Esileht Ilu ja tervis koroonajärgsed hädad

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: koroonajärgsed hädad

Postitas:

Kas siin liigub ka neid, kes juba koroona läbi põdenud, aga jäänud mingid tervisehädad?

Mul on karantiinist 2 nädalat möödas ja alles nüüd lõi mingi veidra nõrkuse (umbes sama nagu esimestel haiguspäevadel). Jalad nõrgad, peapööritus, mälu hakib. Kusjuures ma ei põdenud raskelt, nädal palavikku, nädal nohu ja maitsemeele kaotust. Loodan, et see jama ei kesta kaua …

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 17:55; 08.01 00:13; 11.01 22:13; 02.04 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks vitamiine peale koroonat. Abiks ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kadus ära lühike mälu.Bussiga sõites näiteks ei mäletanud kas bussi sisenedes tõmbasin pileti läbi kontrolltabloolt või ei tõmmanud.Mitte midagi ei mäletanud.See hetk oli kui peast pühitud.Ja see oli väga jube!Nüüd ligi aasta hiljem on mälu on siiski paranenud.See koroona viirus pole midagi nii ohutu.Sest see mälu probleem on ikka väga tõsine ajukahjustus.Mul oli märtsis nädala aega 39 kraadi palavikku+meeletu köha+hallukad.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesin pigem kergelt detsembri keskel koroonat. Korra lõi palaviku üles, ja esimesel paaril päeval valutas ka pea ja silmakoopad. Koos palavikuga viskas kergelt ka lihasvalusid, aga kuna palaviku lõi üles vaid pooleks tunniks ja seegi jäi alla 38C, siis ega reaalselt ühtegi “tunnust” mul konkreetselt polnudki, vaid lihtsalt kehv enesetunne ja nõrkus.

Karantiin sai täpselt jõuludeks läbi ja minu meelest peale seda on olemine ainult hullemaks läinud. Neid “gripi” sümptomeid mul jätkuvalt ei ole ja selles mõttes igati terve, aga tüsistustena kimbutavad hingamisraskused, ebamugavustunne ja kohati ka valulikkus rinnus.

See on see, mis mu arusaama koroona viirusest on vägagi muutnud. Isegi detsembris haige olles  ütlesin mitu korda, et oma kogemusest lähtudes valiksin iga kell pigem koroona kui misiganes gripi, sest gripis olles on ikka väga kehv enamasti oma nohu-köha-palavikuga olla. Nüüd aga mõtlen vastupidi – nädalake küll väga kehva olemist koos nohu-köha-palavikuga, aga siis umbes nädal taastumist ja seejärel hakkab juba inimeseks saama (vähemalt kui mul varasemalt on gripp olnud, siis 2 ndl pärast olen ikka tagasi koolis/tööl olnud). Koroona puhul aga on mul praeguseks olemine alles hullemaks läinud (olen 2 ndl karanatiinist prii olnud ehk haigestumisest möödas umbes 1 kuu).

Infot tuleb erinevatest allikatest ja igaüks räägib oma juttu… Mis on aga meelde jäänud, et sõltuvalt inimestest võib isegi pool aastat see taastumine kesta ehk selliseid tagant järgi sümptomeid tekkida. Samas mehel möödus koroona ainult veidike kergemalt kui minul ja tänaseks pole tal enam midagi häda. Vahel tunnengi, et olen justkui nõrguke mehe kõrval, et kuidas mees saab juba sirge seljaga tööl käia, aga ise hingeldan iga väiksemagi füüsilise koormuse peale nagu mingi suitsulembene vanapapi.

Muide. Olen ka tähele pannud, et mäluga on probleeme. Juba koroonas olles märkasin seda, et lühimälu ei tahtnud tihti koostööd teha (olen 27a). Sellised pisikesed üksikud juhtumid. Tundub absurdne sümptom, aga märkan seda siiani. Samas võib see olla lihtsalt sellest, et keha ja vaim on nii kurnatud, et lihtsalt tekivad sellised augud, kus mõte end korraks välja lülitab?

Aga Teemaalgataja – tundub, et laias laastus oleme samas paadis. Olime umbes samal ajal haiged ja suuresti kattuvad meie terviseprobleemid ka praegu. Ega ei olegi miskit teha, kui kannatlikult oodata, millal see jama möödub. Kui läheb hullemaks, siis ikkagi arsti poole pöörduda, muul juhul aga lihtsalt väga rahulikult ja ennastsäästvalt end jälle liikuma “treenida”. 🙂 Rahulikult seetõttu, et muidu on oht südamelihasepõletik saada.

