Esileht Kodunurk Korralikud toidud kaovad lettidelt!!!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Korralikud toidud kaovad lettidelt!!!

Postitas:

See olukord muutub juba tõsiseks. Haabersti poodidest kaob korralik toit. Esmalt kadusid viru rand sprotid. Nüüd laiutab nende asemel mõtetu seeberger. Siis järjest tihedamini kaovad abba tuunikala konservid. Eelmisest suvest tobeda delfi nö \”uuringu\” pärast kadus täiesti naturaalne ja puhas kali \”hlebnõi krai\”. Nüüd nii Kakumäe selverist kui ka isegi Stockmannist on täiesti kadunud ainuke naturaalselt kääritud õunamahl \”appletizer\”.
Kõik need toidud on puhtad ja hind ei ole väga krõbe. Asemel tulevad aga sünteetikat täis söögid/joogid mille hind ei olegi madalam kuid kvaliteet on küsitav. Täiesti nukker olukord et varsti lüüakse viimanegi naturaalne toit poest välja. Kas saab kuidagi selle olukorda mõjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appletiserit peaks Selveris olema. Kui see nüüd paari viimase nädala jooksul sealt kadunud pole. Äkki on mingi probleem sissetoojaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll täpselt teemasse, aga olin ükspäev olude sunnil ostnud Selverist karbi sealihagulja¨¨i…..ja see oli tehtud pekist, kamarast, kontidest ja muudest sellelaadsetest krõbuskitest. Kas valmistoidud ongi sellised, et isegi koerale ei taha anda? Ma olen viimased aastad küll ainult kodus söönud ja poes alati vaatan, kuidas rahvas neid valmistoidu karpe sealt haarab. Kas minu rupski-gulja¨¨ oli erand või ongi need toidud nii jubedad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaup muutub küll, kuid õnneks tuleb ka puhast toitu juurde. Raske on neid küll leida.

Kurb on aga see, et varem sai talupidajatelt ja kodutootjatelt puhast toitu, aga nüüd on need ka keemiaga mäkerdama hakanud 🙁

– Tuttav pakkus sõbrast jahimehe põdrakonservi – peal kiri sisaldab E250. NO MA JU EI SÖÖ SELLIST!!

– Ostsin laadalt suitsuliha – maitsetu ja reostatud niiskusesidujaga 🙁

– moes on kodus tehtud aso värvidega tordid, mis tassitakse ka lasteaeda. Ma juba vaatan sünnipäevade kalendrit nii, et kui kellegil rühmas sünnipäev, jätan lapse koju. (ei taha ju keelata värvilise rapuntsli söömist. Väike ei saa sellest aru.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaup muutub küll, kuid õnneks tuleb ka puhast toitu juurde. Raske on neid küll leida.

Kurb on aga see, et varem sai talupidajatelt ja kodutootjatelt puhast toitu, aga nüüd on need ka keemiaga mäkerdama hakanud 🙁

– Tuttav pakkus sõbrast jahimehe põdrakonservi – peal kiri sisaldab E250. NO MA JU EI SÖÖ SELLIST!!

– Ostsin laadalt suitsuliha – maitsetu ja reostatud niiskusesidujaga 🙁

– moes on kodus tehtud aso värvidega tordid, mis tassitakse ka lasteaeda. Ma juba vaatan sünnipäevade kalendrit nii, et kui kellegil rühmas sünnipäev, jätan lapse koju. (ei taha ju keelata värvilise rapuntsli söömist. Väike ei saa sellest aru.)

[/tsitaat]
Okei ma saan Su öko kiiksust aru.

Aga laps koju jätta igakord kui lasteaias on kellegil sünnipäev?
Kas tõesti laps ei või rõõmu tunda väiksest sünnipäeva poest oma lasteaiasõprade keskel, kuna Sina oled nii ökomöko?!
Mis temaga juhtub kui ta saab selle pisikese torditüki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 23:27; 14.05 21:00; 15.05 21:54; 17.05 18:44; 18.05 19:49; 18.05 19:51; 20.05 20:28; 31.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sa tead, et need on ASO värvidega värvitud? Kasutan ka toiduvärvi tortide kaunistamisel, aga mitte ASO. [small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaup muutub küll, kuid õnneks tuleb ka puhast toitu juurde. Raske on neid küll leida.

