Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Koroona viirus ja IVF plaan

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Koroona viirus ja IVF plaan

Postitas:

Tere

Mida teile arstid on öelnud, kas tehakse märts-aprill-mai IVF või lükatakse edasi?

Mida ise arvate, kas võimalusel teeksite praeguses olukorras?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole valiku küsimus hetkel, neid protseduure ei tehta vähemasti eriolukorra lõpuni. Arvestades, et pole teada, kaua see kestab ja et seoses eriolukorraga ei tehta ka I trimestri skriiningut, siis kindlasti ei hakkaks praegu katsetama, kui protseduurid ka keelatud poleks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pole kliiniku poolt mingit personaalset teadet tulnud, lähtun vaid üldteada olevast infost, et IVF on peatatud 1. maini. Ma ise väga loodan, et maiks on eriolukord läbi ja saan siirdamisele.
Kui oleks praeguses olukorras võimalus teha, siis ma kahtlen, kas see oleks mõistlik. No näiteks tunduks riskantne võtta praegu immuunsust alandavat ravimit, mida olen pidanud siirdamiste ajal võtma. Samuti oleks raske toime tulla ollukorraga, millega hiljuti rasestunud naised peavad praegu kahjuks silmitsi seisma – UH edasilükkamine, oluliste diagnostiliste testide ärajäämised jne.
Ei ole teada, milline mõju on koroonaviirusel varajasele rasedusele. Pigem karta, kui kahetseda ma arvan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline Ivf ravim alandab immuunsust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline Ivf ravim alandab immuunsust?

Igaühele neid ei määrata. Ma ei ole veel aru saanud, et mille järgi arst seda otsustab, sest mingeid immuunsüsteemi uuringuid eelnevalt ei tehta üldjuhul. Tegu on ravimitega, mis pärsivad immuunsüsteemi tööd, neid kasutatakse näiteks autoimmuunhaiguste ja organite siirdamise korral (et keha organeid ära ei tõukaks). Konkreetseid ravimeid on mitmeid, mina võtsin viimasel korral Medrolit ja sellest eelmisel korral Dexamethasoni. Olen aru saanud, et ka nende võtmise aeg varieerub. Dexamethasoni pidin kauem võtma, Medrolit vaid nädal. Idee on selles, et immuunsüsteemi jaoks võib embrüo olla võõrkeha, millest on vaja lahti saada. Need ravimid ei võimalda immuunsüsteemil embrüot võõrkehana tuvastada ja seega ka mitte ära tõugata. Samas leidub teadusuuringutes selles osas vastakaid tulemusi – on näiteks uuringuid, mis on leidnud, et immuunsuse alandamine ei anna mingit positiivset efekti ja seda ei peaks IVF-i puhul tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Koroona viirus ja IVF plaan