Esileht Kodunurk Korralikud toidud kaovad lettidelt!!!

Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )

Teema: Korralikud toidud kaovad lettidelt!!!

Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh hoiatamast! Need mida mina ostsin, nendes ei olnud E-aineid ja lootsin, et võin vanaema poodi saata ja õelda, et võta Zotti oma. Järelikult ikka ei või 🙁

Kusjuures need eesti maitsestamata ei ole ka naturaalsed päris – vt piimavalk jm. imelikud asjad. Kuidas nad selle valgu piimast eraldavad? Ikka mingite kemikaalidega, aga viimaseid ei pea pakile kirjutama, kuna neid kemikaale otseselt ei LISATA.

Peab vist jääma lapsepõlve \”jogurti\” juurde – keefiir või hapukoor värskete marjadega. Lasteke ka meeldib, aga endal jälle tööd rohkem.[/tsitaat]

Sellistelt \”tarkpeadelt\” tuleks foorumites postitamise õigus ära võtta. Mine käi kõigepealt ühes piimatootmises ja siis tule kirjutama siia. Vean kihla, et toidutöötlemise alast haridust ka ei ole sellel geeniusel. Kuidas sa üldse midagi poest ostad, jummel seda teab, mis keemiat nad kasutavad?!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 21:48; 16.05 21:29; 28.05 21:07; 28.05 21:12; 31.05 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps oli ka allergik. 3 aastat panin talle kaasa kogu söögi – purgiga supi või rohke kastmega kartulid, mida söögitädi minu kodunt viidud pliidil kausikeses talle soojendas. Kapis olid alati olemas talle sobivad maiustused- juhuks, kui rühmas on sünnipäev või jagatakse muud maiust, mida minu laps ei tohi. 3 aasta korraliku toitumise tagajärg on, et allergia on sedavõrd taandunud, et laps, kes enne mitte midagi süüa ei saanud, võib juba peaaegu kõike (on nüüd 5-ne). Aga mitte kunagi ei söö ta neid asovärvidega komme ega limonaade ega ka näiteks Astri pagari torte – need tuleks mu meelest täiesti keelata, niivõrd mürgised on need. Meie rühmas tuuakse ikka koduküpsetisi (keegi ei tee neid värvainetega!) ja puuvilju. Poetorte ei söö ma ise peaaegu kunagi. Ja tõesti, mida enam ise küpsetad ja toite teed, seda vähem need poetoidud kõrist alla lähevad – käivad suus ringi, nagu seepi sööks. Huvitav, millal meie kondiitritööstused sellest aru saavad?
Ja kõige tipp on leib – mida kõike meie leivatööstused leiva sisse ei topi – nisujahu, jahuparandajaid, säilitajaid, linnaseid, lisaaineid jne. Kui ometigi kõige paremini maitseb puhtast rukkijahust ja juuretisest palja suhkru ja soolaga tehtud leib. Milleks kõike seda jama leiva sisse panna, jääb mulle arusaamatuks. Lisaks kõigele säilib kodus tehtud leib tubli nädalakese täiesti pehme ja värskena. Milleks need parandajad ja säilitajad? Veel üks huvitav nüanss – poe toorporgandisalat – seisab vaid päeva-paar. Ise tehtud toorsalat on meil 1,5 nädalat olnud külmikus ja ei lähe käärima. Miks poe oma läheb, ei saa aru.[/tsitaat]

Järgmine geenius. Esiteks ma nõustun poest porgandusalatit ka mina ei osta. Põhjus aga selles, et porgandisalat tuleb alati riivida VAHETULT enne lauale andmist. Mitte kunagi ei sööda tund aega seisnud porgandisalatit, sest porgandil on selline omadus, et hakkavad tekkima nitritid, kui niimoodi riivituna seisab ning nitritid on organismile kahjulik. Lapsele ma kohe kindlasti ei anna seisnud porgandi toorsalatit. Ennemini viskan vana ära ja teen talle uue.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 21:48; 16.05 21:29; 28.05 21:07; 28.05 21:12; 31.05 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin lapse sünnipäevaks tordi aeda. Teen selle naturaalse ja kohupiimaga, kirja teen shokolaadiga, peale panen puuvilju ja ka sisse. Keegi pole pretensioone teinud, oma laps sööb seda ka ja miks peaksin viima aeda tordi, mis oleks kahjulik?
Kui mõnel lapsel on nii suur allergia, siis peaks aeda sellest teavitama, mitte vaikuses värisema mida süüa antakse või tuuakse.
Arvan, et kohupiim ja puuviljad pole mitte need asjad mida lapsed ei võiks süüa, shokolaad sai tõesti vaid kiri tordile ja põhjad teeme nagu kodus ikka, selline rullbiskviidibaasil taigen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small] kirjutas:[/small]
Sellistelt \”tarkpeadelt\” tuleks foorumites postitamise õigus ära võtta. Mine käi kõigepealt ühes piimatootmises ja siis tule kirjutama siia. Vean kihla, et toidutöötlemise alast haridust ka ei ole sellel geeniusel. Kuidas sa üldse midagi poest ostad, jummel seda teab, mis keemiat nad kasutavad?!? [/tsitaat]

Kas segasin kellegil sita müümist? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, kui sa toidupoest ostetavat sitaks nimetad. Palju edu ja head isu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 21:48; 16.05 21:29; 28.05 21:07; 28.05 21:12; 31.05 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viin lapse sünnipäevaks tordi aeda. Teen selle naturaalse ja kohupiimaga, kirja teen shokolaadiga, peale panen puuvilju ja ka sisse. Keegi pole pretensioone teinud, oma laps sööb seda ka ja miks peaksin viima aeda tordi, mis oleks kahjulik?
Kui mõnel lapsel on nii suur allergia, siis peaks aeda sellest teavitama, mitte vaikuses värisema mida süüa antakse või tuuakse.
Arvan, et kohupiim ja puuviljad pole mitte need asjad mida lapsed ei võiks süüa, shokolaad sai tõesti vaid kiri tordile ja põhjad teeme nagu kodus ikka, selline rullbiskviidibaasil taigen.[/tsitaat]
Meile öeldi lasteaias, et oma tehtud tordid võiks toomata jätta siiski.
Põhjuseid on palju alates koostisosadest lõpetades asjade säilitamisega(koostisosad ja tort ise).
Kõige kindlam on tuua korralikult pagarilt kringel või stritsel. Samuti lisaks puuvilju.

Meil just üks lapsevanem eelnevalt käis õpetajaga nõu pidamas, enne sünnipäeva ja küsis teiste allergiate kohta ning tõi hoopis puuvilju ja kohukesi, mis oli minu jaoks positiivselt üllatav.
Esiteks teistsugune, teiseks paras ports ja kolmandaks inimene pidas aru.
Minu laps oli täielikus vaimustuses nt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 23:27; 14.05 21:00; 15.05 21:54; 17.05 18:44; 18.05 19:49; 18.05 19:51; 20.05 20:28; 31.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )


Esileht Kodunurk Korralikud toidud kaovad lettidelt!!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.