Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koroonaviirus COVID-19

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 5,154 )

Teema: Koroonaviirus COVID-19

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru miks teised riigid panevad inimesed karantiini, aga eestlased arvavad; et pole vaja?

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 63 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks Jumal lõi koroonaviiruse? Kas eesmärgiks oli inimeste surmamine? Kannatajaks on just ühiskonna kõige nõrgem osa – lapsed, vanurid ja mõne teise haiguse põdejad. Samas vägistajad ja lapsepeksjad elavad kõrge vanuseni.

Koroonaviirus on juba aegade algusest olemas. Nii et mis pidi jumal tegema, et see seni inimest kimbutanud pole ?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

10 liitriga muidugi pandeemiat üle ei ela. Vett võiks olla arvestusega 1 liiter täiskasvanu kohta per päev+ lemmikloomad. Seega eelistada tuleks maitseta ja mullivaba vett.
4 liikmeline pere võiks nädalaks varuda ca 30 liitrit.

Tegelikult soovitatakse päevas 3 liitrit vett inimese kohta, 2 joogiks ja 1 toidu valmistamiseks. Mina vett ei varu, mul on õues salvkaev, kust vett vajadusel ämbriga kätte saab. Kuskil pole ju sellist ruumi, et sadu liitreid vett varuks hoida. Veepuhastustablette peaks muretsema, salvkaev ei ole igapäevaseks kasutuseks. Aga ilmselt saab kriisi korral ka vee korra keema lasta ja siis jahutada ning joogiks tarvitada. Maitse pole see, mis värskel veel, aga janusse ei sure.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestis elavatel inimestel suurel osal ei olegi tervisekindlustust,kes isegi arsti juurde minna ei saa.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 63 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestis elavatel suurel osal ei olegi tervisekindlustust,kes isegi arsti juurde minna ei saa.

Ah et kohe suurel osal. Ja arsti juurde saab minna igaüks olenemata tervsekindlustusest. Kahtlustan, et jumalat ei ole olemas, aga kui on, siis kiitus talle – inimkond ongi nii nõmedaks muutunud, et seda hoida pole mõtet.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 58 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru miks teised riigid panevad inimesed karantiini, aga eestlased arvavad; et pole vaja?

Teised saavad aru, et kui haigestunute arv üle teatud piiri tõuseb, on raske kaitsta nii meedikuid endid kui ka teisi patsiente, kes muul põhjusel haiglas on. Mingist tavalisest kirurgimaskist ju ei piisa. Üritatakse ära hoida olukorda, kus haigetega polegi võimalik enam tegeleda.

Maailma üldstatistikast on ju näha, et kes testitud ja positiivsed, neist 18-22% raskes/kriitilises seisus, see number on viimastel päevadel üles-alla käinud, aga ikkagi üsna suur: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Võibki ju olla, et see on uus normaalsus, millega harjuda tuleb, seda on mitmed spetsialistid välja öelnud. Aga see ei tähenda, et käed rüpes istuda võiks ja oodata, et puhang üle käiks. Seda enam, et tervenenute kasinat arvu vaadates on näha, et tegemist on pikalt kulgeva ja raske haigusega: https://www.nationalgeographic.com/science/2020/02/here-is-what-coronavirus-does-to-the-body/

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 179 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teate, head inimesed.
Mul on ühe asja pärast nii hea meel, ma ei olegi enam paniköör ja kogu teema on reaalne. Kuu tagasi ei uskunud mind mitte keegi!
Ma ei ole see inimene kes metsas urus istub, ple aimu ka kes see on.
Aga igatahes, euroopas tõusevad juhtumid liiga kiirelt ja kui ma olin hiina osas paanikas, siis nüüd on ikka jumala P.
Homme lähen rahusteid ostma ja suren vähemalt hallaris, suhteliselt frustreeriv olukord. Mu sugulane, kes tegeleb geneetikaga ja bio värgendusestvtean(doktor), ütles et asi on halb jah. Samas paar nädalat tagasi pidas ta mind ka hulluks.
Igaljuhul, err ütles, et tallinna ega eesti ei pane ühtegi linna karantiini, missugune isikuõiguste piiramine mis seal Itaalias on. Päris haige… Kas meie riik ongi orienteeritud oma rahva tapmisele? Mis teguviisi siis veel rakendama peaks. Laseme inimestel edasi tagasi kolistada, kuni tänaval koole ad? Haigus on karm ja näitab alles oma tõelist palet.
Jumal hoia, kui eestlasi jääb alles käputäis nagu peale põhjasõda. Kui hetkel vaadata iraanis nakatunuid ja surmasid, siis suremusprotsent on tunduvalt rohkem kui 2…..kes matemaatikaga sina peal on saab ehk aru, et see haigus on äkki 50 000 korda hullem, kui gripp?

