Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korjake oma tattnokad kaubanduskeskustest ära!

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Korjake oma tattnokad kaubanduskeskustest ära!

Postitas:
Kägu

Täiesti jube. Töö tõttu olen aegajalt sunnitud veetma pea terve päeva mõnes kaubanduskeskuses ja no täiesti õudne mis neis toimub. Kas te kallid tibuemmed ka teate, mida teie illikukununnud kaubanduskeskustes tegelevad?
Soovitan luurele minna, ausalt. Kui teate, et teie laps on kuskil \”hängimas\” minge tehke üks pisike luureretk. Ja sellele lisaks, õpetage oma lastele ELEMENTAARSET VIISAKUST. Avalikus kohas ei röögita-ei loobita prahti maha-ei joosta kambaga inimestele otsa-ei ameleta, tatistata ja ei kisuta tüdrukutel riideid seljast. Jah, teie 12-14 aastased tütred käivad mööda keskuseid, riietatud nagu litsid, ükspäev on ühe ja teinepäev teise kuti käevangus ja arvavad, et on jube ägedad. Ja ega poisid paremad pole. Sülitavad vaipade peale, röögivad nagu loomad, saadavad turvamehi per**e ja igalepoole mujale. See on meie tulevik. Pole ime, et järjest rohkem inimesi läheb minema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Korjake oma tattnokad kaubanduskeskustest ära!

Tegelt ma olen sinuga nõus. See on tõesti rõve mis toimub.
Ma saan aru ,et sellise käitumisega lapsed tulevad tihtipeale joodikute,narkarite kodus. Aga neil on ülikorralikud ja ilusad riided seljas.
väkk, tõesti rõve vaadata!!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kle \”degusteerija\”, sa mine õige õpi ja arene natuke, siis sa ehk ei pea veetma pea terve päeva mõnes kaubanduskeskuses. Vanematel on sinu pärast niikuinii päris häbi kohe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelt ma olen sinuga nõus. See on tõesti rõve mis toimub.
Ma saan aru ,et sellise käitumisega lapsed tulevad tihtipeale joodikute,narkarite kodus. Aga neil on ülikorralikud ja ilusad riided seljas.
väkk, tõesti rõve vaadata!![/tsitaat]

Siis järelikult ei ole ikka joodikute ja narkarite kodudest, sest neil ei jagu lihtsalt sellist raha, et moodsaid ja ilusaid riideid osta lastele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Täiesti jube. Töö tõttu olen aegajalt sunnitud veetma pea terve päeva mõnes kaubanduskeskuses ja no täiesti õudne mis neis toimub. Kas te kallid tibuemmed ka teate, mida teie illikukununnud kaubanduskeskustes tegelevad?
Soovitan luurele minna, ausalt. Kui teate, et teie laps on kuskil \”hängimas\” minge tehke üks pisike luureretk. Ja sellele lisaks, õpetage oma lastele ELEMENTAARSET VIISAKUST. Avalikus kohas ei röögita-ei loobita prahti maha-ei joosta kambaga inimestele otsa-ei ameleta, tatistata ja ei kisuta tüdrukutel riideid seljast. Jah, teie 12-14 aastased tütred käivad mööda keskuseid, riietatud nagu litsid, ükspäev on ühe ja teinepäev teise kuti käevangus ja arvavad, et on jube ägedad. Ja ega poisid paremad pole. Sülitavad vaipade peale, röögivad nagu loomad, saadavad turvamehi per**e ja igalepoole mujale. See on meie tulevik. Pole ime, et järjest rohkem inimesi läheb minema!
[/tsitaat]

No mida see lapsevanem teha saab, kui talle indigolaps sünnib 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea sellest midagi. Koolibuss võtab lapsed peale tunde peale ja toob koju. Maha jäädes tuleb 12 km jalgsi koju tulla. Tulevad bussiga. Seega ei saa kedagi kuskilt ära korjama minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kle \”degusteerija\”, sa mine õige õpi ja arene natuke, siis sa ehk ei pea veetma pea terve päeva mõnes kaubanduskeskuses. Vanematel on sinu pärast niikuinii päris häbi kohe.[/tsitaat]

