Esileht Kodunurk Koristamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Koristamine

Postitas:

Mulle tundub, et ma hakkan juba hulluks minema pidevast koristamisest. Ei ole mingi pedant, aga selline tunne on, et enamus ajast koristan, et kodu oleks natukenegi korras. 80% ajast näeb välja nagu tõeline seapesa
Lapsed on 12 ja 6 aastased ja just väiksem suudab mõne tunniga kõiks sassi keerata.
Kuidas kodu korras hoida, et kõik nädalavahetused ei kuluks koristamisele. Ootan nippe, kas koristate maja osade kaupa näiteks iga päev mõni tuba. Kas lastele annate ka koristusülesandeid. 12 aastane suudab küll oma toa korda teha, aga kuidas väiksem kontrolli alla saada.
Tahaks veeta rohkem aega lastega, kui pidevalt koristada.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 12:41; 23.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vähem asju = vähem koristamist

lasin lastelise valida mida nad enam ei taha ja viisime suurte kottide kaupa riideid ja mänguasju uuskasutuskeskusesse. kumbki sai ühe karbi täie mänguasju alles jätta.
ja nüüd kui tahavad mõnda uut asja, peavad valima millisest olemasolevast asjast on nõus loobuma.
kodu püsib suht puhas asjade mõttes, ainult tolmu võtta, põrandaid puhastada, kööki puhastada on vaja.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mind nt ei häiri, kui lapsed lihtsalt sassi ajavad oma mänguasjadega. AGa ma ei saa aru, kust see pudi tuleb. Ma nühin köögi tööpindasid vist 10 x päevas – pidevalt on seal mingi pudi, kuigi süüa tegemas ei käida koguaeg. Tolmu pühin kõikidelt pindadelt 1-2x nädalas, kusjuures neid pindu polegi väga palju, tolmuimejaga teeme 2-3x nädalas, põrandat pesen vähemalt korra nädalas ja kui aega ja viitsimist, siis avatud elutoast/köögist 2x nädalas, ja ikka, kohe, kui lõpetan koristamise, on kuskil jälle mingi pudi…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vähem asju = vähem koristamist

lasin lastelise valida mida nad enam ei taha ja viisime suurte kottide kaupa riideid ja mänguasju uuskasutuskeskusesse. kumbki sai ühe karbi täie mänguasju alles jätta.

ja nüüd kui tahavad mõnda uut asja, peavad valima millisest olemasolevast asjast on nõus loobuma.

kodu püsib suht puhas asjade mõttes, ainult tolmu võtta, põrandaid puhastada, kööki puhastada on vaja.

Meil see küll ei tööta, sest peamine segadus ei teki mänguasjadest, vaid lõputust meisterdamisest: õmblemine, lõikumine, kleepimine, ehitamine, söögitegemise katsetamine. Ja lapsed justkui ei näe, mis laga neist järgi jääb, mitte keegi midagi ära ei pane, kui mina kurja pilguga iga hetk järel ei käi ja ei osuta, milline puru ka vaja oleks üles korjata. Kolm last vanuses 8, 10 ja 12. Eriti hull on meil 12 aastane, kes ei pane tähelegi, et kõik ta riided kukuvad jumala suvaliselt kusagile jalgu, koolilaud ja selle alune on nagu prügimägi, voodi varjasime kardinaga ära, et näha poleks. Iga eseme kokkukorjamist tuleb öelda, ise ei märka midagi. Kõik kolm kasutavad vannitoa kraanikaussi nii, et iga kasutuse järel tuleb kogu kraanikauss, serv ja peegel uuesti puhtaks teha – müstika, kuidas ei saa rahulikumate liigutustega pesta ja vaadata, millised hambapasta või vesivärvi või pori lärakad kraanikaussi maha jäävad. Ja oleks siis, et ma pole neile õpetanud, kuidas puhtust hoida ja enda järelt koristada ja mitte alustada uut tegevust kui vana pole lõpetatud. Aastaid olen seda rääkinud, ette näidanud, harjutanud aga külge ei jää. Eile veetsime pärv otsa õues. Õhtul vaatan kogu tuba ja diivan okkkaid ja mulda täis. Kusjuures lapsed ei läinud õueriietega diivanile, võtsid nii jope kui kilepüksid ära enne. Aga kogu see sodi tuli neil juustest ja krae vahelt kusagilt.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:26; 26.03 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore kuulda, et ei ole ainuke. Asjadest üritan pidevalt vabaneda. Ise ei ostagi eriti midagi, aga vanavanemad ostavad minu mõistes rämpsu. Igasugused platsmassjubinad, sokutan kohe prügikasti

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 12:41; 23.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kolm kasutavad vannitoa kraanikaussi nii, et iga kasutuse järel tuleb kogu kraanikauss, serv ja peegel uuesti puhtaks teha – müstika, kuidas ei saa rahulikumate liigutustega pesta ja vaadata, millised hambapasta või vesivärvi või pori lärakad kraanikaussi maha jäävad.