+10
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 90 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/6908521/amet-tallinn-koroonaviiruse-parast-karantiini-ei-lahe

Kuidagi väga kummaline lugeda, kuidas meie väikese Eesti ametnikud teavad hästi, et meist suuremad ja rikkamad riigid tegelevad praegu ülereageerimisega.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ütlen ühte, värdjad! Ma teadsin seda algusest, et siin riigis kaitset loota ei ole.

+4
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teie läheksite reisile riiki, kus on avastatud see viirus?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna reis on ammu planeeritud siis jah. Läheme Itaaliasse suusatama.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ütlen ühte, värdjad! Ma teadsin seda algusest, et siin riigis kaitset loota ei ole.

Kummaline on see riigi peale lootmise komme.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 58 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maa on üks suur tervik, ei ole võimalik end eristada. KUi sina ei reisi, tarbid näiteks toitu, mis on reisinud ja ongi korras. Viirus on juba ammu igal pool, nüüd on hakatud sellest rääkima. Kui palju grippi võis juba aastaid olla seesama viirus. kuna ei testitud, siis ei teatud.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma siiralt küsin, et mis riigipoolset kaitset sa sellises olukorras ootad?

(Ära mõista mind valesti: olukord on murettekitav, peaksime seda kainelt hindama ja vastavalt ka käituma, aga sellegipoolest — mida saab Eesti Vabariik (või selle valitsus) praegu teha, et enda kodanikke kaitsta?)

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 55 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lapsed olid kaks nädalat riigis, kus oli ka viirus. Nüüd juba nädal kodus ja vaatame mis saama hakkab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sulgeda piirid,haigestunud leides teha haiguse puu, st et leitakse teised haigestunud, kokkpuuteid. Need isolatsiooni, Karantiin jne. Just nagu Itaalias. On arusaamatu???

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub. Hiinasse, Iraani või Koreasse ei läheks, kui pole just hädavajalik.
Suusareisile Itaaliasse, Austriasse või Shveitsi vist isegi läheks. Kõige kahtlasem oleks olukorra kiire muutumine, ootamatud liiklumispiirangud, lendude ärajäämine, karantiinid. Samas saaksin ma oma tööd teha ka distantsilt, karantiinis seal või kodus.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul ees märtsi lõpus tööga seonduv reis ühte lõunapoolsesse Euroopa riiki. Tegemist ühe rahvusvahelise kongressiga ja minul on hirm selle ees, seda enam, et selleni on aega ja ilmselt on viiruse levik selleks ajaks veel suurem. Ülemus peab mu hirmu põhjendamatuks, aga millised on mu õigused päriselt? Vói tohibki mind lahti lasta, kui keeldun?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 57 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sulgeda piirid,haigestunud leides teha haiguse puu, st et leitakse teised haigestunud, kokkpuuteid. Need isolatsiooni, Karantiin jne. Just nagu Itaalias. On arusaamatu???

Itaalia tegi ju seda seepärast, et seal on viirus levimas, meil ju ei ole?! Belgia, Holland, Rumeenia või misiganes teine riik ei sulge ju ka „igaks juhuks“ piire ja ei topi inimesi „igaks“ juhuks“ karantiini? Hallooo

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 57 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Alustuseks võiksid korralikult ära õppida selle riigi keele, milles sa praegu kirjutada üritad.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tenerifele läheksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No mina olen see, kes esialgu kõhkles haiguse tõsidusr osas, just arvamusel, et gripp nagu gripp ikka.
Palavik, köhid, nohud nädala ja siis terve.
Näib aga , et haigus väga nakkav, levib kiiresti ja endalegi kartus peale tulnud.
Seega vabatahtlikult olen karantiinis oma kodus- lapsega kaubanduskeskustes aega veetmas ei käi, ühistransporti ei kasuta, oleks tore kui haiguselevik kontrolli alla saadakse.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tenerifele läheksite?

Tead, Tenerifele ei läheks ei viirusega ega viiruseta….nagu ka Sharm el Sheikhi ega mujale sarnasesse kohta..

