Esileht Ilu ja tervis Koroonajälgimine on täiega alla käinud

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Koroonajälgimine on täiega alla käinud

Postitas:

kui ainult 215 800 inimest on “hoia” oma telefoni laadinud ja nakatunuid on nii palju, et terviseameti inimressurss on viimse piiri peal, siis nii lihtsalt on, et teavitamine võtabki aega.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, see ei sõltu perearstist, sest perearstid ei peagi asümptomaatilisi lähikontaktseid testile saatma, seda teeb terviseamet. aga soovi tuleb ise avaldada, automaatselt see ei toimu.

Aga KELLELE peab sümptomiteta lähikontaktne testimissoovi avaldama? Perearstile? Terviseametile?

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 06:43; 27.11 11:45; 30.11 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, see ei sõltu perearstist, sest perearstid ei peagi asümptomaatilisi lähikontaktseid testile saatma, seda teeb terviseamet. aga soovi tuleb ise avaldada, automaatselt see ei toimu.

Aga KELLELE peab sümptomiteta lähikontaktne testimissoovi avaldama? Perearstile? Terviseametile?

ikka terviseametile, perearst ei puutu terve inimese puhul ju asjasse. lähikontaktse teavituses oli ju ka telefoninumber? või sul ei olnud? ma enam ei mäleta täpselt, kas oli, aga meile igal juhul edastati koolist ka see telefoninumber, kuhu testimissoovi puhul helistada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 00:03; 27.11 11:47; 27.11 17:16; 28.11 13:01; 01.12 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias ja täna sain teada , et minu rühma ühel lapsevanemal on koroonatest positiivne . Laps läheb ka testimisele aga nüüd läheb huvitavaks – kui laps osutubki koroonapositiivseks , siis teisi lapsi ja rühma töötajaid ei loeta lähikontaktseteks , sest laps ei ole käinud peale positiivset koroonatesti lasteaias. Terviseamet infotelefoni vastus.

See on kõrgel tasemel bürokraatlik pohhuism.

See laps viibis ju kogu aeg lasteaias ja oli tihedas kontaktis nii rühmakaaslaste kui töötajatega.

<p style=”text-align: center;”>Niiet esmaspäeval lähen ” rõõmsalt ” tööle ja teised vanemad võivad ka julgelt oma lapsed aeda tuua. Testi mind tegema ei suunata kui haigusnähud puuduvad.</p>

Kardan, et koroonaga on asi nii käest ära läinud, et riigi rahakott ei pea sellele vastu ja nüüd kui n-ö. trumm on läinud, siis mingu pulgad ka ????

Ma kardan, et sa said  valesti aru. Olen ise ka analoogse küsimusega Terviseametisse pöördunud ja mulle öeldi küll,  et kui keegi lastest või õpetajatest saab positiivse testitulemuse,  siis pannakse rühm kinni ja nii teised õpetajad kui lapsed loetakse lähikontaktseteks.

Seni, kuni laps on lähikontaktne,  peab ainult see laps koju jääma ja rühma ei sulgeta,  aga kui lapse test osutub positiivseks, siis see teeb tema rühma lähikontaktseteks.  Ja lähikontaktsete karantiiniaega hakatakse lugema sellest ajast, kui haigestunud laps viimati rühmas käis või kui temaga viimane kontakt oli (meil käivad mõned lapsed üksteisel kodus külas ja kohtuvad ka nädalavahetusel).

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 22:38; 03.12 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli samamoodi kokkupuude haigestunud õpetajaga, teade tuli kaheksanda päeva peale lõunat. Mõni päev hiljem tuli juba teade inimesest, kes oli nakkuse saanud sellelt õpetajalt. Paistab, et enam ei jaksa varsti keegi mingit teavitamist teha ja läheb nii nagu läheb.

Minu ühe lapse õpetaja oli ka nakatunu.  Tema teatas meile klassi FB kaudu ise. Terviseametist teadet ei tulnudki ja kui uurima hakkasime, siis tuli välja, et kool oli unustanud Terviseametile nende klassi andmed edastada. Ega Terviseamet lähikontaktsete andmeid vist mujalt ei saa kui nakatunult endalt või tema töökoha kaudu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 22:38; 03.12 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise nakkuse leviku mastaabi  juures nende kontaktsete jälitamine on juba jabur ja mitte mingit tulemit ei anna. Põhimõtteliselt on praeguseks ajahetkeks kõik, kes vähegi nina kodust välja pistnud olnud kontaktis kellegagi, kes on olnud kontaktis kellegagi, kes on covid-positiivne. Nii, et selle detektiivi mängimise raha võiks nüüd kuhugi mujale suunata. See lõputu nõiajaht on juba komejandi mõõdud võtnud. Haigusesse tuleb muidugi tõsiselt suhtuda ja kõiki neid ära leierdatud soovitusi kuulda võtta. Ühel hetkel saavad raha ja haiglakohad lihtsalt otsa ja läheb nagu läks näiteks Rootsis. Tehakse lihtsalt nö ravijuhis, et 70+ või koormatud anamneesiga patsiente haiglasse ei võeta. Kas elavad või surevad kodus. Sealt edasi tuleb 60+ jne.

Pigem jah, tuleb olukorraga  lihtsalt leppida ning olla ettevaatlik. Kunagi ei tea, kas ise oled üks neist, kel on vaid nohu või see, kes hingamisaparaadi alla satub. Mul praeguseks hetkeks on tuttavaid mõlemas kategoorias.

Aga mida siis tegelikult teha? Polegi midagi teha ning lihtsalt edasi elada. Uus reaalsus, kuid tegelikult ammu unustatud vana, kui  ajaloost lähtuda. Ühesõnaga peske käsi, hoidke pikivahet ning istuge vabal ajal kodus. Eks lõpuks möödub seegi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Koroonajälgimine on täiega alla käinud