Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koristajad palju palka saate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Koristajad palju palka saate?

Postitas:

Elan väikelinnas ja 8 tunnine tööpäev suur koormus ja saan miinimumi 430€ maksud maha. Koristan koolimaja kaks korrust vetsud ja duširuumid.
Palka on vähe, koormus suur aga ma olen hetkel rahul.Tööd teen omaette ja ei pea suures kollektiivis kellegiga maid jagama. Paljud tuttavad ütlevad, et ei tapaks ennast sellise palga eest.
Minule on see lisaraha mehe palga kõrvalt ja olen rahul, saan oma vajadused ja tütarde vajadused rahuldatud ja pere ühiskassast ei pea raha raiskama. Kas olen rumal ja peaksin ehk oma tervisele mõtlema ja sellest tööst loobuma?!
Pole kunagi enne koristaja olnud ja ehk on tõsi taga,et koristamisega suurtel pindadel tervis kaob?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.04 00:26; 08.04 23:32; 09.04 21:05; 10.04 21:06; 12.04 10:22; 13.04 21:44; 14.04 20:48; 06.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kus sa selle suure koormuse saad v’ikelinna koolimaja kahe korruse WC-de ja dušširuumidega? Alati on ka võimalus mingil moel oma piirkonna rikkurid üles leida ja neile enda teenust ümmarguselt 10€/h eest müüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas seda koristust ei saa võtta kui trenni? füüsiline koormus on ju vajalik.
muidugi peaks ämbrit kandma ka teise käega, muidu jääb üks pool nõrgemaks. harja peaks hoidma ka teistpidi, vahetades käsi. või tegema pärast harjutusi teisele kehapoolele. see on nagu tennises. mängid küll alati ühe käega, aga ka teine pool ei tohi unarusse jääda.
raha on muidugi alati vähe. ka rohkem teenides. aga tervisele mõeldes on koristaja olla palju tervislikum, kui istuva töö tegija. või müüja, kes peab päev läbi seisma.
sul on minu arust hoopis palju eeliseid nende ametite ees. füüsiline koormus, erinevad liigutused, kindlasti saad vahepeal istuda. ainuke miinus ongi see uue töövõtte omandamine, et teeks tööd ka nii, et teine kehapool nõrgaks ei jääks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan väikelinnas ja 8 tunnine tööpäev suur koormus ja saan miinimumi 430€ maksud maha. Koristan koolimaja kaks korrust vetsud ja duširuumid.
Palka on vähe, koormus suur aga ma olen hetkel rahul.Tööd teen omaette ja ei pea suures kollektiivis kellegiga maid jagama. Paljud tuttavad ütlevad, et ei tapaks ennast sellise palga eest.
Minule on see lisaraha mehe palga kõrvalt ja olen rahul, saan oma vajadused ja tütarde vajadused rahuldatud ja pere ühiskassast ei pea raha raiskama. Kas olen rumal ja peaksin ehk oma tervisele mõtlema ja sellest tööst loobuma?!
Pole kunagi enne koristaja olnud ja ehk on tõsi taga,et koristamisega suurtel pindadel tervis kaob?

Kui loobuma hakkad siis anna teada, kuigi tõenäosus, et samas väikelinnas elame on väike. Meil siin ei ole peaaegu üldse tööd ja sellised koristajakohad on täielik defitsiit.
Mõni kindlalt arvab, et peaks kõrgemale püüdlema aga kuhu on minna 50+ vanuses inimesel, kes elab väikelinnas, kus isegi noorte tööpuudus on väga suur.

Keegi siin soovitas üles otsida oma kodulinna rikkurid ja neile teenust osutada. Need 3-4 kes sellist teenust soovivad on endale ammu leidnud koristaja ja 10€ ei maksa keegi. Tean üsna täpselt, sest endal on kahe seda teenust pakkuva inimesega kokkupuude. Hiljuti üks klient otsis kodukoristajat ja pakkumine oli 25€ 4-tunni eest, see muidugi võeti kohe ära. Isegi pakkumine kord kahe nädala tagant 3-tundi ja 15€ võeti välgukiirusel ära. 5-7€ tund on väikelinnas aga selliseid kohti üldjuhul lihtsalt saab läbi tuttavate ja neid on ääretult vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on nagu tennises. mängid küll alati ühe käega, aga ka teine pool ei tohi unarusse jääda.

