpetajad need, kes oma elukorraldust ümber korraldama ja rohkem tööd tegema peavad. Digiõpe ei tähenda, et lastele laotakse koormakaupa ülesandeid nagu kägu 14:52 näiteks tõi. Ja neid samu keskkondi ning vahendeid peavad ka lapsed tundma õppima. Ehk väiksemate puhul tähendab see seda, et vanemad teevad asja endale selgeks ning siis lastele.
Õpetajatel ei maksa karta, et lastel ja nende vanematel hirmus igav oleks.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 11:25; 30.03 12:42; 30.03 14:33; 30.03 14:39; 30.03 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vist õpetajatega vedanud. Mingeid arulagedaid ülesandeid pole olnud ja paari tunniga kõik tehtud. Kuuendik saab pildistamise ja postitamisega ise hakkama, tema puhul olen ma riigikontrolli rollis- vaatan, et korralikult teeks oma asju ja et kõik vajalik tehtud oleks, teise klassi laps teeb oma asju samas toas ja küsib mult kinnitust või vajadusel selgitust. Võtame rahulikult. Mingeid lisaülesandeid jms tavaliselt ei tee, selle asemel jalutame koeraga või käime ratastega sõitmas. Ei jää nad lollimaks kui paar kuud vaid hädapärase ära teevad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Nii ja oleks algklasside vanemad nõus sellega, et nende lapsed käivad nt suvel koolis ja 5+ klass teeb koolitöid praegu?
Mina nt ei oleks rahul sellega, kui praegu peaks laps niisama kodus passima ja siis hiljem aetaks koolimajja tegema asju, milleks praegu aega rohkem kui küll.
Ega tavaajal ka lapsed võrdsed pole-ühel on kodune ema, teisel vahetustega töötav med.õde. Üks on digimaailmas poolproff ja teisel on ka lk lugemiseks vanema tuge vaja.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 09:36; 30.03 13:10; 30.03 14:12; 30.03 15:23; 30.03 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sina ei oska kodus oma ühte teise! klassi last õpetada, õpetaja peab suutma 30 korraga õpetada, kuhu kuulub kindlasti ka 3-4 erivajadusega ja sama palju lihtsalt kasvatuseta jäänud last?

Ehk on aeg hakata natukenegi lugu pidama õpetajatest, kes oma tööd päevast päeva kõigele vaatamata teevad?

Mis juhtub, kui su laps töid ära ei saada? Suvetööle võib jääda. Teine võimalus, et tuleb telefonikõne sotsiaalametnikult koolikohustuse mittetäitmise pärast.

Mina jõuan ka isiklikult vastata vaid 1 tööle nädalas per klassikomplekt. Ülejäänud tööd teevad ka iseseisvalt, kontrollib lapsevanem või arvutiprogramm.

Kui su laps juba 2. klassis keeldub õppimast, siis mis temast tulevikus saab? Jääb sulle ilmselt kaela peale elu lõpuni.

Bla bla bla.

Õpetaja töö see ongi ju! Mina ei oska õpetada lapsi ja selle asemel hakkasin ma arstiks. Mina ravin praegu haiglas haigeid, teie õpetage lapsi. Või tahad sa väita, et õpetajad teevad muidu lisaks õpetajaametile ka muud tööd? Sest hetkel on lapsevanemad selles seisus kus lisaks enda tööle, tuleb ka õpetaja olla.

Õpetajatel on see praegu tõesti nagu puhkus, mul majas neid kaks, ei suuda ära seletada omavahel, kui igav neid juba kodus on ja midagi teha enam ei oska. Ja lapsevanemad nutavad koos lastega patja.

Appi, mida ma lugema pean! Mul tõeliselt piinlik, et keegi selline minu kolleeg on!

On jah raske, nii minul kui lapsel, aga see ei jää igavesti nii kestma ju. Mina olen ka päeval tööl (okei, täna on esimene kodukontori päev, seetõttu ka postitus sellisel kellaajal). Püüan telefoni teel last juhendada. Laps helistab ka ise õpetajale, kuna õpetaja on nii palunud (et ei segaks töötavaid vanemaid). Minu 3. klassi lapsel on lisaks kergemat sorti erivajadus. Hommikul, enne tööleminekut vaatame võimalusel päevaks antud ülesanded kiiresti läbi ja otsustame, milliseid ta püüab ise teha ja millised teeme õhtul koos. Ja siis teemegi õhtul koos. Kui ei jõua, siis teeme nädalavahetusel. Lisaks on meil lasteaiaelaine segav faktor kodus.
Mingi videosild ei tule kõne allagi – nii väike laps ei tule iseseisvalt arvuti majandamisega hakkama. Ma olen väga uhke, et ta saab meili ja piltide saatmisega hakkama.

