Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonapiirangud ja sõda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Koroonapiirangud ja sõda

Postitas:
Kägu

Kui Putini tankid ühel päeval Eestisse sisse veerema hakkaksid, mis saaks siis meie toredatest koroonapiirangutest?

Inimesed, kes on haiged või lähikontaktsena karantiini määratud ei tohi ju oma kodust lahkuda – naised-lapsed ei tohi minna varjendisse kui pommid lendavad ega ei tohi üritada välismaale põgeneda. Trahv on 9000 eur! Karantiini määratud mehed päris kindlasti ei tohi võitlema minna ju, peavad kodus püsima, trahv on 9000 eur! Vaktsineerimata mehed peavad ilmselt üldmobilisatsiooni korral ikkagi koju jääma, sest on ülejäänud sõdijatele ohtlikud viiruselevitajad jne jne?

Või visatakse need tobedad piirangud siis otsemaid üle parda, mis te arvate? Ja kui visatakse, siis järelikult olid need juba alguses naeruväärsed ja mõttetud äkki?

+7
-32
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis sul viga on?

+17
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Täitsa lollakas!

+13
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui Putini tankid ühel päeval Eestisse sisse veerema hakkaksid, mis saaks siis meie toredatest koroonapiirangutest?

Inimesed, kes on haiged või lähikontaktsena karantiini määratud ei tohi ju oma kodust lahkuda – naised-lapsed ei tohi minna varjendisse kui pommid lendavad ega ei tohi üritada välismaale põgeneda. Trahv on 9000 eur! Karantiini määratud mehed päris kindlasti ei tohi võitlema minna ju, peavad kodus püsima, trahv on 9000 eur! Vaktsineerimata mehed peavad ilmselt üldmobilisatsiooni korral ikkagi koju jääma, sest on ülejäänud sõdijatele ohtlikud viiruselevitajad jne jne?

Või visatakse need tobedad piirangud siis otsemaid üle parda, mis te arvate? Ja kui visatakse, siis järelikult olid need juba alguses naeruväärsed ja mõttetud äkki?

MIs riigis sa elad ja koolis ikka oled käinud. Palun näita kus on need teed, mida mööda need tankid siin sõita saavad?  Aga sinu plaanis on veel läbimõtlemata kohti. Kas kiirtesti teinud sõdur võib lahingusse minna ja kuidas vaenlasele teada anda ja tema lähikonnale, et ta on olnud lähikontaktne ja viiruse edasise leviku tõttu peaksid nad isolatsiooni minema…. Ma saan väga hästi aru, et ironiseerid sina ja teen seda ka mina.  Kõik see koroonaga seotud tants ja trall on hetkega tühine, kui tegemist on sõjaga. Sõjas on üldse vedamine, kui haavade korral keegi esmaabi anda oskab.  Kui on juba haavatud ka, siis pole küsimust, kes võetakse enne ette ja kes jääb saatusega vastamisi ja lootma, et organism saab hakkama.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et mõni inimene nii haige on.

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Praegugi ei pea ju koju jääma:

Punktis 1 nimetatud piirang ei kehti, kui haige on saanud tervishoiutöötaja, politseiametniku või päästeametniku korralduse lahkuda elukohast või püsivast viibimiskohast, kui tervishoiutöötaja on suunanud ta tervishoiuteenust saama, või tema elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen sulle siis kenasti puust ja punaseks, kuidas koroona sõja tingimustes toimib. Eks selge on see, et kui varjendites koos istudes nõrgema tervisega inimene saab koroona, siis ega teda kuskil ventileerida ei ole. Siis lämbub oma pere silme all ära ja laip viiakse tänavale, kui pommirahes matta ei saa.  See kõik vaid suurendab Ukraina tragöödiat. Samal ajal, kui sina oma turvalisest söömast toast võiku ja veiniklaasiga nende kannatuste üle siin ironiseerid. Putin tänab sind. Minu jaoks oled sa samasugune reptiil nagu tema.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*soojast toast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samal ajal, kui sina oma turvalisest söömast toast võiku ja veiniklaasiga nende kannatuste üle siin ironiseerid.

