Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koroonaviirus COVID-2019

Näitan 30 postitust - vahemik 3,721 kuni 3,750 (kokku 4,035 )

Teema: Koroonaviirus COVID-2019

Postitas:
Kägu

Tallinn on oma tegudes kogu aeg sammu võrra riigist ees olnud, hakka või Kõlvartit peaministriks soovima. Ratase puhul jääb mulje nagu too arvaks, et eriolukorra välja kuulutamisega sai tema panus viirusega võitlemisel antud ja muud tal nüüd mõnda aega teha ei tule. Nii aeglast veeremist aga üks peaminister omale lubada ei saa, oled sa Ratas või mitte.

https://epl.delfi.ee/arvamus/mihhail-kolvarti-kiri-juri-ratasele-on-vaja-taiendavaid-piiranguid-inimeste-liikumisele-kogunemistele-meelelahutuskohtade-lahtiolekuaegadele?id=89336179

parem võiks keegi võtta vastu otsuse, et kui inimene istub haiguslehel, siis tal on õigus testimisele ILMA, et peaks lunima perearstilt luba, mida too ei anna.

krt, meil on tänasest juba kõik pereliikmed haiged, aga minu perearst räägib ikka, et “see on vaid külmetus”. kuidas saab külmetus sel juhul nakkav olla?

Ma hakkan varsti taevaisa paluma, et see meie perearstile endale koroona saadaks.

Külmetust pole olemas, ikka on see mingi viirus, lihtsalt organism oli külmetumise tõttu nõrgem.
Loogiline ju, et teised pereliikmed saavad ka. Me mehega oleme muidu suht terved olnud, aga sel talvel oleme kõik aastase lapse tõved külge saanud, sest ikka ta poeb kaissu ja aevastab näkku…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tallinn on oma tegudes kogu aeg sammu võrra riigist ees olnud, hakka või Kõlvartit peaministriks soovima. Ratase puhul jääb mulje nagu too arvaks, et eriolukorra välja kuulutamisega sai tema panus viirusega võitlemisel antud ja muud tal nüüd mõnda aega teha ei tule. Nii aeglast veeremist aga üks peaminister omale lubada ei saa, oled sa Ratas või mitte.

https://epl.delfi.ee/arvamus/mihhail-kolvarti-kiri-juri-ratasele-on-vaja-taiendavaid-piiranguid-inimeste-liikumisele-kogunemistele-meelelahutuskohtade-lahtiolekuaegadele?id=89336179

Mis viga Kõlvartil selliseid asju teha. Aga kui majandus uppis on, vahivad kõik Rattale otsa, et mis sa tegid, lurjus. Ta, vaene loom, peab kogu aeg kahe halva vahel köieltantsu tantsima. Mõni aeg tagasi oli nurinat, et näe, Leedus eriolukord, miks meil ei ole. Ossa jutt, kus oleks meil kisa olnud, kui eriolukord oleks samal ajal kehtestatud kui Leedus.

Ah, mis – näe, hakkas Ratas veerema küll, jutt oli tema aeglasest hoovõtust. Reageerimiskiirus on see, mis katastroofe ära hoiab! Peaminister peab suutma kiiresti kohalt kimada nagu Muski Tesla, mitte nagu diislil ohkiv liinibuss. Huvitav, kui mitmendal katsel ta muidu sõidueksami läbis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 101 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil ka pereliikmel koroona, tãna sai lõpuks testida ja diagnoosi. 10 p olnud palavik üle 39. Reedel saatis perearst veel kuu peale ja ei olnud nôus testiks saatekirja andma. Tãna viidi kiirabiga haiglasse, tuvastati koroona ja kopsupõletik ning öeldi, et kutsuge endale keegi järgi ja minge koju. Kogu see pull tundub nii ajuvaba ja arusaamatu, tãielik inimvare saadetakse koju ning palutakse kellelgi veel autojuhiks tulla, inimene on ju nakkusohtlik. Lõpuks sai tellida mingi kiirabipoolse sõiduki, millega 100 euro eest inimene koju toodi. Palavik hetkel 39.3. Abituks teeb 🙁

Mul on väga kurb seda kuulda, et haiglapoolne kommunikarsioon nii kehvaks jäi, et patsient ei saanud aru, miks ta koju tagasi saadetakse, kuigi ta on haige.
Mitte et see selgitus haige enesetunnut parandaks, aga elementaarsel tasemel selgitus olnuks siiski vajalik.