Head paranemist! 🙂

+22
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 23:10; 08.01 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koroona ainuke tunnus võib olla ka tohutu nõrkus. Mul ei ole palavikku, kuid on nõrkus,  Ei ole käha ega nohu, kurk pole haige, kuid väga raske on ennast liigutada ja selliselt kummaliselt halb on olla. Tööl on lihtsalt talumatult raske  Mõtlesin, et kodus läheb üle,kuid imelik enesetunne püsib.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesin pigem kergelt detsembri keskel koroonat. Korra lõi palaviku üles, ja esimesel paaril päeval valutas ka pea ja silmakoopad. Koos palavikuga viskas kergelt ka lihasvalusid, aga kuna palaviku lõi üles vaid pooleks tunniks ja seegi jäi alla 38C, siis ega reaalselt ühtegi “tunnust” mul konkreetselt polnudki, vaid lihtsalt kehv enesetunne ja nõrkus.

Karantiin sai täpselt jõuludeks läbi ja minu meelest peale seda on olemine ainult hullemaks läinud. Neid “gripi” sümptomeid mul jätkuvalt ei ole ja selles mõttes igati terve, aga tüsistustena kimbutavad hingamisraskused, ebamugavustunne ja kohati ka valulikkus rinnus.

See on see, mis mu arusaama koroona viirusest on vägagi muutnud. Isegi detsembris haige olles ütlesin mitu korda, et oma kogemusest lähtudes valiksin iga kell pigem koroona kui misiganes gripi, sest gripis olles on ikka väga kehv enamasti oma nohu-köha-palavikuga olla. Nüüd aga mõtlen vastupidi – nädalake küll väga kehva olemist koos nohu-köha-palavikuga, aga siis umbes nädal taastumist ja seejärel hakkab juba inimeseks saama (vähemalt kui mul varasemalt on gripp olnud, siis 2 ndl pärast olen ikka tagasi koolis/tööl olnud). Koroona puhul aga on mul praeguseks olemine alles hullemaks läinud (olen 2 ndl karanatiinist prii olnud ehk haigestumisest möödas umbes 1 kuu).

Infot tuleb erinevatest allikatest ja igaüks räägib oma juttu… Mis on aga meelde jäänud, et sõltuvalt inimestest võib isegi pool aastat see taastumine kesta ehk selliseid tagant järgi sümptomeid tekkida. Samas mehel möödus koroona ainult veidike kergemalt kui minul ja tänaseks pole tal enam midagi häda. Vahel tunnengi, et olen justkui nõrguke mehe kõrval, et kuidas mees saab juba sirge seljaga tööl käia, aga ise hingeldan iga väiksemagi füüsilise koormuse peale nagu mingi suitsulembene vanapapi.

Muide. Olen ka tähele pannud, et mäluga on probleeme. Juba koroonas olles märkasin seda, et lühimälu ei tahtnud tihti koostööd teha (olen 27a). Sellised pisikesed üksikud juhtumid. Tundub absurdne sümptom, aga märkan seda siiani. Samas võib see olla lihtsalt sellest, et keha ja vaim on nii kurnatud, et lihtsalt tekivad sellised augud, kus mõte end korraks välja lülitab?

Aga Teemaalgataja – tundub, et laias laastus oleme samas paadis. Olime umbes samal ajal haiged ja suuresti kattuvad meie terviseprobleemid ka praegu. Ega ei olegi miskit teha, kui kannatlikult oodata, millal see jama möödub. Kui läheb hullemaks, siis ikkagi arsti poole pöörduda, muul juhul aga lihtsalt väga rahulikult ja ennastsäästvalt end jälle liikuma “treenida”. ???? Rahulikult seetõttu, et muidu on oht südamelihasepõletik saada.

Head paranemist! ????

Tänan, samad sõnad! Mul esimesed sümptomid 14. detsembrist ja 23nda õhtul lasin end terveks tunnistada. Praegu otsin kõige rohkem näiteid ja tõestusi selle kohta, et see jama ikka kunagi möödub ja ma ei jää nii nõrgaks ja väsinuks. Mees on mul paraku haiglas ja saab lisahapnikku. Tema järelsümptomeid veel ei tea. Minu “trenn” seisneb praegu selles, et viin mehele haiglasse asju järele.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 17:55; 08.01 00:13; 11.01 22:13; 02.04 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koroona ainuke tunnus võib olla ka tohutu nõrkus. Mul ei ole palavikku, kuid on nõrkus, Ei ole käha ega nohu, kurk pole haige, kuid väga raske on ennast liigutada ja selliselt kummaliselt halb on olla. Tööl on lihtsalt talumatult raske Mõtlesin, et kodus läheb üle,kuid imelik enesetunne püsib.