Kõrvalepõike korras: kuidas sul õnnestub tennist ainult ühe käega mängida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvalepõike korras: kuidas sul õnnestub tennist ainult ühe käega mängida?

(0)(0)

Kui rumal küsimus! Võta teise kätte ka reket siis on kahe käega 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust Tln leiaks hea silmaga maja koristajat? Kust otsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas seda koristust ei saa võtta kui trenni? füüsiline koormus on ju vajalik.
muidugi peaks ämbrit kandma ka teise käega, muidu jääb üks pool nõrgemaks. harja peaks hoidma ka teistpidi, vahetades käsi. või tegema pärast harjutusi teisele kehapoolele. see on nagu tennises. mängid küll alati ühe käega, aga ka teine pool ei tohi unarusse jääda.
raha on muidugi alati vähe. ka rohkem teenides. aga tervisele mõeldes on koristaja olla palju tervislikum, kui istuva töö tegija. või müüja, kes peab päev läbi seisma.
sul on minu arust hoopis palju eeliseid nende ametite ees. füüsiline koormus, erinevad liigutused, kindlasti saad vahepeal istuda. ainuke miinus ongi see uue töövõtte omandamine, et teeks tööd ka nii, et teine kehapool nõrgaks ei jääks.

Noh, ei tea! Suhteline. Liigutamist on muidugi palju. Samas, vaevalt, et kemikaalid, millega koristaja kokku puutub, tervisele väga kasulikud on. Ok, kummikindad on käes, aga sissehingamise puhul ei aita midagi. Kui just respiraatorit ei kasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda tööd teed 5 päeva nädalas? Või mõni päev nädalas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 20:45; 09.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen 5 päeva nädalas, 8 tundi on üks tööpäev.
Sellele kes küsis, kus see koormus on???
Meil on väga suur koolimaja. Ma poleks elusees arvanud, et tänapäeva esimese klassi lapsed klassis sellist laga tekitavad. Vaja 12 klassi koristada koos suure vetsuga suure koridoriga . Neli korrust treppi ja suur spordisaal koos kahe riietusruumi ja dušširuumidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.04 00:26; 08.04 23:32; 09.04 21:05; 10.04 21:06; 12.04 10:22; 13.04 21:44; 14.04 20:48; 06.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen 5 päeva nädalas, 8 tundi on üks tööpäev.
Sellele kes küsis, kus see koormus on???
Meil on väga suur koolimaja. Ma poleks elusees arvanud, et tänapäeva esimese klassi lapsed klassis sellist laga tekitavad. Vaja 12 klassi koristada koos suure vetsuga suure koridoriga . Neli korrust treppi ja suur spordisaal koos kahe riietusruumi ja dušširuumidega.

Seda pinda on ikka jube palju. Teed seda koristust yksinda? 😮

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal koolides on see 2 kohta. Tundub, et maakoolides on kokku lükatud kohad. Tänapäeval enam norme ei ole. 8h reaalselt koristada on ikka väga raske. See on ikka kõva trenn. Noor inimene jaksab sellist koormust teha, aga juba vanem mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 11:48; 11.04 08:17; 12.04 08:29; 14.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen 5 päeva nädalas, 8 tundi on üks tööpäev.
Sellele kes küsis, kus see koormus on???
Meil on väga suur koolimaja. Ma poleks elusees arvanud, et tänapäeva esimese klassi lapsed klassis sellist laga tekitavad. Vaja 12 klassi koristada koos suure vetsuga suure koridoriga . Neli korrust treppi ja suur spordisaal koos kahe riietusruumi ja dušširuumidega.