Kurb on aga see, et varem sai talupidajatelt ja kodutootjatelt puhast toitu, aga nüüd on need ka keemiaga mäkerdama hakanud 🙁

– Tuttav pakkus sõbrast jahimehe põdrakonservi – peal kiri sisaldab E250. NO MA JU EI SÖÖ SELLIST!!

– Ostsin laadalt suitsuliha – maitsetu ja reostatud niiskusesidujaga 🙁

– moes on kodus tehtud aso värvidega tordid, mis tassitakse ka lasteaeda. Ma juba vaatan sünnipäevade kalendrit nii, et kui kellegil rühmas sünnipäev, jätan lapse koju. (ei taha ju keelata värvilise rapuntsli söömist. Väike ei saa sellest aru.)

[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]

Okei ma saan Su öko kiiksust aru.

Aga laps koju jätta igakord kui lasteaias on kellegil sünnipäev?
Kas tõesti laps ei või rõõmu tunda väiksest sünnipäeva poest oma lasteaiasõprade keskel, kuna Sina oled nii ökomöko?!
Mis temaga juhtub kui ta saab selle pisikese torditüki?[/tsitaat]

Oma lapse tervise hoidmine pole öko kiiks, vaid igati terve mõtlemine. Ok, 1 tüki söömine ei pruugi veel mürgitust tekitada, aga kui iga sünnipäev lapsed sellist saasta sisse söövad, siis on kurjast. Iga väikse tükiga kasvab organismis selle mürgi kogus, sest väga paljud sünteetilised ained ei kao meie organismist. Aastast aastasse nii ja tervis ongi rikutud.Ja selle eest vastutab just lapsevanem.
Meie lasteaias pole tordid nt lubatud.Sest allergikuid on palju ja keegi ei tea ju mis seal tordi sees tegelikult on. Inimesed
ikka kipuvad asju ilustama …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav ongi see et \”tarneprobleemid\” on ainult puhtade kaupadega. Rimi mahe osakonna vorstid ja suitsulihad on kõik säilitusainetega. Viimane ebameeldiv üllatus oli see et jänku jussi juustudes on säilitusaine. See on ju otsene laste tervise rikkumine. Peaks ära keelama multika tegelaste näitamist kahjuliketel toitudel. Kui kaup mõeldud lastele siis see ometi peab olema kõrgema kvalitediga ja puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]

Okei ma saan Su öko kiiksust aru.

Aga laps koju jätta igakord kui lasteaias on kellegil sünnipäev?
Kas tõesti laps ei või rõõmu tunda väiksest sünnipäeva poest oma lasteaiasõprade keskel, kuna Sina oled nii ökomöko?!
Mis temaga juhtub kui ta saab selle pisikese torditüki?[/tsitaat]

Ei ole kiiks. Need värvid on KEELATUD

1. väikelastel (otsi riigiteatajast)
2. minu lapsel nii allergoloogi kui immunoloogi poolt.

Juhtub see, et muutub agressiivseks, ei kontakteeru, lööve, on kohe haige.
Mõned lapsed on lihtsalt tundlikumad ja mõnedel lastel ei osata probleeme toiduvärvidega seostada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust sa tead, et need on ASO värvidega värvitud? Kasutan ka toiduvärvi tortide kaunistamisel, aga mitte ASO. [small]789456 kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Kuidas oled nii kindel, et ei ole aso värvid millega värvid?
Hetkel müüakse neid ka ilma märgistuseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust, ja võib olla olen suur erand siin, kui tahad et sinu laps mingil põhjusel ei tohiks süüa teiste \”kahtlaseid\” küpsetisi ja allergia puhul mingeid muid aineid, siis mina last koju ei jätaks, vaid seletaks lapsele kodus miks tema seda või teist ei tohi süüa lasteaias.
Eks ta raske ole 5a seletada miks ta ei tohi torti süüa aga koju jätta sünnipäevadel oleks lapse arengut takistav.
Mina arutaksin kasvatajaga sellel teemal ja leiaksin ise lahenduse, kasvõi annaksin lapsele siis midagi kaasa mida ta teistega koos tohiks süüa.
Olen ise näiteks 2 lapsele oma lapse lasteaia rühmas, suhkruvaba maiustust valmistanud sünnipäevaks, et nemad samuti võiksid koos sünnipäeva pidustada. 1 oli allergiline ja teine oli diabeetik.
Meie rühmas aasta alguses, võis iga vanem kirja panna oma lapse eelistused ja kui tahad arvestada sellega siis küsid kasvatajalt.
Mina kasutan ka looduslikke värve küpsetiste puhul aga oleks naiivne arvata et need kahjulikud ka poleks.
Paljud looduslikud taimevärvid on ka üpris tugevad ja võivad allergiat põhjustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama tähelepanek, Viru rand sprotid olid väga head, mahlased, hea maitsega, ostsime neid tihti. Nüüd aga on müügil vaid Seilbergi sprotid õlis ja olen sunnitud neid sööma, need aga on ülekuivatatud suitsuräimed. Tavalised suitsuräimed, mida poodides müüakse lahtiselt. Kohe näha, et haltuura.
Samas see on nagu Murphy seadus, kui sulle miski väga maitseb või sobib, kaob see poeletilt varsti jäägitult. Peale aga tuleb soperdis, mida siis tuleb aseainena ostma hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:54; 15.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tean? Ostan tuntud firmade toodangut ja eeldan, et nad järgivad seadusi. EU-s peavad asovärvid olema tähistatud ja osa neist on ka keelatud.
[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