Oh, meil on kollektiivist 90% sellised, kelle järel ei taha wc-sse minnagi. Mina ka ei tea, kuidas inimesed ei näe ja ei hooli. Täiskasvanud inimesed seejuures. Ka korduv rääkimine ei aita. Ikka on laga koguaeg.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et ma hakkan juba hulluks minema pidevast koristamisest. Ei ole mingi pedant, aga selline tunne on, et enamus ajast koristan, et kodu oleks natukenegi korras. 80% ajast näeb välja nagu tõeline seapesa

Lapsed on 12 ja 6 aastased ja just väiksem suudab mõne tunniga kõiks sassi keerata.

Kuidas kodu korras hoida, et kõik nädalavahetused ei kuluks koristamisele. Ootan nippe, kas koristate maja osade kaupa näiteks iga päev mõni tuba. Kas lastele annate ka koristusülesandeid. 12 aastane suudab küll oma toa korda teha, aga kuidas väiksem kontrolli alla saada.

Tahaks veeta rohkem aega lastega, kui pidevalt koristada.

6 aastane on ikka väga suur juba, et enda järgi õppida koristama. Nipp on, et igaüks peres paneb ISE oma asjad OMALE kohale. Tee lapsele sellest mäng. Asjadele oma koha väljamõtlemise mäng ja tagasi panemise mäng. Ta läheb järgmine aasta kooli, tal pole valikut, ta peab hakkama enda eest hoolt kandma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reegel – igaüks koristab enda järgi ära – teed köögis võikusid, siis paneb asjad külmkappi tagasi ja vorstinahad prügikasti, teed mingit lõikumistööd – siis paberisodi ahju ja muud asjad omale kohale.
Oma toa hoiab iga lapse ise korras.
Muidu jäädki laste/mehe järgi koristama. Väga hea asi on robottolmuimeja – tänu sellele hoiame maas minimaalselt asju, et masin saaks töötada – 1 korrusel on kõige hullem – puude sodi, kassiliiv, käiakse saabastes jne – lasen 3-4x selle masinaga põrandad üle, toad ongi puhtad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka oma 3 lapsega hullumas. Siis otsustasin, et aitab.
1. Minu jaoks elumuutev raamat M. Kondo “Jaapani korrastuskunst”. Tegin samm-sammult läbi ja juba kõik muutus.
2. KÕIK koristavad ise enda järelt. Algul läks ka karme võtteid vaja. A´la teismeline sõi köögis ja läks sõpradega õue. Näen, et mustad nõud köögis laiali. Helistasin ja sundisin kohe koju tulema ja ära koristama. Olen lapsi kamandanud voodist välja, õuest tuppa jne, et enda järelt koristada. Kui nägid, et nalja pole, sai asi kiirelt korda.
3. robottolmuimeja!
4. kui lähed, siis vii, kui tuled, siis too- taktika.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 10:50; 31.03 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reegel – igaüks koristab enda järgi ära – teed köögis võikusid, siis paneb asjad külmkappi tagasi ja vorstinahad prügikasti, teed mingit lõikumistööd – siis paberisodi ahju ja muud asjad omale kohale.

Oma toa hoiab iga lapse ise korras.

Muidu jäädki laste/mehe järgi koristama. Väga hea asi on robottolmuimeja – tänu sellele hoiame maas minimaalselt asju, et masin saaks töötada – 1 korrusel on kõige hullem – puude sodi, kassiliiv, käiakse saabastes jne – lasen 3-4x selle masinaga põrandad üle, toad ongi puhtad.

Meil on ka see reegel, lapsed teavad seda, aga täidavad ainult siis kui kubjas (mina või mees) ütleb. Ja meil on nii, et kui näen, et keegi pole reeglit täitnud, siis kohe kamandan tagasi, aga nad ei tee ise ikka omal algatusel, vaid ootavad kuni kamandan ja kui mind pole kodus kamandamas või ma tähele ei pane, kuhjuvad ikka kõik need asjad, mis nad lõpule viimata jätsid. Minu lapsed on vist erakordselt andetud märkama, et neil miski pooleli jäi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:26; 26.03 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Minu jaoks elumuutev raamat M. Kondo “Jaapani korrastuskunst”. Tegin samm-sammult läbi ja juba kõik muutus.

Loodetavasti ei täida te selle kaupmeeste piibli põhiideed – visake kõik minema ja kui jälle vaja ostke uued.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, kui 6-aastane jutust aru ei saa, siis pole ka sel “tahaks lastega rohkem aega veeta” kasu.

