Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonahaigele mida söögiks

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Koroonahaigele mida söögiks

Postitas:

Mida viia koroonahaigele söögiks? Inimesel juba palavik ja kurk haige, aga sööma ju peab 🙁

+4
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei pea, kui ei taha. Kui ikka isu ei ole, siis parem organismi mitte koormata, kui just ei ole kroonilisi haigusi, mille pärast peab tabletti võtma. Kõige parem on küsida, mida ta ise soovib. Kui isu on ja kurk valus, siis midagi, mida saab kergesti neelata. Mul nii valus polnud, et menüüd mõjutanud oleks.

Koroonahaige.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

söömata võib paar päeva rahulikult olla, aga igasuguse haiguse puhul on oluline, et palju jooks. teed, mahla…

Kui söögiisu ei ole, siis las joob tomatimahla vms, mis toidab ka. Kanasupp on selline, mis on klassikaline haiguse puhul soovitatav toit (kerge, annab vedelikku).

Üldiselt haigena soovitataksegi kergemini seeditavat toitu. mitte mingit tihket praadi, vaid pigem suppi, ahjus tehtud kala meeldib mõnele.

eks kõik sõltub ju ka haige inimese enda söömisharjumustest, kui kanasuppi üldse ei söö, siis ei ole seda mõtet ka haigena sisse pressida.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida viia koroonahaigele söögiks? Inimesel juba palavik ja kurk haige, aga sööma ju peab ????

Mine oma söögiga ja koroonaga õigesse alafoorumisse. Tänan.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis kuradi küsimus, koroonahaigel peab eraldi menüü olema?

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, mida ta tahab ja tunneb, et suudab süüa.

Mulle on haigena sobinud näit. teatud puuviljad, mis pole väga hapud (viinamarjad, hurmaa, melon), magusamad mahlajoogid ja eriline lemmik on virsikukompott (mida ma tervena tavaelus kunagi ei söö).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigele inimesele oleks mõistlik söögiks pakkuda just seda, mida haige ise soovib. Meeldiv toit kindlasti parandab meeleolu ja hea tuju aitab paranemisele kaasa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see inimene ise on nii haige, et ei suuda öelda, mida ta süüa sooviks?

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tais müüakse pea igas putkas Covid-19 vitamiinide tugipakette. Sisaldab siis

Tsink

Melatoniin

C-vitamiin

Rahustavad teed sissehingamiseks
Meepulgad
C-vitamiini pulgakomme
Valuvaigistid
Atsetaminofeen
Ibuprofeen
Ivermektiin
ja kaasas on pikk jutt kuidas teha 
lõdvestavaid hingamisharjutusi. Huvitav, et Eestis pole keegi seda äriideed veel üles korjanud. Eestlased peaksid ka sinepiplaastri ja D – vitamiini lisama sinna
+6
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Täpselt, mida ta suudab süüa! Mina tahtsin vaid Salvesti ühepajatoitu, mida ma nüüd pole alates tervenemisest suutnud süüa 😀

PS. Ärge manustage omapäi parasiidiravimeid nagu Ivermektiin haigele, kellel parasiite ega muid näidustusi selleks ei ole! Retseptiravimeid määrab vaid arst vastavalt vajadusele!

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tais müüakse pea igas putkas Covid-19 vitamiinide tugipakette. Sisaldab siis

Tsink

Melatoniin

C-vitamiin

Rahustavad teed sissehingamiseks
Meepulgad
C-vitamiini pulgakomme
Valuvaigistid
Atsetaminofeen
Ibuprofeen
Ivermektiin
ja kaasas on pikk jutt kuidas teha
lõdvestavaid hingamisharjutusi. Huvitav, et Eestis pole keegi seda äriideed veel üles korjanud. Eestlased peaksid ka sinepiplaastri ja D – vitamiini lisama sinna

Oskad sa selgitada, mis vahe on c vitamiinil ja c vitamiini pulgakommil või valuvaigistil ja ibuprofeenil? Või mis asi on meepulk? Või kuidas seda teed sisse hingatakse? Tõmbad teepuru ninna?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tais müüakse pea igas putkas Covid-19 vitamiinide tugipakette. Sisaldab siis