Kuna SARS-Cov-2 viiruse puhul puudub spetsiifiline ravi ning leevendada saab üksnes sümptome, siis pole patsiendile tegelikult vahet, kas palavikku alandatakse kodus või haiglas. Haiglas kaasneb iga patsiendiga vajadus kasutada kaitsevarustust (mida ei ole piisavalt) ning suureneb risk haiglapersonali nakatumisele. Lisaks on kaoses olevas haiglas oht raskelt haigel patsiendil nakatuda nn haiglabakteriga. Küsimus ei ole täna veel selles, kas voodukohti jagub, vaid selles, et haiglas ei ole võimalik täna antud patsiendi jaoks teha midagi enamat, kui ta kodus ise ära teha saab.

Kui olukord läheb nii hulluks, et inimene vajab lisahapnikku, või ägeneb eelnev terviseprobleem, siis hapnikku on võimalik haiglas lisaks anda ja ägenenud terviseprobleemi spetsiifiliselt ravida. Sel juhul on põhjendatud ka haige hospitaliseerimine.

Kopsupõletikku ravitakse ka tavaolukorras kodus, ainult eriti rasketel juhtudel haiglas.

Rahulikku meelt ja kiiret tervenemist!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tãna viidi kiirabiga haiglasse, tuvastati koroona ja kopsupõletik ning öeldi, et kutsuge endale keegi järgi ja minge koju.

Nii käivadki asjad või? Kas vähemalt antibiootikumid kirjutati, kui kopsupõletik? Kui põletik hull, siis ju peaks lausa süstima.
Eile öeldi, et haiglas 28 inimest. Kes pole just kriitiline, saadetakse koju?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil ka pereliikmel koroona, tãna sai lõpuks testida ja diagnoosi. 10 p olnud palavik üle 39. Reedel saatis perearst veel kuu peale ja ei olnud nôus testiks saatekirja andma. Tãna viidi kiirabiga haiglasse, tuvastati koroona ja kopsupõletik ning öeldi, et kutsuge endale keegi järgi ja minge koju. Kogu see pull tundub nii ajuvaba ja arusaamatu, tãielik inimvare saadetakse koju ning palutakse kellelgi veel autojuhiks tulla, inimene on ju nakkusohtlik. Lõpuks sai tellida mingi kiirabipoolse sõiduki, millega 100 euro eest inimene koju toodi. Palavik hetkel 39.3. Abituks teeb 🙁

Mul on väga kurb seda kuulda, et haiglapoolne kommunikarsioon nii kehvaks jäi, et patsient ei saanud aru, miks ta koju tagasi saadetakse, kuigi ta on haige.

Mitte et see selgitus haige enesetunnut parandaks, aga elementaarsel tasemel selgitus olnuks siiski vajalik.

Kuna SARS-Cov-2 viiruse puhul puudub spetsiifiline ravi ning leevendada saab üksnes sümptome, siis pole patsiendile tegelikult vahet, kas palavikku alandatakse kodus või haiglas. Haiglas kaasneb iga patsiendiga vajadus kasutada kaitsevarustust (mida ei ole piisavalt) ning suureneb risk haiglapersonali nakatumisele. Lisaks on kaoses olevas haiglas oht raskelt haigel patsiendil nakatuda nn haiglabakteriga. Küsimus ei ole täna veel selles, kas voodukohti jagub, vaid selles, et haiglas ei ole võimalik täna antud patsiendi jaoks teha midagi enamat, kui ta kodus ise ära teha saab.

Kui olukord läheb nii hulluks, et inimene vajab lisahapnikku, või ägeneb eelnev terviseprobleem, siis hapnikku on võimalik haiglas lisaks anda ja ägenenud terviseprobleemi spetsiifiliselt ravida. Sel juhul on põhjendatud ka haige hospitaliseerimine.

