Esileht Koolilaps koroona

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: koroona

Postitas:

Tere!
Palun avaldage arvmust, kas teie meelest peaksid koolid kinni minema ning kas te arvate, et lähvadki.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 14:38; 13.09 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei peaks. ei usu et lähvad.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei peaks. ja ei lähe ka.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle Eesti on ülikoolide kursused pandud juba e-õppele. Kuniks ööklubid on lahti ning neil ka külastajaid, siis on oht reaalne. Ilmselt jäädaksegi kursuste-klasside kaupa koduõppele, selle asemel et kogu koolil korraga kohapeal käimine ära keelata.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et praegu veel ei panda koole kinni, kuna see ei ole veel päris koroona laine. Kinni pannakse koolid või osad neist kui tuleb pärislaine näiteks hilissügisel või mitu sellist lainet.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et enne võiks ebavajaliku kinni panna, nagu ööklubid ja suurüritused ja alles viimases järgus koolid ja tootvad töökohad.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks, et alates 6. või 7. klassist oleksid koduõppenädalad vahepeal. Saaks hommikul magada kogu pere. Nii suured ei vaja pidevalt juhendamist.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 16:24; 12.09 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea, see viirus saadab meid veel kaua. Peame sellega harjuma.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla siis, kui peaksid surmajuhtumid tulema ja riskigrupis õpetajad pihta saavad. Enne ilmselt mitte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täielik nonsens on minu arvates see nädal koolis – nädal kodus hübriidõpe. mida see täpselt annab, kas keegi on lahti seletanud? klassis on endiselt sama palju õpilasi nagu alati ja koolimajas on hajutamine juba eelnevalt tehtud koduklasside kehtestamise, erineval ajal söömise, tundide aegade muutmise jms.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.09 16:37; 11.09 13:18; 11.09 18:57; 11.09 22:27; 12.09 13:16; 13.09 00:37; 13.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nakatunute arv on suur ja haiglad on ülekoormatud (nagu kevadel juhtus Itaalias), ju siis tuleb distantsõppele minna. Seda, mis sügise ja talve jooksul saama hakkab, ei tea kahjuks keegi. Kuidagi tuleb see talv ju üle elada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 16:53; 13.09 09:28; 13.09 10:20; 13.09 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei peaks! Ülereageerimine. Lakse lastel koolis käia ja õppida.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peaks. Loodan, et ei lähe ka. Juhtumipõhisest, nt ühe klassi (kui mõnel õpilasel on koroona) nädalaks distantsõppele viimisest piisab täiesti.

Piirama peaks üritusi, igasugu peod, sünnipäevad jne, mitte koole kinni panema.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle Eesti on ülikoolide kursused pandud juba e-õppele. Kuniks ööklubid on lahti ning neil ka külastajaid, siis on oht reaalne. Ilmselt jäädaksegi kursuste-klasside kaupa koduõppele, selle asemel et kogu koolil korraga kohapeal käimine ära keelata.

Täpsustaksin – osad ülikoolide kursused on viidud e-kursustele, kuid auditoorne õpe käib samuti täie hooga, sest kõike ei ole võimalik läbi arvutiekraani teha. Tõsi, jälgitakse mahtu (TÜs nt. 50% ruumi täituvuse nõue), hügieeni (tuletatakse käte desinfitseerimist ja maski kandmise võimalusi meelde) ja ruumide tuulutamist. Ülikoolidest võiks koolid ehk üle võtta ruumide täituvuse nõude ja tehagi nt. õpe kahes jaos (korraga pool klassi nt. 26-õpilasega klassist). Muus osas loodan siiralt, et distantsõppele ehk siis Eesti moodi teise nimega koduõppele enam ei suunata ja kui suunatakse, siis olgu ka õpetajatel valmisolek kõik need tunnid ka õpetada, mitte koormust õpilasele ja lapsevanematele suunates.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikoolidest võiks koolid ehk üle võtta ruumide täituvuse nõude ja tehagi nt. õpe kahes jaos (korraga pool klassi nt. 26-õpilasega klassist).

kuskohast võetaks klassi poolitamisel hetkega teist sama palju õpetajaid? teine võimalus on kahekordistada õpetajate koormust. kumbki stsenaarium ei ole realiseeritav.