Tsink

Melatoniin

C-vitamiin

Rahustavad teed sissehingamiseks
Meepulgad
C-vitamiini pulgakomme
Valuvaigistid
Atsetaminofeen
Ibuprofeen
Ivermektiin
ja kaasas on pikk jutt kuidas teha
lõdvestavaid hingamisharjutusi. Huvitav, et Eestis pole keegi seda äriideed veel üles korjanud. Eestlased peaksid ka sinepiplaastri ja D – vitamiini lisama sinna

Ah, ära plära!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kana-klimbisuppi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sedasama, mida iga muu nohu-köhaviiruse puhul. Üldiselt tuleb kuulata haige enda soove – kui tahab puuvilju, siis söögu neid, kui tahab suppi, siis seda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et vähihaiged toituvad ehk kuidagi teisiti ja on mingi eridieet, aga mingi viirushaiguse puhul küsida, mida inimesele süüa anda, tere hommikust…

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et vähihaiged toituvad ehk kuidagi teisiti ja on mingi eridieet, aga mingi viirushaiguse puhul küsida, mida inimesele süüa anda, tere hommikust…

No pole inimesel ehk kogemust ka teiste külmetushaigustega, mis sa haugud tema kallal juba mitmendat tiiru.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tais müüakse pea igas putkas Covid-19 vitamiinide tugipakette. Sisaldab siis

Tsink

Melatoniin

C-vitamiin

Rahustavad teed sissehingamiseks
Meepulgad
C-vitamiini pulgakomme
Valuvaigistid
Atsetaminofeen
Ibuprofeen
Ivermektiin
ja kaasas on pikk jutt kuidas teha
lõdvestavaid hingamisharjutusi. Huvitav, et Eestis pole keegi seda äriideed veel üles korjanud. Eestlased peaksid ka sinepiplaastri ja D – vitamiini lisama sinna

Oskad sa selgitada, mis vahe on c vitamiinil ja c vitamiini pulgakommil või valuvaigistil ja ibuprofeenil? Või mis asi on meepulk? Või kuidas seda teed sisse hingatakse? Tõmbad teepuru ninna?

 

C  vitamiine on erinevaid  covidi jaoks on rasvlahustuv aga meepulk on köha rohi ehk siis analoogiline

https://et.ordrs.co.uk/products/jakemans-honey-stick-londis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt, mida ta suudab süüa! Mina tahtsin vaid Salvesti ühepajatoitu, mida ma nüüd pole alates tervenemisest suutnud süüa ????

Ja mina sõin ainult kiirnuudleid 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle koroonahaigest sõber just helistas ja ütles, et ainus toit, mis rõõmu tegi ja sisse läks oli lõhemari.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

söömata võib paar päeva rahulikult olla, aga igasuguse haiguse puhul on oluline, et palju jooks. teed, mahla…

Mahlaga rikud hea paastu ära – kõik magustamata joogid on ok – vesi, tee, kohvi 🙂

Paast võib aidata covidi põdemisel:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8029627/

Söögi osas võiks vaadata, et üleliigseid süsivesikuid ei tarbi, sest see süvendab põletikulisust – ja see osa on covidi juures just see, mis väga palju probleeme tekitab. Igasugused saiakesed ja küpsised ja magustatud joogid võiks mõneks ajaks ära unustada.

Paprika (fantastiline C vitamiini allikas)
Keefir (toetab su seedimist, mis tihti covidi põdejatel käest läheb)
Activia maitsestamata jogurtis on ka üks kultuur, mille puudust on seostatud raske covidiga, ehk siis saab sellega ka toetada mingil moel (bifido) – sega kokku nt mandlitükkide, shokolaadipisarate ja erütritooliga – super värk.
Muid fermenteeritud asju – hapukapsas, marineeritud kurk…

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli väga hea ema, aga mingit üle hellitamist polnud. Kord olin tõsiselt haige, aga mingil põhjusel oleks tahtnud kisselli vahukoorega. Vot ei tea, kust selline tahtmine tuli. Ema teatas selle peale, et kui juba vahukoort tahaks, siis pole haige midagi, aitab jamast! Ehk siis minu heal emal oli väga selge ettekujutus, mida üks haige inimene sööma peaks ja vahukoor see kindlasti ei olnud. Paarkümmend aastat möödas, a siiani on meeles. Nii et uuri jah koroonahaige enda käest, mis ta tahta võiks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli väga hea ema, aga mingit üle hellitamist polnud. Kord olin tõsiselt haige, aga mingil põhjusel oleks tahtnud kisselli vahukoorega. Vot ei tea, kust selline tahtmine tuli. Ema teatas selle peale, et kui juba vahukoort tahaks, siis pole haige midagi, aitab jamast! Ehk siis minu heal emal oli väga selge ettekujutus, mida üks haige inimene sööma peaks ja vahukoor see kindlasti ei olnud. Paarkümmend aastat möödas, a siiani on meeles. Nii et uuri jah koroonahaige enda käest, mis ta tahta võiks.