Miks sa arvad et minu maja ei või pommi ette jääda? Varjendisse mind ja mu lapsi ju ei lubataks, kuna oleme vaktsineerimata. Ilmselt oleksime esimesed kes surma saaks. Eesti riigil suur mure kohe murtud, mida hakata peale nende põikpäisete inimestega, kes ennast vaktsineerida ei luba.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad et minu maja ei või pommi ette jääda? Varjendisse mind ja mu lapsi ju ei lubataks, kuna oleme vaktsineerimata. Ilmselt oleksime esimesed kes surma saaks. Eesti riigil suur mure kohe murtud, mida hakata peale nende põikpäisete inimestega, kes ennast vaktsineerida ei luba.

Kus on sinu inimlikkus? EI mahu pähe lihtsalt, kuidas sellisel teemal ironiseerimine üldse pähe tuleb.
Oi kui uhke oma “põikpäisuse” üle!
Ei, varjendisse saamiseks vaktsiinipassi küsima ei hakata. Tahad veel selle üle diskuteerida?
Madal inimene.

+9
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad et minu maja ei või pommi ette jääda? Varjendisse mind ja mu lapsi ju ei lubataks, kuna oleme vaktsineerimata. Ilmselt oleksime esimesed kes surma saaks. Eesti riigil suur mure kohe murtud, mida hakata peale nende põikpäisete inimestega, kes ennast vaktsineerida ei luba.

[/quote]

Vaatamata sellele, et sa oled südametu ja rumal inimene, lubatakse nii sind kui sinu lapsi varjendisse. Isegi, kui tagajärjeks on, mõne vanema inimese surm. Seda tahtsid kuulda? Oled rahul? Aga see ei muuda seda, kes sa oma hingelt oled – puhas kurjus, sest ainult nii saab sündida selline teemakäsitlus.

+9
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad et minu maja ei või pommi ette jääda? Varjendisse mind ja mu lapsi ju ei lubataks, kuna oleme vaktsineerimata. Ilmselt oleksime esimesed kes surma saaks. Eesti riigil suur mure kohe murtud, mida hakata peale nende põikpäisete inimestega, kes ennast vaktsineerida ei luba.

Vaatamata sellele, et sa oled südametu ja rumal inimene, lubatakse nii sind kui sinu lapsi varjendisse. Isegi, kui tagajärjeks on, mõne vanema inimese surm. Seda tahtsid kuulda? Oled rahul? Aga see ei muuda seda, kes sa oma hingelt oled – puhas kurjus, sest ainult nii saab sündida selline teemakäsitlus.

[/quote]
Ma poleküll TA, aga saan mingil määral püstitusest aru. Vaktsineerimise algusest on meil olnud nüüd “õiged” ja “valed”, olgu et tänases vaates võiks see vahe juba kaduda. Ikka on inimesi, kes siiralt usuvad, et oma õlga alla pannes nad nö päästsid oma vanavanemad. Loodan, et ühel hetkel sellest kinnisideest ikka välja tullakse.  Ukraina oma inimesi selle tõendiga ei kiusanud.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen sulle siis kenasti puust ja punaseks, kuidas koroona sõja tingimustes toimib. Eks selge on see, et kui varjendites koos istudes nõrgema tervisega inimene saab koroona, siis ega teda kuskil ventileerida ei ole. Siis lämbub oma pere silme all ära ja laip viiakse tänavale, kui pommirahes matta ei saa. See kõik vaid suurendab Ukraina tragöödiat. Samal ajal, kui sina oma turvalisest söömast toast võiku ja veiniklaasiga nende kannatuste üle siin ironiseerid. Putin tänab sind. Minu jaoks oled sa samasugune reptiil nagu tema.<br /><br />

<br />Vanureid tänapäeval sõtta ei saadeta. Ukrainaski on lubatud põgeneda 60+ meestel.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad et minu maja ei või pommi ette jääda? Varjendisse mind ja mu lapsi ju ei lubataks, kuna oleme vaktsineerimata. Ilmselt oleksime esimesed kes surma saaks. Eesti riigil suur mure kohe murtud, mida hakata peale nende põikpäisete inimestega, kes ennast vaktsineerida ei luba.