seda, kuidas poolte õpilaste kojujätmisega 50% täituvus saavutatakse, ei saa ma küll aru – klassides on ju endislet sama palju õpilasi, mitte 50%.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.09 16:37; 11.09 13:18; 11.09 18:57; 11.09 22:27; 12.09 13:16; 13.09 00:37; 13.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikoolidest võiks koolid ehk üle võtta ruumide täituvuse nõude ja tehagi nt. õpe kahes jaos (korraga pool klassi nt. 26-õpilasega klassist).

kuskohast võetaks klassi poolitamisel hetkega teist sama palju õpetajaid? teine võimalus on kahekordistada õpetajate koormust. kumbki stsenaarium ei ole realiseeritav.

seda, kuidas poolte õpilaste kojujätmisega 50% täituvus saavutatakse, ei saa ma küll aru – klassides on ju endislet sama palju õpilasi, mitte 50%.

Hea tahtmise juures saab. Pooled õpilased on koolis ja pooled kuulavad sama tundi arvuti taga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ehk naa on jama. Praegu on ju koolid lahti. Aga nt minu lapse klassis on u pooled haiged, k.a minu laps. Ei mingit koroonat, mõnel lihtsalt nohu. Aga kuna kooli minna ei saa, siis istuvadki kodus. Pooled õpivad kodus, pooled koolis, edasi liigutakse erineva tempoga, õpetajatel raudselt tohutu koormuse tõus niimoodi 2 õppega paralleelselt jantida.
Vastik aeg…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooled õpilased on koolis ja pooled kuulavad sama tundi arvuti taga.

see on vist juba läbi räägitud ja seda varianti enam keegi tõsiselt ei kaalu. esiteks ei ole koolides vajalikku tehnikat tunni ülekandmiseks, teiseks ei sobi tavaline tunni ülesehitus video teel edastamiseks ja kodus kaasa õppimiseks, kolmandaks ei ole suur osa õpetajaid nõus, et nende antavaid kontakttunde kestahes kuskilt reaalajas vaadata saab. kui teha tund videotunnina, võivad juba kõik seda kodus arvutist vaadata, sest kohalolijatel ei ole mingit suuremat kasu sellisest tunnist kui kodusolijatel.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.09 16:37; 11.09 13:18; 11.09 18:57; 11.09 22:27; 12.09 13:16; 13.09 00:37; 13.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad lapsed küll Soomes koolis aga tuttavad ikka on rääkinud Eesti koolidest.
Üldiselt ma ei saa aru mis lollus seal toimub. Koolides pole mingeid meetmeid kasutusele võetud ja kui kuskil koolis mingi koroona kellegil on siis terve kool saadetakse karantiini?
Soomes võeti kevadel meetmed kasutusele, täpselt samad toimivad ka praegu. Klassides on lauad teineteisest kaugemal, vahetunnid on hajutatud, samuti söögivahetund, erinevad klassid omavahel läbi käia ei saa, kõige väiksemate sümptomitegagi ei tohi kooli minna, käsi pestakse söögi alla ja peale, turvavahesid tuleb hoida jne.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma ei saa aru mis lollus seal toimub. Koolides pole mingeid meetmeid kasutusele võetud ja kui kuskil koolis mingi koroona kellegil on siis terve kool saadetakse karantiini?

vastupidi, kõigis koolides on samad meetmed kasutusele võetud mida sa soome kohta ette lugesid, aga lisaks sellele käiakse paljudes tln koolides koolis nii, et nädal koolis, nädal kodus. see on ilmselge ülereageerimine, milleks pole hetkel mingit vajadust.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.09 16:37; 11.09 13:18; 11.09 18:57; 11.09 22:27; 12.09 13:16; 13.09 00:37; 13.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassides on lauad teineteisest kaugemal