Seda on tõesti väga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 20:45; 09.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koristaja teenibki miinimumi 8 h tööd tehes. täiesti normaalne, kui arvestada, et see on üks nö kõige lihtsamatest ning alamatest töödest, mis ei nõua eriharidust ega erioskusi.
arvad, et maxima kassas on väiksem koormus? palk on neil sama, lisaks veel materiaalne vastustus raha eest ning kui eksid, tuleb puudujäägid oma taskust kinni maksta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.04 16:11; 10.04 00:05; 11.04 17:28; 12.04 19:09; 14.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen seda tööd üksinda.
Olen algaja ja pole kunagi koristajana töötanud. Olen olnud pikaajaliselt suures kollektiivis istuva töö peal. Ise olen hetkel rahul aga õhtul jalad ja käed ikka väga valutavad. Päris vana ma ka pole pole natuke üle 40 =)

Teen 5 päeva nädalas, 8 tundi on üks tööpäev.
Sellele kes küsis, kus see koormus on???
Meil on väga suur koolimaja. Ma poleks elusees arvanud, et tänapäeva esimese klassi lapsed klassis sellist laga tekitavad. Vaja 12 klassi koristada koos suure vetsuga suure koridoriga . Neli korrust treppi ja suur spordisaal koos kahe riietusruumi ja dušširuumidega.

Seda pinda on ikka jube palju. Teed seda koristust yksinda? ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.04 00:26; 08.04 23:32; 09.04 21:05; 10.04 21:06; 12.04 10:22; 13.04 21:44; 14.04 20:48; 06.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koristaja teenibki miinimumi 8 h tööd tehes. täiesti normaalne, kui arvestada, et see on üks nö kõige lihtsamatest ning alamatest töödest, mis ei nõua eriharidust ega erioskusi.
arvad, et maxima kassas on väiksem koormus? palk on neil sama, lisaks veel materiaalne vastustus raha eest ning kui eksid, tuleb puudujäägid oma taskust kinni maksta

Mine loe ühe teise teema alt, kus koristajatest juttu http://foorum.perekool.ee/teema/kodu-koristaja/
Koristajale 10 EUR tunnist, mitte miinimum. Ka ei peeta seda tööd lihtsaks ega alamaks, vaid pidavat nõudma erisokusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 21:44; 13.04 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on see lisaraha mehe palga kõrvalt ja olen rahul, saan oma vajadused ja tütarde vajadused rahuldatud ja pere ühiskassast ei pea raha raiskama.

Ei saa sellest lausest üldse aru. Sina ja tütred elate sinu miinimumpalgast, kellele see ühiskassa siis on? Või mingi selline teema, et “mehelt ei hakka ju tampooniraha küsima”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koristaja teenibki miinimumi 8 h tööd tehes. täiesti normaalne, kui arvestada, et see on üks nö kõige lihtsamatest ning alamatest töödest, mis ei nõua eriharidust ega erioskusi.
arvad, et maxima kassas on väiksem koormus? palk on neil sama, lisaks veel materiaalne vastustus raha eest ning kui eksid, tuleb puudujäägid oma taskust kinni maksta

Mine loe ühe teise teema alt, kus koristajatest juttu http://foorum.perekool.ee/teema/kodu-koristaja/
Koristajale 10 EUR tunnist, mitte miinimum. Ka ei peeta seda tööd lihtsaks ega alamaks, vaid pidavat nõudma erisokusi.

no on ikka vaks vahet, kas tegemist on täiskohaga üldkasutatavate ruumide koristajaga või kodukoristajaga, kes käib kord nädalas paar tundi.
sama hinnavahe on nt kodus käiva lapsehoidja ja riikliku lasteaia vahel, kus paariks tunniks tulev hoidja maksab sama palju kui nädal lasteaias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.04 16:11; 10.04 00:05; 11.04 17:28; 12.04 19:09; 14.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kus sa selle suure koormuse saad v’ikelinna koolimaja kahe korruse WC-de ja dušširuumidega? Alati on ka võimalus mingil moel oma piirkonna rikkurid üles leida ja neile enda teenust ümmarguselt 10€/h eest müüa.

Hm. Mulle tundub, et see viimane vihje käib minu pihta, sest olen see, kes siin mõni teema tagasi kirjutas kodukoristaja palgast Järvamaal ja tõesti maksan 10€ koristajale tunnist. Vestluses esines inimesi, kes mõistsid koristaja väärtustamist, lisaks asjaolu, et koristaja teeb kuu/ nädala lõikes teatud tunnid, mitte täiskoormusega tööpäeva, kuid leidus ka neid, kel just konkreetne summa nii hambusse jäi, et päris pikka aega ei suutnud rahuneda. Kas ma arvan valesti, kui tsiteeritava kommentaari autor on üks neist?

