Esileht Kodunurk Koristamine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Koristamine

Postitas:

Mulle meeldib nii, et algul pesen põrandad ning siis teen tolmuimejaga (2 magamistoas laminaat, elut. ja köök parkett) mees jälle ütleb, et algul tuleb teha tolmuimejaga ja siis mopiga.
Kuidas teie koristate ning kas mees on abiks ka?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 13:16; 08.12 15:27; 08.12 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka enne tolmuimejaga ja siis märgpesu

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mees jälle ütleb, et algul tuleb teha tolmuimejaga ja siis mopiga.

Mees on ilmselt paar korda elus ka autot pesnud ja teab, et tolmu pole mõtet kõigepealt laiali hõõruda vaid pigem enne Kärcheriga maha lasta.
Ja pärast alles pesta.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 13:27; 08.12 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa peale seda enam tõmbad, kui oled tolmu ja muu sodi põranda külge laiali ja kinni moppinud??
Mehel õigus.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud tööülesannete hulgas igapäevane põrandate märgpesu. Pindadelt pidin ka võtma tolmu igapäevaselt.

Muidu kasutasin varianti pinnad märja lapiga puhtaks, siis tolmuimejaga põrand ja siis märgpesu (tavaliselt kaks korda). Kuskilt lugesin, et pole mõtet tolmuimejaga tolmu üles keerata, et see langeb hiljem jälle pindadele ja hakkasin vaid märgpesu tegema. Kaks korda (pesin, ootasin kuivamist, pesin uuesti). Enam polnud riiulid ja arvutiekraan hommikuti tolmused nagu varem. Ma ei tea kui õige see on, aga minul toimis. Enne seda ikka kurdeti, et ma ei korista, sest hommikuks olid nii laud, ekraan, printer tolmused, pärast enam mitte.

Kodus ma nii ei tee, siin teised materjalid ja võtan ikka enne harja või tolmuimejaga põranda ja siis lapiga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt lugesin, et pole mõtet tolmuimejaga tolmu üles keerata, et see langeb hiljem jälle pindadele

Ma olen kuskilt lugenud, et osad tolmuimejad pidid õhu koos tolmuga omale sisse tõmbama, siis tolmu välja filtreerima ja puhta õhu uuesti välja laskma.
Ehk siis keerutamine on minimaalne, kui filter toimib.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 13:27; 08.12 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ringjate liigutustega just sodi tõmman ühte kohta ja siis tolmuimejasse pärast 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 13:16; 08.12 15:27; 08.12 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt võtad põrandalt lahtise prügi ja tolmu, hiljem pesed.

Tolmuimejaga lööd tolmu ka värskeltpestud põrandale laiali. Mis see filter siia puutub, olgu kasvõi topelt Hepa13 filter 99.9% tolmueemaldusega ja kuitahes hüpersuper imeja, mootorist tulev õhkki keerutab tolmu jälle lendu. Mehel on õigus, kõigepealt võetakse lahtine tolm ja prügi kokku ja siis pestakse pinnad.
Ka muide tolmu võetakse nii, et tolmu võib niiske mikrokiudlapiga võta kasvõi kõige hiljem kokku pühkida, mitte kõigepealt vana tolm ära tolmutada, siis võtta tolmuimeja ja uus tolm tuppa lahti lüüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 15:32; 09.12 00:57; 09.12 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt lugesin, et pole mõtet tolmuimejaga tolmu üles keerata, et see langeb hiljem jälle pindadele

Ma olen kuskilt lugenud, et osad tolmuimejad pidid õhu koos tolmuga omale sisse tõmbama, siis tolmu välja filtreerima ja puhta õhu uuesti välja laskma.

Ehk siis keerutamine on minimaalne, kui filter toimib.

Ma arvan, et seda teevad kõik tolmuimejad, ainult et see väljalastav puhas õhk ongi just see, mis veel võtmata tolmu maast õhku puhub.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib nii, et algul pesen põrandad ning siis teen tolmuimejaga (2 magamistoas laminaat, elut. ja köök parkett) mees jälle ütleb, et algul tuleb teha tolmuimejaga ja siis mopiga.

Kuidas teie koristate ning kas mees on abiks ka?

Mehel sul vana info, tegin ka varem nii, aga tolmuimejast välja puhuv õhk tõesti keerutab toas õhu liikuma ja kogu tolmu üles ringi (väljapuhe ju päris jõhker…).

Vanakooli hari teeb sama (tõmba kardinad päikeselise ilmaga eest ja katseta… jube pilv tõuseb tuppa ülesse).

Mina teen kõigepealt samamoodi märja lapi/mopiga, seejärel ootan.. ja pühin pudid harjaga.

