Esileht Ilu ja tervis Koroonavaktsiin ja menstruatsioom

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: Koroonavaktsiin ja menstruatsioom

Postitas:
Kägu

Las olla, aga ei peaks kohe esimese asjana arrogantselt välistama, et vaktsiin ei või olla üks neist paljudest põhjustest.

Ilmselt vastused olekski sellised, kui inimesed poleks juba ülitundlikud selle kõrvalmõjude otsimise vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin on igal juhul ohutum valik kui koroona saada.

Mul on praegu tuttav haiglas koroonaga, on vaktsineeritud. Töökoht jälgib seda.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on praegu tuttav haiglas koroonaga, on vaktsineeritud. Töökoht jälgib seda.

Ilma vaktsiinita oleks võibolla juba surnud. Vaktsiin ei anna alati 100% kaitset vaid aitab leevendada haiguskulgu kuna antikehad juba kehas olemas, et KOHE vastu võidelda, samas kui vaktsineerimata sul võtab 2 nädalat aega enne kui keha antikehad tekitab ja vastu võitlema hakkab.

Samuti see kui efektiivne on vaktsiin sõltub SINU immuunsüsteemist. Mida nõrgem immuunsüsteem, seda vähem antikeha toodad sa peale vaktsiini saamist. Seega pole mitte vaktsiin ebaefektiivne, vaid su keha immuunsüsteem on ebaefektiivne ega tooda piisavalt hulgal antikehi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sa neid teadlaseid kuulamas oled siis käinud? Palun täpsemalt.

Tead küll, Telegram ja mõned YouTube videod ja spetsiaalsed lamemaalaste FB grupid…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksole, Euroopa ravimiamet on saanud hulgaliselt teateid sarnastest kõrvaltoimetest ning uurib hetkel seost vaktsiini ja menstruaaltsüklihäirete vahel, käod aga teavad juba kindlalt, et seost ei saa olla.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei mõjunud tsüklile kuidagi, aga nüüd sain koroona ja päevad hakkasid nädal aega varem ja jõhkra krambitamisega. Tavaliselt käib nagu kellavärk ja sellised valud olid viimati siis, kui ma veel sünnitamata naine olin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei mõjunud tsüklile kuidagi, aga nüüd sain koroona ja päevad hakkasid nädal aega varem ja jõhkra krambitamisega. Tavaliselt käib nagu kellavärk ja sellised valud olid viimati siis, kui ma veel sünnitamata naine olin.

Mina sain koroona (vaktsineerimata) ja nädal enne haigestumist lõppenud päevad algasid uuesti nädal peale haigestumist. St vahe oli 2 nädadat! Uuesti algasid päevad täpselt 30 päeva pärast neid nö normaalseid päevi enne koroona põdemist. Ühe kuu jooksul oli mu kaks nädala pikkust verejooksu kahenädalaste vahedega!

Olen 41-aastane ja sellist asja pole minu elus veel kordagi juhtunud! Vanuses 20-31 olin alatasa hädas oma liiga pikkade tsüklitega ja pidin rasestumiseks mööda viljatusliinikuid kappama. Nüüd viimastel aastatel on tsüklid lõpuks regulaarseks muutunud ja pole pikemaks veninud kui 30 päeva. Mind ehmatas see vahepealne verejooks nii ära, et otsisin mitu päeva koroonakogemusi guugeldades sellele seletust. Ei leidnud ühtki sarnast küsimust või teemat internetist.

Vaktsiini tegin (juhuslikult) menstruatsiooni teisel päeval, 10 päeva tagasi. Eks nüüd jälgin kas vaktsiin ka mõjutab tsüklit.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rootsis on tuhanded naised raporteerinud tsüklihäired kui covidvaktsiini kõrvalnähud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks(!) töökaaslast, kel on peale vaktsiini tsükkel sassis! Ûhel neist ikka kapitaalselt, pea kogu aeg on päevad. Enne vaktsineerimist käisid päevad nagu kellavärk. On 30-aastane ja koolilapse ema. Mingit elumuutust pole. Käis arstil, see naeris ta välja. Mure on aga siiani. Teisest vaktsiinist on möödas üle poole aasta.

Teisel kolleegil on asi uuesti kontrolli alla läinud, aga lisaks tsüklihäiretele  olid lümfisôlmed mitu nädalat ikka väga paistes. Suured “munad”!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi veel on koroonavaktsiin tüskli totaalselt segi keeranud? Pärast esimest vaktsiinidoosi hilines menses kaks päeva ja nüüd teise doosiga juba viis päeva möödas. Tsükkel on alati väga regulaarne. Alguses arvasin, et olen rase aga testid negatiivsed. Päris muretsema paneb.

Ja kust pärineb sinu idee, et tsüklihäired vaktsiiniga seotud on?

Kui lugeda redditit, siis seal on tegelikult paljud naised oma kogemustest kirjutanud, seoses tsüklihäiretega vaktsiini saamisel. Ma ei ole vaktsiinivastane, eriti kui ise lasin ennast vaktsineerida. Lihtsalt soovisin uurida kas kellelgi veel nii, kuna minul on päris kindlasti vaktsiini mõjutustel tulnud tsüklihäire. Tunnen oma keha.

