Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona kodune kiirtest

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Koroona kodune kiirtest

Postitas:
Kägu

Ostsin apteegist ja ei tea, et mida nüüd tulemusest arvata. Kiire pilk peale, siis on test negatiivne ehk on 1 tume triip C alas, aga kui veidi rohkem vaadata, siis on õhkõrn triip ka T alas. Umbes nagu selline, et kui on tehtud rasedustesti liiga vara ehk et väga varajase raseduse korral, et siis kunagi tuli samuti selline hästi õrn teine triip. On keegi teinud neid koroona koduseid teste ja kas jääbki negatiivse korral selline aimatav teine triip lisaks? Muidu haige pole ammu olnud, aga nüüd olen tiba tõbine. Ega muud pole, kui väike nohu, väike köha, pea käib ringi aegajalt ja tihedamad peavalud. Palavikku ei ole ega ka mingeid hingamisraskuseid. Ise olen üsna kindel või vähemalt olin, et ju miski külma saamine toimus, et soojad ilmad said ju vahepeal läbi ,oli jube tuul ja mitu päeva kallas vihma. Siiski mehe töö juures on keegi  positiivne, aga mees ise tõbine ei ole. Pole tal ühtki sümptomit. Samuti pole ka lastel ühtegi sümptomit.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, negatiivse testi puhul ei ole mingit varju ega õrna joont. Su test on positiivne, aga kuna see võib vabalt olla ka valepositiivne, siis soovitan võtta saatekiri PCRile.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see veel midagi lugema peaks, siis tegin koduse süljetesti, et mitte ninast. No ma umbes ei taha minna kuskile nina surkimise testi tegema , et ainult äärmisel vajadusel võin minna. Tehakse kuskil süljetesti ka täiskasvanutele? Ma pole nõus selle eest ise ka maksma. Kodune test oli niigi kallis. Olen kodune ka ja võin siis 2 nädalat kodus istuda ja mitte kellegagi kokku saada.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järgisid piinliku täpsusega kõiki nõudeid enne testi tegemist? Kui ei, siis on valepositiivse võimalus arvestatav.

Süljest saab PCRi anda Synlabis, aga vist mitte kõigis punktides. Sümptomite korral v lähikontaktsena ikka tasuta.

Sa oled muidu vaktsineeritud v ei? Pos testitulemus ei tuleks kuidagi kasuks? Reisida ei ole lähikuudel plaanis? Sest pos testi võid anda veel mitme kuu jooksul ja kui sul pole paberit läbipõdemise kohta, siis on hambad. Mõtle need asjad hasti läbi. Pluss kodused, kas nemad oleksid ka omaalgatuslikult isolatsioonis, kuigi sa testima ei läheks?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, pidasin silmas ikka kurguloputusvedelikust antavat testi, TA sõnakasutuse tõttu nimetasin seda süljetestiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järgisid piinliku täpsusega kõiki nõudeid enne testi tegemist? Kui ei, siis on valepositiivse võimalus arvestatav.

Süljest saab PCRi anda Synlabis, aga vist mitte kõigis punktides. Sümptomite korral v lähikontaktsena ikka tasuta.

Sa oled muidu vaktsineeritud v ei? Pos testitulemus ei tuleks kuidagi kasuks? Reisida ei ole lähikuudel plaanis? Sest pos testi võid anda veel mitme kuu jooksul ja kui sul pole paberit läbipõdemise kohta, siis on hambad. Mõtle need asjad hasti läbi. Pluss kodused, kas nemad oleksid ka omaalgatuslikult isolatsioonis, kuigi sa testima ei läheks?

Reisima minna praegu plaanis ei ole. Kasuks võiks tulla muidugi see küll, et kui läheksin testi kuskile tegema ja tuleks vastus positiivne, siis mõnda aega oleks vaktsineerimisega muretu ses suhtes, et ma ei peaks vaktsineerima siis vähemalt mõnda aega ja oleks võimalik mingeid üritusi külastada, kuigi ma seda üksi ka siiski ei teeks, et koos mehega, aga mees on samuti vaktsineerimata ja läbipõdemata.  Vaktsineerimisega pole tahtnud riskida, et mul alles igasugused uuringud ka pooleli seoses tervisejamadega. Jama oleks selle nii öelda siis ametliku positiivse testi korral see, et ega mees ei taha rahatuna töölt koju jääda. Ma rikuks pere sissetuleku ära ja seda enam, et ma ise tööl ei käi praegu. Õnneks mul ka 2 nädala jooksul pole mingeid planeeritud käike, aga kui töövestlusele kutsutaks, eks ma siis pean ütlema, et olen hetkel tõbine, mida muud ikka. Lasteaeda ma ei pea ka last viima see 2 nädalat, saame kodus istuda. Ta on nagunii mul enamasti kodus.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahjaa, mehele ostsin ka testi. Teeb ka õhtul ära siis.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda meelest tegin õigesti. Tegin nii, nagu õpetuses kirjas on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selverist saab 8€ eest ninast tehtava kiirtesti. Sellel peab imepisikese, kõrvatikust mingi 10x väiksema, vatitiku ainult 2,5 cm sügavusele kumbagi ninasõõrmesesse lükkama.

