Esileht Väikelaps Lasteaed

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lasteaed

Postitas:

.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viiks lasteaeda ilma selge vajaduseta, kui laps ise ka rahul kodusolemisega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis teha? Kas peaksin helistama lasteaeda, et nad mu mehega räägiksid?

Jumal küll, ei! Oma mehega pead ikka ise suutma rääkida. Lasteaiaõpetaja ülesanne ei ole teie jutte klaarida. Õpetaja ei saa ju pealegi öeldagi, et ärge tooge.
Sa pead oma mehega kokkuleppele saama, enda sõna maksma panema või järgi andma. Kui te terved olete, siis kõrvalised isikud ei puutu asjasse.
Kui sa lapsega ise tegeled nii, et mehe tööd ei häiri, milles üldse probleem? Rääkige omavahel asjad selgeks.
Ja veelkord, ära sega lasteaiaõpetajat oma peresisestesse aruteludesse.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 22:01; 05.01 22:46; 06.01 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle jutu peale, et ärge tooge lapsi, kui just häda ei ole, ma küll kergitaks kulmu. Ei ole võimalik, et sulle nii öeldi. Said valesti aru vist. Kuigi vanem on kodune ja teine töötab kodukontoris, on lapsel ikkagi õigus käia lasteaias. Teiseks, see, mitu last lasteaias käib, või ei käi, küll viirusesse nakatumist kuidagi ei takista. Piisab kui ÜHEL inimesel on olnud kokkupuude ja on toimunud nakatumine, et see edasi kanduks. Sestap see nii nakkav ongi.

Muidugi seda tead ise, viid või ei vii, aga ega kodus ka lõpmatuseni olla ei saa. Lasteaiakohta peab ka mingi aja tagant kasutama, et see kaotsi ei läheks.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, ei! Oma mehega pead ikka ise suutma rääkida. Lasteaiaõpetaja ülesanne ei ole teie jutte klaarida. Õpetaja ei saa ju pealegi öeldagi, et ärge tooge.

Õpetaja saab ehk öelda, et TA laps on hästi arenenud ja ei ole midagi, kui ta pool aastakest kodus istub.

Muidugi seda tead ise, viid või ei vii, aga ega kodus ka lõpmatuseni olla ei saa. Lasteaiakohta peab ka mingi aja tagant kasutama, et see kaotsi ei läheks.

Ma tõesti tahaks loota, et praeguses olukorras ei sunnita nui neljaks last nakkuskoldesse tooma mingi bürokraatia pärast.

(mu oma 5,5a laps on peaaegu 3 kuud lasteaiast kodus olnud)

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 22:26; 05.01 22:58; 08.01 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja saab ehk öelda, et TA laps on hästi arenenud ja ei ole midagi, kui ta pool aastakest kodus istub.

Miks ta peaks? Miks ta peab sellise asjaga tegelema? Satub veel mehe/naise pahameele osaliseks miskipärast.
Mees ja naine, kes on omavahel paar ja pere loonud saagu oma jutud räägitud. Õpetaja ei ole nende kasvataja.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 22:01; 05.01 22:46; 06.01 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja saab ehk öelda, et TA laps on hästi arenenud ja ei ole midagi, kui ta pool aastakest kodus istub.

Miks ta peaks? Miks ta peab sellise asjaga tegelema? Satub veel mehe/naise pahameele osaliseks miskipärast?

Mees ja naine, kes on omavahel paar ja pere loonud saagu oma jutud räägitud. Õpetaja ei ole nende kasvataja.

Õpetaja on siin lihtsalt see proff, kes oskab lapse eakohast arengut hinnata. Võib-olla just ütleb, et laps on nõrk ja peaks igal juhul lasteaias käima, ega me ei tea ju.

(Mis tuletab meelde, et tegelikult ma tahtsin oma lapse õpetajatelt küsida, kas on midagi, millele peaksime kodus eriliselt tähelepanu pöörama.)

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 22:26; 05.01 22:58; 08.01 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pere teeb oma otsused ise. Kas te saate kodust niimoodi töötada, et laps on samal ajal kodus ja vajab ka tähelepanu? Minul 2 last käivad aias, sest minul ei tuleks kodus töö tegemisest midagi välja. Mees ei saa töö iseloomu tõttu kodukontoris töötada. Kevadel 2 kuud töötasin niimoodi ja se eoli ikka väga hullumaja.

