Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona sümptomid päevade lõikes, mida oodata

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Koroona sümptomid päevade lõikes, mida oodata

Postitas:
Kägu

Sain positiivse tulemuse paar päeva tagasi,imelikult tundsin ennast tegelikult juba puhapaeval, aga olin kindel et see covid küll ei ole. Kuni testi tulemuseni olin kindel, et negatiivne. Aga see selleks. Mõtlengi siin hirmuga mida oodata? Algas sellega, et pea oli paks ja avastasin. Tänaseks on nii, et mul on meeletu soogiisu ja täiega jube nohu. No muudkui voolab. Kas covidiga ongi selline nohu okei? Vahel tuleb paar köhatust ka aga pigem vähe. Veidi on uimane olla ja oouni on häiritud. Täna öösel ärkasin läbimärjana, särk oli ka märg seljas, aga palaviku siiani ei ole. Imelik millest selline higistamine tuli? Millal siis peaks palavik tõusma? Millal maitsemeel kaob jne? Hirmus on oodata mis edasi, hetkel ravin nohu kuuslaauguga ja teen auru, jalad on sinepi jalavannis ja muud loodusliku värki. Kuidas teil on läinud? Sõbranna emal valutas vaid 2 päeva pea, aga perearst ütles et 5ndal päeval võib hulluks minna? Uh, hirmus!

N28

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta rahulikult. Kui ootad hirmuga, siis keha läheb stressi. Joo teed ja vaata telekast häid filme. Varsti oled terve 🙂 See ei ole mingi surma haigus, suurel osal inimestel möödub see ikka kergelt!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa.. võta vitamiine! C,d, tsink vist olid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoia end hästi, puhka, vaata filme vm – söö ainult siis, tõesti, kui on isu. Võta c, d vitamiine, tsinki või söö nt hapukapsast ja kõrvitsaseemneid, et oma keha natuke toetada. Kui kodus ka kurkumit (tumeric) on, võid seda ka toidu sisse lisada (siis lisa ka pipart, muidu läheb see sinust lihtsalt läbi :))

Ei pruugigi üldse hullemaks minna. Head paranemist!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algas palaviku ja peavaluga, siis tuli nohu, siis väsimus, palavik käis üles-alla, umbes viiendal päeval kadus lõhna- ja maitsemeel, nädal pärast esimesi sümptomeid tuli köha. Kokku võttis põdemine u 4 nädalat. Jaksu endiselt väga pole, füüsiliselt pole kindlasti samas vormis. Haigestumisest pool aastat möödas.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin allpool ära toodud covidi faasid

https://worldcouncilforhealth.org/resources/early-covid-19-treatment-guidelines-a-practical-approach-to-home-based-care-for-healthy-families/

Vit C, D3 ja tsink on kõigis ennetuse ja ravisoovitustes

Kurkumit on olemas ka toidulisandina
https://ecosh.ee/toode/kurkum-ekstrakt-95-kurkumiin-piperiin/?ref=autocomplete

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin ka just natuke aega tagasi 8 kuud rasedana covidit. Mind ka hullult hirmutati, et rasedad põevad eriti raskelt seda viirust aga ma ei lasknud sellest end väga häirida ja üritasin positiivset meelt säilitada. Mul algas siis esimesel päeval sellega, et õrnalt nagu kurgus kriipis ja ajas köhatama, järgmisel päeval köhatasin natuke rohkem ja sain teada, et olin haige lähikontaktne, läksin testile mis oli positiivne. Mul kaasnes kahel esimesel päeval ka oksendamine. Kolmandal päeval siis lisandus jube nohu ja peavalu, palavik oli max 37.5. Köha oli juba neljandaks päevaks täitsa kadunud ja jäigi veel ebameeldiv nohu ja meeletu uni, magasin praktiliselt terve nädala, uni oli mega hea ja muud polnudki. Ahjaa maitsed ja lõhnad kadusid umbes kuuks ajaks.

