Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonaosakonna kasv sünnitajate, laste, südamehaigete ja vähihaigete arvelt

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Koroonaosakonna kasv sünnitajate, laste, südamehaigete ja vähihaigete arvelt

Postitas:
Kägu

See ju ei tähenda, et vaktsineeritud muudkui “ringi lehviks”. Ise olen vaktsineeritud, aga elan samamoodi üsna ettevaatlikult, nagu eelmine kevad ja talvgi. St ei käi rahvarohketes kohtades jne. Samamoodi käituvad ka minu vaktsineeritud tuttavad. Ei kipu keegi massiüritustele. Nii et see arusaam, et kõik vaktsineeritud hullult ringi laseks kuskil, on ka liialdatud. Pigem on näha, et vaktsineeritud on loomu poolest juba ettevaatlikud. Ei tea küll kedagi, kes arvaks, et vaktsineerimine teda nüüd täielikult kaitseks või et ta ise ei võiks nakkust levitada.

Täpselt sama siin. Viimati käisin kontserdil, peol, kinos, mistahes üritusel enne 2020 kui see koroonatrall algas. Peale seda olen kokku saanud (1 või max 2 sõbraga korraga) ainult mõned korrad, keskmiselt 1-2 korda aasta. Kogu suhtlus käib muidu ainult internetis ja telefoni teel. Töötan kodukontoris, kaubanduskeskustes ei hängi, kõik ostan netist, trenni teen ka omal käel, mitte ei käi enam spordiklubides. Seda kõike hoolimata sellest, et olen kaks korda vaktsineeritud juba ammu. Sõbrad (vaktsineeritud kõik) on mul samasugused koopaoravad.

Inimene kes vaktsineerib, teadvustab endale koroona ohtlikkust üldjuhul palju paremini kui koroona tõsiduse eitajast vaktsiinivastane. Nemad ei vaktsineeri, ei testi, ei kanna maski, ei hoia distantsi, sest see kõik rikub ju nende vabadust.

Kui selline kokkupuutevaba elustiil vaktsineeritute seas domineeriv oleks, ei oleks täna üle 700 vaktsineeritud haige lisandunud. Arvestades, et vaktsiin annab  teatud kaitse  nakatumise vastu, teeb suur osa vaktsineerituist midagi, mis selle eelise mittevaktsineeritute  ees olulisel määral tühistab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui selline kokkupuutevaba elustiil vaktsineeritute seas domineeriv oleks, ei oleks täna üle 700 vaktsineeritud haige lisandunud. Arvestades, et vaktsiin annab  teatud kaitse  nakatumise vastu, teeb suur osa vaktsineerituist midagi, mis selle eelise mittevaktsineeritute  ees olulisel määral tühistab.

Olen nõus, et need piirangud sellisel moel oleksid ehk tõhusad olnud varem, oleks vaktsineerituse taseme veidi suuremaks saanud. Nüüd on nakatunute arv nii suur, et tuleks kogu riik lukku panna, mitte kummi enam venitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui selline kokkupuutevaba elustiil vaktsineeritute seas domineeriv oleks, ei oleks täna üle 700 vaktsineeritud haige lisandunud. Arvestades, et vaktsiin annab  teatud kaitse  nakatumise vastu, teeb suur osa vaktsineerituist midagi, mis selle eelise mittevaktsineeritute  ees olulisel määral tühistab.

Aga kuidas oleks võimalus, et mittevaktsineeritud levitavad seada viirust? Korraldavad siin mingeid Vabaduse väljaku massiüritusi, keegi distantsi ei hoia ega makse kanna. Aitab äkki teiste süüdistamisest ja vaataks iseendale otsa?

Ma üks päev tahtsin väljas lõunat süüa oma mehega ja meie üllatuseks söögikoht, kus koroonatõendit ei kontrollita, oli puupüsti inimesi täis (mitu inimest iga laua taga). Samas teine söökoht kõrval, kus peab passi esitama, oli ikka väga tühi. Arvad tõesti, et need on vaktsineeritud, kes käivad tuntud vaktsiinireeglite eirajate juures gruppides kogunemas? Ikka vaktsiinivastased. Neil ju spetsiaalsed listis Facebookis kuhu kohtadesse sisse saab ilma tõendida. Käivad ja kogunevad gruppides ning levitavad. Pärast näitavad näpuga vaktsineeritute peale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui selline kokkupuutevaba elustiil vaktsineeritute seas domineeriv oleks, ei oleks täna üle 700 vaktsineeritud haige lisandunud. Arvestades, et vaktsiin annab teatud kaitse nakatumise vastu, teeb suur osa vaktsineerituist midagi, mis selle eelise mittevaktsineeritute ees olulisel määral tühistab.

