Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koristajad!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Koristajad!

Postitas:
Kägu

Praegusel raskel ajal kurdavad Meie kallid õpetajad kui raske neil. Koormus suur, palk väike ja tuleb kuivikuid närida ning nende tööd ei väärtustata. Praegusel hetkel saavad õpetajad palka 608 euri, bruto.
Päästetöötajad, eks ei tohi kurta saavad vähem palka kui õpetajad, 529 euri, bruto.
Palju saavad palka koristajad? Enamjaolt saavad koristajad miinumpalga (bruto) ja nende tookoormus on ka suur. Kas keegi väärtustab koristajate tööd? Olete üldse mõelnud mis saab siis kui koristajad viskavad lapi nurka ja otsutavad hakata streikima?
Me võime juu mõelda küll, et ahh mis see koristaja amet siis ikka on, käib ja nühib lapiga ringi. Aga kas me oleme ka mõelnud kui oluline amet see on?
Kas me käiksime restoranis, mis on koristamata? Viiksime oma lähedase haiglasse mis on räpane ja must? Käiksime poes, kus on kusagil leti vahel suhkru hunnik, põrandal on jogurti/keefiri/piimarada. Kas me viiksime oma kallid lapsed koolimaija kus maas on kuivand porised jäljed, laes ämblikuvõrgud, wc haiseb ja kusagil maas vaatab vastu junnike, riiulitel ja aknalaudadel on paks tolmukiht?
Mina isiklikult ei läheks ühtegi asutusse ja kohta mis oleks koristamata!
Kui koristajad otsutaksid ühiselt hakata streikima nagu õpetajad mis juhtuks meie ühiskonnas?
Kas leiame siis kooli direktori wc koristamast? Kirurgi maha kukkund uriiniproovi jälgi likvideerimas?
Samamoodi, kui otsustaksid fekalistid nädalake streikida. Me upuksime sõnaotseses mõttes \”si*a\” sees!
Kas meie ühiskond väärtustab nii tühistena tunduvaid töökohti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Koristajad!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Praegusel raskel ajal kurdavad Meie kallid õpetajad kui raske neil. Koormus suur, palk väike ja tuleb kuivikuid närida ning nende tööd ei väärtustata. Praegusel hetkel saavad õpetajad palka 608 euri, bruto.
Päästetöötajad, eks ei tohi kurta saavad vähem palka kui õpetajad, 529 euri, bruto.
Palju saavad palka koristajad? Enamjaolt saavad koristajad miinumpalga (bruto) ja nende tookoormus on ka suur. Kas keegi väärtustab koristajate tööd? Olete üldse mõelnud mis saab siis kui koristajad viskavad lapi nurka ja otsutavad hakata streikima?
Me võime juu mõelda küll, et ahh mis see koristaja amet siis ikka on, käib ja nühib lapiga ringi. Aga kas me oleme ka mõelnud kui oluline amet see on?
Kas me käiksime restoranis, mis on koristamata? Viiksime oma lähedase haiglasse mis on räpane ja must? Käiksime poes, kus on kusagil leti vahel suhkru hunnik, põrandal on jogurti/keefiri/piimarada. Kas me viiksime oma kallid lapsed koolimaija kus maas on kuivand porised jäljed, laes ämblikuvõrgud, wc haiseb ja kusagil maas vaatab vastu junnike, riiulitel ja aknalaudadel on paks tolmukiht?
Mina isiklikult ei läheks ühtegi asutusse ja kohta mis oleks koristamata!
Kui koristajad otsutaksid ühiselt hakata streikima nagu õpetajad mis juhtuks meie ühiskonnas?
Kas leiame siis kooli direktori wc koristamast? Kirurgi maha kukkund uriiniproovi jälgi likvideerimas?
Samamoodi, kui otsustaksid fekalistid nädalake streikida. Me upuksime sõnaotseses mõttes \”si*a\” sees!
Kas meie ühiskond väärtustab nii tühistena tunduvaid töökohti? [/tsitaat]

suurt midagi ei juhtuks. no ei käi asutuses koristaja päevakest kolm, nädala. mis siis ikka.