Mainin ära, et rasedana praktiliselt ei saagi ühtegi ravimit võtta, lubati ainult gelomyrtoli võtta, teed juua ja auru teha  aga sain kenasti terveks. Uni pidigi ju parim ravim olema ???? Ma olen iga sügise algus natuke tõbine olnud ja ei ütleks, et seekord oleks nüüd kuidagi raskemini põdenud, ainuke erinevus ongi see, et maitse ja lõhn oli kuu aega kadunud.  Et need kes haigestuvad- katsuge mitte lasta end paanikasse ajada, et nüüd sured ära, puhake palju! Ja paljudel inimestel ei pruugigi erilisi sümptomeid tulla, see kellelt mina viiruse sain, tal oligi ainuke sümptom maitsemeele kadumine ja tema ka hullult paanitses, et hakkab kohe ära surema????

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ka hullult hirmutati, et rasedad põevad eriti raskelt seda viirust aga ma ei lasknud sellest end väga häirida ja üritasin positiivset meelt säilitada.

Statistiliselt ei haigestu rasedad rohkem ega raskemini kui teised inimesed – samamoodi – kui on muid kaasuvaid probleeme, oled suuremas riskis jne. Nad on pandud riskigruppi, kuna lihtsalt on mõistlik olla ettevaatlik – informatsiooni on vähe.

https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/people-at-higher-risk/pregnancy-and-coronavirus/

Kui olete rase, ei ole teie COVID-19-sse nakatumise võimalus suurem kui kellelgi teisel ja on väga ebatõenäoline, et jääte sellega tõsiselt haigeks.

Ettevaatusabinõuna kuuluvad rasedad naised mõõduka riskiga (kliiniliselt haavatavasse) rühma. Seda seetõttu, et kui olete rase, võivad teid mõnikord rohkem ohustada viirused nagu gripp.

Pole selge, kas see juhtub COVID-19 puhul. Kuid kuna tegemist on uue viirusega, on turvalisem kanda ka rasedad naised mõõduka riskirühma.

Kuigi rasedate naiste haigestumine COVID-19-sse on väga haruldane, võib see olla tõenäolisem raseduse hilisemas staadiumis. Kui see juhtub, on väike tõenäosus, et teie laps võib sündida varakult või soovitatakse teil sünnitada varem kui teie tähtaeg.

Kuigi surnult sündimise tõenäosus on väike, on ilmnenud tõendeid selle kohta, et risk võib olla suurem, kui teil on sünnihetkel COVID-19.

Oluline on järgida nõuandeid, et peatada COVID-19 levik kogu raseduse ajal. Eriti kui olete rohkem kui 28 nädalat rase (3. trimestril). Samuti võite saada COVID-19 vaktsiini.

Kui kuulute rahvusvähemusse, viitavad tõendid sellele, et COVID-19 nakatumise korral sattute tõenäoliselt haiglasse. Rasedus- ja sünnitusmeeskonnad võtavad täiendavaid samme, et hoida teid turvalisena, kui teil on suurem risk.

Võimalik, et saate COVID-19 oma lapsele enne sündi edasi anda. Aga kui see juhtus, on imikud paranenud.

Puuduvad tõendid selle kohta, et COVID-19 põhjustaks raseduse katkemist või mõjutaks teie lapse arengut raseduse ajal.

Ehk siis… Miks RISK kui selline on rasedate puhul tegelikult suurem, on see, et KUI sa peaks raskesti haigestuma, ei ole haigestumine ohtlik mitte ainult sulle endale, vaid ka pisikesele pätsile su kõhus, võib raseduse katkestada jne (tavalisel inimesel seda ohtu pole!) 🙁