Nii, lugesin nüüd su teisi postitusi ka. Su lapse õpetajad on tõesti ka arulagedad. Aga kas sa oled oma olukorda neile selgitanud? Mina näiteks olen ja kõik on arusaamist väljendanud.
Kui KÕIK õpetajad nõuavad infotehnoloogiliste vahendite kasutamist, siis oleks äkki mõistlik kirjutada õppealajuhatajele või direktorile. Ilmselt nad arvavad, et ainult nemad soovivad mingit videot vms ja ei aimagi, et kui KÕIK õpetajad seda teevad, siis läheb see lapsevanemale tõesti koormavaks. Eriti, kui lapsevanem käib tööl ja peab iga päev oma elu ja tervise pärast kartma.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuidas oleks koduste ülesannete triaažiga? Matemaatika ja eesti keel igapäevaselt – hommikul vaadata üle, mida on vaja teha, kontrolli, kas lapsele jõuab kohale, õhtul vaatad üle, saadad ära, selgitad, kus vaja. Kunst, muusika ja kehaline kasvatus nädalavahetusel (ja õpetajale kiri, et kahjuks viibin tööpäevadel eesliinil, ajakulukad ja vanemapoolset filmimist/lindistamist/üleslaadimist nõudvad ülesanded saadame nii, kuidas jõuame. Palun ärge pange lapsele mittearvestatud, pudelikael on vanemas, mitte lapses). Kas Sa oled üksikema? Kuidagi on ju ometi võimalik koormust jagada? Kuidas laps seni koduseid ülesandeid on teinud – enamik töötavaid algklassilaste emasid jälgib ju kuidagi koduste tööde tegemist ka kriisivälisel ajal ja õpetab last neid ise tegema?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mitmest kommentaarist läbi käinud arusaam, et laps ja vanemad ise lollid, kui aru ei saa õpitavast. Aga päris nii see ei ole. Toon näite enda lapse õppetööst. Oli Opiqus matemaatika ülesanne vaja teha, hästi napp ülesande tekst, kui laps tegema hakkas, jäi hätta. Vaatasime koos, ei saanud ka mina ega mees aru, mis süsteemi järgi seda lahendama peab. Pärast selgus, et hädas olid sellega kõik. Õpetaja saatis siis tagantjärele poole lehekülje pikkuse kirjelduse, kuidas seda teha. See ei ole kivi isegi mitte õpetaja kapsaaeda, vaid ülesande koostajate omasse. Info lahendamiseks oli puudulik, millegipärast eeldasid ülesande koostajad, et lampi igaüks saab aru, et nende mõte oli, et üheosaline tabel peaks olema kaheks jaotatud (mingit eraldusjoont ei olnud ega selgitust, et terviklikku tabelit tuleks võtta kahe eraldi tabelina) ja kahe eraldi poolena lahendatud. Puudus ka muu selgitav info ülesande lahenduskäigu kohta.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 08:51; 30.03 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemad, palun suhelge õpetajaga ja kirjutage, mis muret valmistab.
Lapsega ei õpita poole ööni, isegi mitte kella 21ni – siis peab 2 klassi laps juba voodis olema.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 10:35; 30.03 11:19; 30.03 14:05; 30.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka kõrini

mõtlen tõsiselt et laps õppetööst kõrvaldada ja teda iseseisvalt õpetada sest igapäevane elu seisneb raporteerimises ja aru andmises õpetajatele, erinevate keskkondada õppimine, pidev maadlus sellega et tehnika veab alt – kord on internetis jama, kord ei tööta server kus on õpe korraldatud, kord ei lae leht, siis ei saa õpetajad töid kätte muudkui saada uuesti ja uuesti.

Ja kogu selles kammis kulub enamus aega tühja rapsimisse mitte aine õppimisse. Õpetajatest eriti abi pole, nii palju kui ise õpib laps ja kui palju mina õpetada oskan nii palju õpib. Koolist on saanud ainult järelvalve organ.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sina ei oska kodus oma ühte teise! klassi last õpetada, õpetaja peab suutma 30 korraga õpetada, kuhu kuulub kindlasti ka 3-4 erivajadusega ja sama palju lihtsalt kasvatuseta jäänud last?

Ehk on aeg hakata natukenegi lugu pidama õpetajatest, kes oma tööd päevast päeva kõigele vaatamata teevad?