Kissell on tegelikult kõhule hea, kui magu on pinges kas haigusest või rohtudest, siis kissell justkui moodustab magu kaitsva kihi ja pakub leevendust. Sobib hästi tundliku seedimisega inimesele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahlaga rikud hea paastu ära

kle ole normaalne, haige olles mittesöömine ei ole mingi paastumine, siis kui sa ei taha süüa, siis sa ei taha süüa, aga kuna keha on haige, siis mingit energiat sa pead siiski saama, mitte suure hurraaga mingit paastu alustama. Tee sisse uhad mett ja ingverit, mitte ei larbi lahjat vett hapukapsamahlaga…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

söömata võib paar päeva rahulikult olla, aga igasuguse haiguse puhul on oluline, et palju jooks. teed, mahla…

Mahlaga rikud hea paastu ära – kõik magustamata joogid on ok – vesi, tee, kohvi ????

Paast võib aidata covidi põdemisel:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8029627/

Söögi osas võiks vaadata, et üleliigseid süsivesikuid ei tarbi, sest see süvendab põletikulisust – ja see osa on covidi juures just see, mis väga palju probleeme tekitab. Igasugused saiakesed ja küpsised ja magustatud joogid võiks mõneks ajaks ära unustada.

Paprika (fantastiline C vitamiini allikas)

Keefir (toetab su seedimist, mis tihti covidi põdejatel käest läheb)

Activia maitsestamata jogurtis on ka üks kultuur, mille puudust on seostatud raske covidiga, ehk siis saab sellega ka toetada mingil moel (bifido) – sega kokku nt mandlitükkide, shokolaadipisarate ja erütritooliga – super värk.

Muid fermenteeritud asju – hapukapsas, marineeritud kurk…

Mulle ei tundu kohv küll eriti hea mõte – viib kehast vee välja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui raskelt haige on. Mina olin 2 nädalat kõrges palavikus ja palavikuga ma ei söö. Või noh, sõin päeva jooksul pool õuna või tüki greipi. Mingil hetkel kadus maitsemeel täiesti  ära – see oli küll huvitav kogemus, et tean, et see asi peab hapu olema, aga suus no null maitset. Õnneks oli aint paar päeva maitse kadunud. Siis, kui palavik oli nii nädala jagu kuumutanud, tekkis mul kohutav janu … suu oli nii kuiv, et kui ärkasin oli tükk tegemist, kuidas kuivanud keel suu laest kätte saada … kuidas üldse suu lahti saada. Siis tahtsin kangesti mineraalvett ja kogus aeg janutas. Pikk jutt lühidalt – tasub küsida, mida soovib ja mineraalvett viia küsimata (või küsida, mis marki vett soovib).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taastume just terve perega sellest tõvest. Meil kulges ta nii, et keegi ei tahtnud midagi süüa. Päevas üks võileib ja rohkem isu ei olnud. Teed ja mahla jõime kuigi lõpuks hakkab see ka vastu. Kõht korises pidevalt, kuid üleüldine väsimus oli nii suur, et süüa ei viitsi või ei taha. Ei oskagi seda tunnet kirjeldada. Lapsed peale nädalast paastu hakkasid soovima tarretist, see oli ainuke, mis ei lõhnanud nende jaoks nagu kala. Pigem sa küsi oma tuttavalt mis ta tahab, mitte ära kuhja asju kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei tundu kohv küll eriti hea mõte – viib kehast vee välja.

Tõsi, seda ta teeb – ka parem vältida, kui pole harjumust vett peale rüübata vahepeal.

Muuseas, kui vee hoidmisega probleeme on, siis kaalium võib aidata (aga see ei puutu kovidisse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonahaigele mida söögiks