muuseas, need sinu fekalistid said krooni ajal nii 40 tonni kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks siis tuleb ise koristada (restoranis koristavad kokad, haiglas medtöötajad, koolides õpetajad).
Aga mina nt matemaatikat küll õpetada ei oska.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Vanasti manitseti, et kui õppida ei viitsi, saab sinust labidamees või sibi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

varsti ongi paljud õpetajad koristajad, sest nad koondatakse peale streiki ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tean inimest, kellel on koristusfirma ja ei tema ega kolleegide palk ei ole väike.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga palun,meil on vaba riik ja kõik ,kes soovivad võivad oma õiguste eest seista ,kas siis streikides või muuda moodi.Ka koristajad, nii et laske aga käia! Vähemalt on õpetajate poolt suund ette näidatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vanasti manitseti, et kui õppida ei viitsi, saab sinust labidamees või sibi. [/tsitaat]
see oli vanasti, ajad on muutunud, nüüd saab õpetajast labidamees või sibi või sanitar jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siia lisaks veel elektrikud-liiniehitajad ja parandajad. Nende töötasu on umbes sama kui õpetajatel. Nemad peavad väljas olema ka siis kui õues on -30 või +30 Kui on rike, siis peavad minema ka südaöösel kui väljas paugub pakane. Kedagi ei huvita, et pead rinnuni lumes sompama, sest autod ei pääse ligi ja töö vajab tegemist. Kui pead pimedas ja tormis otsima neid kõrgepinge juhtmeid, mis maha kukkunud, purunenud. Ise mõeldes, et ma neid ikka märkaks ja liiga ligi ei satu. Neil on ikka tõeliselt eluohtlik töö. Aga kui ükspäev ka nemad streikima hakkaks. Kas me oleme suutelised ilma elektrita elama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga palun,meil on vaba riik ja kõik ,kes soovivad võivad oma õiguste eest seista ,kas siis streikides või muuda moodi.Ka koristajad, nii et laske aga käia! Vähemalt on õpetajate poolt suund ette näidatud.[/tsitaat]
Nii kehva suunda ei järgi küll keegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kes keelab koristajatel streikida?! Palun väga!
Tegelikult on õpetajaametit koristaja omaga võrrelda äärmiselt nõme. Sinusuguste sapipritsijate võsukesi on koolid pungil täis – lagastavad nii füüsiliselt kui verbaalselt.
Ja need õpetajad, kes täna enda õiguste eest võitlevad, peavad sellest sõnnikust me ühiskonda puhtaks rookima.

Muuseas, tean kooli, kus koritaja käib klassiruumis vaid prügikasti tühjendamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina olen koristaja. Tööaja valin ise, tööd koju kaasa ei vea. 5 eur neto tunnis. Õpetajad küll sellist palka ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No mina olen koristaja. Tööaja valin ise, tööd koju kaasa ei vea. 5 eur neto tunnis. Õpetajad küll sellist palka ei saa.[/tsitaat]
No näete õpetajad, hakake koristajaks. Ja et oleks korralikult koristatud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii kehva suunda ei järgi küll keegi.[/tsitaat]

Kas palgatõusu küsimine on kehv suund? Jätke teie ka oma naljad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas palgatõusu küsimine on kehv suund? Jätke teie ka oma naljad.[/tsitaat]
nende esinemine on kehv jah.paraku küll. :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

No näete õpetajad, hakake koristajaks. Ja et oleks korralikult koristatud! [/tsitaat]

No ma olen üsna kindel et need kes saavad õpetamisega hakkama, neil on üldjuhul piisavalt võimet ka koristada. Aga vat murelikuks teeb, et kes meie lapsi siis õpetama hakkavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma olen üsna kindel et need kes saavad õpetamisega hakkama, neil on üldjuhul piisavalt võimet ka koristada. Aga vat murelikuks teeb, et kes meie lapsi siis õpetama hakkavad? [/tsitaat]
ma ei oleks nii kindel. nad oskavad kõige paremini vinguda ja ennast tähtsustada, aga koristada? mkmm, ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma olen üsna kindel et need kes saavad õpetamisega hakkama, neil on üldjuhul piisavalt võimet ka koristada. Aga vat murelikuks teeb, et kes meie lapsi siis õpetama hakkavad? [/tsitaat]
ei kao nad kuhugi-umbrohi ei hävine

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei oleks nii kindel. nad oskavad kõige paremini vinguda ja ennast tähtsustada, aga koristada? mkmm, ei usu.[/tsitaat]

