Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koristaja ja leping.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koristaja ja leping.

Postitas:

Tehti uus tööleping,lepingusse märgitudus punkt, suvel kalsside vahatamine(eritöö) tegelikult väga raske töö, koolitatud selleks ei ole,ainult vanade töötajate õpetus. Kas tohib seda tööd üldse teha? Varem tegime ja lepingus seda polnud ja maksti natukene lisa, nüüd lepingusse kantud ja lisaks kõigele muule(aknad, seinad, muud pinnad) hakkame tegema miinimumpalga eest.

ja veel üks mure, kas oma pinna koristamise lõpetades, olen kohustatud garderoobi töötajale teatama enda lahkumisest kui töö tehtud? Me ei puutu muidu kokku ja kui lahkun lukustan ise uksed ja kustutan tuled. Seni pole garderoobikale öelnud aga nüüd samuti lepingusse tööandja poolt lisatud, et peame oma äraminekust teatama garderobitöötajale.
Kas on see õige?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 22:06; 13.12 01:44; 16.12 01:06; 21.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel üks mure, kas oma pinna koristamise lõpetades, olen kohustatud garderoobi töötajale teatama enda lahkumisest kui töö tehtud? Me ei puutu muidu kokku ja kui lahkun lukustan ise uksed ja kustutan tuled. Seni pole garderoobikale öelnud aga nüüd samuti lepingusse tööandja poolt lisatud, et peame oma äraminekust teatama garderobitöötajale.

üldjuhul küsib see juhtkonna liige, kes maja valvesse annab, just garderoobitöötajalt, kui see on lahkumas, kas maja on tühi. kui keegi ei tea, et sa veel majas oled, võib juhtuda, et signa hakkab tööle ja siis võetakse see väljakutsetasuga seotud trahv sinu palgast tõenäoliselt maha. kusjuures see on veel kerge variant, hullem, kui kohale tormanud turvafirma sul käed raudu paneb ja politsele üle annab.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel üks mure, kas oma pinna koristamise lõpetades, olen kohustatud garderoobi töötajale teatama enda lahkumisest kui töö tehtud? Me ei puutu muidu kokku ja kui lahkun lukustan ise uksed ja kustutan tuled. Seni pole garderoobikale öelnud aga nüüd samuti lepingusse tööandja poolt lisatud, et peame oma äraminekust teatama garderobitöötajale.

üldjuhul küsib see juhtkonna liige, kes maja valvesse annab, just garderoobitöötajalt, kui see on lahkumas, kas maja on tühi. kui keegi ei tea, et sa veel majas oled, võib juhtuda, et signa hakkab tööle ja siis võetakse see väljakutsetasuga seotud trahv sinu palgast tõenäoliselt maha. kusjuures see on veel kerge variant, hullem, kui kohale tormanud turvafirma sul käed raudu paneb ja politsele üle annab.

Ma ei maininud, et lahkun 4 tundi varem ajast kui maja kinni läheb. Seega mina majja jääda ei saa mingi valemiga =)

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 22:06; 13.12 01:44; 16.12 01:06; 21.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt reguleeritaksegi kas tööreeglistikus või lepingus sellised asjad, sh ka see, kuidas käib majja saabumise ja sealt lahkumise fikseerimine.

Kui nii on kirjas ja alla kirjutasid, siis teatadki nagu ette nähtud (mõnes kohas teatad, mõnes kirjutad spets vihikusse saabumise ja lahkudes lahkumise aja vms). Loomulikult on vaja teada, kas ja kes on majas, ka sinu huvides.
Kui töötad üksi siis võib sinuga midagi juhtuda (n kukud, lööd pea ära) ja kui sinu lahkumine pole teada hakatakse vähemalt otsima st tullakse kontrollima mis juhtus.

Kui tööülesannetes on vahatamine sees, siis tuleb teha. Loomulikult on õigus nõuda enne väljaõpet ja ohutusinstruktsiooni ja kaitsevahendeid(neid ka kasutada!).

Miinimumpalga eest töötavad tuhanded inimesed ja tõesti, ka koristajad. Sellele tööle läinul on ju samuti kohustus täita 8 t tööülesandeid, 5 p nädalas. Kui sinna mahub ka eritöid(suurpuhastus, seesama vahatamine) siis nii ongi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja peab oskama enda eest seista. Mina keeldusin pakkumisest (esmalt tehti suuliselt), millega mulle taheti suruda lisaülesandeid ilma lisatasuta. Kui oled end tõestanud (oled hea töötaja, kaebusi vähe, käid kohal nagu vaja jne), siis pakutakse pigem veidi rohkem palka kui hakatakse riskima uue töötaja otsimisega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehti uus tööleping,lepingusse märgitudus punkt, suvel kalsside vahatamine(eritöö) tegelikult väga raske töö, koolitatud selleks ei ole,ainult vanade töötajate õpetus. Kas tohib seda tööd üldse teha? Varem tegime ja lepingus seda polnud ja maksti natukene lisa, nüüd lepingusse kantud ja lisaks kõigele muule(aknad, seinad, muud pinnad) hakkame tegema miinimumpalga eest.