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil pole haigust, sest meil on täpselt 4 koroonatesti tehtud… mõelge nyyd peaga!

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mette-Merithh

Tegelikult ei ole mõtet paanikat külvata. Mida täpselt Eesti riigil teha oleks? Mitte midagi täna. On koolivaheaeg. Väga paljud pered on reisil. Inimesed käivad kehva talve tõttu palju suusatamas. Väga paljud käivad tööreisidel. See viirus tuli Itaalias kolm päeva tagasi avalikuks ja vaadake nakatunute arvu ja surnute arvu. Peiteaeg on viimaste andmete põhjal 28 päeva. Me ei tea, kus see viirus järgmisena välja lööb. Enne väljalöömist on ta aga juba olemas ja levinud… Mu lapsel on üks klassikaaslane hetkel Tais, kaks Itaalias. Kaks töökaaslast peredega Tenerifel. Mees läheb järgmine nädal tööreisile Šveitsi. Kaugemaid näiteid on hetkel reisivatest tuttavatest veel. Seda ei saa ju eirata või panna lihtsalt piire kinni lambist igas suunas. Mõelge ka ikka. On nagu on. Peske käsi, võtke vitamiine, tugevdage immuunsüsteemi. Muud ma küll ei näe praegu, mida nö riigi tasandil teha saaks.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keda täpsemalt Eestis karantiini panema peaks?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole mõtet paanikat külvata. Mida täpselt Eesti riigil teha oleks? Mitte midagi täna. On koolivaheaeg. Väga paljud pered on reisil. Inimesed käivad kehva talve tõttu palju suusatamas. Väga paljud käivad tööreisidel. See viirus tuli Itaalias kolm päeva tagasi avalikuks ja vaadake nakatunute arvu ja surnute arvu. Peiteaeg on viimaste andmete põhjal 28 päeva. Me ei tea, kus see viirus järgmisena välja lööb. Enne väljalöömist on ta aga juba olemas ja levinud… Mu lapsel on üks klassikaaslane hetkel Tais, kaks Itaalias. Kaks töökaaslast peredega Tenerifel. Mees läheb järgmine nädal tööreisile Šveitsi. Kaugemaid näiteid on hetkel reisivatest tuttavatest veel. Seda ei saa ju eirata või panna lihtsalt piire kinni lambist igas suunas. Mõelge ka ikka. On nagu on. Peske käsi, võtke vitamiine, tugevdage immuunsüsteemi. Muud ma küll ei näe praegu, mida nö riigi tasandil teha saaks.

Võib-olla võiks riik muuta suhtumist, et teab asjast kõige paremini ja kõik teised riigid teevad valesti (reageerides üle)?

Mina ise ei arva, et siin karantiine ja sõidupiiranguid-keelde peaks kehtestama. Aga ei tekita usaldust suhtumine “suva, gripp ju hullem”, kui muu maailm mõtleb teistmoodi.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et varsti on viirus Eestis. Näiteks märtsi alguses on Berliinis üks maailma suurimaid turismimesse. Sinna läheb ka eestlasi ja tõenäosus, et seal messil on ka mõni viirusesse nakatanu, on ju olemas.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kurb, aga ma hakkan aina enam vihkama seda riiki, kes silmad õuduse ees kinki pigistab ja probleemi näha salgab, ma olen 100% kindel, et haigestunuid on eestis palju! Oma rumalat perekonda, kes naerab surmade üle ja arvab, et ma olen rumal paanitseja ja muidugi oma meest, kes veedab aega just taist, Itaaliast tulnud inimestega ja ütleb järgi “Pohhui, sureme, siis sureme”!.. Omal kodus pisikesed lapsed.
Võibolla olekski parem, kui see haigus kiirelt maha võtaks,sest sellises maailmas elada, tänan-ei.
Kui sa oled rääkinud inimestega 30 pikka päeva, siis lõpuks enam ei jõua.
Kuid nagu lubasin, igaüks tunneb seda omal nahal. Lubasin seda 23ndal jaanuaril, eks näis.
B.

+5
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on ka asi suhtumises.. Ah teised riigid reageerivad üle.
Haiguse korral teste ei teha (kui sa pole just wuhanist tulnud).
See pole hullem kui gripp.
Reisige julgelt – peske lihtsalt käsi. ???

Loodan, et inimestel on endal mõistust vältida reisimist, suurüritusi ning varuda koju toitu ning ravimeid.
Käsi ka pesta muidugi.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 5,154 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koroonaviirus COVID-19