Kuidas oled nii kindel, et ei ole aso värvid millega värvid?
Hetkel müüakse neid ka ilma märgistuseta.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kust tean? Ostan tuntud firmade toodangut ja eeldan, et nad järgivad seadusi. EU-s peavad asovärvid olema tähistatud ja osa neist on ka keelatud.
[small]789456 kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Käisin ise ühel müügil kus müüd tuntud firmade värve ilma märgistuseta (st. number oli, aga mitte seda hüperaktiivsuse juttu). Webi poes olid samadel pottidel märked juures, aga müügipunktis mitte.

Kusjuures USAs ja ka paljudes teistes riikides on need keelatud.
EUs peavad olema märgistatud, aga meil üldiselt ei ole. (Vastupidi isegi – kavalalt märgitakse värvi ingliskeelne nimi, mitte number, sest nubrid on juba inimestel osaliselt meeles.)
——-

Ja aso värvid on tegelikult küll vaid 5: Päikeseloojangukollane (E110), Kinoliinkollane (E104), Asorubiin (Karmoisiin) (E122), Võlupunane (E129), Tatrasiin (E102), Erkpunane 4R(E124) ,

kuid ega tegelikult ju teised paremad ei ole.

Siin 2 linki värvidest:
http://www.mbm.net.au/health/100-181.htm
http://www.subconsciousascension.com/userfiles/file/HiddenDangersCodeBreaker.pdf

Ka USA FDA dokument värvide keelustamise kohta: http://www.fda.gov/downloads/AdvisoryCommittees/CommitteesMeetingMaterials/FoodAdvisoryCommittee/UCM248549.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

lisan veel kadunud toiduaineid: Moggy pähklid. Nende pistaatsiapähklid olid ainsad, mis eestis saadaolevatest süüa kõlbasid. röstitud soolamandleid pole teistel tootjatelt leidnudki veel. oskab keegi aidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei kahtle, et su eesmärgid on üllad, aga kas sa ise oled need lingid läbi lugenud? mina loen viimaselt lingilt näiteks, et usas on osad asovärvid siiski lubatud (tartrasiin jt), eelnevalt sa väidad, et aso värvid usa-s keelatud…olen ise usas vaadanud meilgi netipoodides myydavaid wiltoni tooteid mis sisaldavad nimetet aineid, küll märkega, et väikelastele mittesobivad jne.
turul on siiski olemas ka naturaalsed ohutud toidvärvid (ntx Queen Fine Foods)
[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

Käisin ise ühel müügil kus müüd tuntud firmade värve ilma märgistuseta (st. number oli, aga mitte seda hüperaktiivsuse juttu). Webi poes olid samadel pottidel märked juures, aga müügipunktis mitte.

Kusjuures USAs ja ka paljudes teistes riikides on need keelatud.
EUs peavad olema märgistatud, aga meil üldiselt ei ole. (Vastupidi isegi – kavalalt märgitakse värvi ingliskeelne nimi, mitte number, sest nubrid on juba inimestel osaliselt meeles.)
——-

Ja aso värvid on tegelikult küll vaid 5: Päikeseloojangukollane (E110), Kinoliinkollane (E104), Asorubiin (Karmoisiin) (E122), Võlupunane (E129), Tatrasiin (E102), Erkpunane 4R(E124) ,

kuid ega tegelikult ju teised paremad ei ole.

