Esileht Ilu ja tervis Koroona riskirühm – mille alusel?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Koroona riskirühm – mille alusel?

Postitas:

Mille alusel see riskirühmadesse liigitamine käib?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 16:00; 10.04 16:31; 10.04 16:45; 10.04 17:40; 10.04 18:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa pole terve aasta koroona kohta midagi lugenud? Kuidas saab olla, et ei tea?

2 asja: vanus; kroonilised haigused (nt astma)

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille alusel see riskirühmadesse liigitamine käib?

Tervisenäitajate alusel.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 16:28; 10.04 18:21; 10.04 21:21; 10.04 21:23; 10.04 23:25; 10.04 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga näited.

Mina olen 45-aastane, astmaatik, koroona läbi põdenud eelmise aasta novebris. Mind kutsuti vaktsineerimisele, sest olen riskirühmas.

Minu sõbranna, 40-aastane, astmaatik, koroonat läbi põdenud ei ole. Hetkel 3 kuud rase. Ei olevat riskirühmas.

Minu poeg, 18-aastane, astmaatik, koroona läbi põdenud eelmise aasta novebris. Ei ole riskirühmas.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 16:00; 10.04 16:31; 10.04 16:45; 10.04 17:40; 10.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga näited.

Mina olen 45-aastane, astmaatik, koroona läbi põdenud eelmise aasta novebris. Mind kutsuti vaktsineerimisele, sest olen riskirühmas.

Minu sõbranna, 40-aastane, astmaatik, koroonat läbi põdenud ei ole. Hetkel 3 kuud rase. Ei olevat riskirühmas.

Minu poeg, 18-aastane, astmaatik, koroona läbi põdenud eelmise aasta novebris. Ei ole riskirühmas.

Sama siin. Piipu peab imema aga riskirühma tundub, et pole määratud. Õnneks olin ise usin ja sain grupiüritusel vaktsineeritud. Perse käigu see perearsti süsteem! Tahan tervisekindlustust, et ise otsustada mida ravin ja kelle juures.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Haigekassa tegi teatud diagnooside ja ravimite põhjal perearstide kaupa nimekirjad ja perearstidel oli õigus neid nimekirju täpsustada – nii olen mina kuulnud ametlikku versiooni.

Minu kopsuhaige abikaasa ei ole riskirühm. Samas mõni olevat ülekaaluga.

Eks see kohati selline paras vaktsiinide väljaloosimine on.

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 16:41; 10.04 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.terviseamet.ee/et/mis-covid-19#riskir%C3%BChmad

No siit loeme, et vanemaaealised (väga umbmäärane), eesliinitöötajad ja krooniliste haigustega inimesed.

Vanemaealine ma 45-aastasena ei ole, eesliinil pole, astma on. Risikrühma probleem oli ju see, et koroona põdemine võib olla väga raske ja surmaga lõppev. Koroona põdesin läbi, polnud raskem kui tavapärane gripp. Kuidas ma siis riskirühhmas olen, ma ei saa aru. Eks ma muidugi lähen vaktsneerin ära, tore, aga aru ei saa miks mulle see õnn osaks langes 😀

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 16:00; 10.04 16:31; 10.04 16:45; 10.04 17:40; 10.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.terviseamet.ee/et/mis-covid-19#riskir%C3%BChmad

No siit loeme, et vanemaaealised (väga umbmäärane), eesliinitöötajad ja krooniliste haigustega inimesed.

Vanemaealine ma 45-aastasena ei ole, eesliinil pole, astma on. Risikrühma probleem oli ju see, et koroona põdemine võib olla väga raske ja surmaga lõppev. Koroona põdesin läbi, polnud raskem kui tavapärane gripp. Kuidas ma siis riskirühhmas olen, ma ei saa aru. Eks ma muidugi lähen vaktsneerin ära, tore, aga aru ei saa miks mulle see õnn osaks langes ????