Mina olin esimest korda haige 2020 Märtsis, läks kergelt, sain oma kaugtööd teha jne. Kaaslane oli pikemalt haige, nädal kodus jne – aga see aeg testima ei kutsutud, küllap oldi väga bisi. Teine kord 2021 August – aga mul oli see hetk vist nii top IgA vastus, et halb oli ainult üks õhtu – kõikide iivelduste ema ja suu lihtsalt ei lõpetanud vesistamist (kaaslane põdes ~3-5 päeva, köha, nohu, kurk, hingamine raskendatud, väsimus jne) – ja see aeg olin tegelt juba rase ka – haigestumine toimus paar päeva PEALE ultrahelis käimist ~16 nädal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda haige 2020 Märtsis, läks kergelt, sain oma kaugtööd teha jne. Kaaslane oli pikemalt haige, nädal kodus jne – aga see aeg testima ei kutsutud, küllap oldi väga bisi. Teine kord 2021 August – aga mul oli see hetk vist nii top IgA vastus, et halb oli ainult üks õhtu – kõikide iivelduste ema ja suu lihtsalt ei lõpetanud vesistamist (kaaslane põdes ~3-5 päeva, köha, nohu, kurk, hingamine raskendatud, väsimus jne) – ja see aeg olin tegelt juba rase ka – haigestumine toimus paar päeva PEALE ultrahelis käimist ~16 nädal.

Väga väga tõenäoliselt ei olnud sa 2020 märtsis koroonas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda haige 2020 Märtsis, läks kergelt, sain oma kaugtööd teha jne. Kaaslane oli pikemalt haige, nädal kodus jne – aga see aeg testima ei kutsutud, küllap oldi väga bisi. Teine kord 2021 August – aga mul oli see hetk vist nii top IgA vastus, et halb oli ainult üks õhtu – kõikide iivelduste ema ja suu lihtsalt ei lõpetanud vesistamist (kaaslane põdes ~3-5 päeva, köha, nohu, kurk, hingamine raskendatud, väsimus jne) – ja see aeg olin tegelt juba rase ka – haigestumine toimus paar päeva PEALE ultrahelis käimist ~16 nädal.

Väga väga tõenäoliselt ei olnud sa 2020 märtsis koroonas.

Olin nädalake enne kodutööle minekut tulnud välisreisilt. Kollektiivis oli veel inimesi, kes haigestusid ja said arsti poolt sama juhise – kui huuled siniseks lähevad, pöördu EMOsse. Mõnel inimesel seltskonnast kadus maitsemeel ja lõhnataju, mõnel mitte.

Kaaslane polnud varem nii äkilise haiguskulgemisega olnud (teiste külmetuste puhul ei hakka nii kiiresti lööma, kui sellega).

Ehk tehakse immuun-raku test mingi aeg ka meil kättesaadavaks, et oma fkn immuunsust TÕESTADA. Ajuvaba pask 🙂

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda haige 2020 Märtsis, läks kergelt, sain oma kaugtööd teha jne. Kaaslane oli pikemalt haige, nädal kodus jne – aga see aeg testima ei kutsutud, küllap oldi väga bisi. Teine kord 2021 August – aga mul oli see hetk vist nii top IgA vastus, et halb oli ainult üks õhtu – kõikide iivelduste ema ja suu lihtsalt ei lõpetanud vesistamist (kaaslane põdes ~3-5 päeva, köha, nohu, kurk, hingamine raskendatud, väsimus jne) – ja see aeg olin tegelt juba rase ka – haigestumine toimus paar päeva PEALE ultrahelis käimist ~16 nädal.

Väga väga tõenäoliselt ei olnud sa 2020 märtsis koroonas.

Olin nädalake enne kodutööle minekut tulnud välisreisilt. Kollektiivis oli veel inimesi, kes haigestusid ja said arsti poolt sama juhise – kui huuled siniseks lähevad, pöördu EMOsse. Mõnel inimesel seltskonnast kadus maitsemeel ja lõhnataju, mõnel mitte.

Kaaslane polnud varem nii äkilise haiguskulgemisega olnud (teiste külmetuste puhul ei hakka nii kiiresti lööma, kui sellega).

Kui covid Eestisse jõudis, siis me olime abikaasaga päris kindlad, et põdesime seda jaanuaris – no hullult halvas seisukorras olime mõlemad pikali maas ja kõik sümptomid klappisid. Antikehade test, kui need mingil hetkel kättesaadavaks muutusid, ei näidanud põdemist. Kui aasta hiljem päriselt covidisse jäime, siis seda põdesime märksa kergemalt, kuid see tunne oli absoluutselt erinev kõigist senipõetud haigustest (nt see, kuidas vähegi sügavamalt sisse hingates ajas köhima, samal ajal muidu mingit köha ei olnud; see hetkega saabuv raskustunne rinnus, kui pikali heitsid, nagu kott liiva oleks rinnale pandud). Kusjuures covid saabus mõlemal hiilivalt, mitu päeva ei saanud aru, et oledki haige – mul nt ainult pea valutas esimestel päevadel. No kellel ei valutaks pea aegajalt? Seega täiesti vastupidine kogemus (või ma ei saa aru, mida tähendab “ei hakka nii kiiresti lööma”?).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega täiesti vastupidine kogemus (või ma ei saa aru, mida tähendab “ei hakka nii kiiresti lööma”?).