Isegi kui ma oleks degusteerija, oleks ma uhke selle üle, sest selle asemel et hängida, ülbitseda, ja olla omaarust maailma naba, mina töötan! Töötan, et maksta ISE oma õppemaksu ja ISE hakkama saada, mitte vanemate seljas ligu lasta!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mina ka nõustun teemaalgatajaga,vaadake nt. Tartus Kaubamaja,Lõunakeskus,Eeden õhtuti mis seal on- ongi nagu mingi noorte vabaaja keskus.Ülbust täis tatikad,õudne kas ka vanemad teavad millega nende lapsukesed tegelevad??? 10 aastased tõmbavad,siis nende suurematega koos suitsu no jube.Kas see on meie tulevik? Millised inimesed sellistest hulgustest kasvavad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja mina ka nõustun teemaalgatajaga,vaadake nt. Tartus Kaubamaja,Lõunakeskus,Eeden õhtuti mis seal on- ongi nagu mingi noorte vabaaja keskus.Ülbust täis tatikad,õudne kas ka vanemad teavad millega nende lapsukesed tegelevad??? 10 aastased tõmbavad,siis nende suurematega koos suitsu no jube.Kas see on meie tulevik? Millised inimesed sellistest hulgustest kasvavad?[/tsitaat]
vastikud lapsed jah. olen ka vaatanud. asja positiivsest küljest vaadates tuleb au anda turvadele neis poodides. ma olen näinud, kuidas nad käivad lapsi kasvatamas ja korrale kutsumas. loomulikult ega lapsed veel ülbust täis ja irvitavad. aga ikkagi on väga tänuväärne et keegigi neid lapsi seal keelab ja ühiselu reegleid meelde tuletab.
väga tublid turvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgatajaga nõus. Ise väldin selliste noortekampade tõttu tallinnas nimelt Solarise keskust, kus on minumeelest võimatu läbi poe ühest uksest sisse ja teisest välja kõndida, ilma et keegi sind teepeal müksaks või mingi karjumine käiks. Pidevalt on ka noored kõige kitsama kohapeal kambakesi koos, kust on võimatu läbi trügida ja mõttetu on veel paluda, et mööda lastaks, sest seda lihtsalt ei kuulda. Eriti on see nii olnud õhtuti, kui paratamatult on mõnel korral olnud vaja sealt toidupoest koju asju kaasa võtta.

Mingi hetk oli see teema Viru keskuse (või kaubamaja kohta), kuid kuulduste järgi paar aastat tagasi(võimalik, et ka praegu) keelati noortel seal niisama hängimine ära ning tõsiselt tundub, et nad kõik on Solarisse üle kolinud.

Üks asi on muidugi see hängimine, aga teine asi hoopis see kuidas käitutakse avalikus ruumis. Igasugune viisakus ja austus teiste vastu puudub. Lihtsalt kahju. Siiski on see tõesti ju Eesti noorus – mida me sellest järeldame? Seda, et kõik need siinsed nö \”vingumise teemad\”, a la \”lapsed ostukärudes\”, \”tänaval amelemine\”, \”ühistranspordis istekoha pakkumine vanematele\” mitte ei parane vaid süvenevad ajapikku ning muutuvad kahjuks järjest aktuaalsemaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jumal kui hea, et me linnas ei ela ….

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jaa praegu arutame, kui jube. Kus meie omad lapsed kümne aasta pärast või juba praegu jõlguvad, kui ise tööl oleme, kas teate??? Aga kole on see tõesti, kui ebeviisakad need noored on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks müni telekanal neid tilpnejaid hakata saadetes näitama, nii mõnelgi hakkaks ehk häbi või siis tema vanematel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kurb tõesti. Meil sugulane, igati korralik pere neil, peres 4 last. Mul tunne, et vanemad ei viitsi üldse jälgida,mida nednde 12 aastane pube teeb. See käib samamoodi tilpnemas keskustes, koduse aja veedab facebookis totraid asju jagades , meigib end kõvasti, riides nagu hilpharakas, koduseid töid teeb põhimõtteliselt raha eest. Tundub, et vanemad lasevad tal teha , mida ta tahab, peaasi, et ei tüütaks. Ja milleks küll neid lapsi tehaks, kui ei viitsita neid normaalselt kasvatada. Ma ei usu, et kõigis peredes on lubatud lastel hängimas käia, end paksult meikida ja koguaeg arvutis jõlkuda. Kohutav põlvkond kasvab ülesse, mulle tundub:(

0
0
Please wait...

