Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonasurmade statistika

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Koroonasurmade statistika

Postitas:
Kägu

Koroonaskeptikute pidev jutt on, kuidas koroonasurmade statistika on üle paisutatud ning koroona tõttu surnuteks nimetatavat liiga paljusid. Siin on teistpidine näide, kus sellises eas surnut selles nädalas statistikas üldse ei ole, järelikult koroonatüsistuste tõttu suremised ei jõua sugugi alati statistikasse. Võimalik muidugi, et on ka viga, mis epiidülevaates parandatakse, aga kahtlen.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95555027/suri-mitmete-eesti-staaridega-koostood-teinud-fotograaf-katrin-uusoja?fbclid=IwAR0UojGTAAy5YLN3qyLz4xw_x7rL4Z4eARZuH-5qjhXDZ8EM-6DvwnQ1zkc

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole seda inimest statistikas tõesti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Postimees kirjutab nii: Põhiliselt kauneid interjööre jäädvustanud fotograaf Katrin Uusoja lahkus meie seast 29.detsembril, kui oli haiglas pikalt võitlemas ka koroonaviirusega.

Et siis koroonaviirus oli mingitele muudele põhjustele lisaks, nagu ma aru saan.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis koroonaviirus oli mingitele muudele põhjustele lisaks, nagu ma aru saan.

Algne postitus Instagramis oli siiski selline: “after 2 months of hard fighting with Covid, …” Ei viidata millelegi muule. Küllap koroonast tekkisid tüsistused ning nendesse suri. Ja statistika ei kajasta. Oioi, miks küll meil on nii palju liigsuremust …

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeruline on haiguse ja tüsistustega. Keegi ei tea ega oska diagnoosi panna. Statistika kajastab asju seinast seina. Norra on minu jaoks  suur mõistatus oma arvudega, võrreldes teiste riikidega. Oskavad nad paremini ravida?
Venemaa ka muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistikas ei kajastu, järelikult pole ka teada, kas oli vaktsineeritud või mitte. Mulle tundub see oluline info. Ruta Arumäe suri ka noorelt, 45-aastaselt, põhjust pole mainitud, järelikult enamus inimesi arvab, et peab olema 1 neist: koroona, vaktsiin või suitsiid.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistikas ei kajastu, järelikult pole ka teada, kas oli vaktsineeritud või mitte. Mulle tundub see oluline info.

taolised analüüsid eeldavad pikemat vaatlusperioodi ja küllap need ka tulevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistikas ei kajastu, järelikult pole ka teada, kas oli vaktsineeritud või mitte. Mulle tundub see oluline info. Ruta Arumäe suri ka noorelt, 45-aastaselt, põhjust pole mainitud, järelikult enamus inimesi arvab, et peab olema 1 neist: koroona, vaktsiin või suitsiid.

kas sa tõesti sooviksid inimeste terviseandmete avalikustamist? kas avalikud peaks olema ka sinu enda terviseandmed või ainult tuntud inimeste omad?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistikas ei kajastu, järelikult pole ka teada, kas oli vaktsineeritud või mitte. Mulle tundub see oluline info. Ruta Arumäe suri ka noorelt, 45-aastaselt, põhjust pole mainitud, järelikult enamus inimesi arvab, et peab olema 1 neist: koroona, vaktsiin või suitsiid.

kas sa tõesti sooviksid inimeste terviseandmete avalikustamist? kas avalikud peaks olema ka sinu enda terviseandmed või ainult tuntud inimeste omad?

Tegelikult ei tohiks keegi küsida ka seda, kas inimene on vaktsineeritud või mitte. MIs on see kellegi teise asi, mida ma endasse süstinud olen või ei ole. Kui on vaktsineerimine avalik info, olgu seda ka teised terviseandmed. Milleks eristada ühtesid andmeid teistest. Kellel on õigus teada, kas inimene on vaktsineeritud või mitte, peaks saama infot otse andmebaasist. Kui sellist luba pole antud, siis pole mingit õigust isegi passi küsida, kui tegemist on niivõrd olulise terviseinfoga.  Nii et pole siin midagi varjata, kui vaktsineerimisest on tehtud üldrahvalik info, tuleb ka teised andmed kõigile avatuks teha.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistikas ei kajastu, järelikult pole ka teada, kas oli vaktsineeritud või mitte. Mulle tundub see oluline info. Ruta Arumäe suri ka noorelt, 45-aastaselt, põhjust pole mainitud, järelikult enamus inimesi arvab, et peab olema 1 neist: koroona, vaktsiin või suitsiid.

Ega jah enam muid põhjusi suremiseks ju pole…aga südamehaigused, vähk, diabeet jne., kuhu need  kadusid?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on vaktsineerimine avalik info, olgu seda ka teised terviseandmed.