Ehk siis covidi kulgemise puhul paistab väga palju sõltuvat sellest, mis valmiduses su oma keha sellega on tegelema. Ühelgi inimesel, kellelt olen kuulnud, pole see samamoodi tulnud, olnud ja läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antikeha test võibki sulle mitte midagi näidata, kui sul näiteks IgA juba asjaga hakkama sai. Immuunsuse tuvastamiseks on t-raku test, aga seda saab hetkeseisuga väga vähestest kohtades maailmas teha. UKs on see kindlasti olemas juba.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kehatemp praegu stabiilselt 36.1-36.4.. Käisin kuuma dusi all sest hästi aurab ja üldse annab energiat. Mõtlen, et mis päeval ta palaviku võib veel luua ja kas palavik tähendab et on kopsus? Kas kopsus saab olla ka ilma kõva kohata ja kui oksumeeter näitab head taset? Ma isegi ei tea mis ma kardan, see nõrkus on kergelt hirmutav. Pole 5 aastat haige olnud ka 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kehatemp praegu stabiilselt 36.1-36.4.. Käisin kuuma dusi all sest hästi aurab ja üldse annab energiat. Mõtlen, et mis päeval ta palaviku võib veel luua ja kas palavik tähendab et on kopsus? Kas kopsus saab olla ka ilma kõva kohata ja kui oksumeeter näitab head taset? Ma isegi ei tea mis ma kardan, see nõrkus on kergelt hirmutav. Pole 5 aastat haige olnud ka ????

Palavik tekib, kui kehas tekib suurem põletikulisuse tase. Saad ise seda kogemata esile kutsuda, kui süsivesikutega akuutselt üle pingutad (pakk komme + terve pudel veini nt). Aga võib ka tekkida sellest, et keha hakkab üle reageerima. Parim, mis teha saad – lõõgastu, puhka, väldi süsiveikuid. Kui isu ei ole, ära söö. Kui isu on, toitu tervislikult.

Palavik ei pruugi tähendada seda, et kopsu on jõudnud. Kopsus on vast siis, kui sul on raskem hinagta, see hakkab ilmselt ka rohkem köhimist esile kutsma.

Pulssoksümeeter näitab hapniku taset veres – see probleem võib tekkida ka ilma selleta, et sul kopsus mingi probleem oleks. Vältimiseks võid antioksüdante proovida – hapukapsas (praadimata just) on päris hea. Kui on magustavata vitamiin C’d või NAC’i kodus, võivad ka need abiks olla.

Head paranemist!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul algas palaviku ja seljavaluga. Palavik oli 3 päeva ja üle 38 ei tõusnudki. Kurgus ja hingamisteedes oli “kuum” tunne. Umbes viiendal päeval kadusid lõhna- ja maitsemeel, kuuendal päeval tuli köha. Köhisin päris kaua – 3-4 nädalat. Lõhnameel taastus umbes kuu aega peale kadumist. Minul nohu ei olnudki.

Tugevat tervist ja ära muretse!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algas palaviku ja peavaluga, siis tuli nohu, siis väsimus, palavik käis üles-alla, umbes viiendal päeval kadus lõhna- ja maitsemeel, nädal pärast esimesi sümptomeid tuli köha. Kokku võttis põdemine u 4 nädalat. Jaksu endiselt väga pole, füüsiliselt pole kindlasti samas vormis. Haigestumisest pool aastat möödas.

