Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona koolides

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Koroona koolides

Postitas:
Kägu

Mida kuradit te saadate oma covid haiged lapsed kooli? Kas koolides enam ei jagata teste? Test näitab positiivset vastust kolmandal, neljandal päeval peale nakatumist. See ei ole lihtsalt mingi köha, nohu millega last paar päeva kodus hoiate. Olen nii vihane, et mina ravin enda lapse terveks ja siis lapse sõbrann teatab, et tegelikult oli tal test positiivne aga teatrisse klassiga läks ikka. Kas ma pean kusagile kaebama, et see lapsevanem vastusele võetakse? Nüüd oleme terve perega teist korda covidis tänu lapse sõbrannale. See ei ole lihtsalt nohu, kõik mu kondid valutavad ja pea plahvatab otsas. Kas ma pean ka oma covid positiivse lapse kooli saatma, sest tema põeb kergemalt? No nii vihale ajab see koroona

 

+32
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Perekoolis ei ole koroona haigus

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis on nii palju õpetajaid haiged, et asendajatele on ka asendajaid vaja. Ja pole see mitte paaripäevane nohu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi tahtlik levitamine

https://www.err.ee/1608251337/aivar-kokk-sai-koroona-levitamise-eest-trahvi-400-eurot

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan. Paraku seni, kuni kool nohuninasis ukselt koju ei saada, seni neid ka kooli (ja mujale) saadetakse. Midagi polegi teha.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis testime vaid haigustunnustega lapsi. Koolilaste seas on koroona languses.  Kohal on kõik muud viirused.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas mõni muu rõve viirus oleks parem põdeda? ma põdesin kuu aega tagasi koroona justnimelt paaripäevase nohuna läbi, samas praegune viirus on märksa rõvedam palaviku ja peavalu jms asjadega.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saadab juhtkond aina kirju, et ärge haistunnustega lapsi kooli lubage, aga seejuures kaugõppe võimalus on ümmargune null. Nii ei saa.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas mõni muu rõve viirus oleks parem põdeda? ma põdesin kuu aega tagasi koroona justnimelt paaripäevase nohuna läbi, samas praegune viirus on märksa rõvedam palaviku ja peavalu jms asjadega.

Ah, misa ajad lolli juttu, iga nohu on vähemalt nädal aega

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju kõigil kohe haigustunnuseid. Oma laps läks hommikul terve ja rõõmsana kooli, lõunast laekus loid ja palavikus laps, viimase tunni ajal oli halb hakanud. Test näitas samal õhtul positiivset. Pärast selgus, et mitmed õpetajad olid neil Covidiga kodus, kool aga ei kõssanudki, et haigust on koolis liikumas. Samas – mida ma ikka teha oleks saanud, terve lapse saadad ju kooli.

Teadlikult positiivse lapse teatrisse saatmine on muidugi vihaleajav ja seda ei saa aktsepteerida.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saadab juhtkond aina kirju, et ärge haistunnustega lapsi kooli lubage, aga seejuures kaugõppe võimalus on ümmargune null. Nii ei saa.

No aga kui sa ise koolis käisid, siis ei olnud distantsõpet. Miks nüüd peaks olema?

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona on muutunud samasuguseks suvaliseks viiruseks nagu kõik teised.

Oma kooliajast mäletan, et kui palavikku polnud, käidi igasuguse rämeda nohuga koolis ja keegi ei kobisenud.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on meil e-riik ja on  võimalik klassiruumis kaamera käima panna ja laps saab passiivselt õppetöös osaleda. Vanasti tõesti seda võimalust ei olnud nagu covidki

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on meil e-riik ja on võimalik klassiruumis kaamera käima panna ja laps saab passiivselt õppetöös osaleda. Vanasti tõesti seda võimalust ei olnud nagu covidki

Tehniliselt see polegi keerukas. Kaamera klassi ja õpetaja annab puuduvale lapsele lingi tunni külastamiseks ja kõik olekski tore. Tegelikult see ei toimi kuna huvi tundi külastada on palju suurem, ehk pole teada kas jälgib ainult puuduv laps või hoopis kuritarvitab seda keegi teine kellel juurdepääs lingile. Seega õpetajate ja õpilaste turvalisuse tõttu seda ei toimu. Haridusministergi soovib seadusandlust kohandada nii, et oleks keelatud ka koolis toimuva salvestamine kõigi poolt nii helis kui pildis.