Postitas:
põrguline

u aasta tagasi käisin ka mina esimest korda Solarises,siiani pole sinna enam õnneks vaja minna olnud. tol hetkel oli Solarise EMT esindus ainuke, kus oli kohapeal olemas telefon, mida ma soovisin.
EMTi esine oli 14-15 aastaseid pubekaid täis, niisama hängisid ja osad lösutasid pinkidel.

muinu laps oli siis turvahälliga korvis ja läbipääs pubekakambast oli pea võimatu. 2 nolki veel kommenteerisid, et oma tatipõnniga võiks ma kodus istuda ja mitte kaubanduskeskusesse ronida.
selle peale ma ütlesin, et mina sinu asemel ei jääks mulle silma, sest see tatipõnn võib olla su tulevane teine abikaasa 😀
noorte mimmide pilgud oleks mind ilmselt tapnud kui ma sellele tähelepanu oleks pööranud, aga EMTi esindusse ma sain peale lauset väga kiiresti ja ka oma telefoni sain kätte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuidas sina soovitad 12a pubel aega veeta ja sisustada?
mul pole nelja last, aga olen kahe üksikema. laste hobiringid on meeletult kallid! kui nädalas ühe päeva mõlemile niimoodi ära jaksan sisustada, siis on hästi. aga ülejäänud 6 päeva?![/tsitaat]
kui kallis on sinu jaoks meeletult kallis?
mina ei tea… ma kraabiks selle raha kokku ja ikka püüaks suunata last mõnda ringi, kui et läheb sinna seltskonda \”arenema\”.
aga vaadates, kui kenasti need lapsed riides on, siis tundub, et raha pole probleemiks nendes peredes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]maiiii kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah kindlasti lähevad inimesed sellepärast välismaale, et tatikad keskustes hängivad…[/tsitaat]

Pardinägu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei tea sellest midagi. Koolibuss võtab lapsed peale tunde peale ja toob koju. Maha jäädes tuleb 12 km jalgsi koju tulla. Tulevad bussiga. Seega ei saa kedagi kuskilt ära korjama minna.[/tsitaat]

Kas sa tundsid, et teema on tehtud sinu lastele mõeldes?

0
0
Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]Tegelikult võiks müni telekanal neid tilpnejaid hakata saadetes näitama, nii mõnelgi hakkaks ehk häbi või siis tema vanematel.[/tsitaat]

Väidetavalt toimib päris hästi klassikaline muusika. Kui ikka senine GaGaGaGa sügavamõtteline \”ra-ra-ah-ah-ah\” mõneks ajaks Arvo Pärdi, Vivaldi jms muusikaga asendada, on noored sealt üsna pea läinud.

Inglismaal igatahes toimis:
http://www.nowpublic.com/tech-biz/supermarket-drives-away-trouble-classical-music

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna hommikul siis rünnati mind kohe ukse juures ja küsiti suitsu. Küsisin, et kas natuke liiga noor pole ja sellepeale saadeti mind pe**e, sõimati nõmedaks lehmaks ja mindi järgmist ohvrit pommima. Poisid olid nii umbes 12-14 aastased. Korralikult riides.. isegi mitte korralikult vaid väga hästi ja kallilt.
Kas tõesti vanematel pole aega isegi riigipühade aegu oma võsukestega tegeleda? Ja eile nägin, kuidas 4 noort tormasid ühte poodi, tõmbasid mõned asjad riidepuudelt maha ja jooksid naerdes välja. Läksin teenindajalt küsima, et kas on tavaline ja pidigi olema nende igapäevane meelelahutus.
Keegi eelpool mainis, et peaks hakkama filmima neid. Saatsin mõned kirjad laiali (nii õel olengi)
Väga palju hängitakse koolitundide ajal, tõmmatakse suitsu ja rikutakse avalikku korda. Midagi tuleb ette võtta ja mina enam ei suvatse käed rüppes istuda. Vaatame kas mõni meediakanal ka huvi tunneb teema vastu. Hoian teid kursis!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hm, minu tütar leppis üks kord kokkudaamise sõbrannaga kaubanduskeskuses, pidid sealt edasi minema ühele üritusele. Tema jõudis enne ja jäi sõbrannat ootama, kui tuli turvamees ja ajas ära. Sama poe ukse ees lällavad terve päeva täitanud joodikud, libistavad oma \”pommi\” sisse ja hakkavad järgmise raha kokku klappima. Mul tütar ei ole igapäevane kaubamajas tilberdaja, see ükskord pidi seal kokku saama ja edasi minema ühele üritusele. Ma ei osanudki muud kosta, et ju siis tuleb ka end täis kusta ja räpased riided selga panna, siis võid seal semusid oodata kasvõi terve päev. [/tsitaat]Su lapsel on ju suu peas, et öelda miks või keda ta seal ootab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Monic

