Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Koroonavaene” pere

Näitan 15 postitust - vahemik 121 kuni 135 (kokku 135 )

Teema: “Koroonavaene” pere

Postitas:
Kägu

Kust seda käru saab laenutada 15 euro eest.

Ma oleks näiteks naine ja ma ei usu, et ma isegi koos meesoost sõbraga (ja mul neid ka pole, kas ma peaksin need igaks juhuks soetama juhul kui mul on vaja tulevikus midagi tassida) tassiksin külmkapi ilma liftita majas viiendale korrusele.

Käru võid laenutada kasvõi näiteks Olerexist. Aga siis pole sul kindlasti konksuga autot ka onju? Ja ühtegi sõpra sul loomulikult ei ole, seda ma arvasingi juba. Ma soovitaks sul üldse mitte külmkappi muretseda. Ela tänases päevas ja ära osta midagi varuks. 😀

Loomulikult ei ole mul autot sest mul ei ole seda vaja. Sobrad on aga ma ei palu neid endale tasuta toojouks.

Ma kusin reaalseid kusimusi, milleks minu isikut runnata?

Vaga hea on ju muudkui teoorias pakkida et kusagil on midagi pea tasuta aga kui hakata praktikasse rakendama siis on vastused otsas.

ma ju ei öelnudki et sõber peab tasuta tulema. sõbraga tuleb teha tore talgu, kus kõigepealt tood külmiku koju, ja siis pärast sõbral kõhu täis söödad ja koos juttu ajate ja näiteks veini või kohvi joote.

muideks üksikul naisel ei ole vaja nii suurt külmikut, mida mitme mehega tõsta ja käruga vedada. täiesti tavalisse sõiduautosse mahub väiksem külmik ära, olen isiklikult järele proovinud. need on nii kerged, et jaksab sõbrannaga kahekesi tõsta ka citybee’sse. tugevam tüdruk tõstab ka üksi ja joob pärast üksi veini, sest ta on nii üksi ja ikkagi arvab et tal on vaja terve pere mõõdus uut ja suurt külmikut oma vanatüdrukukorterisse…

palun too veel näiteid, mis sinu jaoks võimatud on kasutatud asjade ostmisel.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kust seda käru saab laenutada 15 euro eest.

Ma oleks näiteks naine ja ma ei usu, et ma isegi koos meesoost sõbraga (ja mul neid ka pole, kas ma peaksin need igaks juhuks soetama juhul kui mul on vaja tulevikus midagi tassida) tassiksin külmkapi ilma liftita majas viiendale korrusele.

Käru võid laenutada kasvõi näiteks Olerexist. Aga siis pole sul kindlasti konksuga autot ka onju? Ja ühtegi sõpra sul loomulikult ei ole, seda ma arvasingi juba. Ma soovitaks sul üldse mitte külmkappi muretseda. Ela tänases päevas ja ära osta midagi varuks. 😀

Loomulikult ei ole mul autot sest mul ei ole seda vaja. Sobrad on aga ma ei palu neid endale tasuta toojouks.

Ma kusin reaalseid kusimusi, milleks minu isikut runnata?

Vaga hea on ju muudkui teoorias pakkida et kusagil on midagi pea tasuta aga kui hakata praktikasse rakendama siis on vastused otsas.

Sa ei taha ju vastuseid, vaid lihtsalt vaielda. Ma saaksin sulle omaenda elust ju näiteid tuua, aga milleks, sest loomulikult sinu teoreetiline üksik naine ju niiviisi teha ei saa/taha/oska.

Ma ei taha vaielda. Kodust kolisin ara 17 a, see on siis 26 a tagasi. Vahepeal on kolitud edukalt ka Eestist valjaspoole, siis tagasi ja siis uuesti ara. Kas te olete pidevalt olukorras kus kas teie sobral voi laste sopradel on vaja kulmikut vedada uhest linna otsast teise korgele korrusele ja kohe on hirmus katemeri inimestest kes tahavad seda tulla hamburgeri eest tegema? Nadalavahetused veedate talgutel soprade maamaja katust parandades jne.

Väike kolimis kaubik koos kahe mehega on teenusena mõnikümend eurot tund. Kaks aastat tagasi maksin 20 eurot ja mingit kilomeetritasu.
Kui see su üksik naine on nii saamatu, et ei suuda leida kaubikut ega käru, siis kuidas ta üldse töö suudab leida ja oma uue otse koju toodud kodumasina eest seda intressivaba järelmaksu maksta kavatseb?
Selleks peab pangas käima ja konto avama. Ja tööl käima ja tööd tegema. Palju suuri takistusi!

