Esileht Ilu ja tervis Koroonatestist keeldumine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Koroonatestist keeldumine

Postitas:

Mul oli lapsel öösel palavik 38.6 ja kurk veidi valus. Perearst saatis kohe koroonatesti tegema lapse. Ütles, et see on kohustuslik. Kas nüüd on lolliks mindud selle testimisega? Mina keeldun testist. Ei luba lapsele mingit orki ninna toppida. Mingi lapse palaviku pärast selline paanika tekitada, no anna olla 🙂 Mis teeksite?

+4
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustaksin.
Kaebaksin, kuhu vaja.
Teeksin perekooli teema.
Tegevuste järjekord võib varieeruda.
Loodan, et su lapsel hakkab nendest tegevustest parem!

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 09:38; 10.09 10:47; 13.09 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst võib panna hoolduslehele, et ravirežiimi rikkumine ja hooldushüvitist ei saa.
Kui rikas mees või tööl ei käi, siis pole muidugi vahet.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 09:53; 10.09 13:27; 10.09 15:31; 11.09 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst võib panna hoolduslehele, et ravirežiimi rikkumine ja hooldushüvitist ei saa.

Kui rikas mees või tööl ei käi, siis pole muidugi vahet.

Ravirežiimi rikkumine? Pole antud ravirežiimi, seega pole midagi rikkuda. Kõik on vist peast lolliks läinud oma koroonaga. Lapsel suvaline tatitõbi ja jookse kohe testima. iga köhatuse ja aevastamise peale pulk ninna ja linnuke kirja, et testiti nii ja nii palju inimesi. Puhta lollik on inimesed läinud. Tegu on väikese lapsega kellel on/oli palavik. Mitte täiskasvanud inimesega kellel ei ole enam neid lihtsaid tatitõbesid nii palju kui lastel. Lolliks ka ei tasu keerata oma koroonahirmuga.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lapsel esimest päeva palavik, siis mis mõttega üldse perearstile helistasid? ????

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lapsel esimest päeva palavik, siis mis mõttega üldse perearstile helistasid? ????

Sest mul oli vaja hooldusleht avada. Ei saa ilma töölt koju jääda ju. Palavik tekkis päeval, oli ka öösel. Pidin ju lapsega koju jääma päevaks või paariks. Oleks seda teadnud, et kohe testile saadab, siis poleks ma helistanud arstile. Oleks teisiti toimetanud. Edaspidi olen targem ja ei teata kuhugi, et laps on tatine ja vajan hoolduslehte. Jätan ta lihtsalt kellegi teisega koju ja lähen tööle. Jumal küll, testigu ikka neid kellel on kahtlus koroonale. Mitte pisikesi tatiseid lapsi.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teeksite?

Tänasel päeval – laseks testi ära teha lapsele.

Edaspidi olen targem ja ei teata kuhugi, et laps on tatine ja vajan hoolduslehte. Jätan ta lihtsalt kellegi teisega koju ja lähen tööle. Jumal küll, testigu ikka neid kellel on kahtlus koroonale. Mitte pisikesi tatiseid lapsi.

Hoolduslehe peaksid ju ikka saama. Kas sa väidad, et su arst keeldus seda andmast? Või viskasidki toru hargile ära, kui testi mainiti?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 10:45; 10.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saateleht testimisele ei saa küll olla “kohustuslik”, mis sa udutad. Kohustuslikud testimised on teistel alustel.
Ja tatisusest ega lapse väiksusest ei kirjutanud sa alguses midagi, kirjas oli palavik ja kurguvalu (kõige tüüpilisemad sümptomid) ja saatekiri.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 09:38; 10.09 10:47; 13.09 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saateleht testimisele ei saa küll olla “kohustuslik”, mis sa udutad. Kohustuslikud testimised on teistel alustel.

Ja tatisusest ega lapse väiksusest ei kirjutanud sa alguses midagi, kirjas oli palavik ja kurguvalu (kõige tüüpilisemad sümptomid) ja saatekiri.

Esimeses postituses on mainitud laps. Öeldud ju, et lapsega on tegu. Ja perearst just nii ütles, et kohustuslik kõigile kellel palavik. Hookduslehte pole mulle avatud siiani.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lolliks tõesti keeranud oma koroonaga, aastaid on kogueg inimesed haiged olnud. Nüüd peame nõiajahti haigusele ja rikume laste psüühika haigusega millest on lausa ehk 99.9% tõenäosus terveneda, lastel visst lausa 100%!
Inimesed tahetaksegi hulluks ajada, kevadel oli arusaadav sest tüvi oli ränk,haigus oli uus, haiglaravi kasvas, aga kaua me nüüd selle nohu ja kerge gripikese pärast peidus istume ja lolli mängime?!
Kevadel olin ma suures paanikas, aga nüüd elan tavalist elu, võibolla oma nohu-köhaga olen juba mitu korda selles va koroonas olnud, kedagi end ega oma lapsi jahtima ma küll ei lase, istun kodus kui kehv olla ja ongi kõik.
Keeratakse inimeste elud majanduslikult nii pekki, kui vähegi võimalik.Mõned lapsed on juba paanikahood saanud sellest viirusejahist, kõik ei ole nii tugeva psüúhikaga. Ja seda veel kukuti vahepeal hispaania gripiga võrdlema, halloooo?!
Aga inimesi tulebki ju ohjes hakata hoidma, eriti hea seda teha testidega mis tõestatult, ka eestlaste hulgas tihtiumbluud näitavad, hea tõestus oli siin ühes teemas üksi nädalaid maal marju korjanud proua teema!
Tsirkus!