  1. Aga kuidas oleks võimalus, et mittevaktsineeritud levitavad seada viirust? Korraldavad siin mingeid Vabaduse väljaku massiüritusi, keegi distantsi ei hoia ega makse kanna. Aitab äkki teiste süüdistamisest ja vaataks iseendale otsa?

    Ma üks päev tahtsin väljas lõunat süüa oma mehega ja meie üllatuseks söögikoht, kus koroonatõendit ei kontrollita, oli puupüsti inimesi täis (mitu inimest iga laua taga). Samas teine söökoht kõrval, kus peab passi esitama, oli ikka väga tühi. Arvad tõesti, et need on vaktsineeritud, kes käivad tuntud vaktsiinireeglite eirajate juures gruppides kogunemas? Ikka vaktsiinivastased. Neil ju spetsiaalsed listis Facebookis kuhu kohtadesse sisse saab ilma tõendida. Käivad ja kogunevad gruppides ning levitavad. Pärast näitavad näpuga vaktsineeritute peale.

No mis neid üksikuid kohti välja tuua,  valdav enamus ikka vaktsineeritute poolt täidetud. Ja levitavad ikka need kes ringi tuuseldavad, kes mõistlikult kodus püsivad muuhulgas ka ise süüa teevad, mitte teiste teenindamist ei vaja, need ei levita midagi, olgu nad vaktsineeritud või vaktsineerimata.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on vist nii, et tutvusrindkond koosnevad sarnaste põhimõtetega ja vaadetega inimestest, kuhu satub mõni ka teistsuguse vaadetega. Minu tutvusrindkonnas on kõik vaktsineeritud va 2 inimest, üks jonnib ja üks kardab oma südamehäirete tõttu.

Meie vaktsineeritud pere jäi kohe koju, kui väiksel pojal positiivne kiirtest tuli. Ametliku pos. vastuse sai alles 6 päeva hiljem. Kaks on peres nüüdseks veel haigestunud ja üks on terve, ka see terve on isolatsioonis, napakas oleks tal ringi lehvida, tõenäosusn, et levitab on liiga suur.

Enda pere ja oma ühe haigestunud vaktsineeritud sõbra näitel ütlen, et statistika kohaselt pole me ainumad inimesed sedasi vastutustundlikult käituvad, kui väiksemas tutvusrindkonnas on juba  kaks nii käituvat.

Nii et üldistada pole vaja, see ei päde kuidagi.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on vist nii, et tutvusrindkond koosnevad sarnaste põhimõtetega ja vaadetega inimestest, kuhu satub mõni ka teistsuguse vaadetega. Minu tutvusrindkonnas on kõik vaktsineeritud va 2 inimest, üks jonnib ja üks kardab oma südamehäirete tõttu.

Meie vaktsineeritud pere jäi kohe koju, kui väiksel pojal positiivne kiirtest tuli. Ametliku pos. vastuse sai alles 6 päeva hiljem. Kaks on peres nüüdseks veel haigestunud ja üks on terve, ka see terve on isolatsioonis, napakas oleks tal ringi lehvida, tõenäosusn, et levitab on liiga suur.

Enda pere ja oma ühe haigestunud vaktsineeritud sõbra näitel ütlen, et statistika kohaselt pole me ainumad inimesed sedasi vastutustundlikult käituvad, kui väiksemas tutvusrindkonnas on juba kaks nii käituvat.

Nii et üldistada pole vaja, see ei päde kuidagi.

Ringkond ikka, kuidas see rindkond nüüd sattus, srry ????, mõttes ilmselt ütlen valesti nagu lauppäev ja õunappuu, hea dööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui valitsus ei teeks vahet inimestel, kes on enda panuse andnud ja nendel, kes süüdimatult vaid endale mõtleb. Kõigile kohe alguses samad tingimused oleks kehtestanud, siis jh nii kustutame me suurema tulekahju aga süütame juba eos neljanda. Sest praegused vaktsineeritud ei näe enam põhjust tõhustustoosi teha ja vaktsineerimata 45 protsendil pole mingit motivatsiooni ennast vaktsineerida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest praegused vaktsineeritud ei näe enam põhjust tõhustustoosi teha ja vaktsineerimata 45 protsendil pole mingit motivatsiooni ennast vaktsineerida.

