Esileht Kodunurk Koroona- üürnik ütleb korteri üles

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Koroona- üürnik ütleb korteri üles

Postitas:

Sõlmitud tähtajaline üürileping 1.juulini aga koroonaviiruse puhanguga ja eriolukorrale riigis tuginedes teavitas üürnik, et ütleb lepingu üles- polevat võimalik üüri maksta, või siis ainult kommunaalid. Eks see meie omavaheline leping muidugi, aga ikkagi kuidagi ootamatult ja kiirelt. Kas kellelgi veel selliseid teavitisi juba? Tegemist ei ole suurlinnaga.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 15:09; 14.03 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist pole väljapressimisega, siis peaks sellist asja tunnustama. Et ta ei oota kuni sina üüri tasumatuse tõttu lepingu lõpetad, ta teeb seda ise. Mina uuriks seda, et kuidas ta suudab kommunaale tasuda ?

+37
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt on aus ja mõtlev inimene. Tõenäoliselt lubaksin ainult “kommunaalide” eest elada, sest uut üürniku on raske praeguses olukorras leida ja see oleks minu väike panus koroona vastu võitluses.

+49
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel pole enam tööd või sissetulek on märkimisväärselt vähenenud, siis on see igati aus ja loogiline samm. Ilma töõ ja sissetulekuta pole tal ilmselgelt võimalik üüripinnale jääda. Ilmselt pole pointi enam seal väikelinnas eladagi. Eks ta loodab, et kui olukord normaliseerub, saab ta enda töö tagasi ja seega katsub kuidagi kommud maksta ja elukoha säilitada. Kuna ta kindel ei ole, siis on valmis ka pinnast loobuma.
Ja sellele, kes küsis, kuidas ta saab kommud makstud, siis inimesel on ilmselt mõned säästud või on kellelgi lähedasel teda võimalik mõõdukalt toetada. Kui näiteks Tallinnas on kommud umbes 150 eurot 400 eurose üürihinnaga korteril, siis on ikka vahe, kas maksad 150 või 550 EUR. Samuti on summades vahe teistes kohtades.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmise , 2009 aasta majanduskriisi ajal elas üks tüdruk mul niiviisi pool aastat ainult kommunaalide eest sees. Ta töökoht koondati, tööd ei olnud ja kuna ta kohe alguses mulle seda rääkis, olin nõus.
Tegemist oli ka väiksema kohaga, mul polnud võimalust korterit müüa, sest pangad tahtjaile laenu ei andnud ja lihtsam oli, et keegi kommunaalegi maksaks kui hakata uut üürnikku leidma.
Praegu on ju palju neid juuksure jms. tegijaid, kes kohe oma kliendi kaotavad. Sama lugu söögikohtade hotellide jms, töötajatega. Kui raskeks läheb, loobutakse iluteenustest esimeses järjekorras.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas kellelgi veel selliseid teavitisi juba?

Kui kellelgi oleks veel, kas siis jõuaks sulle paremini kohale, et koroonakriis on reaalne asi, mitte ainult perekooli loba?

Aga alati võid ta ju ka välja visata ja ise oma kommusid maksma hakata.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole veel kumbki üürnik teada andnud. Aga kindlasti pakuks paariks kuuks üürivaba elu, sest hetkel ei ole endal võimalik üüriga tegeleda. Tingimus oleks, et maksaks sel juhul kogu KÜ arve (sh. laenu, mis on 8x üürist väiksem).

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:51; 15.03 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sh. laenu, mis on 8x üürist väiksem

pidi ikka ära mainima kuidas ta üürnikku koorib ja kui kõva ärikas ta on

+18
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegemist välismaal töötava üksiku inimesega, ei ole kohalik miinimumpalgaga töötaja, kellelt 7 nahka koorin. Koroona tõsidus on kohale küll jõudnud.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 15:09; 14.03 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul positiivne kogemus. Mul oli ühe välisreisi tarbeks broneeritud läbi Booking.com-i majutus ühe eraisiku väljaüüritavas korteris. Kuna reis oli 100% kindel ja majutaja ka muud varianti ei pakkunud, siis valisin majutuse, kus kuu aega ette oli veel võimalik tasuta tühistada, aga edasi pidi maksma täishinna tühistamise puhul. Ja loomulikult jäeti üritus, millele ma minna plaanisin, koroonaviruse ohu tõttu ära napilt nädalase etteteatamisajaga. Mõistlik. Olin juba need majutuskulud korstnasse kirjutanud, aga kuna Booking.com pakub võimalust sellisel juhul taotleda majutusasutuselt tasu vähendamist (no ei kuluta ma nende voodipesu ja koristama ka ei pea, kui ma kohale ei ilmu), siis mõtlesin, et katsetan ja ehk saan miski 10% tagasi kui on lahked inimesed. Kirjutasin selgituseks, et üritus jäeti koroonahirmus ära… ja sain 5 minuti pärast vastuse, et minu taotlus on rahuldatud ja mulle makstakse 100% makstud rahast tagasi. Olin väga positiivselt üllatunud. Majutaja jääb oma rahast ilma, nendeks kuupäevadeks praeguse olukorra juures ta kindlasti endale kliente sisse ei saa ja siiski otsustab ta tagastada kogu raha. Nüüd on küll kindel see, et kui vähegi võimalik ja see üritus suvel siiski toimub, valin kindlasti uuesti sama majutuse. Ja jätan ohtralt tippi ka.