Kui tunned end kehvasti, siis oma kogemusest soovitaksin kindlasti testile minna ja mitte inimestega kokku puutuda vahepeal. Kui on negatiivne, siis vähemalt tead, et tegu vaid talvise energiapuudusega ja võiksid vitamiine/vitamiini rohkeid puuvilju tarvitada ning et vähemasti ei nakata teadmatusest rohkemaid inimesi. Kui aga peakski tõesi positiivne tulemus olema (loodan, et mitte), siis pead mõtlema kõikide kontaktide peale, kellega kokku oled puutunud alates 2-3 päeva enne seda, kui täheldasid sellist kehva enesetunnet ja nõrkust.

Teemaalgataja – soovin ka su mehele kiiret paranemist! Jälgin teemat ka ise edasi, kas vastama satuvad need, kes tänaseks kauem aega tagasi haiged olid ja et kuidas tänaseks lood on. Sest kuigi inimesed on erinevad, tahaks näha, kus see max piir ette tuleb. Ise tahaks ikka jaanuariga korda saada, sest veebruaris peaks toimuma LAP, mille osas kardan, et plaanilised opid tühistatakse kas üldse ära või siis et mina olen jätkuvalt “positiivne” ja ei lasta opile. Märtsi alguses jäi LAP ära ja oktoobris sain lõpuks aja uuele katsele nüüd veebruariks – ei tahaks enam kauem oodata sellega, sest olen oma esimest beebit juba nii-nii pikalt oodanud :/

Kahjuks aga tutvusringkonnast on edasi levinud (ehk siis tuttavate-tuttavatelt) infot, et nt suvel läbi põdenud noorel sportlikul inimesel esineb tänaseni nõrkust ja jõetust ja teine juhus, et ühes perekonnas läbi põdenud inimestel andis pos vastust ühel juhul max 2 kuud alates sümptomite tekkimisest, teisel aga 4 kuud hiljemgi sai veel pos vastuse (kevadel tehti järeltestimisi, enam ei teha, sest ei ole mõtet).

Ehk siis väga palju teadmatust ja lihtsalt ootamist ja lootmist, et tervis taastub kiiresti.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 23:10; 08.01 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav põdes koroonat kevadise laine ajal, nüüdseksammu terveks tunnisatud ja testid negatiivsed aga nõrkus, jõuetus ja hingamisraskused on siiani.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide. Olen ka tähele pannud, et mäluga on probleeme. Juba koroonas olles märkasin seda, et lühimälu ei tahtnud tihti koostööd teha (olen 27a). Sellised pisikesed üksikud juhtumid. Tundub absurdne sümptom, aga märkan seda siiani. Samas võib see olla lihtsalt sellest, et keha ja vaim on nii kurnatud, et lihtsalt tekivad sellised augud, kus mõte end korraks välja lülitab?

Olen ühes USA grupis, kus õed räägivad, et inimesed satuvad kaaliumipuudusest tagasi haiglasse mõnda aega peale koroona põdemist. Kaaliumipuudus võib põhjustada segaduses olemist ja halvemal juhul isegi hallutsinatsioone.

Hapnikupuudus muidugi ka, kui hingamine pole taastunud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes pole jõudu tagasi saanud, mõõtke saturatsiooni (vere hapnikusisaldust), päris mitmed satuvad lõpuks intensiivi kunstlikule hingamisele, sest hapnikusisaldus nii madal, ise ei saa aru midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes pole jõudu tagasi saanud, mõõtke saturatsiooni (vere hapnikusisaldust), päris mitmed satuvad lõpuks intensiivi kunstlikule hingamisele, sest hapnikusisaldus nii madal, ise ei saa aru midagi.

Vahetult peale koroonat on sat 96% üsna tavaline ja tervetelgi vist ok. Ja 96ga võib vabalt veel olla nõrkus ja hingeldus koormusel, kui äsja koroonat põetud. Alla 92 tahetakse haiglasse viia, siis juba kerge hingeldus ja unisus.

Mul hoopis küsimus, kas kellelgi on peale koroonat olnud tugevaid ja selgusetuks jäänud põhjusega kõhuvalusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 17:55; 08.01 00:13; 11.01 22:13; 02.04 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koroona ainuke tunnus võib olla ka tohutu nõrkus. Mul ei ole palavikku, kuid on nõrkus, Ei ole käha ega nohu, kurk pole haige, kuid väga raske on ennast liigutada ja selliselt kummaliselt halb on olla. Tööl on lihtsalt talumatult raske Mõtlesin, et kodus läheb üle,kuid imelik enesetunne püsib.

Võib olla küll tunnuseks väsimus. Vähemalt ühel noorel tuttaval nii oli. Samas see oli ainult üks õhtu kui läks varem magama.