Aga miks sina arvad, et sind ja su lapsi vaktsineerimata pommivarjendisse ei lubataks? Saavad ju su lapsed käia praegu koolis ja trennis, saad sina käia tööl (olgu, päris igal kohal mitte, aga enamikul kohtadel vaktsineerimine nõutud ei ole), saad käia apteegis, toidupoes, kaubanduskeskustes, juuksuris. Saad sõita ühistranspordiga. Saad ka arstiabi.

Jah, oma valikute tõttu ei saa restorani, kinno, trenni jvm taolisesse meelelahutuskohta. Kas pommivarjend on sinu meelest meelelahutuskoht, et arvad, et sind ja su lapsi sinna ei lubata?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samal ajal, kui sina oma turvalisest söömast toast võiku ja veiniklaasiga nende kannatuste üle siin ironiseerid.

Miks sa arvad et minu maja ei või pommi ette jääda? Varjendisse mind ja mu lapsi ju ei lubataks, kuna oleme vaktsineerimata. Ilmselt oleksime esimesed kes surma saaks. Eesti riigil suur mure kohe murtud, mida hakata peale nende põikpäisete inimestega, kes ennast vaktsineerida ei luba.

Sinu rõõmuks, siis eestis ei ole eriti varjendeid. Ära muretse, saavad ka need vaktsineeritud surma.

Ja endiselt, kui haige sa oled?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see ei muuda seda, kes sa oma hingelt oled – puhas kurjus, sest ainult nii saab sündida selline teemakäsitlus.

Mismoodi mina puhas kurjus olen?  Kas ma olen putin kes tungis ukrainlastele kallale? Olen lihtsalt irooniline, kuna eesti valitsus siiani, kuigi oleme maailmasõja lävel, liigitab eesti inimesi headeks ja halbadeks vastavalt sellele kui sõnakuulelikud vaktsineerimise suhtes on olnud?

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eesti valitsus siiani, kuigi oleme maailmasõja lävel, liigitab eesti inimesi headeks ja halbadeks vastavalt sellele kui sõnakuulelikud vaktsineerimise suhtes on olnud?

Ahh, lõpeta oma luulud. Sa ei ole halb, oled lihtsalt vaktsineerimata. Pai-pai.
Rahul?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see ei muuda seda, kes sa oma hingelt oled – puhas kurjus, sest ainult nii saab sündida selline teemakäsitlus.

Mismoodi mina puhas kurjus olen? Kas ma olen putin kes tungis ukrainlastele kallale? Olen lihtsalt irooniline, kuna eesti valitsus siiani, kuigi oleme maailmasõja lävel, liigitab eesti inimesi headeks ja halbadeks vastavalt sellele kui sõnakuulelikud vaktsineerimise suhtes on olnud?

Ja maailmasõja lävel ei ole sul muud teha, kui omaenda huvidest lähtudes vinguda vaktsineerimise üle.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi mina puhas kurjus olen?  Kas ma olen putin kes tungis ukrainlastele kallale? Olen lihtsalt irooniline, kuna eesti valitsus siiani, kuigi oleme maailmasõja lävel, liigitab eesti inimesi headeks ja halbadeks vastavalt sellele kui sõnakuulelikud vaktsineerimise suhtes on olnud?