Kui mu lapsed laseksid mul rohkem tööd teha – eelkõige kakleksid vähem, siis võiksin neid sagedamini ikka koju jätta. Kui minu “hool” peaks piirduma sellega, et neid toita, lõunaunne panna ja a la kord tunnis mingitele küsimustele vastata. Rolli muidugi mängib ka see, et mul on päeva jooksul mitmeid koosolekuid ja telefoni/veebikõnesid. Võibolla kui ma saaks suhelda inimestega ainult kirja teel, oleks asi lihtsam 🙂

Kui kevadel oli veel täiesti normaalne tuua vabanduseks, et ma hilinen koosolekule, pean lapse lõunaunne panema – siis praegu on ju lasteaiad kõigile avatud ja seda ettekäänet on imelik tuua, kui võimalus on viia laps aeda 😀

PS lasteaia asi ei ole sinu ja mehe suhteid klaarida ja sinust oleks lausa ebaviisakas lasteaia töötajate poole sellise palvega pöörduda, et nemad su mehega räägiksid. Ja see hirm isolatsiooni ees – aga kus te siis praegu käite, et isolatsioon on nii suur hirm? Tegelikult käite nädalavahetustel kõikjal ringi, külas jne, aga lasteaed on nüüd suur tont?

Kui mees ei soovi, et laps jääb koju ja sina soovid – kas oled valmis oma kodukontori kõrvalt kogu lastekantseldamise enda peale võtma, sest mees peab tööd tegema, tema ei soovi koos lapsega töötada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tahtsin oma lapse õpetajatelt küsida, kas on midagi, millele peaksime kodus eriliselt tähelepanu pöörama.

See on midagi muud kui teemaalgataja palve õpetajale “Palun öelge mu mehele, et laps ei peaks praegu lastaeda tulema”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 22:01; 05.01 22:46; 06.01 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole peres riskirühma liikmeid – krooniliselt haigeid või vanu inimesi, siis mina väga hullult ei paanitseks.  Vanusegrupis 5-9 aastat on nakatunuid kogu selle viiruseperioodi ajal 642 last. Ja neist lastest haiglaravi on vajanud 0,8 %, ehk 5 last.  Kuna see jama on kestnud nii kaua, siis oma perega oleme katsunud elada nii tavapäraselt, kui see on võimalik ja lubatud.  Laps käib lasteaias, kui just tõbine pole, vanemad lapsed lähevad kooli ja trennidesse, kui need jälle lubatud on. Ise käime teatris ja kontserditel, kuni need lubatud on. Kui meie trennid taastatakse, siis läheme ka sinna tagasi.  Jõulud pidasime ka tavapärase pereringiga – õdede ja vanematega – ei olnud igaüks oma kodus. Aastavahetusel käisime sõprade pool. Vanemad lapsed käivad sõpradega õues uisutamas, mängimas.  Kui jääme haigeks, siis oleme kodus haiged ja väldime kontakte, aga kui oleme terved, elame nii nagu ikka.  See, et kusagil on läheduses kolle ei tähenda, et kõik lähikontaktsed kohe haiged oleks.  Mul mitu töökaaslast ja töökaaslase last mitmeid kordi lähikontaktsed olnud ja kaks nädalat kodus olnud – haigeks pole neist keegi jäänud – nii et super leviv mulle tundub see tõbi ikka ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vaata lasteaia siseveebi keskkonnast teemasid, mida rühmas teised läbisid ja saad lapsega  need läbi teha. See paar kuud sotsiaalset arengut küll ei mõjuta.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanusegrupis 5-9 aastat on nakatunuid kogu selle viiruseperioodi ajal 642 last. Ja neist lastest haiglaravi on vajanud 0,8 %, ehk 5 last.

Tuleb ju Inglismaalt uus ja hullem, millega eelkõige just lapsed haiglasse satuvad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 22:26; 05.01 22:58; 08.01 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka enamus lasteaias, aga mina veel ei vii. Ootan ja vaatan, kuidas asjad arenevad. Eliisist saad vaadata teemasid ja neid kodus lapsega läbi teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Lasteaed