Esileht Kodunurk Korra hoidmine või pidev koristamine?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Korra hoidmine või pidev koristamine?

Postitas:

Ma pole veel aru saanud, mis neil kahel vahet on? Oleme perega 2nädalat kodus olnud ja absoluutselt kõigil on kopp ees. Kogu aeg peab koristama. Teed süüa pärast koristad köögi. Sööd, pärast koristad laua ja pesed nõud. Ükskõik mida teed, pärast koristad. Jah mõni nimetab seda enda järel asjade ära panekuks aga no ulme. Kes see viitsib nii? Samas ei taha ka sassis kodus elada. Kas meie pere on mingid veidrad räpakollid või suudab keegi samastuda? Ootan pikkisilmi tööle tagasi minekut, pole kodus siis ei teki ka segadust ????

+15
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 22:58; 25.02 14:35; 25.02 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole veel aru saanud, mis neil kahel vahet on? Oleme perega 2nädalat kodus olnud ja absoluutselt kõigil on kopp ees. Kogu aeg peab koristama. Teed süüa pärast koristad köögi. Sööd, pärast koristad laua ja pesed nõud. Ükskõik mida teed, pärast koristad. Jah mõni nimetab seda enda järel asjade ära panekuks aga no ulme. Kes see viitsib nii? Samas ei taha ka sassis kodus elada. Kas meie pere on mingid veidrad räpakollid või suudab keegi samastuda? Ootan pikkisilmi tööle tagasi minekut, pole kodus siis ei teki ka segadust ????

Mul kogunevad tihtipeale 3 päeva nõud kraanikaussi. Tolmu võtan kui meelde tuleb ning tolmuimejaga vaatan pidevalt tõtt.
Ühesõnaga,mul on aegajalt korralik kaos ja ma ei lase ennast sellest häirida.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Ma pole veel aru saanud, mis neil kahel vahet on? Oleme perega 2nädalat kodus olnud ja absoluutselt kõigil on kopp ees. Kogu aeg peab koristama. Teed süüa pärast koristad köögi. Sööd, pärast koristad laua ja pesed nõud. Ükskõik mida teed, pärast koristad. Jah mõni nimetab seda enda järel asjade ära panekuks aga no ulme. Kes see viitsib nii? Samas ei taha ka sassis kodus elada. Kas meie pere on mingid veidrad räpakollid või suudab keegi samastuda? Ootan pikkisilmi tööle tagasi minekut, pole kodus siis ei teki ka segadust ????

No sa elad perega, ma elan üksi kassi ja koeraga ja kodus olles muud ei saagi, kui joosta lapp käes ringi. Porijäljed seintel, kust koer mööda on läinud, arusaamatud nired köögis kapiuste peal, tolmutordid lendlevad nurkades, kuigi sai põhjalikult puhtaks tehtud, kassi liivakasti ümbrus liiva täis, märjad valged veejäljed koridori kiviplaatidel jne. Ma alati mõtlen, et koristamine on nagu kolme peaga lohe: täna raiud ühe maha, homseks on kaks asemele kasvanud.</p>

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu püsib korras, kui igaüks paneb enda järelt asjad ära. Ehk teisisõnu, pelgalt koristamisest ei piisa kui keegi oma asju ära ei pane.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 08:04; 25.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aeg peab koristama. Teed süüa pärast koristad köögi. Sööd, pärast koristad laua ja pesed nõud. Ükskõik mida teed, pärast koristad. Jah mõni nimetab seda enda järel asjade ära panekuks aga no ulme. Kes see viitsib nii?

Mis see alternatiiv siis oleks – et kõik kuhjub päevade, nädalate ja kuude viisi või?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma elasin üksi, siis ma küll kogu aeg enda järelt koristada ei viitsinud. Nõusid kogusin, käsitöötarbed vedelesid laiali. Viieliikmelises peres aga samal moel ei saa, sest segadus läheb üle igasuguse piiri suureks. Seetõttu olen nüüd sisse seadnud harjumuse, et tõesti kohe koristan kokku, isegi kui olen väsinud, lihtsalt tahtejõuga sunnin end, sest tean, et kui ei tee seda, olen pidevas stressis majapidamise seisukorra pärast.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 09:25; 05.03 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu püsib korras, kui igaüks paneb enda järelt asjad ära. Ehk teisisõnu, pelgalt koristamisest ei piisa kui keegi oma asju ära ei pane.

