Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona -kaua isolatsioonis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Koroona -kaua isolatsioonis

Postitas:
Kägu

Kuidas see teemaalgatajaga seostub?

Juhm? Kui pole kolm päeva sümptomeid olnud, siis perearst lõpetab haiguslehe. Järelikult pole enam nakkusohtlik. Järelikult võib ka teemaalgataja kolme päeva pärast karantiini lõpetada, kui pole sümptomeid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see teemaalgatajaga seostub?

Juhm? Kui pole kolm päeva sümptomeid olnud, siis perearst lõpetab haiguslehe. Järelikult pole enam nakkusohtlik. Järelikult võib ka teemaalgataja kolme päeva pärast karantiini lõpetada, kui pole sümptomeid.

Enne, kui arst asub seda lehte lõpetama, siis palun selgita, mis alusel ta seda üldse alustab? Pole ju ametlikku pcr testi.

TA, no kelle jaoks sa end isoleerid? Käid tööl?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see teemaalgatajaga seostub?

Juhm? Kui pole kolm päeva sümptomeid olnud, siis perearst lõpetab haiguslehe. Järelikult pole enam nakkusohtlik. Järelikult võib ka teemaalgataja kolme päeva pärast karantiini lõpetada, kui pole sümptomeid.

Juhm? Kui teemaalgataja testimagi ei lähe, kas ta perearsti juurde läheb? Kas perearst tahab teda oma patsientide juures värske koroonaga näha? Diagnoos tuleb ju kuidagi panna.

Huvitav, kas see lõik seal on ajakirjaniku poolt kontekstist välja rebitud, sest Kiik ja co mingeid muudatusi ei pooldanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhm? Kui pole kolm päeva sümptomeid olnud, siis perearst lõpetab haiguslehe. Järelikult pole enam nakkusohtlik. Järelikult võib ka teemaalgataja kolme päeva pärast karantiini lõpetada, kui pole sümptomeid.

Huvitav, kui suur see grupp inimesi on, kelle järeldamisvõime ongi sellisel tasemel..

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust sa siit 3 päeva välja lugesid? Varakult=3 päeva?

“See sõltub selle patsiendi anamneesist. Kui tõesti neid sümptomeid pole ja neid ei tekigi, siis perearstil on õigus haigusleht lõpetada. /…/ Juhis on selline, et kui pole olnud kolm päeva ägedale haigusele viitavaid sümptomeid, siis võib haiguslehe lõpetada,” selgitas Sepp.

Kuidas see teemaalgatajaga seostub?

Seostub nii, et see, kes on lähikontaktne, peab 7 päeva isolatsioonis olema, aga see, kes on positiivne ja haigusnähud ainult esimesel päeval, läheb 4. päeval tööle, tagasi, sest haigusleht lõpetatakse. Igati loogiline ju, et haige läheb tööle ja terve passib kodus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust sa siit 3 päeva välja lugesid? Varakult=3 päeva?

“See sõltub selle patsiendi anamneesist. Kui tõesti neid sümptomeid pole ja neid ei tekigi, siis perearstil on õigus haigusleht lõpetada. /…/ Juhis on selline, et kui pole olnud kolm päeva ägedale haigusele viitavaid sümptomeid, siis võib haiguslehe lõpetada,” selgitas Sepp.

Kuidas see teemaalgatajaga seostub?

Seostub nii, et see, kes on lähikontaktne, peab 7 päeva isolatsioonis olema, aga see, kes on positiivne ja haigusnähud ainult esimesel päeval, läheb 4. päeval tööle, tagasi, sest haigusleht lõpetatakse. Igati loogiline ju, et haige läheb tööle ja terve passib kodus.

Kas keegi teine on üldse sellest 3 päevast kuulnud? Kõlab nagu mingi tuleviku plaan, toores mõte, mitte praegu toimiv asi. Hetkel ju delta ka veel osaliselt möllamas.

Just nädala algul suhtlesin Terviseametiga, kes suunas nakatunu tavapäraseks 10 päevaks karantiini, kuigi  ühtki sümptomit polnud ega tulnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teine on üldse sellest 3 päevast kuulnud? Kõlab nagu mingi tuleviku plaan, toores mõte, mitte praegu toimiv asi. Hetkel ju delta ka veel osaliselt möllamas.

Eilses AKs tähtsa näoga tädi seletas, et ravijuhis näeb nii ette.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui suur see grupp inimesi on, kelle järeldamisvõime ongi sellisel tasemel..

Kahju, kui sa järele ei jõua.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, kui sa järele ei jõua.