Siin 2 linki värvidest:
http://www.mbm.net.au/health/100-181.htm
http://www.subconsciousascension.com/userfiles/file/HiddenDangersCodeBreaker.pdf

Ka USA FDA dokument värvide keelustamise kohta: http://www.fda.gov/downloads/AdvisoryCommittees/CommitteesMeetingMaterials/FoodAdvisoryCommittee/UCM248549.pdf%5B/tsitaat%5D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole kiiks. Need värvid on KEELATUD

1. väikelastel (otsi riigiteatajast)
2. minu lapsel nii allergoloogi kui immunoloogi poolt.

Juhtub see, et muutub agressiivseks, ei kontakteeru, lööve, on kohe haige.
Mõned lapsed on lihtsalt tundlikumad ja mõnedel lastel ei osata probleeme toiduvärvidega seostada.[/tsitaat]
1. Keelatud ained naljalt lettidele ei jõua.
2. Ma lihtsalt ei usu, et kõik lapsevanemad toovad toiduvärvidega ehitud tordid lasteaeda.

Miks ma ei usu?
Sest esiteks soovitavad kõik lasteaiad pigem stritsleid, kringleid ja puuvilju. Eriti suur hitt on puuvilja loomad, vähemalt minu tutvusringkonna lasteaedades.

Ja kordades hullem on kui keegi viib enda küpsetise lasteaeda(mis peaks ka keelatud olema), sest seal me võimegi mõtisklema jääda, mis seal valesti või halb on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 23:27; 14.05 21:00; 15.05 21:54; 17.05 18:44; 18.05 19:49; 18.05 19:51; 20.05 20:28; 31.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small] Keelatud ained naljalt lettidele ei jõua.[/tsitaat]

Keegi ei keela Eestis värvitud toiduaineid müüa. Nagu kirjutasin, keelatud on nende kasutamine väikelaste toidus:

Vabariigi Valitsuse 7. märtsi 2000. a
määruse nr 81:
https://www.riigiteataja.ee/akt/902051

—–

Katariina,
jah, tõepoolest, KÕIK ei ole USAs keelatud, aga see-eest on need keelatud mõnes teises riigis (vt. eelmist linki) – ju siis on põhjust.

Lingi tõin välja, et näidata, et jutt lääneriikide poolt osade toiduvärvide keelamisest ei ole lihtsalt luul. (sest mina ise ei võtnud seda \”keelatud\” juttu tõsiselt enne kui olin mõnede riikide seadused välja kaevanud, sh. ka Eesti omad)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ei usu, et IGA LAPSE sünnipäeva puhul tuuakse rühma värviline tort. Meie lasteaias heal juhul 1 laps tõi aastas ning see polnud ka ju 100% kindel, et ASOga värvitud.

Aga kaubast. Mõelge, milline sõda käib toidukaubanduse turul. Turul on 4-5 tugevat tegijat, kelle vahel on turg jaotatud. Kõik üritavad iga hinna eest ellu jääda. Loomulikult otsitakse järjest odavamaid hankekohti, mida tarbijatele pakkuda, sest Eesti tarbija on väga-väga hinnatundlik. On naeruväärne kõik need uhked Lexused ja Guccid jne. Poodide käive elab kampaaniate ja sooduspakkumiste peal. On odav hind, siis tuleb ka müük. Marginaalsed kaubad, mis ei anna mahtu, kaovad turult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 21:48; 16.05 21:29; 28.05 21:07; 28.05 21:12; 31.05 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem üritatakse maksimumkasumit saada, müües odavat saasta. Sest eesti tarbija ostab niikuinii.
Oli ju üle-euroopaline uuring alles, millest selgus, et eesti kaupmeeste juurdehindlus on ca 80%, algul arvati, et tegu on statistilise veaga, aga seejäre, kui selgus, et jutt jumala tõsi, eksponeeriti seda tõika Hollandis uurimustulemuste esitlusel kui erakordset nähtust EL-s. Et sellise juurdehindlusega kaupa ka ostetakse. Ja et kõik kaup on sellise juurdehindlusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole nyyd teemasse enam, aga mis asjad on PUUVILJALOOMAD? tundub huvitav, lapsel sünnipäev tulemas
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]

1. Keelatud ained naljalt lettidele ei jõua.
2. Ma lihtsalt ei usu, et kõik lapsevanemad toovad toiduvärvidega ehitud tordid lasteaeda.