Miinuste järgi võiks arvata, et haige võid ju olla, aga rääkida ei tohi, et ei läinudki kergelt, vaid tervis endiselt korrast ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algas palaviku ja peavaluga, siis tuli nohu, siis väsimus, palavik käis üles-alla, umbes viiendal päeval kadus lõhna- ja maitsemeel, nädal pärast esimesi sümptomeid tuli köha. Kokku võttis põdemine u 4 nädalat. Jaksu endiselt väga pole, füüsiliselt pole kindlasti samas vormis. Haigestumisest pool aastat möödas.

Miinuste järgi võiks arvata, et haige võid ju olla, aga rääkida ei tohi, et ei läinudki kergelt, vaid tervis endiselt korrast ära.

Täitsa huvitav oleks näha, kuidas te inimesed oma arvamusi kujundate, kui siinne hääletussüsteem puuduks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal on sisse hingates kahe rinna vahel selline imelik torge ja ebameeldiv. Kas ongi juba kopsus ilma palavikuta? Ma nii paanikas, värisen lausa 🙁 appi…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal on sisse hingates kahe rinna vahel selline imelik torge ja ebameeldiv. Kas ongi juba kopsus ilma palavikuta? Ma nii paanikas, värisen lausa ???? appi…

Kui sul pulssoksümeeter on, vaata, et alla 94-91% pole.

Rinnas võib pista muretsemise ja paanitsemise peale ka. Või vales asendis istumise peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal on sisse hingates kahe rinna vahel selline imelik torge ja ebameeldiv. Kas ongi juba kopsus ilma palavikuta? Ma nii paanikas, värisen lausa ???? appi…

Kui sul pulssoksümeeter on, vaata, et alla 94-91% pole.

Rinnas võib pista muretsemise ja paanitsemise peale ka. Või vales asendis istumise peale.

On ikka ja on 97-99%. aga kohatan vahepeal ja siis tunnen mingit pitsitust. Nii hirmus 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal on sisse hingates kahe rinna vahel selline imelik torge ja ebameeldiv. Kas ongi juba kopsus ilma palavikuta? Ma nii paanikas, värisen lausa ???? appi…

Kui sul pulssoksümeeter on, vaata, et alla 94-91% pole.

Rinnas võib pista muretsemise ja paanitsemise peale ka. Või vales asendis istumise peale.

On ikka ja on 97-99%. aga kohatan vahepeal ja siis tunnen mingit pitsitust. Nii hirmus ????

Vaata, kas seal teemas on midagi sarnast?

https://foorum.perekool.ee/teema/koroona-podemine/page/2/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal on sisse hingates kahe rinna vahel selline imelik torge ja ebameeldiv. Kas ongi juba kopsus ilma palavikuta? Ma nii paanikas, värisen lausa ???? appi…

Kui sul pulssoksümeeter on, vaata, et alla 94-91% pole.

Rinnas võib pista muretsemise ja paanitsemise peale ka. Või vales asendis istumise peale.

On ikka ja on 97-99%. aga kohatan vahepeal ja siis tunnen mingit pitsitust. Nii hirmus ????

Vaata, kas seal teemas on midagi sarnast?

https://foorum.perekool.ee/teema/koroona-podemine/page/2/

Paistis kyll jah, hirmutas veel enam ära… Ma eluaegne ärevik ja paanikad ka seega mul ikka eriti jube… Ma ei julgegi enam hingata, kardan kopsutrombi juba jne. Kohutav olek 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi reaalselt mingi suurt valu pole, ajab iga torge mis hingamise ja köhaga tuleb mu hulluks.. Köha on selline kuiv ja kinnine. Inhhalaator ei tee midagi, ma ei oska vist kasutada. Tundub nagu see aur liiguks hoopis õhku ja sisse ei lähe midagi. 🙁 alles ostsin ja no ei sa puhta, pole sma tunne mis kuuma poti kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul olid ka rinnus torked, kui köhisin või sügavalt hingasin. Ei läinud haigus kopsu, kopsud on täiesti korras. Koroonaköha ongi kuiv ja selliseks jääbki, röga tulema ei hakka. Köha vōib pikalt kesta. Joo hästi palju vett ja teed ning puhka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul olid ka rinnus torked, kui köhisin või sügavalt hingasin. Ei läinud haigus kopsu, kopsud on täiesti korras. Koroonaköha ongi kuiv ja selliseks jääbki, röga tulema ei hakka. Köha vōib pikalt kesta. Joo hästi palju vett ja teed ning puhka.

