Esileht Ilu ja tervis Koroonapositiivse kontaktsena arvestamise tingimused

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Koroonapositiivse kontaktsena arvestamise tingimused

Postitas:

On teada, et kontaktseks loetakse neid inimesi, kes on positiivse testivastuse saanud inimesega olnud vähem kui kahe meetri kaugusel rohkem kui 15 minutit.

Aga 15 minutit on väga pikk aeg, nii kaua juhusliku võõraga enamasti kontaktis ei olda. Arusaadav, et tööruumides, bussis, teatris või kinos võib viirus niimoodi levida, kodust rääkimata. Nendel tingimustel aga avalikus ruumis justkui ei saakski viirus levida. Kas need reeglid on liiga lõdvad ja tegelikult võib viirus levida ka kergemini? Või ongi nii, et ükskõik kui palju ma rahva seas ringi sebin, seni kui liigun pidevalt edasi ja sama inimese kõrval 15 minutit ei seisa, ei saa ma viirust saada?

Tegelikult olen ma ettevaatlik ja tarbetuid käike väldin, nii et küsimus on ühelt poolt pigem teoreetiline, teisalt aga ka praktiline, sest kui ikka tõesti lihtsalt möödudes ei saa viirust saada, siis võiks näiteks poodides, näitusel või raamatukogus jne käia palju julgemini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et keegi pole inimkatseid teinud ja täpset ning õiget vastust ei oska sulle keegi öelda.

Ise olengi lähtunud sellest, et haigestumiseks on vaja pikemaajalist lähikontakti ja lihtsalt haigega ühes poes viibides on haigestumine ebatõenäoline. Kasutan siiski kaitsemaski, pesen käsi ja viibin avalikes siseruumides vaid siis, kui see on hädavajalik.

Mind pani eile imestama Postimehe fotoreportaaž, kus oli jäädvustatud inimesi, kes ei kandnud maski, kuid fotod olid tehtud õues viibivatest inimestest.  Kas ma olen millestki valesti aru saanud ja õues viibides peab ka maski kandma?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen millestki valesti aru saanud ja õues viibides peab ka maski kandma?

Ei pea. Aga kui õues suvaliselt inimesi pildistada, siis võid Raivo Aeg i käest sõimata küll saada. Eriti, kui sa leheneeger oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka korraliku pahmaka viirust aevastajalt näkku saad, siis hingad sisse oma näolt edasi, ei ole enam aevatajal 15 min vaja lähedal olla.

Siin ka hiilivalt juttu sellest (rahvast ei tohi ju hirmutada):

Juhukontakt on kontakt, mis võib toimuda haigestunud inimesega pika aja jooksul ja kaugema distantsi tagant kui kaks meetrit, kuid nakkusoht on siiski olemas.https://forte.delfi.ee/news/digi/hoia-rakendusele-plaanitakse-margatavat-uuendust?id=91774813

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga asjakohane teemaalgatus. need argumendid, millega meid viimase paari nädala jooksul on veendud maski kandma, on totaalses vastuolus sellega, mida terviseamet peab lähikontaktiks ja mille järgi inimesed isolatsioonis peavad viibima. viimasel ajal jagatud info kohaselt on kogu ruumi õhk täis viiruseosakesi, mida kõik kohalviibijad sisse hingavad ja mingit vahet ei ole, kui kaugel sa oled haigest inimesest. ometi ei loeta kõiki samas ruumis viibinuid lähikontaktseteks ja nad ei pea jääma isolatsiooni. miks, kui haigestumiseks ei ole lähikontakt vajalik?

teine asi, mis viimase aja infoga kokku ei sobi, on visiiri kandmine nakatumist ennetava vahendina – kuidas saab visiir kaitsta nakatumise eest, kui see ruumi täitev viiruseosakestest küllastunud õhk liigub vabalt visiiri alt läbi?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Koroonapositiivse kontaktsena arvestamise tingimused