Kopsupõletikku ravitakse ka tavaolukorras kodus, ainult eriti rasketel juhtudel haiglas.

Rahulikku meelt ja kiiret tervenemist!

Kui vana su pereliige on ? Kas riskirühmas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pange oma trepikodadesse ka üles see plakat: https://kogukondaitab.ee/et/soovin-teisi-aidata/ – ehk on mõni vanainimene, kes vajab abi ravimite või toidu toomisega. Vabatahtlikke on selles kogukonnas väga palju, pöördujaid palju vähem, nii et väga paljud hättajäänud inimesed võiks veel abi saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saksamaa teadlaste (Robert Koch Institut) poolt koostatud analüüs. Keskendub siis muidugi nende enda riigi olukorrale ja tulevikustsenaariumitele, kuid siiski huvitav lugemine (saksa keeles leitav siit: link).

Uuringu andmetest järeldub, et koroonaviiruse epideemia kestvus ja kõrgpunkt olenevad sellest, kas viirus on hooajaline ja mil määral õnnestub nakatunuid tervetest isoleerida ning nende pereliikmeid karantiini panna.

Kui viirus pole hooajaline ja isolatsioon ning karantiin on vähene, siis on haiguse kõrghetk ennustuste kohaselt saabumas suvel (4-5 kuud alates epideemia algusest) ja tipp-punktis on oodata kuni 9 miljonit haigestunut. Kui viirus on kergelt hooajaline, siis samadel tingimustel on kõrghetked olenevalt isoleeritud haigete protsendist jaotunud tuleva sügise ja 2021 kevade vahele ja tipphetkel on haigestunuid 3 miljoni ringis. Kui viirus on tugevalt hooajalise kulgemisega, siis on uut haigestumiste kõrgpunkti oodata uuesti aasta pärast ja 9 miljonit haigestunut.

Kõikidel erinevatel mudeldatud stsenaariumitel on ühist, et kui midagi ette ei võeta, siis on nelja kuu pärast oodata tervishoiusüsteemi selget ülekoormatust. Samas on näha, et mida efektiivsemalt õnnestub isoleerida haiged ja panna karantiini nende lähedased, seda lamedamaks kurv muutub. Sealjuures on viiruse juures RKI hinnangul veel piisavalt tundmatuid faktoreid, mis igasuguse ennustamise keerulisemaks muudavad.

Uuringu järeldused ütlevad, et SARS-CoV-2 levikut ei ole võimalik täielikult peatada, seetõttu peab olema valmis võimaluseks, et vähemalt osa piiravaid meetmeid kehtib pikema ajaperioodi vältel. Samuti on oluline kodanike informeerimine tõsiasjast, et mida edukamad ollakse praegu haigestumisarvude kurvi tasandamisel, seda kauem meetmed kestavad (sest seda kauem läheb aega, kuni piisav osa elanikkonnast on kontrollitud tingimustes haiguse läbi põdenud).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tãna viidi kiirabiga haiglasse, tuvastati koroona ja kopsupõletik ning öeldi, et kutsuge endale keegi järgi ja minge koju.

Nii käivadki asjad või? Kas vähemalt antibiootikumid kirjutati, kui kopsupõletik? Kui põletik hull, siis ju peaks lausa süstima.

Eile öeldi, et haiglas 28 inimest. Kes pole just kriitiline, saadetakse koju?

Millal ometi inimestele kohale jõuab, et antibiootikumid aitavad bakternakkuste vastu ning viiruslike haiguste puhul ei ole neist mingit kasu…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

04:55
Ühendriikides suri koroonaviirusesse teadaolevalt esimene alaealine

Ühendriikides suri koroonaviirusesse teadaolevalt esimene alaealine, teatasid teisipäeval tervishoiuametnikud.

“Los Angelesest põhja poole jäävas Lancasteris suri alaealine,” kinnitati maakonna tervishoiuameti avalduses.