Kui mul 6-8 kuud mööda saab, siis mina plaanin küll tõhususdoosi teha. Vaktsineerimine mulle mingeid kõrvalnähte ei tekitanud, ei usu, et ka kolmas doos midagi tekitaks. Samas saan sellega ennast ja oma peret kaitsta. Mis siis, et mul on tegelikult tugev immuunsussüsteem ning olen aktiivne sportlane. Ega see pandeemia nüüd ära ei lõpe ju. Ilmselt kestab veel aastaid, kui mitte aastakümneid. Iga aasta koroonat põdeda (isegi kergelt) oleks idiootsus. Iga kord annaks pisikese ampsu tervist ära, trennist tuleks mõttetu paus sisse jne. Eelistan alati üldse mitte haigeks jääda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest praegused vaktsineeritud ei näe enam põhjust tõhustustoosi teha ja vaktsineerimata 45 protsendil pole mingit motivatsiooni ennast vaktsineerida.

Kui mul 6-8 kuud mööda saab, siis mina plaanin küll tõhususdoosi teha. Vaktsineerimine mulle mingeid kõrvalnähte ei tekitanud, ei usu, et ka kolmas doos midagi tekitaks. Samas saan sellega ennast ja oma peret kaitsta. Mis siis, et mul on tegelikult tugev immuunsussüsteem ning olen aktiivne sportlane. Ega see pandeemia nüüd ära ei lõpe ju. Ilmselt kestab veel aastaid, kui mitte aastakümneid. Iga aasta koroonat põdeda (isegi kergelt) oleks idiootsus. Iga kord annaks pisikese ampsu tervist ära, trennist tuleks mõttetu paus sisse jne. Eelistan alati üldse mitte haigeks jääda.

Ja see ongi õige. Paraku on hetkel vaktsineeritute hulgas ka päris suur protsent neid, kes on end vaktsineerinud privileegide pärast. Võimalus mugavalt reisida, koolis- ja trennis käia. Ja kui me järgmine aasta oleme olukorras, et praegused vaktsineeritud ka enam lisadoosi ei tee, siis oleme ju täiesti katastroofilises olukorras. Hetkel ühiskond püsibki vaid nende 65% najal. Ühiskond oleks juba ammu kinni. Ja iga aastaga med. töötajad järjest rohkem tüdinevad, sest inimesed ise pole nõus enda panust andma. Prantsusmaal saadi inimesed vaktsineerima just tänu sellele, et testimine tehti tasuliseks (on kallis) ja passe kontrollitakse koos dokumentidega. Võltsimine ja trahvid väga kõrged. Inimesed kannavad maske väga kohusetundlikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500 inimest 1,3 miljonit on haiglas, ehk siis kuskil 1 inimene 2600-st. Viljandisuurusest linnast, kus on ca 16000 inimest , tähendaks see, et Viljandi haiglas oleks ca 6 inimest. Hull paanika küll.

Korrektuur – 500 inimest on haiglas lisaks kõigile nendele, kes on haiglas kõikvõimalike muude hädadega.

Ja Viljandi haiglas ei ole ainult inimesed Viljandist. Sinna viiakse kokku haigeid üle maakonna, kui pisikesest külahaiglast ei piisa ravimiseks.

Eestis on piisavalt haiglakohti ja tööjõudu, et tavaolukorras funktsioneerida. Aga need 500 lisapatsienti söövad selle ressursi ära. Kui võtta nüüd tõsiasi, et vaktsineerimine vähendab (raske) haigestumise tõenäosust 10-15 korda, siis on selge, et just vaktsineerimata “oma peaga mõtlejad” on need, kes meditsiinisüsteemi üle koormavad. Kui kõik oleks vaktsineeritud, siis tuleks haiglad selle praegusest tunduvalt väiksema lisakoormusega toime küll.

kui 5000 arsti ei saa hakkama 500 haigega ning seejuures lastakse veel tööjõudu lahtigi. Covidiootsus, ei muud.

Kas need 5000 arsti on kõik nakkushaiguste arstid? Või peaks hambaarstid, ortopeedid ja jalaarstid ka kõik nakkushaigeid ravima hakkama? Võiksid ometi aru saada, et eri arstid on spetsialiseerunud eri valdkondade peale ja ei ole nii, et iga arst oskab automaatselt kõike ravida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonaosakonna kasv sünnitajate, laste, südamehaigete ja vähihaigete arvelt