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tuleksin selle pesumasina ja külmkapi ostmise juurde siiski tagasi. Oletamegi nüüd, et noor inimene sisustab enda esimest kodu ja see asub Kivila tänaval 9.korrusel.
Kuidas nüüd tegelikult on säästlikum? Osta kasutatud pesumasin a la 20 eurot ja külmik a la 20 eurot. Kummagil juhul ei ole tegelikult mitte mingit garantiid nende pikaajaliseks töötamiseks. Lisaks tuleb maksta nende kummagi transpordi eest + korrusetasu ja need asuvad erinevates kohtades. Pesumasin Mustamäel ja külmik näiteks taga Viimsis. Ma ei tea midagi transporditasudest, aga umbes 4 a tagasi lasin viia kokkuostu ühe päris suure külmiku TLN kesklinnast ja odavam teenus, mille ma leidsin maksis 35 eurot (oli ka esimene korrus).
Võib juhtuda, et on vaja eraldi tasuda ka pesumasina ühendamise eest. Näiteks juhul kui on tegemist ükskiku naisega, kes ise ei saa hakkama ja kes pole tahtnud lihtsalt kellegiga paari heita, et oleks igal ajal olemas torumees-lukksepp-rehvivahetaja.
Nüüd paari aasta pärast ostab see inimene uue pesumasina ja külmiku (kuna näiteks mõlemad lõpetasid töötamise). Oletame, et mõlemi kohaletoomine on tasuta (peaks olema juba suht tavapärane) aga mitte kõik suured kodumasinaid müüvad firmad ei vii tasuta ära vanu kodumasinaid. Selle eest tuleb eraldi maksta. Võib juhtuda, et ka kaks aastat hiljem peab seesama naine maksma uue pesumasina ühenduse eest.
Nüüd võtke palun see kõik kokku ja arvutage, kumb tuleb tegelikult kallim: kas osta kohe alguses uued kodumasinad, makstes natukene peale järelmaksu eest, mis tuuakse tasuta kohale ja mis reaalselt peavad vastu 10 a. või teha sedasama tegevust kahe aasta jooksul kaks korda.
Ootan vastuseid koos reaalsete numbritega.

Ma ei tea, miks keegi siin tunnistada ei taha, et sul on selles mõttes õigus, et sellise kirjelduse järgi on järelmaksuga kas sama kallis või isegi odavam. Kusjuures, selle u 100 eurot oleks saanud uue pesumasina/külmkapi sissemakseks panna, mis omakorda vähendab nii järelmaksu summat kui ka igakuiseid makseid (või makseperioodi). Ostad 300-eurose uue pesumasina, maksad 100 eurot sissemaksuks ja siis 2 aastat 10 eurot kuus. No ma ei näe siin mingit katastroofi. Probleem on ju tegelikult selles, et järelmakse-laene võetakse liiga palju, mitte selles, mille jaoks ja et neid üldse võetakse. Mul on nt intressivaba mobiili järelmaks, mis on 10 eurot kuus. Ei tunne mingit pinget ja hirmu selle järelmaksu pärast ja tundus mõistlikum see järelmaksuga osta (intresse ei olnud), kuigi mul oli raha olemas. Lihtsalt nüüd jäi see raha minu kätte tagavaraks ja on siiani alles. Praegu on mul raha piisavalt, et vajadusel pesumasin vms kohe välja osta, aga kui saab nt intressivabalt ja teha nii, et maksan pool sisse ja siis samamoodi 10 eur kuus mingi periood, siis ma isegi kaaluks seda varianti ka (olenevalt muudest oludest), mitte ei kardaks silm punnis hirmsat järelmaksu.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Artiklis toodud noored on tublid kasvõi seetõttu, et kolisid väikelinna, kus elamiskulud on soodsad, ning on valmis võtma vastu täiesti teistmoodi töökoha (toitlustusest puidutöötlemisse). Tallinnas elamine ei olegi inimõigus ja siin ongi noortel keeruline kanda kinnitada, kui pole sugulasi, kelle pinnal allpool turuüüri elada. Kogu maailma suurlinnades elataksegi kitsukestes tingimustes. Minge rääkige Londonis, et noored 25-aastased peaks elama kahe magamistoaga korteris, mitte närutama alla selle, ja kõik naeraksid. Palkade vahed Tallinnas sees ja Tallinnast 100km kaugusel ei ole kaugeltki nii suured kui on eluasemekulude vahed. Hea koolivõrk ja meditsiiniteenuste võrk katavad kogu Eesti. Ei soovitaks ühelgi noorel kaevuda võlgadesse Tallinnas elamise nimel.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil mitte mingit pere tuge ei ole siis?