Tolmuimejat väga ei kasutagi enam. Mul niisugune vileda, kuhu vesi sisse käib ja pihustab mopi ette tolmule (sarnaselt nagu aknapesupudelist, vesi varre sees ja käepidemest pihustan, vesi väljub lapi kohalt otse põrandale), siis ei tõuse tolmu õhku enam.
Pea iga päev käin selle mopiga ja pärast lihtsalt kontrollin harja-kühvliga, et palju pudisid maha jäi.

Ja tähtis mitte kraani all seda lappi pesta, ummistab kiirelt (pesen kausis ja vesi wc’st alla).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib nii, et algul pesen põrandad ning siis teen tolmuimejaga (2 magamistoas laminaat, elut. ja köök parkett) mees jälle ütleb, et algul tuleb teha tolmuimejaga ja siis mopiga.

Kuidas teie koristate ning kas mees on abiks ka?

Mehel sul vana info, tegin ka varem nii, aga tolmuimejast välja puhuv õhk tõesti keerutab toas õhu liikuma ja kogu tolmu üles ringi (väljapuhe ju päris jõhker…).
Olen teemaalgataja, meil sama vileda ja teen sellega ja ülejäägid siis hiljem tolmuimejasse, see on philipsi varstolmuimeja 🙂

Vanakooli hari teeb sama (tõmba kardinad päikeselise ilmaga eest ja katseta… jube pilv tõuseb tuppa ülesse).

Mina teen kõigepealt samamoodi märja lapi/mopiga, seejärel ootan.. ja pühin pudid harjaga.

Tolmuimejat väga ei kasutagi enam. Mul niisugune vileda, kuhu vesi sisse käib ja pihustab mopi ette tolmule (sarnaselt nagu aknapesupudelist, vesi varre sees ja käepidemest pihustan, vesi väljub lapi kohalt otse põrandale), siis ei tõuse tolmu õhku enam.

Pea iga päev käin selle mopiga ja pärast lihtsalt kontrollin harja-kühvliga, et palju pudisid maha jäi.

Ja tähtis mitte kraani all seda lappi pesta, ummistab kiirelt (pesen kausis ja vesi wc’st alla).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 13:16; 08.12 15:27; 08.12 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et seda teevad kõik tolmuimejad, ainult et see väljalastav puhas õhk ongi just see, mis veel võtmata tolmu maast õhku puhub.

Ma arvan et seda ironiseeritigi, et kõik tolmuimejad.

Aga seda, et nüüd kõik tolmuimejad vastu maad oma puhta ühu puhuvad, ma ei usu.
Ma ise kasutan küll tööstuslikke, aga näiteks netist suvaline kodutolmukas Bosch`ilt, kuhu ta oma õhu puhub?
Otse taevasse ju, kui nende väljalaskeavade järgi otsustada.
Nende all võiks filter olla.

Ehk siis vaadake oma tolmuimejad kodus üle, kas puhuvad vastu maad nagu vana diiselpassati summutiots või põrandast võimalikult eemale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 23:36; 09.12 09:10; 09.12 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taevasse? Puhub kardinatele, diivanile, igal pool on tolmu ometi, isegi seintel muide. Enamikul tolmuimejatest on need väljapuhkeavad ülespoole ja nende taga on filter, üllatus-üllatus. Ainuke, millel seda väljapuhumist ei ole, on kesktolmuimeja.

Ma ikka ei saa aru, kui sa põranda ära pesed, mida seal peal veel pärast tolmuimejaga teha on? Elementaarne, et enne pühitakse lahtine prügi ja tolmurullid kokku.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 15:32; 09.12 00:57; 09.12 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taevasse? Puhub kardinatele, diivanile, igal pool on tolmu ometi, isegi seintel muide. Enamikul tolmuimejatest on need väljapuhkeavad ülespoole ja nende taga on filter, üllatus-üllatus. Ainuke, millel seda väljapuhumist ei ole, on kesktolmuimeja.

Sul on õigus, tolmuimejat polegi mõtet kasutada. Sest ükskõik, kuhu ka puhas õhk suunatakse, on ikka sul mingi asi, mis on rämeda tolmukihiga kaetud, ees.

Aga sellest ma sain aru, et sa ei saanud aru, miks teemaalgataja ei saa aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 23:36; 09.12 09:10; 09.12 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina said aru? Ma lootsin, et teemaalgataja sai aru. 😀
Aga kas sina said aru, miks peab puhtakspestud põrandat veel imema? Vot sellest mina ei saanud aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 15:32; 09.12 00:57; 09.12 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma sain kohe alguses aru, et teemaalgataja pole aru saanud, mispisi õige on. Ja vaidlevad seal oma tupsununnuga.

Aga nüüd vast sai aru ja sesmõttes ju väga tubli teemaalgataja, et julges küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 23:36; 09.12 09:10; 09.12 11:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Koristamine