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu? Asju mul laiali ei vedelegi, aga see pidev tolmuimeja ja märja lapiga mööda elamist jooksmine ajab hulluks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma olin hullumas. Suur maja, kari lapsi ja koer. Siis sattusin selle konmari meetodi peale ja peale seda on oluliselt parem. Ehk siis vabanesime kõigist ülearustest asjadest oma kodus: ei visanud ära, vaid müüsime/jagasime laiali. Nüüd on igal asjal OMA KOHT ja kõik (ka 6-aastane) oskab asjad oma kohale panna.

Asjade oma kohale viimine ei ole meie jaoks koristamine ja nii ongi kohe üldpilt puhtam. Nõud pannakse masinasse ja seega silma all ei ole. Peale sööki paneb igaüks oma nõud ära, mina panen potid-pannid, tõmban pinnad üle ja selleks kulub max 5 minutit.

Minu suured abilised on robottolmuimeja (põrandapind on vaba) ja see, et olen suutnud panna kõiki pereliikmeid asju oma kohale viima.

 

 

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:25; 25.02 15:15; 26.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sattusin selle konmari meetodi peale ja peale seda on oluliselt parem.

Kas tegid ainult raamatu järgi või uurisid mingit muud materjali ka Konmari kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 13:47; 25.02 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu? Asju mul laiali ei vedelegi, aga see pidev tolmuimeja ja märja lapiga mööda elamist jooksmine ajab hulluks.

Just!! See väide et pane asjad enda järel ära siis ei pea sa iialgi koristama… pullikaka!!! Ja ma ei aja mingit piinliku korda taga, tahaks lihtsalt et üldpilt viisakas püsiks 🙂

Seda konmarid pole uurinud, küll aga olen ma ise juba sellise loomusega et mingit vana jama koju ei taha. Riideid hoian alles vaid neid mida kannan, vanu juhtmeid ja elektroonikat ei korja, nõusid on ka täpselt nii palju kui vaja, pole vaja 12 erinevat potti ja panni jne. Ehk et meil pole kindlasti asi asjade rohkuses, kõigil asjadel on ka oma koht.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 22:58; 25.02 14:35; 25.02 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis asja, pange oma kodus kord maksma!
Kass peab hakkama ise enda järel oma karvu kokku korjama ja Tallinna Vesi peab tulema enda järel veest tekkivat roostetriipu eemaldama!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sattusin selle konmari meetodi peale ja peale seda on oluliselt parem.

Kas tegid ainult raamatu järgi või uurisid mingit muud materjali ka Konmari kohta?

Raamatu. Ausaltöeldes jätsin selle filosoofilise poole kõrvale (no see asjade tänamine ja austamine jne). Mulle piisas lihtsalt süsteemistki. Kusjuures isegi pesamuna riidekapp püsib täiesti korras nüüd.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:25; 25.02 15:15; 26.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu? Asju mul laiali ei vedelegi, aga see pidev tolmuimeja ja märja lapiga mööda elamist jooksmine ajab hulluks.

WC poti ja kraanikausi peaks küll igaüks enda järel kasitud saama ja nt segistid ära kuivatama. Ühistes pesuruumides on aga näha, et vähemalt naistel selline harjumus puudub – vesi lainetab, juuksekarvad tuustidena kraanikausis, potis triibud, ääred täis lastud, paberitükid maas…

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 15:18; 25.02 15:20; 25.02 15:43; 25.02 22:16; 26.02 16:25; 27.02 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kogunevad tihtipeale 3 päeva nõud kraanikaussi.

Nõudepesumasinateemalistes vaidlustes oled üks neist, kes kisavad, kuidas neil küll mingit masinat vaja pole, sest nõudepesu on ju nii mõnus meditatiivne tegevus? Vahid oma mustade nõude hunnikut ja mediteerid.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 15:18; 25.02 15:20; 25.02 15:43; 25.02 22:16; 26.02 16:25; 27.02 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu püsib korras, kui igaüks paneb enda järelt asjad ära. Ehk teisisõnu, pelgalt koristamisest ei piisa kui keegi oma asju ära ei pane.