Mis puudutab haige lapse kooli või kuhugile üritusele saatmist on nagunii lubamatu, on see covid või miski muu viirus. Samas kui lapsel enesetunne on hea ja palavikku pole ning puuduvad ka muud ägedad sümptomid siis pole mingit õigustust piirangutele kooli osas. Ehk mõni köhatus ja natuke vesine nina meie kliimavöötmes tuleb lugeda normaalseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saadab juhtkond aina kirju, et ärge haistunnustega lapsi kooli lubage, aga seejuures kaugõppe võimalus on ümmargune null. Nii ei saa.

No aga kui sa ise koolis käisid, siis ei olnud distantsõpet. Miks nüüd peaks olema?

Kui mina koolis käisin, siis ma käisingi nohu ja köhaga koolis. Pikk puudumine olekski olnud väga halb. Kui nüüd ei lubata nohuga enam kooli, siis on vaja süsteemi, et õppetöö ei kannataks.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saadab juhtkond aina kirju, et ärge haistunnustega lapsi kooli lubage, aga seejuures kaugõppe võimalus on ümmargune null. Nii ei saa.

No aga kui sa ise koolis käisid, siis ei olnud distantsõpet. Miks nüüd peaks olema?

Kui mina koolis käisin, siis ma käisingi nohu ja köhaga koolis. Pikk puudumine olekski olnud väga halb. Kui nüüd ei lubata nohuga enam kooli, siis on vaja süsteemi, et õppetöö ei kannataks.

No, mida sa heietad, aga minu ajal ja minu ajal…

Sinu ajal ei olnud mingeid kriise ja vidotunde, sõda, rahvasterännet, tervisekriisi, energiakriisi. Muidugi käivad lapsed nohuga ka edaspidi koolis ja keegi ei seisa koolimaja ukse ees. Nii, et ära tekita paanikat

 

 

 

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on meil e-riik ja on võimalik klassiruumis kaamera käima panna ja laps saab passiivselt õppetöös osaleda. Vanasti tõesti seda võimalust ei olnud nagu covidki

Tehniliselt see polegi keerukas. Kaamera klassi ja õpetaja annab puuduvale lapsele lingi tunni külastamiseks ja kõik olekski tore. Tegelikult see ei toimi kuna huvi tundi külastada on palju suurem, ehk pole teada kas jälgib ainult puuduv laps või hoopis kuritarvitab seda keegi teine kellel juurdepääs lingile. Seega õpetajate ja õpilaste turvalisuse tõttu seda ei toimu. Haridusministergi soovib seadusandlust kohandada nii, et oleks keelatud ka koolis toimuva salvestamine kõigi poolt nii helis kui pildis.

Mis puudutab haige lapse kooli või kuhugile üritusele saatmist on nagunii lubamatu, on see covid või miski muu viirus. Samas kui lapsel enesetunne on hea ja palavikku pole ning puuduvad ka muud ägedad sümptomid siis pole mingit õigustust piirangutele kooli osas. Ehk mõni köhatus ja natuke vesine nina meie kliimavöötmes tuleb lugeda normaalseks.

Videopilti ei tohi jälgida, aga õpilase tegutsemine klassiruumis ja tema “pidev jälgimine” nii teiste õpilaste kui ka õpetaja poolt on okey?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saadab juhtkond aina kirju, et ärge haistunnustega lapsi kooli lubage, aga seejuures kaugõppe võimalus on ümmargune null. Nii ei saa.

No aga kui sa ise koolis käisid, siis ei olnud distantsõpet. Miks nüüd peaks olema?

Kui mina koolis käisin, siis ma käisingi nohu ja köhaga koolis. Pikk puudumine olekski olnud väga halb. Kui nüüd ei lubata nohuga enam kooli, siis on vaja süsteemi, et õppetöö ei kannataks.