Tundub, et kõik, mis toimub väljaspool Püha Tallinnat, on pealinlastele vaid halvustada ja kahtlustada. Ma ei saa sellisest suhtumisest aru ja ausalt öeldes ei vaevaks pead ka, kui ei peaks vahel kokku puutuma.
Ok, perekool on endal vabalt valitud keskkond, kus kritiseerijatega kohtuda, kuid ka reaalis võib kohata haput ja üleolevat suhtumist pealinnapiiridest väljapoole jääva elu aadressil. Kuidagi seksjalinnalik seisukoht, et kõik, kes ei ela NY-s, on viletsamad ja madalamad. Et kuidas? – sa ei käigi kalosside , vaid isegi kingadega? sul ei olegi sõnnikukoormat ja traktoriromulat ukse ees? kas sa tead, mis asi on lift? jne. No tõesti! Päris naljakas iseenesest, kuigi näitab paljuski küsija piiratust.
Koristusteemast sain aru, et kui elad maal, siis koristaja palkamine juba ise on veider, aga vot see summa on kindlasti vale või heal juhul tuleb mehe rahakotist 😀

Lasin silmadega üle CV keskuse tööpakkumised Järvamaal ja kuigi tööd ikka pakutakse (oleneb muidugi, kes vastu võetakse), siis väga midagi valida ei ole küll: ikka miinimumpalk, kohutavad tunnid, inimesed, kes Paides, Türil linnas ei ela ja autot ei oma, ei pääsegi vigase bussiühenduse pärast linna tööle käima. Väga nutune värk 🙁
Seega on mul hea meel pakkuda ühele usaldusväärsele, diskreetsele, virgale, tervele ja karskele inimesele tööd ja leian, et vähem, kui ümmargune 10€, oleks talle ebapiisav maksta.

Kulla kommentaari autor – juhul, kui sinu märkus “rikkuri juures koristamise” kohta ei käinud minu pihta, siis ilmselt ka kogu minu eelnev jutt sind ei puuduta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kus sa selle suure koormuse saad v’ikelinna koolimaja kahe korruse WC-de ja dušširuumidega? Alati on ka võimalus mingil moel oma piirkonna rikkurid üles leida ja neile enda teenust ümmarguselt 10€/h eest müüa.

Hm. Mulle tundub, et see viimane vihje käib minu pihta, sest olen see, kes siin mõni teema tagasi kirjutas kodukoristaja palgast Järvamaal ja tõesti maksan 10€ koristajale tunnist. Vestluses esines inimesi, kes mõistsid koristaja väärtustamist, lisaks asjaolu, et koristaja teeb kuu/ nädala lõikes teatud tunnid, mitte täiskoormusega tööpäeva, kuid leidus ka neid, kel just konkreetne summa nii hambusse jäi, et päris pikka aega ei suutnud rahuneda. Kas ma arvan valesti, kui tsiteeritava kommentaari autor on üks neist?

Tundub, et kõik, mis toimub väljaspool Püha Tallinnat, on pealinlastele vaid halvustada ja kahtlustada. Ma ei saa sellisest suhtumisest aru ja ausalt öeldes ei vaevaks pead ka, kui ei peaks vahel kokku puutuma.
Ok, perekool on endal vabalt valitud keskkond, kus kritiseerijatega kohtuda, kuid ka reaalis võib kohata haput ja üleolevat suhtumist pealinnapiiridest väljapoole jääva elu aadressil. Kuidagi seksjalinnalik seisukoht, et kõik, kes ei ela NY-s, on viletsamad ja madalamad. Et kuidas? – sa ei käigi kalosside , vaid isegi kingadega? sul ei olegi sõnnikukoormat ja traktoriromulat ukse ees? kas sa tead, mis asi on lift? jne. No tõesti! Päris naljakas iseenesest, kuigi näitab paljuski küsija piiratust.
Koristusteemast sain aru, et kui elad maal, siis koristaja palkamine juba ise on veider, aga vot see summa on kindlasti vale või heal juhul tuleb mehe rahakotist ????