Sest antud kontekstis ironiseerida on puhas kurjus. Saad aru,  mehed, naised, lapsed  saavad Ukrainas praegu päriselt surma. Ja sina leiad, et see on sobiv koht ilkumiseks. Ainult kuri inimene tuleb millegi sellise peale.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see ei muuda seda, kes sa oma hingelt oled – puhas kurjus, sest ainult nii saab sündida selline teemakäsitlus.

Mismoodi mina puhas kurjus olen? Kas ma olen putin kes tungis ukrainlastele kallale? Olen lihtsalt irooniline, kuna eesti valitsus siiani, kuigi oleme maailmasõja lävel, liigitab eesti inimesi headeks ja halbadeks vastavalt sellele kui sõnakuulelikud vaktsineerimise suhtes on olnud?

Siin teemas liigitad küll ainult sina. Nagu öeldud, sõja olukorras kehtivad nagunii teised seadused, aga isegi praeguste seaduste järgi ei sunnita põdejaidki koju jääma, kui see nende elu ja tervise ohtu seab. Samuti on ka mittevaktsineeritutele kättesaadavad kõik olulised teenused ja rohkemgi veel.

Kuri on praeguses olukorras vaenu õhutada ja paanikat külvata, seda kõike veel valedele eeldustele tuginedes. Vastangi ainult seetõttu, et äkki mõni rumalam jääbki su luulusid või pahatahtlikku valet uskuma.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arvamus.postimees.ee/7467586/valitsuse-ebaveenev-koroonajutt

Kas ka peavoolu meedia on puhas kurjus ja haige jms sõnadega mind siin kostitatud on?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arvamus.postimees.ee/7467586/valitsuse-ebaveenev-koroonajutt

Kas ka peavoolu meedia on puhas kurjus ja haige jms sõnadega mind siin kostitatud on?

Keegi ei öelnud, et koroonateemat puudutada ei või. Artiklis arutleti ja argumenteeritigi selle üle, sinu siinne teema aga oli iroonia sõja osas läbi “mina-mina-mina”-prisma. See ei olnud kuskilt otsast naljakas ega arukas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arvamus.postimees.ee/7467586/valitsuse-ebaveenev-koroonajutt

Kas ka peavoolu meedia on puhas kurjus ja haige jms sõnadega mind siin kostitatud on?

Vaeseke, keegi pole sulle öelnud, et see pole peavoolumeedia (see sõna kirjutatkse kokku, btw), vaid kohalik Fox News?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arvamus.postimees.ee/7467586/valitsuse-ebaveenev-koroonajutt Kas ka peavoolu meedia on puhas kurjus ja haige jms sõnadega mind siin kostitatud on?

See artikkel räägib omikron tüvest ja selle valguses koroonapiirangute mõttekusest. Sina ironiseerisid sõja üle ajal, kus inimesed reaalselt sõjas kannatavad. Ja see sinu iroonia on puhas kurjus. Ja kui sa vahet ei näe enda postitusel ja sellel artiklil, siis lisaks puhtale kurjusele on sinus ka puhas rumalus.

Mina olen kolm korda vaktsineeritud ja olen nõus selle artikliga, et hetke omikroni olukorras ei ole koroonapass enam mõistlik. Selle mõju nakatumisele ja haiglasse jõudmisele on küll olemas, aga see mõju ei ole enam kuigi suur. Seega jah, koroonapassi nõude võiks tõesti ära lõpetada. Maskid ma esialgu siiski jätaksin. Ka need ei ole muidugi imerohi, aga nakkuse saamise/edasiandmise tõenäosust nad siiski vähendavad.  Hiljuti just käisin poes, kus kassapidaja enne minu kaubaga tegelema hakkamist keeras korraks mulle selja, nuuskas nina ja hakkas siis kaupa läbi laskma. Ma olen üsna rahul, et temal visiir ja mul mask ees olid ning pärast desosin  hoolega käsi. Selline müüja, kes ei vaevu peale ninanuuskamist isegi käsi desoma enne minu kauba puutumist, ei kannaks ka seda visiiri, kui see tal kohustus ei oleks ja ehk unustaks siis selgagi pöörata, kui nuuskama hakkab..