Miks sa rumalusi räägid? Kuskohast, palun, saan ma avalikult infot kodanik X vaktsineerituse kohta? Mitte kuskilt. See ei ole mingi avalik info. Avalik on summaarne info vaktsineerituse kohta, kuid mitte iga eraldiseisva inimese valik, välja arvatud muidugi juhul, kui ta ise ei anna avalikult teada, et on vaktsineeritud või vaktsineerimata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistikas ei kajastu, järelikult pole ka teada, kas oli vaktsineeritud või mitte. Mulle tundub see oluline info. Ruta Arumäe suri ka noorelt, 45-aastaselt, põhjust pole mainitud, järelikult enamus inimesi arvab, et peab olema 1 neist: koroona, vaktsiin või suitsiid.

Ega jah enam muid põhjusi suremiseks ju pole…aga südamehaigused, vähk, diabeet jne., kuhu need kadusid?

võimalikud surma põhjused, koroona, vakstiin või suitsiid?

paraku jah, suurema osa inimeste teadmised meditsiinist algavad ja lõpevad seal. samas kipuvad just sellised olema kõvad ja häälekad eksperdid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on vaktsineerimine avalik info, olgu seda ka teised terviseandmed.

Miks sa rumalusi räägid? Kuskohast, palun, saan ma avalikult infot kodanik X vaktsineerituse kohta? Mitte kuskilt. See ei ole mingi avalik info. Avalik on summaarne info vaktsineerituse kohta, kuid mitte iga eraldiseisva inimese valik, välja arvatud muidugi juhul, kui ta ise ei anna avalikult teada, et on vaktsineeritud või vaktsineerimata.

Tegelikult küll on see ikka üsna avalik info, kui suvalisel uksehoidjal ja piirivalvuril on õigus seda teada saada. Või vähemalt kindlasti ei saa seda salajaseks nimetada. Iseasi aga, et miks üldse peaks terviseandmed nii salajased olema? Miks see nii sensitiivne info on? Olgu, võib mõista spetsiifiliste teemade sotsiaalset tundlikkust, samuti pole ju tõesti põhjust avaldada terviseandmeid, mis kedagi teist ei puuduta, kuid nakkushaigused selle alla ei lähe. Miks ühe inimese terviseandmete privaatsus on olulisem kui teise inimese terviseohutus? Ma ei ole kindel, et need kaalud õiged on- lõppude lõpuks on antud juhul ju inimese mugavus (õigus privaatsusele) seatud kõrgemaks kui teise inimese elu. Ilmselt pole palju inimesi, kes peaksid tundlikuks infot selle kohta, kas keegi põeb grippi või on selle vastu vaktsineeritud, samas koroona korral on see kõva jauramise põhjus- kuigi esimene on teistele inimestele kordades ohutum kui teine? Ei klapi see värk ja tuleks ära lõpetada tundlike terviseandmete jutt. No ei ole tundlikud terviseandmed kui suvalisel baaritšikil on õigus seda teada (seejuures see vaktsineeritust kontrolliv baaritädi ise ei pea olema vaktsineeritud kurioossel kombel- kuid mina kliendina seda kontrollida ei saa. Miks mitte? Ma ei taha, et mind teenindaks mingi viiruselabor.).

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult küll on see ikka üsna avalik info, kui suvalisel uksehoidjal ja piirivalvuril on õigus seda teada saada.

Ei, sa ei saa asjadest õigesti aru. Suvalisel uksehoidjal ega piirivalvuril ei ole õigust teada saada suvalise tänaval vastu tulija vaktsineeritust, vaid ainult oma konkreetsete tööülesannete piires – ja see ei tähenda sugugi, et andmed oleks avalikud. Avalik on info siis, kui ma saan igal ajahetkel vaadata, kas naabrimees on vaktsineeritud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole tundlikud terviseandmed kui suvalisel baaritšikil on õigus seda teada (seejuures see vaktsineeritust kontrolliv baaritädi ise ei pea olema vaktsineeritud kurioossel kombel- kuid mina kliendina seda kontrollida ei saa. Miks mitte? Ma ei taha, et mind teenindaks mingi viiruselabor.).

Minu teada pole tõendil isegi märget, kas antud kodanik on vaktsineeritud või läbi põdenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada pole tõendil isegi märget, kas antud kodanik on vaktsineeritud või läbi põdenud.

On ikka, on ka see kirjas, millega vaktsineeritud on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka, on ka see kirjas, millega vaktsineeritud on.

What? Praegu just kontrollisin-ei ole. Ütleb ainult, kas tõend on kehtiv või mitte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka, on ka see kirjas, millega vaktsineeritud on

Miks sa valetad?

Käin Myfitnessis trennis, kus ise näitad kaamerasse oma QR-koodi ja tuleb suurele ekraanile, et kehtib, mitte midagi muud.

Praegu kontrollisin oma tõendit digiloost- sama-verification succesful ja kogu info.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka, on ka see kirjas, millega vaktsineeritud on

Miks sa valetad?