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu? Asju mul laiali ei vedelegi, aga see pidev tolmuimeja ja märja lapiga mööda elamist jooksmine ajab hulluks.

Siis osta tolmuimeja, mille tolmutagastus on minimaalne -veefiltriga nt, tõesti ei lenda tolmurulle toas ringi. Või profikoristustoodete poest põrandakumm, veel efektiivsem. Või kui raha pole probleemiks -Kärcher VC5, tõmbab tolmu ja peseb puhtaks ühe korraga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 08:04; 25.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu? Asju mul laiali ei vedelegi, aga see pidev tolmuimeja ja märja lapiga mööda elamist jooksmine ajab hulluks.

Just!! See väide et pane asjad enda järel ära siis ei pea sa iialgi koristama… pullikaka!!! Ja ma ei aja mingit piinliku korda taga, tahaks lihtsalt et üldpilt viisakas püsiks ????

Seda konmarid pole uurinud, küll aga olen ma ise juba sellise loomusega et mingit vana jama koju ei taha. Riideid hoian alles vaid neid mida kannan, vanu juhtmeid ja elektroonikat ei korja, nõusid on ka täpselt nii palju kui vaja, pole vaja 12 erinevat potti ja panni jne. Ehk et meil pole kindlasti asi asjade rohkuses, kõigil asjadel on ka oma koht.

Mis sul siis puudu on?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 15:18; 25.02 15:20; 25.02 15:43; 25.02 22:16; 26.02 16:25; 27.02 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub, kui korras kodu tahad.

Teen süüa – üritan käigu pealt kasutatud nõud panna nõudepesumasinasse või vähemalt kraanikaussi. Aga reeglina ongi nendeks ainult nuga ja lõikelaud. Salati teen kaussi ja on söögi ajal ju laual. Ka kõik muud toiduained lähevad ju mingisse anumasse ja teen neis toitu ja alles pärast söömist koristan. Ehk tõesti, kui enne tahan köögivilju kuskil kausis korraga maitsestada-segada või on liha olnud külmkapis maitsestatult – aga need on üksikud nõud, mis liiguvad kohe masinasse.

kui segadus pole väga suur, siis ka köögi tööpindu pühin pärast söömist koos laua pühkimisega. Suurema segadusega, kui nt on tainast tilkunud vmt, siis muidugi kohe.

Söömisjärgselt liiguvad nõud masinasse – vaikselt harjutame (väike)lapsi ise enda nõusid panema. ja siis tõesti laua pühkimine + vajadusel põranda pühkimine, mis väikelastega on suht reegel.

Aga mitte köök ei ole tüütu. Väikelastega on koguaeg mingi segadus elutoas hoopis. Kuidagi ei saa neid oma tuppa mängima, et see segadus püsiks seal. Aga see ilmselt ealine asi. Peagi saavad kumbki oma toa ja loodan, et vanem laps ilmselt hakkab natuke rohkem oma toas nokitsema just oma legode ja joonistutarvetega, et noorem teda ei segaks…oeh, aga üks on veel tulekul ju :O 😀

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? /…/Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu?

Kas teil igaüks enda järelt siis kraanikaussi puhtaks ei tõmbagi ja vetsupotti ei puhasta?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sattusin selle konmari meetodi peale ja peale seda on oluliselt parem.

Kas tegid ainult raamatu järgi või uurisid mingit muud materjali ka Konmari kohta?

Raamatu. Ausaltöeldes jätsin selle filosoofilise poole kõrvale (no see asjade tänamine ja austamine jne). Mulle piisas lihtsalt süsteemistki. Kusjuures isegi pesamuna riidekapp püsib täiesti korras nüüd.

OK väga hea.
Ma just loen raamatut, visualiseerin tegevusi ja võtan hoogu.
Mitu kilekotitäit asju sinul siis üle jäi? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 13:47; 25.02 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käib tolmurullide endal järelt ära panemine? Kassi karvade? WC poti ja kraanikausi pesu? Asju mul laiali ei vedelegi, aga see pidev tolmuimeja ja märja lapiga mööda elamist jooksmine ajab hulluks.

Just!! See väide et pane asjad enda järel ära siis ei pea sa iialgi koristama… pullikaka!!! Ja ma ei aja mingit piinliku korda taga, tahaks lihtsalt et üldpilt viisakas püsiks ????