See on täiesti normaalne kõrvaltoime nagu palavik või väsimus. Seotud immuunreaktsiooniga ja on ajutine. Lihtsalt lükab ühel kuul mentruatsiooni mõned päevad edasi. Endal iga vaktsiiniga nii olnud (mitte ainult koroona omaga). Pole põhjust muretsemiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks(!) töökaaslast, kel on peale vaktsiini tsükkel sassis! Ûhel neist ikka kapitaalselt, pea kogu aeg on päevad. Enne vaktsineerimist käisid päevad nagu kellavärk. On 30-aastane ja koolilapse ema. Mingit elumuutust pole. Käis arstil, see naeris ta välja. Mure on aga siiani. Teisest vaktsiinist on möödas üle poole aasta.

Teisel kolleegil on asi uuesti kontrolli alla läinud, aga lisaks tsüklihäiretele olid lümfisôlmed mitu nädalat ikka väga paistes. Suured “munad”!

See sõbranna peaks ennast kindlasti korealikult kontrollisa lasta. See kõlab nagu pahaloomuline kasvaja. Kindlasti ei ole vaktsiinist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei mõjunud tsüklile kuidagi, aga nüüd sain koroona ja päevad hakkasid nädal aega varem ja jõhkra krambitamisega. Tavaliselt käib nagu kellavärk ja sellised valud olid viimati siis, kui ma veel sünnitamata naine olin.

Mina sain koroona (vaktsineerimata) ja nädal enne haigestumist lõppenud päevad algasid uuesti nädal peale haigestumist. St vahe oli 2 nädadat! Uuesti algasid päevad täpselt 30 päeva pärast neid nö normaalseid päevi enne koroona põdemist. Ühe kuu jooksul oli mu kaks nädala pikkust verejooksu kahenädalaste vahedega!

Olen 41-aastane ja sellist asja pole minu elus veel kordagi juhtunud! Vanuses 20-31 olin alatasa hädas oma liiga pikkade tsüklitega ja pidin rasestumiseks mööda viljatusliinikuid kappama. Nüüd viimastel aastatel on tsüklid lõpuks regulaarseks muutunud ja pole pikemaks veninud kui 30 päeva. Mind ehmatas see vahepealne verejooks nii ära, et otsisin mitu päeva koroonakogemusi guugeldades sellele seletust. Ei leidnud ühtki sarnast küsimust või teemat internetist.

Vaktsiini tegin (juhuslikult) menstruatsiooni teisel päeval, 10 päeva tagasi. Eks nüüd jälgin kas vaktsiin ka mõjutab tsüklit.

41a ongi paljudel juba perimenopaus (periood enne menopausi) ja võivad tekkida irregulatsioonid mentruaaltsüklites ja vahepealsed veritsused. Seotud östrogeenidega, koroona põdemine võis seda seda veidi rohkem esile tuua kuna tegemiat on tugeva immuunreaktsiooniga, mis osaleb muu seas ka menstruaaltsükli toimimises.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin tütrega covidit (tema jaanuari lõpus, mina veebruaris). Täna tuli tütar murega, et päevi ei ole olnud, aga krambitas kõhtu mitu päeva. Ta juba unistas, et äkki ongi nüüd päevad ilma vereta 🙂 Poissi veel pole st rasedus on välistatud. Minu oodatavad päevad läinud nädal üle (terve elu tiksunud nagu kellavärk) Testi teinud muidugi pole, aga mingeid rasedusele viitavaid tunnuseid pole (ja ka rasestumine pole väga tõenäoline). Vaktsiiniga pole meie tsükkel kuidagi seotud, pigem covidi põdemisega

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Jälgisin hoolega peale vaktsineerimist ja mul kummagi Pfizeri süstiga tsüklis mitte mingeid muutusi polnud, ühtegi päeva ei muutunud, verehulk ka sama, minu puhul oli kõik sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõbranna peaks ennast kindlasti korealikult kontrollisa lasta. See kõlab nagu pahaloomuline kasvaja. Kindlasti ei ole vaktsiinist.

Garanteerid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõbranna peaks ennast kindlasti korealikult kontrollisa lasta. See kõlab nagu pahaloomuline kasvaja. Kindlasti ei ole vaktsiinist.

Garanteerid?

Garanteerin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks(!) töökaaslast, kel on peale vaktsiini tsükkel sassis! Ûhel neist ikka kapitaalselt, pea kogu aeg on päevad. Enne vaktsineerimist käisid päevad nagu kellavärk.

Miks te töökaaslastega oma päevadest räägite?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei mõjunud tsüklile kuidagi, aga nüüd sain koroona ja päevad hakkasid nädal aega varem ja jõhkra krambitamisega. Tavaliselt käib nagu kellavärk ja sellised valud olid viimati siis, kui ma veel sünnitamata naine olin.

Update: see kuu jäävad päevad hoopis hiljaks. Rase ei ole. Koroona põdemine läks lihtsasti, aga jupsiv naistevärk hakkab vaikselt närvidele käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks(!) töökaaslast, kel on peale vaktsiini tsükkel sassis! Ûhel neist ikka kapitaalselt, pea kogu aeg on päevad. Enne vaktsineerimist käisid päevad nagu kellavärk.

Miks te töökaaslastega oma päevadest räägite?

Mina ka ei saa aru, kõik teavad töökaaslaste ja kaugete sugulaste menstruatsioonide ning suguelu detaile, samuti ka tervise detaile (mida põdenud, mille vastu vaktsineeritud …). Kui see tõesti tõsi on, siis on väga naljakas, üritan ette kujutada sellist lähedase sõbranna vestlust oma töökaaslastega. Või kui tegemist ongi lähedaseks saanud töökaaslastega, miks neid siis sõpradeks ei nimetata, vaid töökaaslaseks? Olen ka varem perekoolis selle nüansi üle imestanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )


Esileht Ilu ja tervis Koroonavaktsiin ja menstruatsioom