Noh, Sina ei usu, mina usun.. aga siiski kannatame mõlemad kui õpetajad koristajatena tööle lähevad. Ja pealegi, mõtle sellele, et kui õpetajad lähevad koristajateks, siis kuhu praegused koristajad lähevad? Töötuteks? Ei kõla sugugi hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan, et ühel on siin mingi vimm õpetajate vastu – olid omal ajal koolis ulakas laps, kellega oli probleeme, jah?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh, Sina ei usu, mina usun.. aga siiski kannatame mõlemad kui õpetajad koristajatena tööle lähevad. Ja pealegi, mõtle sellele, et kui õpetajad lähevad koristajateks, siis kuhu praegused koristajad lähevad? Töötuteks? Ei kõla sugugi hästi.[/tsitaat]
üksi tubli koristaja õpetaja ees ei tagane. mis sa oled mingi imelik või? et kui õpetajad töötuks jäävad siis peavad teised oma koha neile loovutama või?

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

[tsitaat] [small]ajatusaK kirjutas:[/small]

see oli vanasti, ajad on muutunud, nüüd saab õpetajast labidamees või sibi või sanitar jne[/tsitaat]

Jah, olid ajad, mil lüpsja, traktorist või teine lihttöö tegija olid haritlasega sama palga eest tööl (isegi suurema eest). Ajalugu kordub. Maha kõrgharidus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

üksi tubli koristaja õpetaja ees ei tagane. mis sa oled mingi imelik või? et kui õpetajad töötuks jäävad siis peavad teised oma koha neile loovutama või?[/tsitaat]

No aga mis sa arvad, et kui tööandjal on valida kollektiivi õpetaja haridusega inimene ja inimene kes on lõpetanud põhikooli nt. Arva ära kumma ta valib? Koristamise töö on kergesti omandatav, pole üldse probleeme sellega. Loovutama just ei pea, aga ega uude kohta siis enam tööle küll ei saaks juhul kui tahad kohta vahetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vaatan, et ühel on siin mingi vimm õpetajate vastu – olid omal ajal koolis ulakas laps, kellega oli probleeme, jah?[/tsitaat]
ei, puhta viieline olin, meeldisin kõigile õpetajatele, sest olin distsiplineeritud ja õppisin hästi. aga ma õppisin endale ja nemad mulle ei meeldinud, kuivikud sellised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga mis sa arvad, et kui tööandjal on valida kollektiivi õpetaja haridusega inimene ja inimene kes on lõpetanud põhikooli nt. Arva ära kumma ta valib? Koristamise töö on kergesti omandatav, pole üldse probleeme sellega. Loovutama just ei pea, aga ega uude kohta siis enam tööle küll ei saaks juhul kui tahad kohta vahetada.[/tsitaat]
no tahaks loota jah, et ikka õpetaja valitakse koristajaks 😀 ja põhikooli inimene läheb õpib kenasti edasi, talle veel kõik uksed lahti!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]

Jah, olid ajad, mil lüpsja, traktorist või teine lihttöö tegija olid haritlasega sama palga eest tööl (isegi suurema eest). Ajalugu kordub. Maha kõrgharidus![/tsitaat]
Just! Maha ja taha!

Please wait...
Postitas:
timberland

No aga mis sa arvad, et kui tööandjal on valida kollektiivi õpetaja haridusega inimene ja inimene kes on lõpetanud põhikooli nt. Arva ära kumma ta valib? Koristamise töö on kergesti omandatav, pole üldse probleeme sellega. Loovutama just ei pea, aga ega uude kohta siis enam tööle küll ei saaks juhul kui tahad kohta vahetada.[/tsitaat]

arvan, et valib põhikooli lõpetaja, sest õpetaja on selle koha jaoks liialt tark ja soovib liiga palju palka. Tean omast kogemusest, kui tööd otsisin ja olin nõus vastu võtma ka madalamat ametikohta, siis ettekäändeks toodigi mittesobivust madalamele ametiastmele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]timberland kirjutas:[/small]

arvan, et valib põhikooli lõpetaja, sest õpetaja on selle koha jaoks liialt tark ja soovib liiga palju palka. Tean omast kogemusest, kui tööd otsisin ja olin nõus vastu võtma ka madalamat ametikohta, siis ettekäändeks toodigi mittesobivust madalamele ametiastmele.[/tsitaat]
ühesõnaga koondatud õpetajast ei saa isegi koristajat. lihtsalt töötu.

Please wait...
Postitas:
timberland

võib saada, aga arvata võib, et Soome. Liialt harituid mustadele töökohtadele kahjuks ei valita, nii see on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

koristaja tunnitasu on kõrgem kui õpetaja oma.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koristajad!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.