Lasin silmadega üle CV keskuse tööpakkumised Järvamaal ja kuigi tööd ikka pakutakse (oleneb muidugi, kes vastu võetakse), siis väga midagi valida ei ole küll: ikka miinimumpalk, kohutavad tunnid, inimesed, kes Paides, Türil linnas ei ela ja autot ei oma, ei pääsegi vigase bussiühenduse pärast linna tööle käima. Väga nutune värk :(
Seega on mul hea meel pakkuda ühele usaldusväärsele, diskreetsele, virgale, tervele ja karskele inimesele tööd ja leian, et vähem, kui ümmargune 10€, oleks talle ebapiisav maksta.

Kulla kommentaari autor – juhul, kui sinu märkus “rikkuri juures koristamise” kohta ei käinud minu pihta, siis ilmselt ka kogu minu eelnev jutt sind ei puuduta.

Kui tihti sul koristaja käib ja kui kaua korraga? Mida ta konkreetselt teeb, kas on midagi mida ta kindlasti ei tee? Endal ka plaanis koristaja palgata, aga pole varem seda teinud seega ei tea täpselt mida nad teevad. Mu tuttaval käis paar korda koristaja, aga tuttav ütles, et see oli talle veel raskem kui ise koristada – koristaja nõudmisel pidi enne tema tööle tulekut olema kõik põrandad asjadest puhtaks tehtud, ja kappide pealsed täiesti korras, tema võtab tolmu, teeb tolmuimejaga ja peseb põranda (v.a trepi minil põhjusel). Aknaid ei pese, esitas nõudmisi mis koristusvahendid peab talle ostma jne. Ühesõnaga tema tulekuks ette valmistamine võttis rohkem aega kui endal koristamine, seega jäi asi pooleli. Kuna mul endal pole muud kokkupuudet kodu koristavate inimestea olnud, siis ei teagi kas need olid tavalised nõudmised või mida oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni on kõik kulud katnud mees, juuksurid,trennid ja tampoonid =)
Nüüd tampoone ostab ikka mees aga… trennid, juuksurid ja sellised asjad saab oma raha eest kinni maksta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.04 00:26; 08.04 23:32; 09.04 21:05; 10.04 21:06; 12.04 10:22; 13.04 21:44; 14.04 20:48; 06.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koristaja teenibki miinimumi 8 h tööd tehes. täiesti normaalne, kui arvestada, et see on üks nö kõige lihtsamatest ning alamatest töödest, mis ei nõua eriharidust ega erioskusi.
arvad, et maxima kassas on väiksem koormus? palk on neil sama, lisaks veel materiaalne vastustus raha eest ning kui eksid, tuleb puudujäägid oma taskust kinni maksta

Huvitav oleks teada, millega ise tegeled, et koristustööd kõige ALAMAKS tööks nimetad? Kas Maxima kassas saadav tasu on sinu meelest normaalne? Miks õigustada kõigis teemades ebainimlikke töötingimusi ning mitte inimlikku palka? Niikaua kui leidub inimesi, kes on nõus ebainimlike töötingimuste ja olematu raha eest tööl käima, leidub kahjuks ka neid, kes seda ikka pakuvad ja normaalseks peavad:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 11:48; 11.04 08:17; 12.04 08:29; 14.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oleks teada, millega ise tegeled, et koristustööd kõige ALAMAKS tööks nimetad? Kas Maxima kassas saadav tasu on sinu meelest normaalne? Miks õigustada kõigis teemades ebainimlikke töötingimusi ning mitte inimlikku palka? Niikaua kui leidub inimesi, kes on nõus ebainimlike töötingimuste ja olematu raha eest tööl käima, leidub kahjuks ka neid, kes seda ikka pakuvad ja normaalseks peavad:(

minu amet pole oluline, aga koristajatöö ongi üks alamatest töödest
alam ‹-a 2›
1. teenistusastmelt madalamal seisev, teenistuslikult alluv; sotsiaalselt positsioonilt v. ametiredelil madala(ma)l olev
2. algelisem, madalamal arenemisastmel olev, vähem komplitseeritud, lihtne.