Tead, mind nt ei häiri, kui lapsed lihtsalt sassi ajavad oma mänguasjadega. AGa ma ei saa aru, kust see pudi tuleb. Ma nühin köögi tööpindasid vist 10 x päevas – pidevalt on seal mingi pudi, kuigi süüa tegemas ei käida koguaeg. Tolmu pühin kõikidelt pindadelt 1-2x nädalas, kusjuures neid pindu polegi väga palju, tolmuimejaga teeme 2-3x nädalas, põrandat pesen vähemalt korra nädalas ja kui aega ja viitsimist, siis avatud elutoast/köögist 2x nädalas, ja ikka, kohe, kui lõpetan koristamise, on kuskil jälle mingi pudi…

See on juba foobia. Võta vabalt, inimene! Kui ma samamoodi koduperenaine oleksin ja aega laialt käes, isegi siis ma ei tõmbleks nii palju. Töö ajal ammugi mitte. Mitte midagu ei juhtu, kui iga päev lapiga ei vehi. See on sundkäitumine sul.
Praegusel karantiiniajal ei kratsi ja kraabi samamoodi. No las olla see “pudi” seal põrandal, so what? On kevad, loodus, lõhnad-hääled, aed, mets… Toas raamatud, filmid, internet, käsitöö, mängud. On pere, mitte tolmuimeja ja mopp.
Aga saan aru nii prioriteetidest kui üksikvanema elust. Viimasel puhul tunnen kaasa, päris ausalt.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 07:59; 11.04 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Minu jaoks elumuutev raamat M. Kondo “Jaapani korrastuskunst”. Tegin samm-sammult läbi ja juba kõik muutus.

Loodetavasti ei täida te selle kaupmeeste piibli põhiideed – visake kõik minema ja kui jälle vaja ostke uued.

Jaa, viskasin küll (prügisse läksid tegelikult ainult katkised asjad, muud jagasin laiali, müüsin ära, annetasin). Sinu “kurvastuseks” pean ütlema, et kui oled selle kõik läbi teinud, siis uusi asju enam ostma ei kipugi. Proovi ka!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 10:50; 31.03 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Lapsed 11, 6 j 2,5 aastane. Lootusetu, tahaks lihtsalt paariks kuuks kuskile ära, et siis nad aru saaks, millega ma tegelen pidevalt. Nüriduse tipp. Isegi koristajat ei saaks võtta, sest selleks peavad sul puhastatavad pinnad nö . tühjad olema, aga kui ma elamise ühes otsas midagi korda saan, on mujal juba kaos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed ongi lohakamad. Minu poeg on ka. Ise ei märka iialgi mingit laga, kogu aeg pean ütlema, tee seda, tee teist. Kümme korda päevas selle pärast ütlemist. Teise lapsega ei ole sellist muret. Päris solvav oli, kui klassijuhataja arenguvestlusel ütles, et poeg jätab kogu aeg asjad laiali, et temas ei ole kujundatud koristamisharjumust. Ma tegelen sellega iga jumala päev, aga mõnele lihtsalt ei hakka külge, sest on juba loomu poolest kohutavalt lohakas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed ongi lohakamad. Minu poeg on ka. Ise ei märka iialgi mingit laga, kogu aeg pean ütlema, tee seda, tee teist. Kümme korda päevas selle pärast ütlemist. Teise lapsega ei ole sellist muret. Päris solvav oli, kui klassijuhataja arenguvestlusel ütles, et poeg jätab kogu aeg asjad laiali, et temas ei ole kujundatud koristamisharjumust. Ma tegelen sellega iga jumala päev, aga mõnele lihtsalt ei hakka külge, sest on juba loomu poolest kohutavalt lohakas.

Mis asi on “loomu poolest” lohakas? See on ikkagi laiskus ja mugavus ning last pole õpetatud asju NÄGEMA. Tänapäeval nad üldse midagi ei näe: käid looduses ära – mitte midagi ei panda tähele, autosõitude ajal on nutikas käes, mitte ei vaadata välja ega arutleta elu-olu üle. Lapsed ei oskagi enam midagi küsida, neid ei huvita midagi. Tean, lõpetasin eelmise õppeaastaga 10 aastat kestnud alusharidust pakkuva töö.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 07:59; 11.04 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on “loomu poolest” lohakas? See on ikkagi laiskus ja mugavus ning last pole õpetatud asju NÄGEMA. Tänapäeval nad üldse midagi ei näe: käid looduses ära – mitte midagi ei panda tähele, autosõitude ajal on nutikas käes, mitte ei vaadata välja ega arutleta elu-olu üle. Lapsed ei oskagi enam midagi küsida, neid ei huvita midagi. Tean, lõpetasin eelmise õppeaastaga 10 aastat kestnud alusharidust pakkuva töö.

Mul mees ka selline, kes midagi ei näe, nii et sel ei ole tänapäevaga midagi pistmist. Kaks last on ka isasse, teised kaks ikka märkavad ka midagi. Vanimaga on hea see, et tal vähemalt on õnnestunud kujundada välja harjumused (“saapad võtad siin ära ja paned siia” jms. Enesehügieen käib tal ka kalendri/päevakava järgi). Endal on tal täiesti ükskõik, millised ta riided või voodipesu on (või kas viimast üldse on), kus ta asjad vedelevad või kui räpased nõud on, millelt sa sööb. Samas on tegemist väga intelligentse noormehega, kellel on suurepärased õpiharjumused ja laialdased teadmised.
Teise “pimeda” ja organiseerimisvõimetu lapsega ei oska ma midagi peale hakata 🙁

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Koristamine