No see klassikalise muusika asi aitaks ka aga siinkohal oleks küsimus Solarisele- kas need noored toovad neile kasumit või kahjumit? Mõni pood vast suudab neile midagi maha ka ärida aga sealne lauamängude pood on alati nii ülerahvastatud mängijatest, et ma ei suuda seal kunagi asju valida ja seega eelistan osta mujalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul pole nelja last, aga olen kahe üksikema. laste hobiringid on meeletult kallid! kui nädalas ühe päeva mõlemile niimoodi ära jaksan sisustada, siis on hästi. aga ülejäänud 6 päeva?![/tsitaat]

Igas koolis ja noortekeskuses on tasuta ringe. Minu 12a pube ehitab onne, sõidab rattaga, mängib luurekat jms.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas koolis ja noortekeskuses on tasuta ringe. Minu 12a pube ehitab onne, sõidab rattaga, mängib luurekat jms.[/tsitaat]
Mul endal ka pube ja samuti tegeleb kõige muuga mis palju huvitavam ja tasuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama siin!!!!
Käisin eelmine nädal Viru keskuses üle pika aja.Kahjuks juhtus olema just selline kellaaeg kui kool läbi. Kõik kohad olid neid pubesid täis. Esiteks nad nägid päris koledad välja, riietusid nagu kaltsumarid, ma ei saa aru kuidas vanemad lasevad sedasi neid kodust välja.
Lisaks on nad lärmakad, kohutavalt ebaviisakad, täielikud matsid.
Sõitsin liftiga toidumaailma korrusele, sisenesin viimasena.Enne mind oli kari pubesid ja paar vanemat inimest, olin lapsevankriga. Kui väljumine tuli siis neil pubedel oli vaja pressida kõigist läbi, ei saanud sekundi oodata kuniks ees olevad inimesed väljuvad.
Pärast sõitsin üles tagasi, siis ei lastud liftist väljudagi, ülekaalulised vinnilised pubekad pidid KOHE lifti saama.

Olin ma pubekana mis ma olin aga selline lõngus mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nooo ma ei tea…kui vaadata kuidas nad krõpse järavad ja cokat kaanivad siis küll pole aru saada, et huviringideks raha pole.Kui sellise pahna jaoks on siis peaks muudeks huvitegevusteks ka olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nooo ma ei tea…kui vaadata kuidas nad krõpse järavad ja cokat kaanivad siis küll pole aru saada, et huviringideks raha pole.Kui sellise pahna jaoks on siis peaks muudeks huvitegevusteks ka olema.[/tsitaat]

Viimase peal pad või pod on ka ikka näpus…

0
0
Please wait...

Postitas:
rotsik

Nüüd ma saan aru, kus tulevad need vaimupimedad hüsteerikud, kes on valmis nt Viru keskuse suures lahtises aatriumis suvalisele teismelisele, kes pole ei lõuanud, kiskunud, maha sülitanud, ega muud sellist halba teinud, lõuksi sõitma, lihtsalt sellepärast, et teismeline kandis peas kukeharja ja seljas nahktagi.
Inimesed, võtke silmaklapid ära ja loobuge oma eelarvamustest.
Jah, halvasti käituvad noored on nuhtlus. Aga ei, kõik kaubanduskeskustes aega parajaks tegevad noored ei ole halvasti käituvad noored. Teil on eelarvamus ja te näete ainult seda halba, mida otsite.

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korjake oma tattnokad kaubanduskeskustest ära!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.