Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koristajana töò

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Koristajana töò

Postitas:

Võtsin õhtuks koristustöò aga nüûd seis selline, et kui ettevõte puhkab, siis mina koristama ei pea ja muidugi raha ei saa samuti. Muud töòd nad ei paku ja selle aja eest raha ei saa. Samaa on see aga meie peres toiduraha. Kas koristusettevõtted nii teevadki? Ometi on mul lepingus0.75 kohta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 09:03; 14.09 11:54; 14.09 20:43; 15.09 10:03; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sorti leping sul on, tingimused oleks pidanud ju algusest peale teada olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sorti leping sul on, tingimused oleks pidanud ju algusest peale teada olema.

Leping ongi 0.75 kohta. Tunnitasu. Pm 200 eurot kuus.
See, et firma puhkuse aeg ma ka sundpuhkan ja raha ei saa oli üllatus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 09:03; 14.09 11:54; 14.09 20:43; 15.09 10:03; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepinguseaduse § 35 sätestab töötasu maksmise regulatsiooni töö mitteandmise korral. Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Seega tuleb töötajale töötasu maksta alati, kui töötamine on takistatud tööandjast tuleneval põhjusel ning töötaja on sel ajal töötamiseks võimeline ja töö tegemiseks valmis. Näiteks peab tööandja maksma töötajale töötasu olukorras, kui tööandja ei luba töötajat tööle.

Töötasu ei pea maksma isikule, kes on töökohalt omavoliliselt lahkunud või on kodus haige.

Või sul ei ole tööleping?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0.75 kohta ei saa isegi miinimumpalgaga 200 eurot kuus neto olla.
Kas lepingus on kirjas tööaeg? Koormus? Tundide aeg nädalas/kuus vms?
Kas tegu on töölepinguga? Või hoopis töövõtu- või käsunduslepinguga? https://pilvebyroo.ee/lepinguliigid/

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 12:14; 14.09 21:36; 15.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajatu leping. Tumnitasu alusel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 09:03; 14.09 11:54; 14.09 20:43; 15.09 10:03; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sulle siis puhkusetasu pole ette nähtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajatu või mitte, küsimus on selles, mis leping sul on? Kas tööleping, töövõtuleping või käsundusleping. Töölepingu puhul makstakse sul sel ajal ka puhkuse tasu, kui ettevõte puhkab. Töövõtu ja käsunduslepingu puhul ei maksa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin oma töötamisega seotud lepinguid ja kõigil oli kohe pealkirjas millise lepingu tüübiga on tegu. Töölepingute pealkirjas on tööleping nr xxx, töövõtulepingu pealkirjas on töövõtuleping nr xxx jne.
Vaata järgi mis sinu lepingu peal kirjas on. Üks neist sõnadest (tööleping, töövõtuleping, käsundusleping) peab lepingus kirjas olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 12:14; 14.09 21:36; 15.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin oma töötamisega seotud lepinguid ja kõigil oli kohe pealkirjas millise lepingu tüübiga on tegu. Töölepingute pealkirjas on tööleping nr xxx, töövõtulepingu pealkirjas on töövõtuleping nr xxx jne.

Vaata järgi mis sinu lepingu peal kirjas on. Üks neist sõnadest (tööleping, töövõtuleping, käsundusleping) peab lepingus kirjas olema.

Tegelikult ei loe see, mis nimetus lepingule on antud, vaid mis laadi on lepingu tingimused. Mõni tõõvõtuleping võib osutuda töölepinguks ja vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin oma töötamisega seotud lepinguid ja kõigil oli kohe pealkirjas millise lepingu tüübiga on tegu. Töölepingute pealkirjas on tööleping nr xxx, töövõtulepingu pealkirjas on töövõtuleping nr xxx jne.

Vaata järgi mis sinu lepingu peal kirjas on. Üks neist sõnadest (tööleping, töövõtuleping, käsundusleping) peab lepingus kirjas olema.

Tegelikult ei loe see, mis nimetus lepingule on antud, vaid mis laadi on lepingu tingimused. Mõni tõõvõtuleping võib osutuda töölepinguks ja vastupidi.