kuni on olemas miinimumpalk, on ka töid, mille tegijatele rohkem ei maksta. praegu on teemaks, et soovitakse min palk üldse vabaks lasta, sest paljud selle tegijad ei too oma tööga piisavalt lisaväärtust, et see 575 eurot (palgafond) välja teenida. kui seda ka tõsta, siis tuleb tõsta ka kõrgemate positsioonide palka, sest pole normaalne, kui magistriharidusega õpetaja ja põhiharidusega koristaja teeniks sama palju.
keegi ei keela minna kooli ning õppida mõni tasuvam amet selgeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.04 16:11; 10.04 00:05; 11.04 17:28; 12.04 19:09; 14.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni on olemas miinimumpalk, on ka töid, mille tegijatele rohkem ei maksta. praegu on teemaks, et soovitakse min palk üldse vabaks lasta, sest paljud selle tegijad ei too oma tööga piisavalt lisaväärtust, et see 575 eurot (palgafond) välja teenida. kui seda ka tõsta, siis tuleb tõsta ka kõrgemate positsioonide palka, sest pole normaalne, kui magistriharidusega õpetaja ja põhiharidusega koristaja teeniks sama palju.
keegi ei keela minna kooli ning õppida mõni tasuvam amet selgeks

Miinimumpalk on tehtud inimeste kaitseks, et alla selle keegi ei maksaks. Ometi on ikka inimesi, kes arvavad, et siis seda peabki maksma!? Samuti on ikka inimesi, kes hiilivad kõrvale ja panevad töökoormuseks 0,5 kohta või lükkavad mitu koormust kokku, et ikka veel ebainimliku tasu maksta. Ühiskonnas puudub kaitse ehk toimivad ametiühingud.
Palk peab olema ikka vähemalt nii suur, et kõik inimesed saaksid elementaarsed vajadused täidetud.
Kui kõigil inimestel oleks kõrgharidus, siis nii ei saa ikkagi ühiskond toimida, keegi peab ka koristama. Lisaks on ka koristajaid kellel on kõrgharidus. Aga kedagi alavääristada nüüd küll ei tasuks. Väitele, et koristamine on lihtne vaidleksin vastu – koristamisega on inimesed kokku puutunud alates lapsepõlvest – näinud kuidas see käib. Lisaks kui vaadata erinevate inimeste koristatud tuba võin öelda, et inimestel on sellest väga erinev arusaam 🙂 Kui kokku puutuda mõne teise ametiga, siis on enamus ametitest lihtsad. Tänapäeval kasutatakse firmasid koristades igasuguste kemikaalidega kokku, vaipade pesu, ehitusjärgsed puhastused,värvi, liimi plekkide eemaldamised,lisaks vahatamised, masinate kasutamised, õige akende pesu, efektiivsed töövõtted on ka olulised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 11:48; 11.04 08:17; 12.04 08:29; 14.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi kummaline suhtumine.
Puhtust igal pool armastavad kõik aga koristajaid peetekse umbes alamaks klassiks ja koristjan töö on alam töö?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.04 00:26; 08.04 23:32; 09.04 21:05; 10.04 21:06; 12.04 10:22; 13.04 21:44; 14.04 20:48; 06.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, miks on vaja sõnale “alam” mingi imelik tähendus külge pookida?
11.04.2016 17:28 panin siia eesti keele seletavast sõnastikust kopeeritud sõna alam tähenduse – mis selles halvustavat on? koristamine ongi lihtne, ametiredelil kõige madalamal olev töö, millega saavad väga edukalt hakkama ka madalama IQ-ga või kergema füüsilise puudega inimesed. vahet pole, mis valdkonnas ettevõte tegutseb. kauplus, teenindus, kool, riigiasutus, haigla – mis tahes valdkond, kuid kõige madalama staatusega amet on koristajal. tema paaripäevane puudumine hakkab muidugi kiiremini silma kui direktori puudumine 😀
äkki tasuks endale sõnade tegelikud tähendused selgeks teha, mitte hakata asju ja suhtumist ette kujutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.04 16:11; 10.04 00:05; 11.04 17:28; 12.04 19:09; 14.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan väikelinnas ja 8 tunnine tööpäev suur koormus ja saan miinimumi 430€ maksud maha. Koristan koolimaja kaks korrust vetsud ja duširuumid.
Palka on vähe, koormus suur aga ma olen hetkel rahul.Tööd teen omaette ja ei pea suures kollektiivis kellegiga maid jagama. Paljud tuttavad ütlevad, et ei tapaks ennast sellise palga eest.
Minule on see lisaraha mehe palga kõrvalt ja olen rahul, saan oma vajadused ja tütarde vajadused rahuldatud ja pere ühiskassast ei pea raha raiskama. Kas olen rumal ja peaksin ehk oma tervisele mõtlema ja sellest tööst loobuma?!
Pole kunagi enne koristaja olnud ja ehk on tõsi taga,et koristamisega suurtel pindadel tervis kaob?

