Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonast nüüd

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Koroonast nüüd

Postitas:
Kägu

Aasta tagasi oli kindel – kui keegi perest oli haige, olid kõik lähikontaktsed ning piirati ka nende liikumist. Nimelt olen ise vaktsineeritud ja ka läbipõdenud (2 kuud tagasi) ning olen laupäeval kutsutud ühele üritusele. Eile õhtul haigestus pereliige ja täna oli tema kiirtest positiivne. Kas minul on mingi takistus laupäeval selle üritusel osalemiseks st. kas ma võin olla nakkusohtlik? Testi teen igaks juhuks ära.

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sa teed ürituse hommikul testi ja see on korras, siis on vast ok, kui lähed.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta tagasi oli kindel – kui keegi perest oli haige, olid kõik lähikontaktsed ning piirati ka nende liikumist. Nimelt olen ise vaktsineeritud ja ka läbipõdenud (2 kuud tagasi) ning olen laupäeval kutsutud ühele üritusele. Eile õhtul haigestus pereliige ja täna oli tema kiirtest positiivne. Kas minul on mingi takistus laupäeval selle üritusel osalemiseks st. kas ma võin olla nakkusohtlik? Testi teen igaks juhuks ära.

Loomulikult võidsakaselle uuesti saada. Teed testi ja siis otsustad. Samas me ümber on pidevalt inimesi, kes ise ei tea, et nad on parasjagu aktiivsed viiruse levitajad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd see koroona mis levib on äärmiselt nakkav kuid haigusnähud on väga kerged.Enam ei pea mingis isolatsioonis olema.Pandeemia on muutnud epideemiaks.Nüüd haigestumisel paljud ei tee midagi,sest haigusnähud on väga kerged.Kuid hiljem võib tüsistus tekkida,koroona mõjutab südame tervisele äärmiselt halvasti.Võivad tekkida rohked südemevahelöögid.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

läbipõdenud (2 kuud tagasi)

Loogiliselt võttes on vähe tõenäoline, et sa kahekuuse vahega uuesti nakatud. Muul juhul jätaksin külla minemata.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiliselt võttes on vähe tõenäoline, et sa kahekuuse vahega uuesti nakatud. Muul juhul jätaksin külla minemata.

Eriti vähetõenäoline ei ole. Ise olen kuuajase vahega teist korda põdenud, samamoodi ka mitmed tuttavad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma isegi ei tea enam kas kehtivad mingid eneseisolatsiooni nõuded. Mingit informatsiooni enam ei jagata. Aga ise vaatakisn kas üritus õues või toas ja kas seal ka riskigrupi inimesi (raskelt haigeid, vanemaid inimesi), selle järgi teeksin otsuse. Ja kui ikka jääb tunne et äkki ei peaks siis minema, jätaksin minemata.

Aga üldiselt enamus ei tee enam midagi teisiti kui enne koroonapanideemiat, tullakse üritustele paduhaigetena, otse lennureisilt vanaemale külla jne. Kuskilt käis läbi et riik loodab et uue laine ajal toimibki kõik nii et igaüks ise mõtleb mida ja kuidas teeb, see tähendab siis kahjuks et enamusel täiesti ükskõik teistest. Seetõttu palun oma vanematel kindlasti vaktsineerida vähemlt veel kord, nooremate hoolivusele ei looda enam.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tõesti naljakas, kuidas olud on muutunud. Ma vaatasin täna hommikul Prillitoosi, kus Reet Linna tegi oma kodu akna pealt saadet ja rääkis, et kõik peavad kodus istuma. Kuigi siis ei levinudki eriti see haigus, endal õnnestus ka siis puutumata jääda. Nüüd on haigestumisi massiliselt ja kõigil savi. Meil on praegu tööl mitmed inimesed haiged, kuigi varem keset suve pole iialgi keegi haige olnud. Üks ka haiglas, seega pole see asi nii kerge midagi. Aga kõigil jumala savi, sest tüdinud nendest ülepingutatud reeglitest, mis kunagi olid ja ei hooli enam sellest haigusest mitte üks raas, tulgu või surm.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta tagasi oli kindel – kui keegi perest oli haige, olid kõik lähikontaktsed ning piirati ka nende liikumist. Nimelt olen ise vaktsineeritud ja ka läbipõdenud (2 kuud tagasi) ning olen laupäeval kutsutud ühele üritusele. Eile õhtul haigestus pereliige ja täna oli tema kiirtest positiivne. Kas minul on mingi takistus laupäeval selle üritusel osalemiseks st. kas ma võin olla nakkusohtlik? Testi teen igaks juhuks ära.