Kui TA ütleb, et lepingus on kirjas “0,75 kohta”, siis saab olla tegemist ainult töölepinguga, olgu selle pealkirjaks, mis tahes. Alati loeb tegelik lepingu sisu, pealkiri on vähetähtis.
Vaid töölepingus saab määrata tööajanormi, teistes lepinguliikides mitte.
Aga 200 € neto selle aja eest on ebaseaduslik, liiga vähe.
Samuti on tasustamata kodus istumine ebaseaduslik.
PS: kontrolli, milline lepinguliik sul TÖRis kirjas on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 00:32; 17.09 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt ei vedanud siis. Käin isegi õhtuti koristamas,aga 35.- kord ja läheb kaua läheb,keskmiselt 2-3h. Tunnihinde võid ise välja arvutada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt on tal käsund.
Kas sa töötad iga õhtu 6 tundi koristades? Sest seda see 0,75 kohta tähendab.
Vaevalt.
Su tunnitasu on 1,2. Mis on kolm korda väiksem kui ametlik tunni miinimum, mis on 3,38.
Nii et algandmetes on midagi nihu.
Kui on käsund, siis loomulikult on sinu puhkus, kui teistel onnpuhlus, aga raha sa selle aja eedt ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käsundilepinguga nii ongi. palgalist puhkust ei saa üldse, haigekassat ei saa, kui palk on alla 600 euri.
mingi jama on su tunnitasuga. valetad või teeb tööandja julmalt külma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käsundilepinguga nii ongi. palgalist puhkust ei saa üldse, haigekassat ei saa, kui palk on alla 600 euri.

mingi jama on su tunnitasuga. valetad või teeb tööandja julmalt külma.

käsunduslepinguga ei ole ju mingit minimaalset tunnitasunõuet, vaid kehtibki kokkulepitud tunnitasu. valdav enamik õhtuseid koristajaid töötabki käsunduslepingu alusel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline tööleping on, koos haigekassa ja muu hüvedega. Lihtsalt kui ettevõte mida koristan puhkab, olen mina töòta ja rahata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 09:03; 14.09 11:54; 14.09 20:43; 15.09 10:03; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline tööleping on, koos haigekassa ja muu hüvedega. Lihtsalt kui ettevõte mida koristan puhkab, olen mina töòta ja rahata.

Siis järelikult rikutakse sinu suhtes seadust. Kui tööandja sinu märguande peale seaduserikkumist ei lõpeta, siis pöördu Töövaidluskomisjoni.
Koristajatöö pole selline töö, millest peaks 10 küünega kinni hoidma, kui sa pole joodik või just vanglast vabanenud. Samaväärse ja sama kehva palgaga töö leiab üsna kiiresti uue, sellisesse asutusse, mis seadustest siiski kinni peab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 12:14; 14.09 21:36; 15.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline tööleping on, koos haigekassa ja muu hüvedega. Lihtsalt kui ettevõte mida koristan puhkab, olen mina töòta ja rahata.

Mis mõttes? Kui firma on kollektiivpuhkusel, siis oled ju sina samuti puhkusel, miks sa ilma rahata siis oled? Kui firmas on kollektiivpuhkus, ei saa sina ju muul ajal puhata ja kollektiivpuhkuse ajal tasuta kodus istuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline tööleping on, koos haigekassa ja muu hüvedega. Lihtsalt kui ettevõte mida koristan puhkab, olen mina töòta ja rahata.

Miks sina sel ajal ei puhka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei puhka seetõttu, et ettevõte mida koristan pole mind palganud. See kes palkas on Sol ja objekt hoopis muu. See aeg kui minu koristatav objekt puhkab olen mina rahata ja töòta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 09:03; 14.09 11:54; 14.09 20:43; 15.09 10:03; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei puhka seetõttu, et ettevõte mida koristan pole mind palganud. See kes palkas on Sol ja objekt hoopis muu. See aeg kui minu koristatav objekt puhkab olen mina rahata ja töòta.

Töölepingu seadus kohustab tööandjat sulle keskmist tasu maksma.

§ 35. Töötasu maksmine töö mitteandmisel
Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Kui sinu leping on sõlmitud SOLiga, peab tema tagama sulle töö või maksma keskmist palka. Räägi nendega, ära istu niisama käed rüpes, siis ei saa sa midagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 00:32; 17.09 09:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koristajana töò