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoolduslehte pole mulle avatud siiani.

Kas sa küsisid hoolduslehte?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 10:45; 10.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoolduslehte pole mulle avatud siiani.

Kas sa küsisid hoolduslehte?

Loomulikult küsisin. Muud ma perearstilt ei taha saadagi. Ega ma ei tahtnud testi või ravisoovitusi. Kõigest hoolduslehte mõneks päevaks. Sellest tuleb välja aga hoopis nõiajaht minu lapsele.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega on sul praegu tööluus.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 09:53; 10.09 13:27; 10.09 15:31; 11.09 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega on sul praegu tööluus.

Järelikult. Mitte minu süül. Mina teatasin perearstile, et laps haige.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid teavitada kuhu iganes, sel pole mingit tähtsust. Tegelikult peab arst last nägema ja veenduma, et ta haige on. Kui ta saatis lapse testile ja sa keeldud, siis seaduslikult ongi tal õigus lehte mitte väljastada. Ja kõik.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 09:53; 10.09 13:27; 10.09 15:31; 11.09 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid teavitada kuhu iganes, sel pole mingit tähtsust. Tegelikult peab arst last nägema ja veenduma, et ta haige on. Kui ta saatis lapse testile ja sa keeldud, siis seaduslikult ongi tal õigus lehte mitte väljastada. Ja kõik.

Loll jutt! Alati antud hooldusleht sedasi. Tulgu ja vaadaku kui tahab, ei pane kätt ette. Aga ilmselt ta ei taha tulla. Kardab ju “koroonat”. Kuigi mul on õigus nõuda koduvisiiti haige lapse juurde. Maksan talle selle 5 euri ja tulgu kohale ja avagu hooldusleht. Mina ei pea haige lapsega mitte kuhugi minema ise.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa nii boss oled mida sa siin siis ilgud, maailm ju käib sinu tahtmist mööda nagu aru on saada.

+5
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Saateleht testimisele ei saa küll olla “kohustuslik”, mis sa udutad. Kohustuslikud testimised on teistel alustel.

Ja tatisusest ega lapse väiksusest ei kirjutanud sa alguses midagi, kirjas oli palavik ja kurguvalu (kõige tüüpilisemad sümptomid) ja saatekiri.

Esimeses postituses on mainitud laps. Öeldud ju, et lapsega on tegu. Ja perearst just nii ütles, et kohustuslik kõigile kellel palavik. Hookduslehte pole mulle avatud siiani.

Tead, Su esialgne postitus võiks käia vabalt ka minu lapse kohta, kes on 17-aastane.
Muuseas, ka temal on sageli kõrge palavikuga tatitõved, erinevalt näiteks ta väikevennast, kes ka lasteaialapsena keskmiselt kord aastas üldse mingis palavikus/tatitõves on olnud.
Nii et ei, me siin ei saa kuidagi teada, et kui sa kirjutad “laps”, siis sa mõtled väikest last, ega sedagi, et su väikesel lapsel kõrge palavikuga tatitõved tavalised on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli lapsel öösel palavik 38.6 ja kurk veidi valus. Perearst saatis kohe koroonatesti tegema lapse. Ütles, et see on kohustuslik. Kas nüüd on lolliks mindud selle testimisega? Mina keeldun testist. Ei luba lapsele mingit orki ninna toppida. Mingi lapse palaviku pärast selline paanika tekitada, no anna olla ???? Mis teeksite?

Aga kui ta oleks kutsunud nt A-grippi testima? Kas siis oleksid ka keeldunud? Kui sa ei tea, siis ka gripiproov võetakse ninast.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 14:31; 11.09 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid teavitada kuhu iganes, sel pole mingit tähtsust. Tegelikult peab arst last nägema ja veenduma, et ta haige on. Kui ta saatis lapse testile ja sa keeldud, siis seaduslikult ongi tal õigus lehte mitte väljastada. Ja kõik.

Loll jutt! Alati antud hooldusleht sedasi. Tulgu ja vaadaku kui tahab, ei pane kätt ette. Aga ilmselt ta ei taha tulla. Kardab ju “koroonat”. Kuigi mul on õigus nõuda koduvisiiti haige lapse juurde. Maksan talle selle 5 euri ja tulgu kohale ja avagu hooldusleht. Mina ei pea haige lapsega mitte kuhugi minema ise.