Mõnes koolis pole nii palju ruumigi klassis, et laudu saaks kuidagi kaugemale panna teineteisest. Mõned lapsed võiks ju paigutada laudadega koridori või kasvõi kuskile hotelli konverentsisaali, nagu Reps pakkus, aga häda on selles, et õpetajaid on ikka koolis ainult üks klassi kohta ja suuremates klassides samuti aineõpetajaid minimaalse vajaliku arvestusega, nt ainult üks keemiaõpetaja kogu kooli kohta, nii et ei saa nt klassi niimoodi pooleks jagada, et mõlema poole jaoks oleks ka õpetaja olemas. Õpetaja ka ei jaksa ju topeltkoormusega töötada, lisaks pole talle topeltpalka maksta ega ka uue inimese palkamiseks koolil palgafondi. Nii et mis hajutamisest me saame rääkida. Ainus hajutamine ongi see: nädal üks klass koolis, nädal teine, aga see tähendab, et lihtsalt vahetundides on inimesi hõredamalt, samas klassiruumis on ikka üks klass nii tihedalt või hõredalt, kui parasjagu puudujate tõttu kujuneb. Muidu on sama jutt, et tuleb käsi pesta, sõbrale mitte selga ronida ja haigena ning koroonasarnaste sümptomitega kohe koju jääda.
Videotundidest veel nii palju, et kooli arvutitel pole mõnes koolis kaameratki. Nii et õpetaja peaks siis laskma mõnel lapsel tundi filmida. Mida sellise salvestisega saavutataks ja kui paanikasse läheksid sellest need vanemad, kellele juba see ei meeldinud, kui tema lapsest pidi nt ainult kehalise õpetajale näitamiseks video saatma, see on veel omaette teema.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad lapsed küll Soomes koolis aga tuttavad ikka on rääkinud Eesti koolidest.

Üldiselt ma ei saa aru mis lollus seal toimub. Koolides pole mingeid meetmeid kasutusele võetud ja kui kuskil koolis mingi koroona kellegil on siis terve kool saadetakse karantiini?

Soomes võeti kevadel meetmed kasutusele, täpselt samad toimivad ka praegu. Klassides on lauad teineteisest kaugemal, vahetunnid on hajutatud, samuti söögivahetund, erinevad klassid omavahel läbi käia ei saa, kõige väiksemate sümptomitegagi ei tohi kooli minna, käsi pestakse söögi alla ja peale, turvavahesid tuleb hoida jne.

Kuidas erinevate klasside läbikäimine piiratud on? Koolis saab ära keelata, aga peale kooli? Ja nagunii on ju ühes peres enamasti rohkem kui üks laps. Kas Soome lapsed koolivälistes trennides-huviringides ei käi?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad lapsed küll Soomes koolis aga tuttavad ikka on rääkinud Eesti koolidest.

Üldiselt ma ei saa aru mis lollus seal toimub. Koolides pole mingeid meetmeid kasutusele võetud ja kui kuskil koolis mingi koroona kellegil on siis terve kool saadetakse karantiini?

Soomes võeti kevadel meetmed kasutusele, täpselt samad toimivad ka praegu. Klassides on lauad teineteisest kaugemal, vahetunnid on hajutatud, samuti söögivahetund, erinevad klassid omavahel läbi käia ei saa, kõige väiksemate sümptomitegagi ei tohi kooli minna, käsi pestakse söögi alla ja peale, turvavahesid tuleb hoida jne.

Kuidas erinevate klasside läbikäimine piiratud on? Koolis saab ära keelata, aga peale kooli? Ja nagunii on ju ühes peres enamasti rohkem kui üks laps. Kas Soome lapsed koolivälistes trennides-huviringides ei käi?

Just nimelt, kuniks huvitegevus ja sport toimib, mis mõte on eraldamisel koolis?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:13; 13.09 09:06; 13.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassides on lauad teineteisest kaugemal, vahetunnid on hajutatud, samuti söögivahetund, erinevad klassid omavahel läbi käia ei saa, kõige väiksemate sümptomitegagi ei tohi kooli minna, käsi pestakse söögi alla ja peale, turvavahesid tuleb hoida jne.

Meie lapse koolis Tallinnas on täpselt samamoodi. Lisaks võivad neil algklassilapsed reedeti mitte koolis käia, et veelgi enam hajutada, st osad siis käivad, kes ei saa puududa (kas vanematele ei sobi või õppimise poolest ei sobi lapsele), teised õpivad kodus. Minu arust kõik toimib. Aga olen valmis ka selleks, et lapsed päriselt koju jäävad. Saime kevadel hakkama, saame ka nüüd. Aga eks see oleneb muidugi paljudest faktoritest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma ei saa aru mis lollus seal toimub. Koolides pole mingeid meetmeid kasutusele võetud ja kui kuskil koolis mingi koroona kellegil on siis terve kool saadetakse karantiini?

vastupidi, kõigis koolides on samad meetmed kasutusele võetud mida sa soome kohta ette lugesid, aga lisaks sellele käiakse paljudes tln koolides koolis nii, et nädal koolis, nädal kodus. see on ilmselge ülereageerimine, milleks pole hetkel mingit vajadust.

Ära räägi kõigi eest!

Minu laps Tallinna koolis ja ei ole nii.