+37
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et oleneb üürnikust. Kui pikaaegne hea üürnik, siis miks mitte vastu tulla ja üüri vähendada või paar kuud üldse ilma teha praeguses olukorras. Aga üürnik peaks seda vajadust veenvalt põhjendama. Kui oleks väljapressivas vormis, siis nägemist. Kommunaale jõuan ise ka vabalt maksta vajadusel, ilma vee ja elektri tarbimiseta need suht olematud. Ela siis kuuse all või otsi parem – vaba maa.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 20:11; 14.03 20:52; 14.03 21:23; 14.03 23:09; 14.03 23:35; 15.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pidi ikka ära mainima kuidas ta üürnikku koorib ja kui kõva ärikas ta on

KÜ laenust räägid?
Ülla-ülla, kui laenu üldse pole, siis on veel suurem üürniku koorimine?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.03 20:41; 14.03 21:16; 14.03 21:27; 14.03 22:13; 14.03 23:21; 14.03 23:48; 15.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb väga situatsioonist. Kui noored ütlevad, et kaotasid töö ja vist lähevad maale, et ei jõua maksta-siis annaks vb neile 1-2 kuud koroona puhkust(st saavad kommude eest sees olla)

Aga kui agresiivne käitumine-siis vaba maa-kommunaale jõuan ise ka maksta ja vaja vb vaba korterid kui tuttaval kellegil karantiini vaja

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikaaegne hea üürnik, siis miks mitte vastu tulla ja üüri vähendada või paar kuud üldse ilma teha praeguses olukorras.

Paar kuud üldse ilma tähendab siis seda, et üürnik jääb nende paari kuu eest võlgu kuni suudab edasi maksta või lihtsalt kingid talle paari kuu üüri?

Kommunaalid peaks ta suutma ikka ise maksta, see on minu jaoks punane joon.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 20:11; 14.03 20:52; 14.03 21:23; 14.03 23:09; 14.03 23:35; 15.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommunaalid peaks ta suutma ikka ise maksta, see on minu jaoks punane joon.

Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.03 20:41; 14.03 21:16; 14.03 21:27; 14.03 22:13; 14.03 23:21; 14.03 23:48; 15.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommunaalid peaks ta suutma ikka ise maksta, see on minu jaoks punane joon.

Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.

Aga siis sul pole üürikorterid ju. Pm osutad sa kohaliku omavalitsuse eest sotsiaalteenust. Mis asjaoludel nii talitad?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 20:11; 14.03 20:52; 14.03 21:23; 14.03 23:09; 14.03 23:35; 15.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis sul pole üürikorterid ju. Pm osutad sa kohaliku omavalitsuse eest sotsiaalteenust. Mis asjaoludel nii talitad?

Sest ma olen ise üürimaja omanik. Mis krdi sotsiaalteenus?

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.03 20:41; 14.03 21:16; 14.03 21:27; 14.03 22:13; 14.03 23:21; 14.03 23:48; 15.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis sul pole üürikorterid ju. Pm osutad sa kohaliku omavalitsuse eest sotsiaalteenust. Mis asjaoludel nii talitad?

Sest ma olen ise üürimaja omanik. Mis krdi sotsiaalteenus?

Üüri sa ju ei küsigi, mis üürikorter see siis on?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb minu jaoks kõige rohkem sellest, kui pikaajaline ja korralik üürnik on. Kui inimene on tõesti hädas ja nt ajutiselt palgata puhkusel jms, siis annaks ja laseks järele maksta või lausa kingiks paari kuu üüri. Aga kui tegu on mingi sulleriga, kes üritab lihtsalt mitte maksta, siis ei ole ikka küll nii,et kui kuskil midagi juhtub, siis on tema kohustustest prii ja kujutab ette, et saab niisama nüüdsest elada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üüri sa ju ei küsigi, mis üürikorter see siis on?

Jutt oli kommunaalarvete maksmisest, juhul kui üüri ei jõuta enam maksta.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.03 20:41; 14.03 21:16; 14.03 21:27; 14.03 22:13; 14.03 23:21; 14.03 23:48; 15.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommunaalid peaks ta suutma ikka ise maksta, see on minu jaoks punane joon.

Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.