Mida teeb sinu vererõhk? Ja kehakaal? Ja vedas, kui viiruse kergelt läbi põdesid oma astmaga. Minu mitmel kolleegil nii kergelt (üht meie hulgast ei olegi enam) ei läinud ja nad pole isegi astmaatikud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vererõhk on normis, ma olen ka normaalkaalus (väga sportlik, treenin igapäevaselt).

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 16:00; 10.04 16:31; 10.04 16:45; 10.04 17:40; 10.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pole terve aasta koroona kohta midagi lugenud? Kuidas saab olla, et ei tea?

2 asja: vanus; kroonilised haigused (nt astma)

Ma ka astmaatik, aga riskirühmas pole. Ravimitega kontrolli all olev astma ei ole riskitegur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ülekaaluline, igapäevaselt vereõhuravimeid tarvitav,  üle viiekümnene  naine. Sain aru, et digiloos on märge tehtud neile, kes on riskirühmas, mul küll ei ole midagi. Muidugi pole kutsutudl  ka vaktsineerima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sp ma püüangi aru saada, et kuidas ma sinna riskirühma siis sattusin 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 16:00; 10.04 16:31; 10.04 16:45; 10.04 17:40; 10.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paks 47-aastane hüpertoonik. Digiloos mingit märget riskirühmale ei ole, aga perearst kutsus märtsis vaktsineerima, tänaseks on mõlemad süstid tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 16:28; 10.04 18:21; 10.04 21:21; 10.04 21:23; 10.04 23:25; 10.04 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanuses 50+ ja astmaatik, ei ole riskirühmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 44 ja sain ka märke et riskirühmas, endale teadaolevalt ei ole mul haiguseid ega töö ka pole eesliinil. Hakkasin asja uurima ja leidsin netist perearstidele saadetud täpse nimekirja, mille alus valida riskirühma. Siis sealt lugedes sain aru, et 4 aastat tagasi kirjutati (viimase viie aasta jooksul) mulle immuunsust pärssivat ravimit ja selle alusel eks vast automaaselt läksin riskirühma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 18:56; 10.04 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga näited.

Mina olen 45-aastane, astmaatik, koroona läbi põdenud eelmise aasta novebris. Mind kutsuti vaktsineerimisele, sest olen riskirühmas.

Minu sõbranna, 40-aastane, astmaatik, koroonat läbi põdenud ei ole. Hetkel 3 kuud rase. Ei olevat riskirühmas.

Minu poeg, 18-aastane, astmaatik, koroona läbi põdenud eelmise aasta novebris. Ei ole riskirühmas.

Mina olen ka 45-aastane ja astmaatik. Alguses, kui tuli info, et lisati märge digilukku, et kas kuulud riskirühma või ei, siis minul seda märget ei olnud. Nädal-paar hiljem oli see tekkinud, et kuulun riskigruppi.

Kust teatakse sinu haiguseid – nt. haigekassa raviarved, või väljastatud retseptid (ka seal osa kompenseerib haigekassa).

Küll aga pole mind vaktsineerima kutsutud. Koroonat põdenud ka pole. Samuti pole kutsutud vaktsineerima minu riskigruppi kuuluvat ema, kes on 70+vanusegrupis. Ei tea, millest see sõltub, et perearstile silma jääd ja kutse saad. Võibolla mu perearstil on nimistus 1500 inimest vanuses 80+ ja minuni selle aasta numbri sees ei jõutagi. Mis seal’s ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ülekaalulised on ka riskirühm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa on üksikettevõtja ja kevadeti pandib pangale paarisaja tuhande eest maja. Muidugi on ta tervise pärast mures. Ta on 50+, hüpertoonik ja veidi ülekaalus. Perearstikeskusest öeldi, et vererõhk pole riskitegur, kui see on ravimitega kontrolli all. Abikaasal ei ole, käib eriarstil erakliinikus, perearstikeskus ei tea sellest midagi. Vaidlesime tulutult ja lõpetasime kõne. Kümme minutit hiljem helistas sama arst tagasi, et olgu, riskirühmas pole, aga tulgu järgmisel päeval ja saab süsti.
Minu vaktsineeris tööandja. Kolm nädalat hiljem helistati ja pakuti vaktsineerimist ajutise tööga seoses. Selle süsti sain edasi anda (!) inimesele, kel pole riskigrupiga mingit seost, aga kes töö tõttu koju jääda ei saa…