Aga muidu õhkõrn triibu vari loetakse ka tavaliselt kõikidel testidel positiivseks, eriti, kui sul veel väike tõbi kallal on. See 10 päeva ja mõni päev peale viimaseid sümptomeid,  isolatsioonis olla tundub hea mõte.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa saad kindel tulemuses olla vaid pcr testiga. Ütle telgi testijatele, et soovid kurguloputusega, äkki nad tulevad vastu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>mees ei taha rahatuna töölt koju jääda</span>

Kui mees just mustalt ei tööta, siis ametlikult saab 1. päevast alates haigusrahasid. Mees saaks Haigekassa raha eest puhkust töölt. Aga nii palju, kui ma mehib tean, siis nad jah ei soovi haiguslehti võtta, et “tööl mitte alt vedada” jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin selle testi https://www.apotheka.ee/antigeeni-kiirtest-saliva-sars-cov-2-joysbio-n1-pmm0203779ee

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>mees ei taha rahatuna töölt koju jääda</span>

Kui mees just mustalt ei tööta, siis ametlikult saab 1. päevast alates haigusrahasid. Mees saaks Haigekassa raha eest puhkust töölt. Aga nii palju, kui ma mehib tean, siis nad jah ei soovi haiguslehti võtta, et “tööl mitte alt vedada” jne.

See raha on nii väike, et ta pigem käib tööl ja saab täispalga.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

<span style=”color: #404040; font-family: ‘Open Sans’, Arial, ‘Helvetica Neue’, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; background-color: #ebf9ff;”>Tööandja maksab hüvitist 2. päevast kuni 5. päevani. Haigekassa maksab hüvitist alates 6. päevast. Hüvitise määr 70 %.</span>

Nagu ise valida saaks koroonaga töölkäimise ja karantiinis olemise vahel.

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/haigushuvitis-01012021-31122021

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma siiski eksisin enne, täiskasvanutele võimaldatakse kurguloputusvedelikust testi andmist vaid tasulisena, mitte saatekirjaga. Võid muidugi otse Synlabist küsida igaks juhuks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see test on suure tõenäosusega positiivne, aga jumala eest, tee PCR voi vähemasti korda kiirtesti!

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siiski mehe töö juures on keegi positiivne, aga mees ise tõbine ei ole. Pole tal ühtki sümptomit. Samuti pole ka lastel ühtegi sümptomit.

Kas mees lähikontaktsena eneseioslatsioonis ei pea olema kui töö juures keegi positiivne?

Naine kodus andis oletatava pos testi, aga kinnitust sellele saada ei taha, mees käib võimaliku  topeltlähikontaktsena tööl edasi?

Minu meelest te peaksite mõlemad ametliku testi tegema.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tõesti, kuidas ta lähikontaktsena tööl saab käia?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah- see test on päriselt positiivne, kogemus sama testiga ca 2ndl tagasi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ka heleda triibuga test on positiivne. Testidel on muidu kasutusjuhendis pildid juures ja seal on ka näidatud, millised on positiivse tulemuse variandid, sh ka hele triip.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Tegin samasuguse teise testi ka ja see jällegi oli negatiivne ehk ühe tumeda triibuga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siiski mehe töö juures on keegi positiivne, aga mees ise tõbine ei ole. Pole tal ühtki sümptomit. Samuti pole ka lastel ühtegi sümptomit.

Kas mees lähikontaktsena eneseioslatsioonis ei pea olema kui töö juures keegi positiivne?

Naine kodus andis oletatava pos testi, aga kinnitust sellele saada ei taha, mees käib võimaliku topeltlähikontaktsena tööl edasi?

Minu meelest te peaksite mõlemad ametliku testi tegema.

Mehe töökaaslase naine olevat positiivne ja töökaaslane ise tegi koduse kiirtesti. Järelikult ei pea kõik isolatsiooni jääma, sest pole Terviseametist ka teada antud, et peaks.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehe töökaaslase naine olevat positiivne ja töökaaslane ise tegi koduse kiirtesti. Järelikult ei pea kõik isolatsiooni jääma, sest pole Terviseametist ka teada antud, et peaks.

Kuidas sinu meelest peaks info kodusest kiirtestist terviseametini jõudma? Positiivse kiirtesti puhul tuleb minna pcr tegema, see juhis on üsna selge ja ühene.

Isolatsiooni ei pea jääma vaktsineeritud inimesed, kuid see kehtib ainult asümptomaatilistele lähikontaktsetele – kui see vaktsineeritu ise on andnud pos testi, siis loomulikult peab ta jääma isolatsiooni.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa tõsiselt mõtled, et kui Terviseamet pole helistanud, siis jaluta kus tahad, kuigi oled vaktsineerimata ja lähikontaktne? Masendav.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa tõsiselt mõtled, et kui Terviseamet pole helistanud, siis jaluta kus tahad, kuigi oled vaktsineerimata ja lähikontaktne? Masendav.

Kust sa võtad, et vaktsineerimata? Ja on õige, et lähikontaktsena võid vabalt jalutada, kui sümptomeid pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põdesime kogu perega kolmekesi just koroona läbi. Olgu märgitud, et kahel juhul näitasid kiirtestid neg tulemust, ühel juhul oli test pos. Kohe pärast kiirteside tegemist sai paari tunni pärast PCR test tehtud ja kõigil positiivne tulemus. Kusjuures kiirtest näitas pos vastust inimesel, kel sümptomid puudusid, teistel kahel oli juba köha, kehv enesetunne, palavik…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põdesime kogu perega kolmekesi just koroona läbi. Olgu märgitud, et kahel juhul näitasid kiirtestid neg tulemust, ühel juhul oli test pos. Kohe pärast kiirteside tegemist sai paari tunni pärast PCR test tehtud ja kõigil positiivne tulemus. Kusjuures kiirtest näitas pos vastust inimesel, kel sümptomid puudusid, teistel kahel oli juba köha, kehv enesetunne, palavik…

Meil oli abikaasaga täpselt sama. Lastele ei hakanud pärast niisugust kogemust kiirteste tegemagi.

0
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona kodune kiirtest