No, mida sa heietad, aga minu ajal ja minu ajal…

Sinu ajal ei olnud mingeid kriise ja vidotunde, sõda, rahvasterännet, tervisekriisi, energiakriisi. Muidugi käivad lapsed nohuga ka edaspidi koolis ja keegi ei seisa koolimaja ukse ees. Nii, et ära tekita paanikat

Paanikat? Ma soovin, et süsteem oleks paremini korraldatud. Soovin, et kui kooli poolt tuleb korraldus igasuguste haigustunnustega laps koju jätta, siis pakutakse talle mingit moodi ikkagi võimalus õppetöös osalemiseks.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on meil e-riik ja on võimalik klassiruumis kaamera käima panna ja laps saab passiivselt õppetöös osaleda. Vanasti tõesti seda võimalust ei olnud nagu covidki

Tehniliselt see polegi keerukas. Kaamera klassi ja õpetaja annab puuduvale lapsele lingi tunni külastamiseks ja kõik olekski tore. Tegelikult see ei toimi kuna huvi tundi külastada on palju suurem, ehk pole teada kas jälgib ainult puuduv laps või hoopis kuritarvitab seda keegi teine kellel juurdepääs lingile. Seega õpetajate ja õpilaste turvalisuse tõttu seda ei toimu. Haridusministergi soovib seadusandlust kohandada nii, et oleks keelatud ka koolis toimuva salvestamine kõigi poolt nii helis kui pildis.

Mis puudutab haige lapse kooli või kuhugile üritusele saatmist on nagunii lubamatu, on see covid või miski muu viirus. Samas kui lapsel enesetunne on hea ja palavikku pole ning puuduvad ka muud ägedad sümptomid siis pole mingit õigustust piirangutele kooli osas. Ehk mõni köhatus ja natuke vesine nina meie kliimavöötmes tuleb lugeda normaalseks.

Videopilti ei tohi jälgida, aga õpilase tegutsemine klassiruumis ja tema “pidev jälgimine” nii teiste õpilaste kui ka õpetaja poolt on okey?

Sul on võimalus jätta oma laps koduõppele, kui kardad, et õpetaja ja klassikaaslased teda tunnis “jälgivad”.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis saadab juhtkond aina kirju, et ärge haistunnustega lapsi kooli lubage, aga seejuures kaugõppe võimalus on ümmargune null. Nii ei saa.

No aga kui sa ise koolis käisid, siis ei olnud distantsõpet. Miks nüüd peaks olema?

Kui mina koolis käisin, siis ma käisingi nohu ja köhaga koolis. Pikk puudumine olekski olnud väga halb. Kui nüüd ei lubata nohuga enam kooli, siis on vaja süsteemi, et õppetöö ei kannataks.

No, mida sa heietad, aga minu ajal ja minu ajal…

Sinu ajal ei olnud mingeid kriise ja vidotunde, sõda, rahvasterännet, tervisekriisi, energiakriisi. Muidugi käivad lapsed nohuga ka edaspidi koolis ja keegi ei seisa koolimaja ukse ees. Nii, et ära tekita paanikat

Paanikat? Ma soovin, et süsteem oleks paremini korraldatud. Soovin, et kui kooli poolt tuleb korraldus igasuguste haigustunnustega laps koju jätta, siis pakutakse talle mingit moodi ikkagi võimalus õppetöös osalemiseks.

Haigustunnustega laps peabki kodus olema ja oma haigust ravima. Õpib siis, kui on terveks saanud, mitte ei pea jälgima haigena arvutiekraani.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas mõni muu rõve viirus oleks parem põdeda? ma põdesin kuu aega tagasi koroona justnimelt paaripäevase nohuna läbi, samas praegune viirus on märksa rõvedam palaviku ja peavalu jms asjadega.

Ah, misa ajad lolli juttu, iga nohu on vähemalt nädal aega

koroonanohu algas lõuna ajal ning kestis peale seda 2 päeva. isegi nohurohtu polnud ööseks vaja panna, et magades hingata saaks, nagu tavalise nohu puhul. testi tegin, sest mõni päev varem olin koos inimesega, kes osutus positiivseks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovin, et süsteem oleks paremini korraldatud. Soovin, et kui kooli poolt tuleb korraldus igasuguste haigustunnustega laps koju jätta, siis pakutakse talle mingit moodi ikkagi võimalus õppetöös osalemiseks.