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arvamus.postimees.ee/7467586/valitsuse-ebaveenev-koroonajutt Kas ka peavoolu meedia on puhas kurjus ja haige jms sõnadega mind siin kostitatud on?

See artikkel räägib omikron tüvest ja selle valguses koroonapiirangute mõttekusest. Sina ironiseerisid sõja üle ajal, kus inimesed reaalselt sõjas kannatavad. Ja see sinu iroonia on puhas kurjus. Ja kui sa vahet ei näe enda postitusel ja sellel artiklil, siis lisaks puhtale kurjusele on sinus ka puhas rumalus.

Mina olen kolm korda vaktsineeritud ja olen nõus selle artikliga, et hetke omikroni olukorras ei ole koroonapass enam mõistlik. Selle mõju nakatumisele ja haiglasse jõudmisele on küll olemas, aga see mõju ei ole enam kuigi suur. Seega jah, koroonapassi nõude võiks tõesti ära lõpetada. Maskid ma esialgu siiski jätaksin. Ka need ei ole muidugi imerohi, aga nakkuse saamise/edasiandmise tõenäosust nad siiski vähendavad. Hiljuti just käisin poes, kus kassapidaja enne minu kaubaga tegelema hakkamist keeras korraks mulle selja, nuuskas nina ja hakkas siis kaupa läbi laskma. Ma olen üsna rahul, et temal visiir ja mul mask ees olid ning pärast desosin hoolega käsi. Selline müüja, kes ei vaevu peale ninanuuskamist isegi käsi desoma enne minu kauba puutumist, ei kannaks ka seda visiiri, kui see tal kohustus ei oleks ja ehk unustaks siis selgagi pöörata, kui nuuskama hakkab..

Nüüd oleme siis nii immuunpuudulikud, et nohu ähvardab elust ilma jätta?

Te olete ikka täiesti totakad.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd oleme siis nii immuunpuudulikud, et nohu ähvardab elust ilma jätta?
Te olete ikka täiesti totakad.

Oma tatiste käte teisi inimesi katsuma (poes ühekaupa tema kauba katsumine võrdub sellega) hakata ei ole kunagi OK olnud. See on tavapärane hügieeni küsimus, imepärane, et sa siiamaani veel seda ei tea.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd oleme siis nii immuunpuudulikud, et nohu ähvardab elust ilma jätta?

Te olete ikka täiesti totakad.

Oma tatiste käte teisi inimesi katsuma (poes ühekaupa tema kauba katsumine võrdub sellega) hakata ei ole kunagi OK olnud. See on tavapärane hügieeni küsimus, imepärane, et sa siiamaani veel seda ei tea.

Mine otsi endale kilemull ja hapnikutelk.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd oleme siis nii immuunpuudulikud, et nohu ähvardab elust ilma jätta? Te olete ikka täiesti totakad.

Ei. Lihtsalt on mingid elementaarsed hügieeni- ja viisakusnõuded, mida enamus inimesi järgivad. Aga nagu näha, siis osadel puudub ses osas igasugune kultuurikiht. Hämmastav.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või visatakse need tobedad piirangud siis otsemaid üle parda, mis te arvate? Ja kui visatakse, siis järelikult olid need juba alguses naeruväärsed ja mõttetud äkki?

Kui miski on sõjaolukorras ebaoluline, siis on see ka rahuajal ebaoluline? Millise kehaosaga sa sellise järelduse tootsid?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina ironiseerisid sõja üle ajal, kus inimesed reaalselt sõjas kannatavad

Ma ironiseerin totakate koroonapiirangute, mitte sõja üle.

Sõja pärast olen väga mures.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonapiirangud ja sõda