Miks ma ei usu?
Sest esiteks soovitavad kõik lasteaiad pigem stritsleid, kringleid ja puuvilju. Eriti suur hitt on puuvilja loomad, vähemalt minu tutvusringkonna lasteaedades.

Ja kordades hullem on kui keegi viib enda küpsetise lasteaeda(mis peaks ka keelatud olema), sest seal me võimegi mõtisklema jääda, mis seal valesti või halb on.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täpselt sama tähelepanek, Viru rand sprotid olid väga head, mahlased, hea maitsega, ostsime neid tihti. Nüüd aga on müügil vaid Seilbergi sprotid õlis ja olen sunnitud neid sööma, need aga on ülekuivatatud suitsuräimed. [/tsitaat]

Sry, kes või mis SUNNIB sind neid sprotte sööma? Mees jätab muidu maha?

Sprotte saab ka ise väga edukalt teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

Käisin ise ühel müügil kus müüd tuntud firmade värve ilma märgistuseta (st. number oli, aga mitte seda hüperaktiivsuse juttu). Webi poes olid samadel pottidel märked juures, aga müügipunktis mitte.

Kusjuures USAs ja ka paljudes teistes riikides on need keelatud.
EUs peavad olema märgistatud, aga meil üldiselt ei ole. (Vastupidi isegi – kavalalt märgitakse värvi ingliskeelne nimi, mitte number, sest nubrid on juba inimestel osaliselt meeles.)
——-

Ja aso värvid on tegelikult küll vaid 5: Päikeseloojangukollane (E110), Kinoliinkollane (E104), Asorubiin (Karmoisiin) (E122), Võlupunane (E129), Tatrasiin (E102), Erkpunane 4R(E124) ,

kuid ega tegelikult ju teised paremad ei ole.

Siin 2 linki värvidest:
http://www.mbm.net.au/health/100-181.htm
http://www.subconsciousascension.com/userfiles/file/HiddenDangersCodeBreaker.pdf

Ka USA FDA dokument värvide keelustamise kohta: http://www.fda.gov/downloads/AdvisoryCommittees/CommitteesMeetingMaterials/FoodAdvisoryCommittee/UCM248549.pdf%5B/tsitaat%5D

ASO-värve on ikka palju rohkem, kui vaid 5. Köike jah ei kasutata maiustustes, aga värvaineid, kui niisuguseid on rohkem.
http://www.toidutare.ee/termin.php?g=2135&start=1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutan teemat ära ja küsin – kus müüakse hea maitsega konservi \”Räim tomatis\”. vanasti ostsin Viru Ranna oma, neid Prismas enam ei müüda (võibolla mõnes teises ketis müüakse, kui keegi teab, andke palun märku).
Ostsin siis prooviks mingi teise eesti tootja räime tomatis – söödamatu (kala peaaegu polnudki, ainult soust ja natuke kalamaitset).
Hea küll, mõtlesin, et proovin siis lätlaste toodangut – veel hullem – kala nagu oli, aga see oli täiesti plödiks keedetud ning tomatikaste oli praktiliselt halli värvi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lisan veel kadunud toiduaineid: Moggy pähklid. Nende pistaatsiapähklid olid ainsad, mis eestis saadaolevatest süüa kõlbasid. röstitud soolamandleid pole teistel tootjatelt leidnudki veel. oskab keegi aidata?[/tsitaat]

Minu arust ainukesed röstitud ja soolatud pistaatsiapähklid, mis süüa sünnivad, kuna pole üle soolatud ja on hea maitsega, on säästukas 200gr läbipaistvas pakendis. Odavamad ka kui teiste firmade omad. Samuti müüakse seal häid röstitud ja soolatud kõrvitsaseemneid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:54; 15.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]pole nyyd teemasse enam, aga mis asjad on PUUVILJALOOMAD? tundub huvitav, lapsel sünnipäev tulemas
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
Puuviljadest koostatud loomakuju. 🙂

Saab kahtemoodi:
Dekoratiivne
Kohe söömiseks

Esimene on lihtne kuna püsib koos hästi.

Teine vähe keerulisem, kujuta ette kuidas sügisel pistad kastanile tikud külge, samamoodi moodustad alguses looma keha valmis ja siis peale poole saad panna need marjad/puuvilja tükid, mis kohe kergelt ära tulevad ja loom kokku ei kuku.
Võid moodustad puuviljadest lõbusa pildi, mida naljalt püsti ei pane. Nt liblika

Eks tuleb muidugi seal neid sättida ja kinnitada, aga tulemus suht lahe.