Käin Myfitnessis trennis, kus ise näitad kaamerasse oma QR-koodi ja tuleb suurele ekraanile, et kehtib, mitte midagi muud.

Praegu kontrollisin oma tõendit digiloost- sama-verification succesful ja kogu info.

Mis mõttes ma valetan? Tõendil endal on kirjas kõik – ka vaktsiini nimi. Teenindaja peab ka su nime kontrollima, seega loeb ta ka tõendit ennast, mitte ainult QR koodi. Ja siis ta näeb, kas oled vaktsineeritud või põdenud jne.

Minu jaoks see probleem ei ole.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ma valetan? Tõendil endal on kirjas kõik – ka vaktsiini nimi. Teenindaja peab ka su nime kontrollima, seega loeb ta ka tõendit ennast, mitte ainult QR koodi. Ja siis ta näeb, kas oled vaktsineeritud või põdenud jne. Minu jaoks see probleem ei ole.

Tõend on see, mida sina näed. Teenindaja ei vaata tõendit vaid loeb QR-koodi. Ma olen kümneid kordi näidanud QR-koodi, mitte midagi muud ei ole mõtet näidata, sest midagi sealt lugeda pole. Seega näeb teenindaja vaid, kas tõend kehtib. Ja ära tule seletama, et sul keegi seda tõendit ennast lugenud on-nad ei saa sealt mingit infot.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õendil endal on kirjas kõik – ka vaktsiini nimi. Teenindaja peab ka su nime kontrollima, seega loeb ta ka tõendit ennast, mitte ainult QR koodi. Ja siis ta näeb, kas oled vaktsineeritud või põdenud jne.

Oled skänninud enda tõendit või niisama umbes paned? Mul on skänner telefoni tõmmatud ja tean täpselt, mida näeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõend on see, mida sina näed. Teenindaja ei vaata tõendit vaid loeb QR-koodi. Ma olen kümneid kordi näidanud QR-koodi, mitte midagi muud ei ole mõtet näidata, sest midagi sealt lugeda pole. Seega näeb teenindaja vaid, kas tõend kehtib. Ja ära tule seletama, et sul keegi seda tõendit ennast lugenud on-nad ei saa sealt mingit infot.

Sa ei oska lugeda? Kirjutasin väga selgelt: tõendilt on vaja lugeda nime. Ja siis küsida isikut tõendavat dokumenti. Kui teenindaja seda ei tee, siis ta rikub määrust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei oska lugeda? Kirjutasin väga selgelt: tõendilt on vaja lugeda nime. Ja siis küsida isikut tõendavat dokumenti. Kui teenindaja seda ei tee, siis ta rikub määrust.

Tõendilt ei loe mitte keegi mingit nime. Nimi kuvatakse QR-koodist saadavale teabele. Sa vist ikka üldse ei tea, millest sa räägid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõendilt ei loe mitte keegi mingit nime. Nimi kuvatakse QR-koodist saadavale teabele. Sa vist ikka üldse ei tea, millest sa räägid.

Tean, mida näen. Teenindaja uurib nime tõendilt. Teeb ta seda õigesti või valesti, ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean, mida näen. Teenindaja uurib nime tõendilt. Teeb ta seda õigesti või valesti, ma ei tea.

Teenindaja uurib skännitud QR-lt, mitte tõendilt elusuuruses. Mida sellest tõendist uurida, kui QR annab teavituse, kas kehtib või mitte ja seal on juba nimi olemas.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenindaja uurib skännitud QR-lt, mitte tõendilt elusuuruses. Mida sellest tõendist uurida, kui QR annab teavituse, kas kehtib või mitte ja seal on juba nimi olemas.

Kordan. Teenindajad, keda mina näen, uurivad tõendilt nime. Ei oska vastata, miks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenindaja uurib skännitud QR-lt, mitte tõendilt elusuuruses. Mida sellest tõendist uurida, kui QR annab teavituse, kas kehtib või mitte ja seal on juba nimi olemas.

Kordan. Teenindajad, keda mina näen, uurivad tõendilt nime. Ei oska vastata, miks.

jutt käib tundlikest terviseandmetest, mitte nimest. või on sinu arvates seda ka inimese nimi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontrollida tuleb nii kehtivust, kui isikusamasust. Ehk koodi, tõendil olevat nime ja ID kaarti. Ainult nii on asi korrektne.

Seda tehakse muidugi vähestest kohtades. Võtad sõbranna myfitnessi kaardi ja lased saata endale telefoni serdi ja käi trennis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtad sõbranna myfitnessi kaardi ja lased saata endale telefoni serdi ja käi trennis.

MyFitnessis on ju näotuvastus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

prinditud pabertõendil on küll kõik detailid kenasti kirjas ja näha. Ise ka ei viitsi telefoniga sekeldada alati, lihtsam pabertõend esitada. Ja mõnedel muide polegi nutitelefone.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonasurmade statistika