Seda konmarid pole uurinud, küll aga olen ma ise juba sellise loomusega et mingit vana jama koju ei taha. Riideid hoian alles vaid neid mida kannan, vanu juhtmeid ja elektroonikat ei korja, nõusid on ka täpselt nii palju kui vaja, pole vaja 12 erinevat potti ja panni jne. Ehk et meil pole kindlasti asi asjade rohkuses, kõigil asjadel on ka oma koht.

Mis sul siis puudu on?

Puudu polegi midagi, kui siis ehk viitsimist? Nagu ma aru saan siis teistel inimestel tuleb see enda järel asjade ära panemine kuidagi nagu muuseas aga ma ei viiiitsi igat tegevust lõpetada koristamisega. Minu jaoks on laua lapiga üle tõmbamine, pliidi, panni ja nõude pesemine juba koristamine. Rääkimata sellest et pesu vaja pesta, kuivatada (jumal tänatud et mul vähemalt kuivati on) ja siis kappi lapata. Kass ajas liiva maha. Utoopilistest kogustes pudi, sodi js puru põrandatel. Praegu oma kirjutist üle lugedes, äkki oleks hoopis vaja oma suhtumist/mõtlemist muuta?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 22:58; 25.02 14:35; 25.02 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil igaüks enda järelt siis kraanikaussi puhtaks ei tõmbagi ja vetsupotti ei puhasta?

Kui sa pead silmas triipude likvideerimist, siis see pole wc koristamine.  Kui pesuruum ja vets on koos, siis eriti on pott väljast poolt paksu tolmu pidevalt täis, samuti veepaak. Kraanikauss ka tolmune kui iga päev ei korista. Prilllaua ja poti vahele koguneb sõna otseses mõttes kusine vesi ja pole mõtet rääkida, et kuidas, ilmselt vee tõmbamisega ja mehed ja poisid, kes lasevad istudes. Seda ei keegi eraldi puhastama, sest pealtnäha justkui puhas. Ja seda tolmu on väga raske kätte saada poti väljast, sest lohistad seda ühest äärest teise.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 18:35; 25.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see tolm sinna kraaniksussi päevaga tuleb?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see tolm sinna kraaniksussi päevaga tuleb?

Mitte sinna kuhu vesi jookseb, ikka kraani taga olevale pinnale. Ja ma ei tea kust see tolm tuleb, aga olemas ta on.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 18:35; 25.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pead silmas triipude likvideerimist, siis see pole wc koristamine.  Kui pesuruum ja vets on koos, siis eriti on pott väljast poolt paksu tolmu pidevalt täis, samuti veepaak.

Ma ei jõua seda valikut ära kiita, et mul on avatud dušinurk. Duši all käies lasen ka wc poti veega üle, ei mingit tolmu edasi-tagasi laapimist. Pärast vaid mikrokiudlapiga kuivaks ja korras.

Prilllaua ja poti vahele koguneb sõna otseses mõttes kusine vesi ja pole mõtet rääkida, et kuidas, ilmselt vee tõmbamisega ja mehed ja poisid, kes lasevad istudes.

Aga juhi nende tähelepanu sellele, et vahest võiks ka prill-laua üles tõsta ja selle alt puhtaks tõmmata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 15:18; 25.02 15:20; 25.02 15:43; 25.02 22:16; 26.02 16:25; 27.02 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan üksi, nõudepesu ei häiri (hiljemalt magamaminekuks pesen ära), asju ka kuhugi laiali ei viska. Aga millest kurat seda tolmu nii palju tekib? Mul on kolm tuba, kõigis igal päeval ei käigi, aga tolmu tekib kõigis.

Isegi raha kadumisest (kuhu kaob raha ja millest tekib tolm) sain lahti kui enam poodides käia ei julge, aga tolmust ei saa.

 

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sattusin selle konmari meetodi peale ja peale seda on oluliselt parem.

Kas tegid ainult raamatu järgi või uurisid mingit muud materjali ka Konmari kohta?

Raamatu. Ausaltöeldes jätsin selle filosoofilise poole kõrvale (no see asjade tänamine ja austamine jne). Mulle piisas lihtsalt süsteemistki. Kusjuures isegi pesamuna riidekapp püsib täiesti korras nüüd.