Minu jaoks on see nii lihtne – saad osta ainult seda, milleks sul on raha. Võlgu elada on häbiväärne.

Minul oli vanematepoolne tugi peaaegu olematu. Õppisin ülikoolis ja mees käis suht madalapalgalisel tööl, kui oma elamise saime. Esimese korteri sisustasimegi mööblist, mis teised olid oma kodust välja visanud. Esimene voodi oli meil nt 120cm lai ja ca 30a vana, teise ostsime ka järelturult. Pesumasina saime nii, et üks noor pere kolis ema juurde, kus puudus veesüsteem ning nad siis tõid masina meile, et seda saaks kasutada ja vastutasuks võisime oma pesu ka sellega pesta. Teleka tõi mingi kohalik ülisoodsa hinnaga….ma kahtlustan siiamaani, et tegu oli varastatud kraamiga, kuid meil polnud sel hetkel valikut.
Oli HobbyHalli kõrgaeg ja kõik ümberringi muudkui liisisid. Mingil hetkel tundus see meile, pidevalt närutavatele noortele, ahvatleva võimalusena.
Nüüd püüan järelmakse iga hinna eest vältida, kuigi meie sissetulekud pole endiselt teab mis suured, kuid nähes viimase järelmaksu kogu laenu kulukust, mõistsin, et ma pole nii rikas, et kellelegi niisama paar-kolmsada eurot intressideks ära maksta. Nüüd olen tasapisi suutnud tekitada meelerahufondi ning kodutehnikat vahetan välja järkjärgult, st kogun raha kokku ja siis ostan.
Artiklis kirjeldatud pere elas ilmselgelt üle oma võimete.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on mul raha piisavalt, et vajadusel pesumasin vms kohe välja osta, aga kui saab nt intressivabalt ja teha nii, et maksan pool sisse ja siis samamoodi 10 eur kuus mingi periood, siis ma isegi kaaluks seda varianti ka (olenevalt muudest oludest), mitte ei kardaks silm punnis hirmsat järelmaksu.

Sest kogu teema käib inimeste kohta, kellel pole piisavalt raha, et kohe välja osta ja hiljem pole piisavalt raha, et isegi 10€ kuus järelmaksu maksta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on mul raha piisavalt, et vajadusel pesumasin vms kohe välja osta, aga kui saab nt intressivabalt ja teha nii, et maksan pool sisse ja siis samamoodi 10 eur kuus mingi periood, siis ma isegi kaaluks seda varianti ka (olenevalt muudest oludest), mitte ei kardaks silm punnis hirmsat järelmaksu.

Sest kogu teema käib inimeste kohta, kellel pole piisavalt raha, et kohe välja osta ja hiljem pole piisavalt raha, et isegi 10€ kuus järelmaksu maksta.

Teate, see järelmaksu peale võtmine on väga riskantne värk. Suuresti oleneb, kuidas inimest on majandama õpetatud.
Minul oli näiteks nii, et ma kasvasin vaesema poolses peres ja mu emal olid koguaeg mingid järelmaksud. Seda ma ei tea, kuidas tema hakkama sai.
Aga kui ma üksi kolisin, siis mul oli ka igasugu asju vaja ja mõtlen, väga hea, ma võtan järelmaksuga. Mis see igakuu mõned 20 euri maksta on? No alguses polnudki midagi, kuni ma ka kaotasin töö ja siis sain töö kus palk oli väiksem. Siis hakkasin skeemitama, ühel kuul maksin osad asjad ära, järgmisel järgmised, kuni asi läks täiesti käest ära, et mul polnud järgegi mis makstud ja mis mitte. Ja nii ma siplesingi, aga siplesin enda lollusest. Raske oli, aga osad inimesed õpivadki ainult oma vigadest.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teate, see järelmaksu peale võtmine on väga riskantne värk. Suuresti oleneb, kuidas inimest on majandama õpetatud.
Minul oli näiteks nii, et ma kasvasin vaesema poolses peres ja mu emal olid koguaeg mingid järelmaksud. Seda ma ei tea, kuidas tema hakkama sai.
Aga kui ma üksi kolisin, siis mul oli ka igasugu asju vaja ja mõtlen, väga hea, ma võtan järelmaksuga. Mis see igakuu mõned 20 euri maksta on? No alguses polnudki midagi, kuni ma ka kaotasin töö ja siis sain töö kus palk oli väiksem. Siis hakkasin skeemitama, ühel kuul maksin osad asjad ära, järgmisel järgmised, kuni asi läks täiesti käest ära, et mul polnud järgegi mis makstud ja mis mitte. Ja nii ma siplesingi, aga siplesin enda lollusest. Raske oli, aga osad inimesed õpivadki ainult oma vigadest.