“COVID-19 ei vaata vanusele, rassile või sissetulekule,” tõdes Los Angelese kõrge tervishoiuametnik Barbara Ferrer.

Los Angelese linnapea Eric Garcetti täpsustas hiljem, et tegemist oli teismelisega, kellel teadaolevalt polnud varasemaid tervisehädasid.

“Hea tervise juures teismeline suri sellesse viirusesse,” ütles Garcetti.

“Noortele inimestele seal väljas tuleb öelda, et see võib tabada ka teid. Teadke, et teie käitumine võib päästa elu või võtta elu. Ja see elu võib olla teie enda oma,” manitses linnapea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühendriikides suri koroonaviirusesse teadaolevalt esimene alaealine, teatasid teisipäeval tervishoiuametnikud.

“Los Angelesest põhja poole jäävas Lancasteris suri alaealine,” kinnitati maakonna tervishoiuameti avalduses.

“COVID-19 ei vaata vanusele, rassile või sissetulekule,” tõdes Los Angelese kõrge tervishoiuametnik Barbara Ferrer.

Los Angelese linnapea Eric Garcetti täpsustas hiljem, et tegemist oli teismelisega, kellel teadaolevalt polnud varasemaid tervisehädasid.

“Noortele inimestele seal väljas tuleb öelda, et see võib tabada ka teid. Teadke, et teie käitumine võib päästa elu või võtta elu. Ja see elu võib olla teie enda oma,” manitses linnapea.

Ehh, miks seda küll miinustada, see on neile, kes ei suuda enda tumpa-lumpasid kodus hoida. See on ehe näide neile, kes ikka usuvad, et lapsed põevad seda kergelt ning ei mõista miks piiratakse nende liikumist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehh, miks seda küll miinustada, see on neile, kes ei suuda enda tumpa-lumpasid kodus hoida. See on ehe näide neile, kes ikka usuvad, et lapsed põevad seda kergelt ning ei mõista miks piiratakse nende liikumist.

Ma olen väga kodus istumise poolt. See selleks. Aga lapsed põevad seda kergelt. See, et keegi laps sureb, on muidugi traagiline, aga see ei muuda statistikat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

80-90% kogu elanikkonnast põeb seda kergelt. Määramatus on see, mis olukorra raskeks teeb. Keegi ei tea ju, kes kuulub selle ülejäänud protsendi sisse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 74 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

80-90% kogu elanikkonnast põeb seda kergelt. Määramatus on see, mis olukorra raskeks teeb. Keegi ei tea ju, kes kuulub selle ülejäänud protsendi sisse.

Nakatudes sa ei tea iial kas sul on ehk mõni haigus mda senini suutis immuunsüsteem korras hoida aga nüüd koroona tõttu lööb veel miski kaausv haigus juurde ja läinud sa oledki…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh, “80-90% kogu elanikkonnast põeb seda kergelt” (tegelikult väidetakse kergelt või mõõdukalt) tähendab seda, et ei vaja haiglaravi. Ka kõrge palavik ja kopsupõletik loetakse kergeks põdemiseks, kui olukord pole nii hull, et vajaks haiglasse paigutamist.

Ka see eespool kirjeldatud haige, kes kiirabiga haiglasse viidi ja sealt kodusele ravile saadeti, põeb seda statistika kohaselt kergelt.

EDIT: Kerge kopsupõletik loetakse kergelt või keskmiselt põdemise hulka Kui patsient vastab kollase ala tingimustele, siis teda haiglast koju päris kindlasti ei saadeta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kopsupõletikuga ja koroonaga saadetakse rahulikult koju-really?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://tervis.ohtuleht.ee/996597/koroonaviirus-noudis-eestis-esimese-inimelu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 67 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegu oli 83-aastase inimesega. Minu vanemad ei põdenud koroonat, ometi kumbki nii vanaks üldse ei elanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegu oli 83-aastase inimesega. Minu vanemad ei põdenud koroonat, ometi kumbki nii vanaks üldse ei elanud.