mitte kusagil ei ole reguleeritud, mis tööd peab või võib min palga eest töötajalt nõuda. kui sa kirjutad alla lepingule, et sinu töö üks osa on põrandate vahatamine, siis nii ongi. mingit eriväljaõpet selleks koolitusfirmad vist ei teegi, väljaõppe korraldab tööandja. seda võibki teha nii, et pädevam kolleeg õpetab. kui töö vajab isikukaitsevahendeid, siis need peab tööandja hankima ja sina kasutama.
kui tundub, et pakutav palk on töö kogust vaadates liiga madal, siis alati on võimalik palka juurde küsida või suurema palgaga töö otsida.

ja veel üks mure, kas oma pinna koristamise lõpetades, olen kohustatud garderoobi töötajale teatama enda lahkumisest kui töö tehtud? Me ei puutu muidu kokku ja kui lahkun lukustan ise uksed ja kustutan tuled. Seni pole garderoobikale öelnud aga nüüd samuti lepingusse tööandja poolt lisatud, et peame oma äraminekust teatama garderobitöötajale.
Kas on see õige?

loomulikult on tööandjal õigus nõuda, et töötaja fikseeriks oma töö algus- ja/või lõpuaja. kas fikseerimiseks on vihik, kiibisüsteem või garderoobitädi, otsustab tööandja

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 20:07; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leping on kahepoolne kokkulepe ja kui üks pool ei ole nõus, siis lepingut ei tule. Kui lepingu muudatuse projekt ei sobi sulle, siis ei pea nõus olema ja vana leping kehtib edasi. Aga kui kirjutad muudatusele alla, siis tähendab see just seda, et sa oled seda muudatust tahtnud ja see sobib sulle ja et oled sellega nõus. Ja sellisel juhul pole kellelegi kaevata, süüdlast otsi siis peeglist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leping on kahepoolne kokkulepe ja kui üks pool ei ole nõus, siis lepingut ei tule. Kui lepingu muudatuse projekt ei sobi sulle, siis ei pea nõus olema ja vana leping kehtib edasi. Aga kui kirjutad muudatusele alla, siis tähendab see just seda, et sa oled seda muudatust tahtnud ja see sobib sulle ja et oled sellega nõus. Ja sellisel juhul pole kellelegi kaevata, süüdlast otsi siis peeglist.

Aitäh, seda ma kuulda tahtsingi. Ise olen ka seda meelt.
Aga kas siis kui ma ei nõustu, kas siis arvatakse ehk,et mulle see töö ei sobi ja tehakse hoopis lahti… mitte ei kehti vana leping edasi?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 22:06; 13.12 01:44; 16.12 01:06; 21.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi kehtib vana leping edasi. Aga mida su ülemused asjast arvama hakkavad, seda ei tea siin keegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leping on kahepoolne kokkulepe ja kui üks pool ei ole nõus, siis lepingut ei tule. Kui lepingu muudatuse projekt ei sobi sulle, siis ei pea nõus olema ja vana leping kehtib edasi. Aga kui kirjutad muudatusele alla, siis tähendab see just seda, et sa oled seda muudatust tahtnud ja see sobib sulle ja et oled sellega nõus. Ja sellisel juhul pole kellelegi kaevata, süüdlast otsi siis peeglist.

Aitäh, seda ma kuulda tahtsingi. Ise olen ka seda meelt.

Aga kas siis kui ma ei nõustu, kas siis arvatakse ehk,et mulle see töö ei sobi ja tehakse hoopis lahti… mitte ei kehti vana leping edasi?

töökoha vajaduse ja ülesanded otsustab tööandja. sellises olukorras on 3 võimalikku lahendust:
1. kui sina nõustud, jätkad muutunud ülesannetega.
2. kui sina ei nõustu ja tööandja leiab, et ah, las olla, maksan vahatamise eest ka hiljem veidi lisa, siis jätkub kõik vanaviisi.
3. kui sina ei nõustu, tööandja aga leiab, et vajalik on ikkagi muutunud ülesannetega töötaja, siis tekib lihtsalt koondamissituatsioon ning sind koondatakse ja tööandja leiab uue töötaja, kes on nõus uute ülesannetega.
töötaja ei saa dikteerida, et mina ei taha uusi asju teha, võtke selleks keegi teine, mina tahan ka järgmised 20 a teha vaid seda, milles me 5 a tagasi kokku leppisime. niisama lahti lasta ei saa, koondada aga küll

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 20:07; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist suure koolimajaga?
Meie koolis (väiksem maakoht) tegid ka koristajad aastaid tagasi ise vahatamise ära (ei saanud lisatasu),aga see on ikka tõesti mitte just kõige kergem,ega lihtsam töö,siis saime asjad ülemustega niikaugele,et nüüd teevad selle töö koristusfirmad oma masinatega suvel ära .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist suure koolimajaga?

Meie koolis (väiksem maakoht) tegid ka koristajad aastaid tagasi ise vahatamise ära (ei saanud lisatasu),aga see on ikka tõesti mitte just kõige kergem,ega lihtsam töö,siis saime asjad ülemustega niikaugele,et nüüd teevad selle töö koristusfirmad oma masinatega suvel ära .

Väga suur koolimaja, koristaja kohta on 1200 ruutmeetrit ainult põrandapinda.teeme ka vahatamist suvel aga lisaks on veel kahe korruse aknad arvan,et kõvasti üle 60 akna.Seinad…kõike on väga, väga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 22:06; 13.12 01:44; 16.12 01:06; 21.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koristaja ja leping.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.