Mitme otsaga asi. Mina sellise raha eest tõesti oma tervist ei tapaks kui võimalik. Need, kes ei ole seda tööd teinud, ei oska arvatagi kui tervistkahjustava tööga tegu on. Üldlevinud arvamus on, et see on ju isegi tervisele hea- muudkui aga liigutad ja vorm tuleb! Selleks, et seda tööd jõuaks teha pikalt, tuleb kõvasti trenni teha. Koormusele vastupidamiseks on vaja väga tugevaid lihaseid. Olen oma elu jooksul näinud väga palju selliseid inimesi, kes suure hurraaga tulevad ja mõtlevad, et mis see koristamine siis ära ei ole, saab head raha väikese vaevaga. Enamus inimestest ei pea nelja kuudki vastu.
Seda sa pead ise teadma kui tugev sa oled ja mis on su tervise nõrgad küljed. Väga pikki aastaid seda tööd sellise koormusega teha ei jõua, paratamatult tekivad tervisevead. Seljad on enamus koristajatel läbi. Kes teeb hambad risti edasi, kes sööb valuvaigisteid, kellel lähevad jalad alt, kes loobub.
Sinu kirjelduse järgi saad koormusega võrreldes väga väikest palka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:36; 19.04 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus juures selg mul ongi läbi ja kohe nii, et vahest lööb jalad alt ära ja nädal aega ei saa püsti. Ainult süstid-salvid aitavad.
Mõtlengi kas on see raha vaeva väärt? Kuna ma enne pole kunagi seda tööd teinud siis nüüd 2 nädalaga on juba selg endast vaikselt märku andmas.
Ja selle pärast tuttavad ütlevadki, nii suur koormus ..raha vähe ja ei maksa seda tehagi.
Hetkel olen õnnelik, et saan sedagi raha see on minu raha. Ma ei pea kellegist sõltuma(mees on mul väga tubli) aga ei taha ka koguaeg tema kaelas istuda tema ju teeb ka tööd.
Nimelt istuva töö pealt pidin oma selja pärast ära tulema.
Otseselt ei pea tööl käima aga minul endal on hea tunne omada saan oma raha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.04 00:26; 08.04 23:32; 09.04 21:05; 10.04 21:06; 12.04 10:22; 13.04 21:44; 14.04 20:48; 06.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski tubli mees ei laseks oma naisel sellist tööd teha, mis jalad alt lööb, nii et naine ei saa nädal aega püsti. Hoolimatus teie mõlema poolt. Ma ei tea, kui vana sa oled, aga ega see paremaks ei lähe. Mis sa 10-20 aasta pärast teed, kui juba praegu tervis tuksis??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 21:44; 13.04 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna lähedal paaris koolis tean, et palk on miinimum, aga pinda on poole vähem, ehk 1 korrus 1 töökoht. Tean inimest, kes koristab sama palju, ehk teeb 2 kohta ja saab siis 2* 430.- eur.
Huvitav, et ka riiklikes asutustes enam pole norme? Sama kui õpetajatele ka klassid kokku lüüa ja öelda, et nüüd õpetate sama raha eest 2 klassi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.04 11:48; 11.04 08:17; 12.04 08:29; 14.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koristajad palju palka saate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.