Arst ei pea tulema koduvisiidile, kui sul on saatelehe alusel analüüs veel andmata. Ükskõik, milline see saateleht siis on. Arst on määranud ravikava ja kui sulle ravi ei meeldi, siis see ei tähenda, et sul on õigus teda koju kutsuda. Arst võib ju koju tulla, aga ütlebki, et toimetame kava järjekorras. Kui laps ei ole liikumiseks piisavalt terve, siis seletadki, et sa ei saa minna testi andma, kuidas edasi toimetada. Võimalus on alati kutsud aju see koroonakiirabi kohale ja siis välisuksel kõikide naabrite silme all test teha.

ka plaanilisel eravile ei saanud siin vahepeal enne, kui olidki kohustuslikus korras testi teinud – ja selleks ei pidanud sümptomeidki olema. Ei tea, kuidas praegu.

Aga muus osas su postitus lausa nõretab hoolivusest oma haige lapse vastu.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 14:31; 11.09 14:34;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Need koroonatesti pooldajad on siin ikka päris ogarad. Koroona ja koroona. Koroona on vist ajud ära võtnud teil. Ma ei viitsi jahuda siin. Testi ma ei lase teha, laps jumala terve juba. Oma lastele või endile võite need pulgad pista kuhu tahate. Õppisin sellest olukorrast nii mõndagi. Rohkem kergete haigusnähtudega arsti poole ei pöördu. Hoolduslehte pole avatud, ravisoovitusi ei antud. Milleks see nõiajaht lapsele?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.09 09:35; 10.09 09:58; 10.09 10:29; 10.09 11:26; 10.09 13:07; 10.09 14:08; 10.09 16:17; 11.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes su lapsele jahti peab? Politsei ja arstidehordid on ukse taga? Ei ole? Ära hüsteeritse sius.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 09:53; 10.09 13:27; 10.09 15:31; 11.09 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan siiralt , et sa ei tööta meie asutuses. Sellise ülbe suhtumisega naine-mina ja minu maailm. Aga, on ka võimalus, et teil ongi koroona ja sa kannad seda enda teadmata edasi, töökaaslased ja nende pere pole nii terved ja teevad endast kõik, et seda haigust mitte saada.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll jutt! Alati antud hooldusleht sedasi. Tulgu ja vaadaku kui tahab, ei pane kätt ette.

Mul oli lähedasel kopsupõletik, 39 palavik juba mitmendat päeva (enne koroonapandeemiat) ja kui perearstile helistas, et haiguslehele jääda, siis perearst käskis kohale tulla, et muidu pole seaduse järgi õigust anda. Lähedane ütles, et ta ei jõua kohale tulla. Perearst vastas, et kutsugu siis kiirabi. Lähedane leidis, et kiirabiks pole siiski põhjust ja haiguslehte ei saanudki. Õnneks oli tööandja mõistev. Paar päeva hiljem transportisin lähedase ise perearsti juurde, kus tuvastati kahepoolne kopsupõletik ja alles visiidi järgselt avati haigusleht.
Vaat nii! Ja sina siin räägid alati on hooldusleht antud. Ei ole ja seadus just nii ebainimlikult käsebki asju ajada. Perearst pole kohustatud koduvisiite tegema.

Ma saan aru, et praegune koroonatesti võtmine on ebameeldiv. Aga ega sa ei saa ju kindel olla, et lapsel pole kroona, vaid suvaline muu haigus. Nõiajahti ei pea keegi, aga kuna koroona puhul on tegu väga nakkava haigusega, mis võib põhjustada ka noortele tervetele inimestele pikaajalisi tüsistusi, siis on oluline haiguse levikut võimalikult takistada. Selleks tehaksegi koroonateste.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja suhtlusstiil on ilma igasuguse koroonatagi ebameeldiv, ründav ja ülbe. Tegele oma lapsega ja ära plärtsu siin.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 09:38; 10.09 10:47; 13.09 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks teemaalgatajalt, et miks ta seda lapsele pulga ninna panekut nii hullult kardab?

Mina väikeste lastega olen muude haiguste pärast (ei olnud koroona – ükskord oli A-gripp ja üks kord mingi tundmatu palavikku, tugevat pea-ja kõhuvalu tekitav tõbi) läbi erakorralise lastehaiglasse sattunud ja ka siis on võetud minu väikestelt lastelt see vatipulga ninnatoppimisega proov võetud. Lapsel on korraks olnud ebamugav, muidugi, aga mingit erilist traumeeritust sellest ninaproovist ma oma laste puhul küll ei täheldanud – kasvõi veenivere võtmine/tilguti kanüüli paigaldamine on neile on igatahes traumeerivamad elamused olnud kui see ninaproov.

Mina teeks ära. Siis saaks kõigile pärast öelda, et koroonaproov võetud ja negatiivne oli.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Koroonatestist keeldumine