Mis juhtub, kui su laps töid ära ei saada? Suvetööle võib jääda. Teine võimalus, et tuleb telefonikõne sotsiaalametnikult koolikohustuse mittetäitmise pärast.

Mina jõuan ka isiklikult vastata vaid 1 tööle nädalas per klassikomplekt. Ülejäänud tööd teevad ka iseseisvalt, kontrollib lapsevanem või arvutiprogramm.

Kui su laps juba 2. klassis keeldub õppimast, siis mis temast tulevikus saab? Jääb sulle ilmselt kaela peale elu lõpuni.

Bla bla bla.

Õpetaja töö see ongi ju! Mina ei oska õpetada lapsi ja selle asemel hakkasin ma arstiks. Mina ravin praegu haiglas haigeid, teie õpetage lapsi. Või tahad sa väita, et õpetajad teevad muidu lisaks õpetajaametile ka muud tööd? Sest hetkel on lapsevanemad selles seisus kus lisaks enda tööle, tuleb ka õpetaja olla.

Õpetajatel on see praegu tõesti nagu puhkus, mul majas neid kaks, ei suuda ära seletada omavahel, kui igav neid juba kodus on ja midagi teha enam ei oska. Ja lapsevanemad nutavad koos lastega patja.

Ei taha uskuda, et nii ropu väljendusega inimene on arst.
Mina õpetan samuti kodus oma last, lisaks õpetajatööle.
Õpetajad teevad koolis pidevalt vanemata tegemata tööd – kasvatavad kodus kasvatamata jäetud väljakutsuvalt käituvaid lapsi. Siiani on nagu vanemate meelest kõik OK olnud.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 08:20; 30.03 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arvate, et õpetajatele praegune olukord meeldib, siis eksite.
Mul on kokku 136 õpilast. Üks asi on tööde kontrollimine, aga teine on individuaalse tagasiside andmine neile kõigile. Klassijuhatajana tuleb veel kuidagi taga ajada neid, kes radariekraanilt kaduma kipuvad.
Ausõna, päris koolis on oluliselt lihtsam. Kahju on lõpuklasside õpilastest – teadmatust on ikka väga palju.
Ainus lohutus – see olukord ei saa ju kesta igavesti. Katsume üle elada.
Meil endalgi näiteks on kodus paras hullumaja – 3-toalises korteris peavad koos töötama ema, isa ja 2 koolilast. Õnneks seadmeid jagub.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sina ei oska kodus oma ühte teise! klassi last õpetada, õpetaja peab suutma 30 korraga õpetada, kuhu kuulub kindlasti ka 3-4 erivajadusega ja sama palju lihtsalt kasvatuseta jäänud last?

Ehk on aeg hakata natukenegi lugu pidama õpetajatest, kes oma tööd päevast päeva kõigele vaatamata teevad?

Mis juhtub, kui su laps töid ära ei saada? Suvetööle võib jääda. Teine võimalus, et tuleb telefonikõne sotsiaalametnikult koolikohustuse mittetäitmise pärast.

Mina jõuan ka isiklikult vastata vaid 1 tööle nädalas per klassikomplekt. Ülejäänud tööd teevad ka iseseisvalt, kontrollib lapsevanem või arvutiprogramm.

Kui su laps juba 2. klassis keeldub õppimast, siis mis temast tulevikus saab? Jääb sulle ilmselt kaela peale elu lõpuni.

1 tagasisde nädalas on normaalne mu arust. Aga kas poleks lihtsam jagada lapsed 3 gruppi ja tegema näiteks mõne tunni Skype’s. Andke siis pikema aja peale suurem töö.
Õpetamine ongi õpetaja töö, mitte lapsevanema töö. Lapsevanem ei pea Su ainet andma, tal on oma töö.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui õpetaja tahaks tundi teha Skype-i kaudu, siis suure tõenäosusega teeks jälle paar lapsevanemat kõvemat häält, et mida te mu lapselt ometi ootate.
Mul on selline e-kooli pakett, mis näitab ka statistikat ja lapselt kuuldu sinna lisades – kes tahavad, leiavad ikka mingi võimaluse ja kes ei taha, leiavad vabanduse.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.03 09:36; 30.03 13:10; 30.03 14:12; 30.03 15:23; 30.03 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik me oleme koos selle supi sees ja kedagi ei aita kui lapsevanematele pannakse veel lisakoormus õpetajate ülesannete näol.

Just nimelt, me kõik oleme selle supis sees ja kõigil on lisakoormus, nii õpilastel, õpetajatel kui vanematel!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Koolilaps Kõrini sest koduõppest