Mõned näite pildid:
http://www.guzer.com/pictures/melon_owl.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-Z8ImuFAMTuM/TbGVPE-1pGI/AAAAAAAAHMI/u2Xx2wxMLzw/s640/FruitAnimal1.jpg
http://blog.annabelkarmel.com/wp-content/uploads/2010/08/purple-elephant-cabbage.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_6_1BIhigUys/SIV8DWbv64I/AAAAAAAAARU/_jkRtbPX5Jc/s400/fruit+animals.jpg
http://images.zoomandgo.com/h/CEN/CS/HCENCS00B0012-DR11AD1105VV.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 23:27; 14.05 21:00; 15.05 21:54; 17.05 18:44; 18.05 19:49; 18.05 19:51; 20.05 20:28; 31.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vahvad ja hea idee, vbl on infot ka tegijate kohta? Ma ei usu, et mul oleks kannatust ja fantaasiat piisavalt, aga mõte on nii hea:) [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

Puuviljadest koostatud loomakuju. 🙂

Saab kahtemoodi:
Dekoratiivne
Kohe söömiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pigem üritatakse maksimumkasumit saada, müües odavat saasta. Sest eesti tarbija ostab niikuinii.
Oli ju üle-euroopaline uuring alles, millest selgus, et eesti kaupmeeste juurdehindlus on ca 80%, algul arvati, et tegu on statistilise veaga, aga seejäre, kui selgus, et jutt jumala tõsi, eksponeeriti seda tõika Hollandis uurimustulemuste esitlusel kui erakordset nähtust EL-s. Et sellise juurdehindlusega kaupa ka ostetakse. Ja et kõik kaup on sellise juurdehindlusega.[/tsitaat]

Kuna töötan selles sektoris, siis kinnitan sulle, toidukauba juurdehindlus EI OLE 80%. See EI OLEKS Eestis võimalik!!! Nimeta lisaks Selverile mõni toidukauba kett, kes on kasumis. Nimeta kõrgeimate hindadega toidukauba kett. Nii kõrged need Selveri hinnad ka ei ole, et vahele mahuks 80%, aga seal on kindlasti kõrgeimad hinnad kui võrrelda suurimaid toidukette (Stockmann, Solaris, Kaubamaja toidumaailm ei lähe arvesse, aga ka seal ei ole 80% juurdehindlus võimalik:D)

Suuremad toidukaubandusega tegelevad ketid VÕITLEVAD elu eest, et turul ellu jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 21:48; 16.05 21:29; 28.05 21:07; 28.05 21:12; 31.05 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]

Okei ma saan Su öko kiiksust aru.

Aga laps koju jätta igakord kui lasteaias on kellegil sünnipäev?
Kas tõesti laps ei või rõõmu tunda väiksest sünnipäeva poest oma lasteaiasõprade keskel, kuna Sina oled nii ökomöko?!
Mis temaga juhtub kui ta saab selle pisikese torditüki?[/tsitaat]

Selle peale ei tule, et mõnel lapsel allergia nende värvide vastu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 09:10; 18.05 08:48; 19.05 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Selle peale ei tule, et mõnel lapsel allergia nende värvide vastu?[/tsitaat]
Allergiatest võiks ju rääkida ka lastevanemate koosolekul. Nii on ka teistel lapsevanematel hea arvestada.

Aga seda on tõesti raske uskuda, et kõik ainult värvilisi poekooke toovad. Minu tütre rühmas tõi tubli 80% vanematest oma lapse sünnipäeval hoopis koduseid kooke – klassikaline õunakook, keeksid, kringlid lähevad väikelastele märksa suurema tõenäosusega peale kui kreemitort.

Poja rühmas on üks gluteentalumatusega laps ning neil on hoopis teised kombed. Sünnipäevadel on suur puuviljavaagen enamasti ning igale 1-2 beseed. Ja laste jaoks on pidu ka siis, kui sul on laual puuviljatikud (teate kui heameelega nad söövad, kui värviliste võileivatikkude otsa on aetud 2-4 erineva puuvilja ampsukest).

Kõik on läbirääkimiste ja kokkulepete küsimus, kuid mitte keegi ei räägi sinu eest ja mitte keegi ei kaitse sinu last, kui sa ise seda ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Kodunurk Korralikud toidud kaovad lettidelt!!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.