Esileht Ilu ja tervis Koroonaviiruse esmased sümptomid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Koroonaviiruse esmased sümptomid

Postitas:

Tere, kes on põdenud koroonat, millised on olnud Teil esmased sümptomid? Olen ise lähikontaktne ja viibin nagunii isolatsioonis, täna vasakul pool rinnus valu hingates ja vahepeal õhupuudus ning ajab hingeldama ja natukene köhatama. Muud midagi hetkel pole. Kas need võivad esimesed sümptomid olla või äkki hoopis närveldamisest, et olen äkki haige?

Tänan vastamast

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täna vasakul pool rinnus valu hingates ja vahepeal õhupuudus ning ajab hingeldama ja natukene köhatama.

Mul täpselt sellised olidki – valu rinnus ja sisse hingates ajas köhima. Ja rohkem midagi ei tulnud ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuu aega enne palaviku väljalöömist hakkasin köhatama. ise ei pööranud sellele tähelepanu, teised ütlesid, et sa köhid, ja õhtuti tundsin harva veidrat rindkerevalu. arvasin, et roietevaheline närvivalu. nii see kuu möödus, kui tuli rõve palavik koos kohutava rindkerevaluga. lähedastel läks kergemalt, kellelt või millal viiruse sain, pole absoluutset aimu.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 19:43; 05.05 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 (11-aastane) – korralik vesine nohu

2 (13-aastane) – kuivad köhatused.

Mina – hääl läks ära

 

Edasi tekkis sümptomeid juurde. Rindkerevalu, õhupuudus ja hingeldamine tekkisid ca 2 nädalat peale nakatumist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuu aega enne palaviku väljalöömist hakkasin köhatama. ise ei pööranud sellele tähelepanu, teised ütlesid, et sa köhid, ja õhtuti tundsin harva veidrat rindkerevalu. arvasin, et roietevaheline närvivalu. nii see kuu möödus, kui tuli rõve palavik koos kohutava rindkerevaluga. lähedastel läks kergemalt, kellelt või millal viiruse sain, pole absoluutset aimu.

Kas tegid testi, et tead, et olid koroonas? Mul oli ka mingi imelik rindkerevalu, kuid palavikku ega midagi muud polnud. Kuna käin 4 korda nädalas jooksmas, siis arvasin, et ju olen joostes külma õhku ahminud. Kusjuures see rinnavalu oli imelik, pole sellist varem küll tundnud. Kuna ise teadaolevalt ühegi positiivsega kokku polnud puutunud, sest töötasime mehega kodukontoris ja lapsed olid distantsõppel, siis tegelikult sellele erilist tähelepanu ei pööranud. Rindkerevalu kestis vahelduva eduga umbes paar nädalat ja siis nii nagu tekkis, nii ka lõppes, st päevapealt oli ka kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pool suguvõsa on testitud. testile saamine on väga hästi korraldatud, nii aja broneerija kui testi läbiviija on heatahtlikud ja rahulikud. ent järgmine kõne ametnikult terviseametist pole enam meeldiv. töötaja pahaselt kõrgendatud hääletoon ja suunamine, nagu oleksin äsja toime pannud ränga kuriteo – sellist vestlust haige eesti elanik ei oota. lõpuks on perearst see, kes maha rahustab, kinnitades, et tuled sellest välja ja pääsed eluaegse karistuse kandmisest tallinna vanglas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 19:43; 05.05 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene tunnus ninakinnisus ja kerge nohu. Lisaks öösel paar korda kuivad köhatused. Rohkem tegelikult midagi ei tulnudki, lõhn kadus nädalaks ja pingepeavalu, kui positiivse testi sain teada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige olulisem sümptom oli see, et sisendasin endale kogu aeg “ma ei ole haige!”

Samal ajal oli väga imelik nohu. Sellist pole kunagi varem olnud. Et nagu oli ja ei olnud ka.

Samal ajal ei jaksanud ma teha trenni, mis on minu puhul täiesti ebatavaline. Aga sisendasin endale, et on olnud raske tööaeg ja kõik on normaalne. Pean lihtsalt puhkama.

 

Peale kolme ööpäeva enesepettust lõi kõhu lahti ja väikse palaviku üles.

Läksin testima. Olin positiivne,

Siis hakkas pea valutama. Ja valutas kolm ööpäeva nii, et ei saanud voodist välja. Pidin pea hoidma paigal, surutuna diivani seljatoe vastu. Kui liigutasin, siis lõi südame pahaks ja maailma keerlema.  Kolm tundi järjest mingil hetkel vaevlesin erilise lihasvalu käes.  Lõhna ja maitse kadusid nädalaks.

Palavik üle 37,6 ei kerkinud ja köha ei tulnud. Väsimus oli 1 päev.

Pelae neljandat päeva (testijärgset) algas kiire paranemine.

Kümme päeva peale testi jooksin esimese poolmaratoni.

 

(aga jah, peavalukoroona oli mul. Muidu pole eluilmaski peavalu tundnud.)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigesevalu, seljavalu-esimene päev.

Ninakinnisus, rindkeres tugev valu-teine päev.

Palavik, täielik maitse-ja lõhnataju kadu, nõrkus-kolmas päev.

Kokku olin haige 17 päeva. Maitse ja lõhn siiani kadunud.. Sellest möödub varsti 5 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas võib ka olla ainult mõned harvad üksikud köhatused ja õhupuudus? Kuna olen ärevik siis eeldasin, et õhupuudus on ärevusest kuigi mul pole kunagi varem seda sümptomit olnud aga mine tea, ehk hirm suur ja ise mõtlesin välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palavik oli minu esimene sümptom, kurnatus ja üldse selline haiglane olek. Järgmisena tuli lõhnataju kadumine. Muid sümptomeid polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lähikontaktne olnud 2 korral (mõlemal korral test negatiivne) ja ka kujutasin igasuguseid asju ette, jälgisin oma tervist väga tähelepanelikult, et äkki ikka on mingid sümptomid, et võib-olla pea natuke valutab või on palavikutunne või kurk veidi valus jms. Tavaolukorras poleks sellele mingit tähelepanu pööranud.

Seega teemaalgataja, ära muretse üle, kui sul just maitse ja lõhnataju täielikult ära ei kao, siis võib see tavaline kerge külmetus olla või pigem üldse mitte midagi. Püsi ilusasti isolatsioonis ja oota testi vastused ära.  Tõenäoliselt oled negatiivne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Briti tüvega, mida praegu on käibel 95%, enamusel ei kao lõhna- ja maitsemeel ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Koroonaviiruse esmased sümptomid