See on kindlasti see veidrik, kes juba teist aastat kodus istub ja poes käib mees üksinda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhm? Kui teemaalgataja testimagi ei lähe, kas ta perearsti juurde läheb? Kas perearst tahab teda oma patsientide juures värske koroonaga näha? Diagnoos tuleb ju kuidagi panna.

Mis see perearst siia puutub? Kui perearsti arust on peale 3 sümptomiteta päeva võimalik inimene tööle kirjutada, siis miks ei peaks inimene ise kiirtesti järgi sedasama teha tohtima? Pole ju mingit tähtsust, kas tegu on pcr või kiirtesti, inimese enda või perearstiga. Reegel on sama – 3 sümptomiteta päeva.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhm? Kui teemaalgataja testimagi ei lähe, kas ta perearsti juurde läheb? Kas perearst tahab teda oma patsientide juures värske koroonaga näha? Diagnoos tuleb ju kuidagi panna.

Mis see perearst siia puutub? Kui perearsti arust on peale 3 sümptomiteta päeva võimalik inimene tööle kirjutada, siis miks ei peaks inimene ise kiirtesti järgi sedasama teha tohtima? Pole ju mingit tähtsust, kas tegu on pcr või kiirtesti, inimese enda või perearstiga. Reegel on sama – 3 sümptomiteta päeva.

Ma tahaks teada, kas selline süsteem tõesti REAALSELT praegu kuskil toimib. Et lähikontaksena kükitad kodus 7 päeva, aga nakatununa läheks 4ndal päeval tööle, peale seda kui oled ennast ise diagnoosinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks teada, kas selline süsteem tõesti REAALSELT praegu kuskil toimib. Et lähikontaksena kükitad kodus 7 päeva, aga nakatununa läheks 4ndal päeval tööle, peale seda kui oled ennast ise diagnoosinud.

See 7 päeva kehtib ainult vaktsineerimata ja läbipõdemata kodanikele, ole täpne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks teada, kas selline süsteem tõesti REAALSELT praegu kuskil toimib. Et lähikontaksena kükitad kodus 7 päeva, aga nakatununa läheks 4ndal päeval tööle, peale seda kui oled ennast ise diagnoosinud.

See 7 päeva kehtib ainult vaktsineerimata ja läbipõdemata kodanikele, ole täpne.

See ei muuda minu küsimuse sisu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui suur see grupp inimesi on, kelle järeldamisvõime ongi sellisel tasemel..

https://etv.err.ee/1608450587/aktuaalne-kaamera-ilm

 

08.00

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seostub nii, et see, kes on lähikontaktne, peab 7 päeva isolatsioonis olema, aga see, kes on positiivne ja haigusnähud ainult esimesel päeval, läheb 4. päeval tööle, tagasi, sest haigusleht lõpetatakse. Igati loogiline ju, et haige läheb tööle ja terve passib kodus.

Iroonia on kohatu. Loomulikult istub lähikontaktne kauem kodus, sest temal kuulub isolatsiooni aja sisse ka peiteperiood.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain positiivse koroona testi. Päev varem oli test neg. Küsimus- kaua pean ma isolatsioonis olema. Testimispunkti ei lähe, vakts passist mul kasu pole. Olen vaximata

Kui ametlikult positiivset pole saanud, siis ei pea üldse olema. Viska see kiirtest minema lihtsalt.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma tahaks teada, kas selline süsteem tõesti REAALSELT praegu kuskil toimib. Et lähikontaksena kükitad kodus 7 päeva, aga nakatununa läheks 4ndal päeval tööle, peale seda kui oled ennast ise diagnoosinud.

Kui see ise diagnoosimise osa asendada perearstiga konsulteerimisega, siis oleks jumala okei ju. Ma arvan küll, et toimib, miks ei peaks, kui neile on sellised juhised antud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viska see kiirtest minema lihtsalt.

Kas muidu peaks alles hoidma või? Ma olen rumala peaga kõik kiirtestid minema visanud…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viska see kiirtest minema lihtsalt.

Kas muidu peaks alles hoidma või? Ma olen rumala peaga kõik kiirtestid minema visanud…

Ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain positiivse koroona testi. Päev varem oli test neg. Küsimus- kaua pean ma isolatsioonis olema. Testimispunkti ei lähe, vakts passist mul kasu pole. Olen vaximata

Kui ametlikult positiivset pole saanud, siis ei pea üldse olema. Viska see kiirtest minema lihtsalt.