Minu jaoks pole vahet kas tegu on koroona või mõni muu viirusega. Viiruste peiteajal inimene on juba nakkusohtlik, aga samas tal sümptomeid ei ole. Ning koroona kiirtest näitab positiivset tavaliselt alles siis kui inimene on juba haige. Ja kaks kuud tagasi põdemine ei pruugi samuti kaitsta, sel omikronil on niipalju alamtüvesid. Ehk siis, kui sa selle koroona nüüd saad, siis laupäeval juba tõenäoliselt ka levitad seda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb muidugi üritusest, katsikule ei roniks või vanavanaema 100. juubelile, aga mingile vaba õhu grillile läheks küll, kui end 100% tervena tunneks.

Samas ma jälle ei läheks ka kergete haigussümptomitega teiste inimeste sekka, olgu see siis koroona või midagi muud. Ehk siis – lähtuksin oma reaalsest terve/haige olemisest, mitte aga tingimata sellest, et keegi, kellega olen kokku puutunud, on haige.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on tõesti paljudel suva. Inimesed köhivad ja tatistavad suht ükskõikselt. Nii levib muidugi koroona mõnuga. Samas usun, et on ka vastutustundlikke inimesi, kes ei lähe ühtegi viirust levitama, olgu see siis koroona või midagi muud.

Teemaalgataja võiks muidugi eemale jääda, sest on ju tegelikult lähikontaktne.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tõesti naljakas, kuidas olud on muutunud. Ma vaatasin täna hommikul Prillitoosi, kus Reet Linna tegi oma kodu akna pealt saadet ja rääkis, et kõik peavad kodus istuma. Kuigi siis ei levinudki eriti see haigus, endal õnnestus ka siis puutumata jääda. Nüüd on haigestumisi massiliselt ja kõigil savi. Meil on praegu tööl mitmed inimesed haiged, kuigi varem keset suve pole iialgi keegi haige olnud. Üks ka haiglas, seega pole see asi nii kerge midagi. Aga kõigil jumala savi, sest tüdinud nendest ülepingutatud reeglitest, mis kunagi olid ja ei hooli enam sellest haigusest mitte üks raas, tulgu või surm.

Nii palju, kui olen suhelnud nendega, kes koroonat erinevatel aegadel põdesid, siis need, kes jäid n.ö. kahte esimesse satsi põdesid kõik ikka väga hullult, paar tuttavat olid intensiivis, üks vaakus lausa hinge. Kui tulid vaktsiinid, muutusid  põdemised kergemaks. Põdesin ise sügisel ja nüüd – sügisel oli mitu päeva palavikku, kohutav köha, peavalu, kokku olin 3 nädalat haiguslehel + pärast nõrkus. Nüüd ei olnud enam palavikku, väsimust oli, aga nädala lõpuks oli juba väga normaalne olla.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tõesti naljakas, kuidas olud on muutunud. Ma vaatasin täna hommikul Prillitoosi, kus Reet Linna tegi oma kodu akna pealt saadet ja rääkis, et kõik peavad kodus istuma. Kuigi siis ei levinudki eriti see haigus, endal õnnestus ka siis puutumata jääda. Nüüd on haigestumisi massiliselt ja kõigil savi. Meil on praegu tööl mitmed inimesed haiged, kuigi varem keset suve pole iialgi keegi haige olnud. Üks ka haiglas, seega pole see asi nii kerge midagi. Aga kõigil jumala savi, sest tüdinud nendest ülepingutatud reeglitest, mis kunagi olid ja ei hooli enam sellest haigusest mitte üks raas, tulgu või surm.

Nii palju, kui olen suhelnud nendega, kes koroonat erinevatel aegadel põdesid, siis need, kes jäid n.ö. kahte esimesse satsi põdesid kõik ikka väga hullult, paar tuttavat olid intensiivis, üks vaakus lausa hinge. Kui tulid vaktsiinid, muutusid põdemised kergemaks. Põdesin ise sügisel ja nüüd – sügisel oli mitu päeva palavikku, kohutav köha, peavalu, kokku olin 3 nädalat haiguslehel + pärast nõrkus. Nüüd ei olnud enam palavikku, väsimust oli, aga nädala lõpuks oli juba väga normaalne olla.

See on ikka väetite ja peskarite haigus. Mina põdesin Deltat, no angiin on hullem. Hetkel levib uuem ning enamik välismaal  icu on 3x vaktsineeritud, sinna läheb ka see lubadus, et vaktsiin kaitseb raske haiguse eest.  See on nagu gripp, poliitiliselt üle võlli keeratud haigus, mis on toonud kahju rohkem majandusse.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonast nüüd