Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonavaktsiin- 1.doos, 2.doos…

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Koroonavaktsiin- 1.doos, 2.doos…

Postitas:
Kägu

Nüüd juba 3.doos. Kas see 3.doos siis lööb immuunkaitse nii üles, et kaitse kestab kauem kui 6.kuud? Või tulebki hakata iga poole aasta tagant ennast revaktsineerima?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

arvan, et aastas korra hakkab olema, kes see iga poole aasta tagant jõuab siin süstida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varsti on pidevalt süstal käepärast nagu insuliini süstiks.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Gripivaktsiini tehakse ka praegu kord aastas ja keegi ei vingu. Mis see kord aastas koroonavaktsiini saada nii erinev on. Need kes maailmas ringi rändavad teavad, et on palju igasugu muidki vaktsiine mis aeg-ajalt uuendamist tahavad.

Hetkel lihtsalt koroonahaiged tapavad haiglasüsteemi ära. Kui see veidi leebuks ja gripisarnaseks muutuks, et vähem inimesi haiglasse satub, siis oleks ka palju rohkem vabadust vaktsineerida või mitte (nagu gripiga praegu). Ega valitsused süüdi pole, et koroona nii nakkav ja raskekujuline on. Mis siis veel juhtuks kui nt Ebola levima hakkaks sama massiliselt? Seal on suremus suisa 40% ja kes ellu jäävad põevad seda väga väga raskelt. Siis ka kurdaksite elupäästva vaktsiini üle?

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu immuunsust pärssivat ravi saav laps sai mõlemad doosid juba märtsis ning praeguseks on tal vähe antikehi alles (alla 100). Seega tõenäoline, et ka Eestis hakatakse vähemalt riskigruppidele varsti lisadoose tegema, aga hetkel oodatakse veel muu maailma uuringuid. Nö tavalistel inimestel püsib immuunsus ehk kauem ning ei pea tegema tihemini kui max kord aastas. Eks me näe.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei tea seda veel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida neile kolmandaks doosiks süstitakse, kes zenekat said? Seda ju enam ei tooda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Gripivaktsiini tehakse ka praegu kord aastas ja keegi ei vingu.

Muidugi ei vingu, sest gripivaktsiin on vabatahtlik. Ma pole seda kordagi teinud ja pole selle tegemata jätmise tõttu kuskil ukse taha ka jäänud, erinevalt koroonavaktsiinist.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ei vingu, sest gripivaktsiin on vabatahtlik. Ma pole seda kordagi teinud ja pole selle tegemata jätmise tõttu kuskil ukse taha ka jäänud, erinevalt koroonavaktsiinist.

Gripiga pole ka kunagi korraga niipalju inimesi haiglas ega satu intensiivi.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vaktsiinivastane pole. Põdesin läbi ja tegin ka 2 süsti. Aeg näitab, kui tõhus vaktsineerimine on. Minu arvamus kipub liikuma hetkel selles suunas, et riskigruppe võivad nad  re-vaktsineerida, aga tervetele inimestele kahtlen, kas see on vajalik. Eks jätan siis restorani või kinno minemata või teen testi enne reisi. Kuhugi plakatiga ma vehkima ei lähe ega mingite hullukestega käest kinni hoidma ja ette kujutama, et olen Balti ketis.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

muidugi. ma arvan, et ikka iga poole aasta tagant. aastas 4 süsti. 5 aasta jooksul 20 süsti. vaatame kes 5 aasta pärast veel elus on.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ka gripis olnud 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ka gripis olnud 🙂

Ega ka koroonas olnud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Gripiga pole ka kunagi korraga niipalju inimesi haiglas ega satu intensiivi.

Mitmed meditsiiinitöötajad väidavad vastupidist ja imestavad et keegi seda justkui ei mäleta.

Ise tean ka, et gripiperioodil on olnud koolid ja lasteaiad pooltühjad ja alati oli kuulda jubedatest kõrvaltoimetest. Tihti pabistasin et oleks et ei saa endale kuskilt ning mitmed tuttavad ning sõbrad olid perede kaupa pikali.

Mina pole ka kunagi gripisüsti teha lasknud ja olen põdenud seda viimase 25 aasta jooksul 2 korda, viimati 13 aastat tagasi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ukse taha jääd sellepärast, et sind ja sinusuguseid kaitsta! Gripihaiged ei koorma haiglaid ja ei sunni plaanilist ravi vähendama.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ukse taha jääd sellepärast, et sind ja sinusuguseid kaitsta! Gripihaiged ei koorma haiglaid ja ei sunni plaanilist ravi vähendama.

Kui me kedagi kaitsta tahaks, siis me testiks igal pool kõiki – ka vaktsineerituid, mitte ei teeks neile mingeid präänikuid “tubli olemise eest”.

+4
-1
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroonavaktsiin- 1.doos, 2.doos…