Ilmselgelt on see problemaatiline, kui võtad endale nii palju järelmakse, et ei saa enam arugi, kui palju neid täpsemalt on ja mida-kuhu maksma pead. Aga siin teemas on minu arust siiski palju selliseid, kelle jaoks paistab ka see suur katastroof, kui inimene võtab ÜHE järelmaksu pesumasina/külmkapi jaoks ja õpetatakse pikalt, kuidas ikka peaks iga hinna eest seda 10-20-eurost kuutasu vältima. Kui inimesel muid laene-järelmakse pole, mingi tarbimishull ka pole, suudab palgast selle 10-20 eurot ära maksta, siis on minu arust imelik hakata õpetama, et tehke ikka sõpradega talgud, jooge veini ja ehitage ise see pesumasin linna pealt kokku kogutud vanadest varuosadest (vabandust, aga keegi siin tahtis liialdusi lugeda). Ilmselgelt võiks inimesel olla säästud, aga kui need 300-400 eurot ongi tema ainsad säästud, kas siis tõesti soovitate tal igal juhul selle eest pesumasina kohe välja osta ja oma säästukonto nulli lasta? Ok, otsiks, äkki saab mingi hea peaaegu uue kasutatud masina kuskilt, aga kaua ju venitada ei saa selle ostuga.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka eelmisega nõus – laenud ja järelmaksud ei ole saatanast ning neid ei pea iga hinna eest vältima. Selle pere puhul (artikli andmetele tuginedes) ei ole küsimus ju selles, et võeti pesumasina ostmiseks laenu, et mitte sääste tühjaks tõmmata.
Peamine probleem on siin seesama asi, millest räägib too kägu, kes nõuab eelarvet – mõtteviis “miks meie siis ei tohi endale head korterit/Honda CRVd/asju lubada”. Ja siis võeti laenu, mis käib üle jõu. Üle jõu käimise all ei mõtle ma niivõrd summa suurust, kuivõrd seda, et võeti laen olukorras, kus oleks võinud olla teada, et ükskõik millise ootamatuse korral seda enam maksta ei suudeta.
See mõtteviis ongi kurja juur – võrreldakse teistega ja leitakse “miks mina siis ei või endale lubada” ning siis mitte ei tehta tegevusi, et neid asju võimaldada, vaid laenatakse end lõhki.
Laenud on täiesti normaalsed asjad minu arvates, samuti on igati lubatud ja isegi soovitatav soov parema elu järele. Küsimus on selles, mida nendega tehakse.
Tegelikult ma selle teema puhul üldse laenude teemal ei arutaks, peamine probleem on siiski see, et pere ainuke leivateenija töötab mustalt, st kõik riskid on maandamata.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma tahaks teada, kust te neid 20euroseid 5 a kasutatud kodumasinaid, mis veel 10 a vastu peavad, ostate? remondimehedki ütlevad, et tänapäevane kodutehnika on toodetud nii, et pevadki vastu 4-5 aastat, siis tuleb välja vahetada, sest remont läheb kallimaks. see aeg, kus zil külmik kestis 30 aastat, on möödas. kui toota kauakestvaid masinaid, siis ei osta tarbija ju niipeagi uut, see pole tootja huvides.
miks maksta 100 eurot kasutatud külmiku eest, siis 20 eurot selle kojuveo ees, siis aasta või paari pärast 20 eurot selle utiliseerimise eest? pigem osta 300 euro eest uus külmik, ja selle eest 20 eurot intressina juurde maksta ja aastaid muretult kasutada. see algne kasutatud külmik maksis ju kolmandiku uue hinnast, see on aasta pärast mahavisatud raha. 20 eurot 2 a jooksul intressideks on teie meelest liiga suur raha, aga 100 eurot aastase külmikukasutuse eest ei ole???
ma ei pea end nii rikkaks, et ehku peale endale kasutatud kodumasinaid koju vedada, et äkki töötab selle 2 aastat, kuni külmiku raha 20 eur kaupa kuus kokku korjan. mis saab siis, kui see kasutatud külmik ei peagi 2 aastat vastu? ostan 6 k pärast uue kasutatu, maksan vana äraveo eest jne? pigem ostan järelmaksu ja lisagarantiiga uue ja elan vähemalt 4 aastat muretult, 20 eurot intressi ei ole selle eest suur hind