Lausa peaminister avaldab kaastunnet.
Vabandust, aga…mina ei saa aru, mis siin maailmas toimub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

President ka. Ja mina ka ei saa aru, mis toimub. Miks kõik need mitmekümned eestlased, kes grippi igal aastal surevad, riigijuhtide kaastunnet ei pälvi? Miks on see palju suurem surmade arv tähtsusetum?

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

President ka. Ja mina ka ei saa aru, mis toimub. Miks kõik need mitmekümned eestlased, kes grippi igal aastal surevad, riigijuhtide kaastunnet ei pälvi? Miks on see palju suurem surmade arv tähtsusetum?

Saa lumehelbeke ükskord sellest gripist üle. Sa pole vist üldse aru saanud, et koroona pole gripp. Gripp on nohu koroona osas. Tahad tõesti, et koroona võtaks rohkem inimesi viimsele teele kaasa….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saa lumehelbeke ükskord sellest gripist üle. Sa pole vist üldse aru saanud, et koroona pole gripp. Gripp on nohu koroona osas. Tahad tõesti, et koroona võtaks rohkem inimesi viimsele teele kaasa….

Et kui gripp on kergem haigus, siis sellesse on normaalne surra, aga koroona puhul peab president kaastunnet avaldama. Mis loogika see on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Gripp on nohu koroona osas.

Gripp niidab kordi arvukamalt kui koroona – mis selles nohu on??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et kui gripp on kergem haigus, siis sellesse on normaalne surra, aga koroona puhul peab president kaastunnet avaldama. Mis loogika see on?

Kergem mille poolest – kergem surra? 🤔 Ja isegi ravim on gripile, mida koroona vastu pole. Ja ometi langeb inimesi gripi läbi kui loogu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mitu inimest täna Eestis suri? Kas nende teiste surm on lähedastele kuidagi kergem, et presidendi kaastunnet ei vaja?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kergem mille poolest – kergem surra? 🤔 Ja isegi ravim on gripile, mida koroona vastu pole. Ja ometi langeb inimesi gripi läbi kui loogu.

Ma vastasin sellele inimesele, kes väitis, et gripp on koroona kõrval nohu. Ma ei taipa, miks koroonasse surnud inimene on tähtsam kui grippi surnud inimene.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma vastasin sellele inimesele, kes väitis, et gripp on koroona kõrval nohu. Ma ei taipa, miks koroonasse surnud inimene on tähtsam kui grippi surnud inimene.

“Dog bites man” – ei ole uudis.
“Man bites dog” – uudis.

Lisaks, vähem küünilisest vaatenurgast, tegemist on uue ja ohtliku haigusega, mida paljud ei võta veel piisavalt tõsiselt. Reaalsete tagajärgede kajastamine kutsub ehk osad vastutustundlikumale käitumisele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei taipa, miks koroonasse surnud inimene on tähtsam kui grippi surnud inimene.

Kes ütles, et emb-kumb on tähtsam? Ära loe prsidendi kaastundest meelevaldseid asju välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 44 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui patsient vastab kollase ala tingimustele, siis teda haiglast koju päris kindlasti ei saadeta.

Mul mees sattus paar aastat tagasi gripiga emosse (no tegelikult ei sattunud, viisin ta ise autoga), kodus olid tekkinud hingamisraskused, sai ainult kuidagi poolistukil olla, EMOs määrati kollaseks, paar tunnikest sain seal oodata kuni erinevad arstid teda läbi vaatasid ja mingit ravi sai ka (kui õigesti mäletan, siis anti midagi inhaleerida), hiljem tulnud rohelised olid kõik juba ammu koju läinud. Saadeti ka minu mees koju, hommikul tõin apteegist Tamiflu.
Nii et kohe kindlasti ei tähenda esialgne määratlus seda, kas jäetakse haiglasse jälgimisele, oleneb sellest, kas olukord suudetakse stabiliseerida

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugege, mis täna Sportlandis juhtus. Kas nüüd saab Tartust teine Saaremaa☹️

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 3,721 kuni 3,750 (kokku 4,035 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koroonaviirus COVID-2019