Minul polnud ka nohu,köha, kuid oli paar päeva palavik. Koroona test oli neg. Oli kummaline lõputu unisus ja udune olek ja puugitest oli pos.See oli oktoobris ja nüüd jaanuaris vast seda varianti pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Vahepeal oli kaks kuud päris ok olemine, käisin ka hoolega nõelravis. Nüüd jälle nõrkus, käed-jalad nagu süldid. Paistab, et see koroonajärgne jama käib lainetena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 17:55; 08.01 00:13; 11.01 22:13; 02.04 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hull on lugeda neid kogemusi siin. Ja siis ei julge inimesed vaktsiini teha, kuna “ei tea, mis tagajärjed sel süstil tulevikus olla võivad!”

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes pole jõudu tagasi saanud, mõõtke saturatsiooni (vere hapnikusisaldust), päris mitmed satuvad lõpuks intensiivi kunstlikule hingamisele, sest hapnikusisaldus nii madal, ise ei saa aru midagi.

Vahetult peale koroonat on sat 96% üsna tavaline ja tervetelgi vist ok. Ja 96ga võib vabalt veel olla nõrkus ja hingeldus koormusel, kui äsja koroonat põetud. Alla 92 tahetakse haiglasse viia, siis juba kerge hingeldus ja unisus.

Mul hoopis küsimus, kas kellelgi on peale koroonat olnud tugevaid ja selgusetuks jäänud põhjusega kõhuvalusid?

Minul. Ja mälulünki. Ja silmakoopavalu. Ja imelikku jõuetust, lihasvalu ja õhtust jalgade suremist. Veider peavalu. Korra oli alatemperatuur pool päeva – 35,2°.

Diagnoosituna haige pole olnud, kuid haigena olen ennast tundnud veebruaris.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 23:32; 03.04 10:39; 03.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoosituna haige pole olnud, kuid haigena olen ennast tundnud veebruaris.

Püha püss, kui sind pole diagnoositud, siis mis sa topid oma paha enesetunnet siia. Pigem tundud hüpohondrik olema, kellel ainsana puuduvad põlvekedra paistetuse sümptomid, kõik muud haigused on olemas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul saab kohe kaks nädalat haigestumise algusest ja kuigi läks kergelt selles mõttes, et kõrget palavikku ja köha ei tulnud, kiirabi vajadust ka mitte, siis enesetunne ikka väga niru. Pearinglus, ühe hetkega peale tulev nõrkus – näiteks mõtlen, et oo, mul on juba nii hea olla, saingi terveks ja järgmine minut on vaja istuda, sest lõõtsutan ja pea käib ringi. Hapnikutase on seejuures normis. Vererõhk kõigub ja lõhnad ei ole päris tagasi. Selline enesetunde üles ja alla käimine tundub olevat tüüpiline sümptom. Kunagi ei tea, kas jõuad ja kaua jõuad ja pikka ringi kõndida ei riski.

Teie, kes veel mitu kuud hiljemgi kergelt hingeldama hakkate, kas arst on teile ka põhjust osanud öelda? On kopse kontrollitud ja nende kahjustusi või on see kõik seletamatu, sest proovid/pildid korras? Kuigi ega vist peenemaid kahjustusi tavaröntgenis ei näe, selleks vist oleks vaja MRT, aga praegusel ajal ei uuri nii põhjalikult kergemalt haige olnuid ilmselt keegi…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoosituna haige pole olnud, kuid haigena olen ennast tundnud veebruaris.

  • Püha püss, kui sind pole diagnoositud, siis mis sa topid oma paha enesetunnet siia. Pigem tundud hüpohondrik olema, kellel ainsana puuduvad põlvekedra paistetuse sümptomid, kõik muud haigused on olemas.

Seda pole olnud jah, eriti mädast vormi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 23:32; 03.04 10:39; 03.04 14:24;
To report this post you need to login first.

Diagnoosituna haige pole olnud, kuid haigena olen ennast tundnud veebruaris.

  • Püha püss, kui sind pole diagnoositud, siis mis sa topid oma paha enesetunnet siia. Pigem tundud hüpohondrik olema, kellel ainsana puuduvad põlvekedra paistetuse sümptomid, kõik muud haigused on olemas.

Seda pole olnud jah, eriti mädast vormi.

Miks sa siis ometi arvad, et sul just koroona oli?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoosituna haige pole olnud, kuid haigena olen ennast tundnud veebruaris.

<p style=”text-align: center;”>Püha püss, kui sind pole diagnoositud, siis mis sa topid oma paha enesetunnet siia. Pigem tundud hüpohondrik olema, kellel ainsana puuduvad põlvekedra paistetuse sümptomid, kõik muud haigused on olemas.

No kui ülejäänud pereliikmed olid diagnoosituna samal ajal haiged, oleksin siis pidanud haigust levitajana lisaks laboreid ummistama testimisega?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 23:32; 03.04 10:39; 03.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis koroonajärgsed hädad