Nimeta see kus need meetmed on?

minu lapsed on kahes erinevas tln koolis ja neil on suures osas samad meetmed, mida too soome kägu nimetas, lisaks on koduklassid ja oma kohal lõpetades desovad õpilased oma laua. teil ei ole midagi niisugust?

Klassides on lauad teineteisest kaugemal, vahetunnid on hajutatud, samuti söögivahetund, erinevad klassid omavahel läbi käia ei saa, kõige väiksemate sümptomitegagi ei tohi kooli minna, käsi pestakse söögi alla ja peale, turvavahesid tuleb hoida jne.

vaadates, kui püüdlikult mõne tln kooli direktorid on reageerinud, kõlab uskumatuna, et mõni kool on julgenud mitte midgai teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.09 16:37; 11.09 13:18; 11.09 18:57; 11.09 22:27; 12.09 13:16; 13.09 00:37; 13.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma ei saa aru mis lollus seal toimub. Koolides pole mingeid meetmeid kasutusele võetud ja kui kuskil koolis mingi koroona kellegil on siis terve kool saadetakse karantiini?

vastupidi, kõigis koolides on samad meetmed kasutusele võetud mida sa soome kohta ette lugesid, aga lisaks sellele käiakse paljudes tln koolides koolis nii, et nädal koolis, nädal kodus. see on ilmselge ülereageerimine, milleks pole hetkel mingit vajadust.

Ära räägi kõigi eest!

Minu laps Tallinna koolis ja ei ole nii.

Nimeta see kus need meetmed on?

minu lapsed on kahes erinevas tln koolis ja neil on suures osas samad meetmed, mida too soome kägu nimetas, lisaks on koduklassid ja oma kohal lõpetades desovad õpilased oma laua. teil ei ole midagi niisugust?

Klassides on lauad teineteisest kaugemal, vahetunnid on hajutatud, samuti söögivahetund, erinevad klassid omavahel läbi käia ei saa, kõige väiksemate sümptomitegagi ei tohi kooli minna, käsi pestakse söögi alla ja peale, turvavahesid tuleb hoida jne.

vaadates, kui püüdlikult mõne tln kooli direktorid on reageerinud, kõlab uskumatuna, et mõni kool on julgenud mitte midgai teha.

Pigem arvan, et lapsevanem ei olnud kursis, mida tema lapse kool teeb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 16:24; 12.09 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsi õhtustelt koosviibimistelt linnas eemale ei suuda hoida. Räägi palju tahes, et koroona. Kool pingutab, hajutab neid. Aga nad ise ei hooli sellest korooonast üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 21:48; 13.09 06:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsi õhtustelt koosviibimistelt linnas eemale ei suuda hoida. Räägi palju tahes, et koroona. Kool pingutab, hajutab neid. Aga nad ise ei hooli sellest korooonast üldse.

ma ei kavatsegi hoida, ei näe erilist vajadust. nad ei käi ööklubides, käivad vaikselt oma seltskonnaga kohvikus istumas ja jutustamas, trennis, proovis, esinemistel, tööl. ma ei näe, et see oleks millegi poolest ohtlikum kui päeval kohvikus või kasvõi koolis käimine. kõlvart peaq kooli üliohtlikuks paigaks, kurb küll. õnneks ei ole tema võimuses muu elu piirmaine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.09 16:37; 11.09 13:18; 11.09 18:57; 11.09 22:27; 12.09 13:16; 13.09 00:37; 13.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemal lapsel uued koolid sellest aastast. Linnas, kohvikus kohtutakse nii vanade kui uute klassikaaslastega, kes käivad ka teistes koolides.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 21:48; 13.09 06:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsi õhtustelt koosviibimistelt linnas eemale ei suuda hoida. Räägi palju tahes, et koroona. Kool pingutab, hajutab neid. Aga nad ise ei hooli sellest korooonast üldse.

ma ei kavatsegi hoida, ei näe erilist vajadust. nad ei käi ööklubides, käivad vaikselt oma seltskonnaga kohvikus istumas ja jutustamas, trennis, proovis, esinemistel, tööl. ma ei näe, et see oleks millegi poolest ohtlikum kui päeval kohvikus või kasvõi koolis käimine. kõlvart peaq kooli üliohtlikuks paigaks, kurb küll. õnneks ei ole tema võimuses muu elu piirmaine.

Ja seltskond ei ole ainult oma klassikaaslased, eks ole? Mis mõte on siis koolis neid lapsi hajutada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:13; 13.09 09:06; 13.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps koroona