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma tahaks teada, kust te neid 20euroseid 5 a kasutatud kodumasinaid, mis veel 10 a vastu peavad, ostate? remondimehedki ütlevad, et tänapäevane kodutehnika on toodetud nii, et pevadki vastu 4-5 aastat, siis tuleb välja vahetada, sest remont läheb kallimaks. see aeg, kus zil külmik kestis 30 aastat, on möödas. kui toota kauakestvaid masinaid, siis ei osta tarbija ju niipeagi uut, see pole tootja huvides.

miks maksta 100 eurot kasutatud külmiku eest, siis 20 eurot selle kojuveo ees, siis aasta või paari pärast 20 eurot selle utiliseerimise eest? pigem osta 300 euro eest uus külmik, ja selle eest 20 eurot intressina juurde maksta ja aastaid muretult kasutada. see algne kasutatud külmik maksis ju kolmandiku uue hinnast, see on aasta pärast mahavisatud raha. 20 eurot 2 a jooksul intressideks on teie meelest liiga suur raha, aga 100 eurot aastase külmikukasutuse eest ei ole???

ma ei pea end nii rikkaks, et ehku peale endale kasutatud kodumasinaid koju vedada, et äkki töötab selle 2 aastat, kuni külmiku raha 20 eur kaupa kuus kokku korjan. mis saab siis, kui see kasutatud külmik ei peagi 2 aastat vastu? ostan 6 k pärast uue kasutatu, maksan vana äraveo eest jne? pigem ostan järelmaksu ja lisagarantiiga uue ja elan vähemalt 4 aastat muretult, 20 eurot intressi ei ole selle eest suur hind

Meie viimane hädaost oli pesumasin. See maksis poes 359 eurot. Koos intressidega, lepingutasu ja lisagarantiiga läks see mulle maksma 616.11. Lollus kuubis, millest kahjuks liiga hilja aru sain. Probleem ongi selles, et sa ei maksa vaid 20 eurot intressideks, vaid enamasti ikka palju rohkem.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ostad ilmselt mingit Hiina rämpsu kokku. Vali midagi asisemat. Ma ostsin 8 aastat tagasi 100 euro eest kasutatud külmiku ja see töötab siiani. Soome oma muideks.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain selle artikli täies mahus läbi lugeda.
Ausalt, mina ei oleks iial, isegi mitte 20+ vanuses selliseid otsuseid teha julgenud, nagu nemad.
Kui isegi korteriüüri sissemaksuks peab laenu võtma, siis edasi ei osakagi mitte midagi kommenteerida.
Praegu tuleb seal väikealevis leida mõlemasl töökoht, ükskõik kui madalalt tasustatu ja tööle minna. Ka miinimumpalk on palju rohkem kui mitte midagi.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaamatu, miks nad hädaldavad. On ju kogu aeg räägitud, et n-ö mustadeks päevadeks peavad olema säästud. Kui sissetulekud kaovad, siis tuleb säästudest elada. Kui sääste pole, no oma süü ju. Lähevadki kodutuna tänavale nälgima. Keegi ei hakka neid aitama.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on olnud mõned ilma intressi ja lepingutasuta järelmaksud, ainult sellepärast need võtsimegi, sest kolisime uude korterisse ja see aitas paremini rahavoogusid juhtida.

Aga kui järelmaksul on intress, siis on see üldiselt 18% aastas. Võta näiteks Euronicsi leht lahti, seal on esimene külmik hinnaga 370 eur, järelmaksukalkulaator annab 4-aastase graafiku puhul kuumakseks 13 eur. Ainul 13 euri kuus tõesti, aga 4 aasta peale oled maksnud intressidena lisaks 254 eurot.

+7
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 121 kuni 135 (kokku 135 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Koroonavaene” pere