Võimalus on alati olemas. Kui laps on õppimiseks piisavalt terve, vaatab e-koolist või stuudiumist, mida tunnis tehti, mis kodus jäi ja õpib. Kui aru ei saa, võib küsida klassikaaslastelt. Kui ei saa ikka aru, pöördub hiljem koolis õpetaja poole.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud lapsed olid küll koroonalaine ajal rõõmsad, et said tunides kodust osaleda. Mõnel oligi kerge nohu ja enesetunne talutav, hea oli ikka tundidest osa saada, mitte üksi kodus pusida. Mu lapse koolis oli see võimalik. Klassis oli õpetaja ja terved lapsed, vahel mõni üksik, kodus tegi ikka enamik kaasa. Miks siis nüüd justkui tundi “jälgida” ei tohi? Kõikvõimalikes firmades tohib koosolekuid üle neti pidada, aga laps enam õppida ei või? Eelmisel aastal oli see vägagi soositud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koroonaga kaasnenud nohu kadus täpselt karantiinis oleku kohustuslike päevade järel. 5 päeva ja kadunud.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud lapsed olid küll koroonalaine ajal rõõmsad, et said tunides kodust osaleda. Mõnel oligi kerge nohu ja enesetunne talutav, hea oli ikka tundidest osa saada, mitte üksi kodus pusida. Mu lapse koolis oli see võimalik. Klassis oli õpetaja ja terved lapsed, vahel mõni üksik, kodus tegi ikka enamik kaasa. Miks siis nüüd justkui tundi “jälgida” ei tohi? Kõikvõimalikes firmades tohib koosolekuid üle neti pidada, aga laps enam õppida ei või? Eelmisel aastal oli see vägagi soositud.

See on õpetajale meeletult suur koormus.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult pole ju vahet, kas kodus ollakse koroona, gripi või nohu tõttu. Kõik on viiruslikud ja kõik levivad kui haigena teiste inimeste sekka minna. Distantsõpet oleks vaja kui õpilased on sunnitud kuude kaupa puuduma, aga kõik viirushaigused, sealhulgas koroona, eeldavad nädal aega eemal olemist. Selle aja võikski kodus puhata ja iseseisvalt õppida, ei ole mingit distantsõpet vaja.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise jätsin lapse nohuga koju (kiirtest oli neg), hiljem kuulsin klassijuhatajalt, et üle poole klassi nohus ja koolis, tundisn ennast ikka päris lollina. Enam küll ei jäta!
Eelmisest aastast ka kogemus, kus klassist mitu õpilast käis koolis, kuigi terve nende pere oli koroonas (olid teadlikud). Loomulikult jäid päris paljud peale seda klassis haigeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on meil e-riik ja on võimalik klassiruumis kaamera käima panna ja laps saab passiivselt õppetöös osaleda. Vanasti tõesti seda võimalust ei olnud nagu covidki

Sa saad aru, et tunnis osalemiseks ei piisa pildist. Heli kvaliteet – kui nt klassis lapsed omavahel räägivad. Lisaks peab heli võtma mitte ainult õpetajat, vaid ka kui õpilased küsivad, vestlevad õpetajat. Pilt peab olema piisval terav, et oleks näha, mida õpetaja tahvlile kirjutab – jah, on ka olemas spetsiaalsed “nutiklassi” lahendused, aga kujutad ka ette, kui kallis on sellistega kõikide koolide kõikide klasside varustamine, sest sa ei tea kunagi ette, kus kes millal haigeks jääb?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on meil e-riik ja on võimalik klassiruumis kaamera käima panna ja laps saab passiivselt õppetöös osaleda. Vanasti tõesti seda võimalust ei olnud nagu covidki

  1. Sa saad aru, et tunnis osalemiseks ei piisa pildist. Heli kvaliteet – kui nt klassis lapsed omavahel räägivad. Lisaks peab heli võtma mitte ainult õpetajat, vaid ka kui õpilased küsivad, vestlevad õpetajat. Pilt peab olema piisval terav, et oleks näha, mida õpetaja tahvlile kirjutab – jah, on ka olemas spetsiaalsed “nutiklassi” lahendused, aga kujutad ka ette, kui kallis on sellistega kõikide koolide kõikide klasside varustamine, sest sa ei tea kunagi ette, kus kes millal haigeks jääb?

Siis tuleb see teha, see ju kôikide laste huvides, olenemata kas peres on 1 vôi 3+ last. Kôik vahel haiged.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka jaksate oma koroona ja testide ja maskidega?
Mu laste koolides ei ole enam mingeid koroonanõudeid. Kui oled haige, oled kodus. Pole mingeid teste ja maske ja ammugi mitte isolatsioone. Isegi uudistes ei näe enam koroonapaanikat.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona koolides