Selgita lähemalt. Siit loeb välja, et võtad üürikorterotelt ainult kommunaalid. Siis 2 varianti – üürnikutel kõigil juba nädalaga näpud põhjas või osutad sots teenust vabast tahtest.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 20:11; 14.03 20:52; 14.03 21:23; 14.03 23:09; 14.03 23:35; 15.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgita lähemalt. Siit loeb välja, et võtad üürikorterotelt ainult kommunaalid. Siis 2 varianti – üürnikutel kõigil juba nädalaga näpud põhjas või osutad sots teenust vabast tahtest.

Millest sa aru ei saa?
Kommunaale, nagu tavalistel korteritel, mida ühistud väljastavad, mul ei ole.
Kirjutasin, et juhul, kui minu üürnik sooviks jääda vaid kommunaale tasuma, on mul parem temast vabaneda.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.03 20:41; 14.03 21:16; 14.03 21:27; 14.03 22:13; 14.03 23:21; 14.03 23:48; 15.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasid:

“Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.”

Need ongi nn kommunaalmaksed. Sina väljastad. Vastavalt tarbitule. Mis on sinu tasu üürimaja pidamisest?

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 20:11; 14.03 20:52; 14.03 21:23; 14.03 23:09; 14.03 23:35; 15.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasid:

“Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.”

Need ongi nn kommunaalmaksed. Sina väljastad. Vastavalt tarbitule. Mis on sinu tasu üürimaja pidamisest?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

0
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.03 20:41; 14.03 21:16; 14.03 21:27; 14.03 22:13; 14.03 23:21; 14.03 23:48; 15.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasid:

“Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.”

Need ongi nn kommunaalmaksed. Sina väljastad. Vastavalt tarbitule. Mis on sinu tasu üürimaja pidamisest?

Kommentaar eemaldatud.

Mida sa sõimled siin?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sh. laenu, mis on 8x üürist väiksem

pidi ikka ära mainima kuidas ta üürnikku koorib ja kui kõva ärikas ta on

keda ma koorin? Praegu katab üür 8-kordselt laenu, sel juhul maksab üürnik selle 40 eurot ära. Summa oleks tema jaoks ikkagi olulisemalt väiksem, samas oleks tal mingi kohustus juures. Kõik on läbirääkimiste küsimus, võibolla oleks mõistlik ikkagi välja kolida, kui tunneb, et üldse ei ole võimalik midagi maksta.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:51; 15.03 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on tegemist lihtsalt väljapressimisega, sest alles maksti veebr palk ja märtsi palk tuleb ju alles aprilli alguses. Ehk siis makseraskused saavad tekkida alles kuu aja pärast. Lisaks ei ole ju veel teada kuidas üleriigilise eriolukorra puhul inimestele min sissetulek tagatakse. Lisaks otsib ju vähemalt praegu Selver abilisi, kui ikka häda käes, siis tuleb tööle minna.
PS ka meil haiglas saadetakse ilmselt kõik ambulatoorse töö tegijad kaheks nädalaks palgata puhkusele ja ma ka ise plaanin lisatöö otsida, et see raske aeg üle elada.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kirjutasid:

“Mina näiteks küsin oma üürikorteritelt ainult nende kasutatavat elektri, vee ja kütte tasu. Seega mõistlikum oleks vist tühjaks jätta, ei võida/kaota midagi.”

Need ongi nn kommunaalmaksed. Sina väljastad. Vastavalt tarbitule. Mis on sinu tasu üürimaja pidamisest?

Kommentaar eemaldatud.

Ära lärma! Inimesed loevad seda, mida sa kirjutad! Harjuta siis eneseväljendusoskust.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegemist välismaal töötava üksiku inimesega, ei ole kohalik miinimumpalgaga töötaja, kellelt 7 nahka koorin. Koroona tõsidus on kohale küll jõudnud.

Kui ta Eestisse tagasi saadeti ja tal siin tööd ei ole, siis saan üürniku kokkuhoiupoliitikast aru küll. Seda enam, kui üksik inimene ja teist palka kõrval ei ole ja “töö välismaal” tähendab umbes 1500-eurost koristajapalka.

Kui tegemist muidu hea üürnikuga (maksab õigeaegselt, ei lärma ega lagasta), siis mina pakuksin talle küll võimalust 1.juulini kommunaalide eest korteris edasi elada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on tegemist lihtsalt väljapressimisega, sest alles maksti veebr palk ja märtsi palk tuleb ju alles aprilli alguses. Ehk siis makseraskused saavad tekkida alles kuu aja pärast. Lisaks ei ole ju veel teada kuidas üleriigilise eriolukorra puhul inimestele min sissetulek tagatakse. Lisaks otsib ju vähemalt praegu Selver abilisi, kui ikka häda käes, siis tuleb tööle minna.

PS ka meil haiglas saadetakse ilmselt kõik ambulatoorse töö tegijad kaheks nädalaks palgata puhkusele ja ma ka ise plaanin lisatöö otsida, et see raske aeg üle elada.

Kui märtsis tööd pole, siis ei saa ka aprilli algul mingit palka. Mõistad? Tark inimene mõtleb mitu sammu ette ja näeb, et asjad on hapud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Koroona- üürnik ütleb korteri üles