Mul ei ole hetkel kõva köha vaid kerged kõhatused. Olin septembris 3 nädalat kõvas köhas koroonata ja selliseid torkeid küll polnud. Natukene rahustas sinu kirjutatu, loodan, et see lihtsalt käib selle haigusega kaasas. On sinepi jalavann ikka ok? Vanasti tegin neid alati köha nohuga… Kui tihti ma seda Nacl auru tohin inhhalaator iga teha ja on sellest mingit abi ka? Alles soetasin ja olen võhik ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul olid ka rinnus torked, kui köhisin või sügavalt hingasin. Ei läinud haigus kopsu, kopsud on täiesti korras. Koroonaköha ongi kuiv ja selliseks jääbki, röga tulema ei hakka. Köha vōib pikalt kesta. Joo hästi palju vett ja teed ning puhka.

Ahjaa, fbs kirjutavad paljud et lesida ei tohi, koguaeg peab liikuma, sest muidu lähebki kopsu. Rasedad kirjutavad seal omavahel. Kui tõene see on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul olid ka rinnus torked, kui köhisin või sügavalt hingasin. Ei läinud haigus kopsu, kopsud on täiesti korras. Koroonaköha ongi kuiv ja selliseks jääbki, röga tulema ei hakka. Köha vōib pikalt kesta. Joo hästi palju vett ja teed ning puhka.

Mul ei ole hetkel kõva köha vaid kerged kõhatused. Olin septembris 3 nädalat kõvas köhas koroonata ja selliseid torkeid küll polnud. Natukene rahustas sinu kirjutatu, loodan, et see lihtsalt käib selle haigusega kaasas. On sinepi jalavann ikka ok? Vanasti tegin neid alati köha nohuga… Kui tihti ma seda Nacl auru tohin inhhalaator iga teha ja on sellest mingit abi ka? Alles soetasin ja olen võhik ????

Kas sa siis pole 5 aastat haige olnud, nagu ühes kommentaaris kirjutasid, või olid ikkagi septembris 3 nädalat köhas?! Mingi naljateema?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin silmas rasket haigust. Kõrge palavikuga jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda haige 2020 Märtsis, läks kergelt, sain oma kaugtööd teha jne. Kaaslane oli pikemalt haige, nädal kodus jne – aga see aeg testima ei kutsutud, küllap oldi väga bisi. Teine kord 2021 August – aga mul oli see hetk vist nii top IgA vastus, et halb oli ainult üks õhtu – kõikide iivelduste ema ja suu lihtsalt ei lõpetanud vesistamist (kaaslane põdes ~3-5 päeva, köha, nohu, kurk, hingamine raskendatud, väsimus jne) – ja see aeg olin tegelt juba rase ka – haigestumine toimus paar päeva PEALE ultrahelis käimist ~16 nädal.

Väga väga tõenäoliselt ei olnud sa 2020 märtsis koroonas.

Olin nädalake enne kodutööle minekut tulnud välisreisilt. Kollektiivis oli veel inimesi, kes haigestusid ja said arsti poolt sama juhise – kui huuled siniseks lähevad, pöördu EMOsse. Mõnel inimesel seltskonnast kadus maitsemeel ja lõhnataju, mõnel mitte.

Üldiselt võib öelda – see on suur muinasjutt. Käisin ise ka 2o20 aasta alguses Aasias, saime praktiliselt kõik kogu grupiga mingi vastiku viiruse koduteel kaela.  Tegime ka antigeeni testi hiljem. See ei olnud koroona vaid mingi muu viirus. Mu arst testis neid 2019 lõpu, 2020 alguse viirushaigeid päris palju, kellelgi ei olnud koroona antikehi, mõned jäid hiljem päris koroonasse ka. Maitse ja lõhnataju kaob ka tugeva nohu korral. Ehk siis veelkord – see ei olnud koroona.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona sümptomid päevade lõikes, mida oodata