Mu kogemusest on vaktsineerimisega pehmelt öeldes kaos, umbes nii, et päästku end, kes suudab. AZ andis vist lõpliku hoobi JR, see keeldumine saab paljudele tädimaalidele eeskujuks. Mis seal salata, olen ka ise kahevahel, kas AZ teine doos ikka teha või mitte… Minu meelest ei ole vaktsineerimisest digiloos vm mingit selget märget, nagu näiteks koroonatesti kohta on suurelt ja punaselt kirjas. Samas on see samuti oluline  info.

edit. Tegin digiloole liiga. On jah pisikeses kirjas ”immuniseerimispass”.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole vaktsineerimisest digiloos vm mingit selget märget, nagu näiteks koroonatesti kohta on suurelt ja punaselt kirjas.

On küll. Kliki linki “Immuniseerimispass”. See on sellel suurel keskmisel sinisel alal, kohe pärast hambaravi andmeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 16:28; 10.04 18:21; 10.04 21:21; 10.04 21:23; 10.04 23:25; 10.04 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin perearstikeskusesse, et vaktsineerimisest uurida. Öeldi, et vererõhk pole riskitegur, kui see on ravimitega kontrolli all.

See on tegelikult jamajutt, sest vaktsineerimisplaanis on kirjas:

Kõrgeks riskiks loetakse järgmiste haiguste või seisundite esinemine:
• kardioloogilised haigused;

Hüpertoonia kuulub sinna alla. Vahet pole, kas see on kontrolli all või mitte, diagnoos loeb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 16:28; 10.04 18:21; 10.04 21:21; 10.04 21:23; 10.04 23:25; 10.04 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ülekaalulised on ka riskirühm?

Kui ma õigesti mäletan, siis riskirühma kuuluvad need kellel KMI üle 40 ehk siis suht palju peab ülekaalu olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 18:56; 10.04 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ülekaalulised on ka riskirühm?

Kui ma õigesti mäletan, siis riskirühma kuuluvad need kellel KMI üle 40 ehk siis suht palju peab ülekaalu olema.

Jah, rasvumus (KMI ≥40) ütleb vaktsineerimisplaan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 16:28; 10.04 18:21; 10.04 21:21; 10.04 21:23; 10.04 23:25; 10.04 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin digiloole liiga. On jah pisikeses kirjas ”immuniseerimispass”.

See on täpselt sama suures kirjas nagu kõik muu põhiline sellel lehel. Ja see kirje on seal aegade algusest peale olnud, mitte hiljuti tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 16:28; 10.04 18:21; 10.04 21:21; 10.04 21:23; 10.04 23:25; 10.04 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Huvi pärast vaatasin, et selline KMI tuleb välja nii, et 160 cm juures peaks 100 kg kaaluma.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 16:41; 10.04 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte oli õpetajaid vaktsineerida kui koolid nagunii kinni ja ilmselt sel kevadel enamuses lahti ei tehta. Mina 43, väga hea tervisega, õpetaja, olen vaktsineeritud, aga istun kodus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõte oli õpetajaid vaktsineerida kui koolid nagunii kinni ja ilmselt sel kevadel enamuses lahti ei tehta. Mina 43, väga hea tervisega, õpetaja, olen vaktsineeritud, aga istun kodus.

Õpetajatel on vaktsineermine pooleli ja lubatud ajal seda ei lõpetata. Me saime pärast 1. süsti meili järgmise nädala kuupäevaga, aga ei vaktsineerita, sest vaktsiini pole! Ometi on vaktsineeri.ee lehel kirjas, et laos on hoiul vaktsiin 2. doosi jaoks ja kõik saavad selle määratud ajal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Koroona riskirühm – mille alusel?