OK väga hea.

Ma just loen raamatut, visualiseerin tegevusi ja võtan hoogu.

Mitu kilekotitäit asju sinul siis üle jäi? ????

Ausalt, sa ei taha teada 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:25; 25.02 15:15; 26.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole veel aru saanud, mis neil kahel vahet on? Oleme perega 2nädalat kodus olnud ja absoluutselt kõigil on kopp ees. Kogu aeg peab koristama. Teed süüa pärast koristad köögi. Sööd, pärast koristad laua ja pesed nõud. Ükskõik mida teed, pärast koristad. Jah mõni nimetab seda enda järel asjade ära panekuks aga no ulme. Kes see viitsib nii? Samas ei taha ka sassis kodus elada. Kas meie pere on mingid veidrad räpakollid või suudab keegi samastuda? Ootan pikkisilmi tööle tagasi minekut, pole kodus siis ei teki ka segadust ????

Mul kogunevad tihtipeale 3 päeva nõud kraanikaussi. Tolmu võtan kui meelde tuleb ning tolmuimejaga vaatan pidevalt tõtt.

Ühesõnaga,mul on aegajalt korralik kaos ja ma ei lase ennast sellest häirida.

Mina lahendus:

1- nõud pannakse kohe nõudepesumasinasse

2- mis külmkapist välja võetakse, see pannakse ka sinna tagasi

3- põrandaid puhastab robottolmuimeja, selle plussiks lisaks sellele, et ei  ise masina küljes olema on see, et olen oma elamise korraldanud selliselt, et põrandal midagi ees ei ole – toolid tõstan söögi lauale, kassi söögialuse pliidile, vaiba kerin kokku ja kõik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam on see kui igaüks koristab/paneb enda järgi ise asjad ära. On suur vahe, kas koristad laua nt 5 inimese nõudest või panevad need kõik 5 inimest ise oma asjad nõudepesumasinasse. Samuti saab igasugu kohustusi jagada – iga päev nt teeb keegi köögi peale söömist korda (peseb käsitsipesu vajavad nõud, tõmbab laua üle) vmt. Kes midagi kasutab (võtab külmikust) paneb ise tagasi jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kogunevad tihtipeale 3 päeva nõud kraanikaussi.

Nõudepesumasinateemalistes vaidlustes oled üks neist, kes kisavad, kuidas neil küll mingit masinat vaja pole, sest nõudepesu on ju nii mõnus meditatiivne tegevus? Vahid oma mustade nõude hunnikut ja mediteerid.

Mis see masin siia puutub? Inimest kas häirivad mustad nõud või ei häiri. Kuidas need kolm päeva masinas kuivavad nõud paremad on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast suurepäraselt aru. Valdavalt pannaksegi meil asjad omale kohale tagasi, see on väike asi ja käib enamasti käigu pealt (lähen kööki- viin siis juba äsjajoodud kohvitassi ära jms). Hoopis aeganõudvamad on minu jaoks just need samad asjad, mida alati käigu pealt ei tee. Kraanikausi loputab meil loomulikult igaüks peale hambapesu ära, aga kui käsi seebiga pesed, siis peale seda ju svammiga kraanikaussi pesuvahendiga iga kord lisaks üle ei küüri, aga mõne aja pärast hakkab paistma, et kraanikauss ei ole enam nii sile ja läikiv, pean cifiga ja pesukäsnaga üle käima, samuti dushisegisti võiks rohkem läikida, nõudepesumasin vajab tühjendamist, kuivatist pesud kappi lappimist, esiku peegel lapiga üle käimist, kassi liiva pudi põrandalt kokku pühkimist, pinnad tolmu võtmist, voodipesu vahetamist/pesemist, lilled kastmist või vaasis vee vahetamist, lüliti ümbruses on musta käe jälg ja see vajab puhastamist jne. Ükshaaval kõik pisiasjad, aga moodustavad kokku jube väsitava olme. Praegu istun diivanil ja näen, et diivanipadjad vajaksid ümber keeramist, teatrikingad ootavad esikus kappi panemist ja puhvetkapi klaasil on näpujäljed.. Hakkame aga pihta!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Kodunurk Korra hoidmine või pidev koristamine?