Väga pahatahtlik soovitus. Teemaalgataja küsib oma küsimuse ikkagi vastutustundest, mis siis et on ise vaktsiinivastane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlik oleks ikkagi koroona põdemine PCR-testiga kinnitada ja perearsti ka teavitada. Isegi kui praegu tundub, et pole midagi hullu, võib hiljem tekkida tüsistusi, nt pole pikalt jaksu, peavalud jne (need on pikaaegsed hädad, mis minu tuttavatel on olnud pärast koroona põdemist). Aga kui pole digiloos kirjas, et üldse oled koroonat põdenud, siis on pärast raske kasvõi taastusravi saada. Ja seda ju ei tea, mis pikaaegsed mõjud võivad põdemisel veel olla, mis võib-olla alles aasta-kahe pärast välja löövad. Nii et juba enda tervise pärast tasub haigestumine digilukku ka saada, kogu see tõendijutt on täiesti teisejärguline ju enda tervise kõrval.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kogu see tõendijutt on täiesti teisejärguline ju enda tervise kõrval.

See on ka muidugi totaalselt veider, et inimesel tõendit üldse vaja ei lähe. Metsas istub või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kogu see tõendijutt on täiesti teisejärguline ju enda tervise kõrval.

See on ka muidugi totaalselt veider, et inimesel tõendit üldse vaja ei lähe. Metsas istub või?

Kus seda tõendit siis peale kino, spa ja kohviku vaja läheb? Toitu tellitakse tänapäeval koju ja nauditakse koos sõpradega endale valitud muusika taustal, ujumas käiakse jääaugus ja filme vaadatakse Netflixist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus seda tõendit siis peale kino, spa ja kohviku vaja läheb? Toitu tellitakse tänapäeval koju ja nauditakse koos sõpradega endale valitud muusika taustal, ujumas käiakse jääaugus ja filme vaadatakse Netflixist.

Mina omaltpoolt veel lisaks, et ka teatrietendusi saab vaadata netist ja mitte ainult eesti omi, spordisaalis teiste vahel umbses õhus vehkelemine on ammu minevik, jooksmas käiakse metsas ja kes on tahtnud, on endale juba kaks aastat tagasi jooksulindid ja jõusaalimasinad koju muretsenud.

Väljas kõik kohad pannakse kell 23 juba kinni, st pead juba 22:30 hakkama poole veiniklaasi pealt nö otsi kokku tõmbama ja tantsida saad nagunii ainult kodus. Ja pooled sõbrad ei saa ka välja tulla, sest neil pole tõendit. Mõttetu üldse minna ju.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

spordisaalis teiste vahel umbses õhus vehkelemine on ammu minevik,

😀 sa oled tõesti metsaelanik, kes pole normaalses saalis treeninud.

Jaa, kindlasti on inimesed endale kümneid tuhandeid maksvad trenazöörid koju soetanud, unista edasi. Paljudel pole vaba tubagi saali ehitamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja pooled sõbrad ei saa ka välja tulla, sest neil pole tõendit. Mõttetu üldse minna ju.

Pooled? Normaalsed inimesed on end vaktsineerinud. Mina tean vaid 3 inimest, kes pole, aga nad on ka läbi põdenud ning tõendiga saavad igal pool käia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja pooled sõbrad ei saa ka välja tulla, sest neil pole tõendit. Mõttetu üldse minna ju.

Pooled? Normaalsed inimesed on end vaktsineerinud. Mina tean vaid 3 inimest, kes pole, aga nad on ka läbi põdenud ning tõendiga saavad igal pool käia.

No kui tegemist on TA-suguse põhimõttelise vaktsineerimis/testimis/mandaadivastasega, siis neil on ilmselt märksa rohkem kui pooled sõbrad ilma toendita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui tegemist on TA-suguse põhimõttelise vaktsineerimis/testimis/mandaadivastasega, siis neil on ilmselt märksa rohkem kui pooled sõbrad ilma toendita.

See on kui anti võimalus igale tühisele inimese ükskord elus ennast ka tähtsana tunda. Ma vaatan, et mõne peas on selle surnuaiapassi puhul tegemist lausa mandaadiga. Isehakanud rahvasaadikud  – naer saalis tõesti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kui anti võimalus igale tühisele inimese ükskord elus ennast ka tähtsana tunda. Ma vaatan, et mõne peas on selle surnuaiapassi puhul tegemist lausa mandaadiga. Isehakanud rahvasaadikud  – naer saalis tõesti.

Kurb, et sa end tühiseks lausa pead, ehk selle põhjused on lapsepõlves ning madalas haridustasemes. Aga su “naer saalis” ja olematu huumorimeel on küll juba aastate jooksul läilaks muutunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan, et mõne peas on selle surnuaiapassi puhul tegemist lausa mandaadiga.

No mandaadivastaseks nimetavad nad endid ju ise, keegi teine seda sõna ei kasuta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona -kaua isolatsioonis