Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korraline puhkus, ei tohi lõppeda reedel?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Korraline puhkus, ei tohi lõppeda reedel?

Postitas:

Mul on selline küsimus, kas on kuskil (kui on, siis palun ka viidet) kirjas, et minu korraline puhkus ei tohi lõppeda reedel- ma saavat puhkusele lisaks 2 vaba päeva. Ometi on mu töö esmaspäevast reedeni, seega on need päevad mul igal juhul vabad, aga tööandja esindaja väidab, et pean need puhkuseks vormistama. Seega ei tohi mu puhkus ka esmaspäeval alata? Peab algama laupäevaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puhkust antakse ju kalendripäevades, ehk kui sa soovid nädal aega puhkust, siis vormistatakse puhkus E-P 7 kalendripäeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsi praegu puhkuseseadust välja otsida, kuid seal on kirjas, et korraga ei tohi võtta vähem kui 7 päeva puhkust (v.a. puhkusejääki). Seega võid reedel oma puhkuse lõpetada küll, kuid algama peab see siis mitte esmaspäeval, vaid eelmisel reedel. Nii on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 68. Põhipuhkuse andmine

(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjest. Tööandjal on õigus keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks kui seitsmepäevaseks osaks. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noja, aga ma võin siis ju välja võtta näiteks mitte 7 päeva vaid 12 päeva?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noja, aga ma võin siis ju välja võtta näiteks mitte 7 päeva vaid 12 päeva?[/tsitaat]

Sina ei saa välja võtta midagi. Tööandja koostab puhkusegraafiku ja muudatused selles on võimalikud ainult poolte kokkuleppel. Tean tööandjat, kus on igati ok 5päevased ja 12päevased puhkused. Tegemist on kohaliku omavalitsusega, st ametnikel on ju niigi pikad puhkused ja veel staa¸iga lisanduvad vabad päevad ning nii mõnigi seal võtab kogu sellest pikast puhkusest ainult ühe 14 päevase jupi ja kõik ülejäänud 5 päeva kaupa. Samas minu tööandja ei anna põhimõtteliselt lühemat puhkust kui täisnädal või selle kordne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie võtame igasuguste numbritega päevi välja töö juures, kui graafikut olen vaadanud. Ei tekitata küll probleemi.
minule meeldib puhkusi lõpetada nii, et tööle lähen neljapäeviti, siis on kaks päeva tööl, mis on suht väsitavad nagu peale puhkust ikka ja kohe on taas kaks vaba päeva. Nimetan seda leebeks puhkuselt tööle minekuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sedasi küll ei pea võtma, et L algab puhkus, kestab nädala ja lõppeb pühapäeval. Aga paljud tööandjad nõuavad, et puhkus oleks täisnädalates võetud, seaduses neil see õigus. St E-P puhkuse võtmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasem puhkuseseadus sätestas konkreetselt, et puhkuse esimene päev peab olema tööpäev ja puhkuse viimasele päevale järgnev päev peab olema tööpäev – ehk siis seda just takistamaks olukorda, kus tahetakse nädalavahetused puhkusest välja jätta ja seega puhata 28 reaalset tööpäeva.

Praegune Töölepingu seaduse säte, et vähemaks kui 7-päevaseks osaks jagama ei pea, on sisuliselt sama mõttega, kuna puhkus on ettenähtud kalendripäevades, mitte tööpäevades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sedasi küll ei pea võtma, et L algab puhkus, kestab nädala ja lõppeb pühapäeval. Aga paljud tööandjad nõuavad, et puhkus oleks täisnädalates võetud, seaduses neil see õigus. St E-P puhkuse võtmist.[/tsitaat]
Jutt või asi.
Seaduses ei räägita mitte poole sõnagagi, et puhkust tuleb võtta täisnädalates.
Seadus räägib, et tõõandja ei pea nõustuma lühema kui seitsmepäevase puhkusega. See seitsmepäevane puhkus väib väga edukalt alata keset nädalat, näiteks kolmapäeval ja lõppeda järgmisel teisipäeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:10; 14.02 17:13; 14.02 17:24; 14.02 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Varasem puhkuseseadus sätestas konkreetselt, et puhkuse esimene päev peab olema tööpäev ja puhkuse viimasele päevale järgnev päev peab olema tööpäev – ehk siis seda just takistamaks olukorda, kus tahetakse nädalavahetused puhkusest välja jätta ja seega puhata 28 reaalset tööpäeva.
[/tsitaat]
Miks sa fantaseerid?
Puhkuseseadus on siin http://www.riigiteataja.ee/akt/689625
Milline paragrahv kinnitab sinu juttu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:10; 14.02 17:13; 14.02 17:24; 14.02 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuseseadus enam ei kehti, nüüd reguleerib puhkust Töölepingu seadus.

Lihtsalt infoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Puhkuseseadus enam ei kehti, nüüd reguleerib puhkust Töölepingu seadus.

Lihtsalt infoks.[/tsitaat]
Tänan tähelepanu juhtimast aga mulle ei ole see uudis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:10; 14.02 17:13; 14.02 17:24; 14.02 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 31.08.2007
ja nüüd vaata kalendrisse…[/tsitaat]
Sul on ilmselgelt lugemise ja arusaamisega raskusi.
Kägu | 14/02/2012 16:56 kirjutas varasemast puhkuseseadusest, mina linkisin puhkuseseaduse.
Milles sinu probleem on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:10; 14.02 17:13; 14.02 17:24; 14.02 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa lõpetad ära puhkuse reedel, siis palk hakkab jooksma alles esmaspäevast – st L ja P eest sa ei saa mingit raha, kuna tööle tuled ju tagasi alles esmaspäevast. Seetõttu ei soovitata võtta puhkust nii, et see lõppeb reedel, kaotad lihtsalt rahas. võta nii, et lõppeb neljapäeval ja siis reedel tööle ja nii ei kaota.
ma ka ei saanud pikalt sellest aru, kuni meie raamatupidaja seletas (tegemist kõrge riigiasutusega ja raamatupidaja juttu ma usun).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Point on selles, et puhkust antakse kalendripäevades ja mitte tööpäevades. Kokkuleppel tööandjaga on võimalik igasuguseid päevade kombinatsioone puhkusena kasutada, aga idee on selles, et iga 5 tööpäeva kohta tuleb puhkusena vormistada ka 2 puhkepäeva.

Kui näiteks lubada võtta töötajal puhkust 5 päeva kaupa ja töötaja võtab 5 korda E-R + veel kolm tööpäeva, siis on ta saanud puhkust 28 tööpäeva jagu, samas kui see inimene, kes puhkas järjest, sai vaid 20 tööpäeva jagu, sest nädalavahetuse puhkepäevad on sees. Et sedasi ei saaks kabetada, siis ongi ok soovida võtta puhkus E-R, millele osad tööandjad panevad automaatselt otsa L ja P. Muidu võiks ju kõik tahta suvel võtta puhkuse mitmes osas – puhkus tööpäevadel, nädalavahetuseks katkestad. Aga nii kaob ära see mõte, et puhkus on just kalendripäevades ja mitte tööpäevades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui sa lõpetad ära puhkuse reedel, siis palk hakkab jooksma alles esmaspäevast – st L ja P eest sa ei saa mingit raha, kuna tööle tuled ju tagasi alles esmaspäevast. Seetõttu ei soovitata võtta puhkust nii, et see lõppeb reedel, kaotad lihtsalt rahas. võta nii, et lõppeb neljapäeval ja siis reedel tööle ja nii ei kaota.
ma ka ei saanud pikalt sellest aru, kuni meie raamatupidaja seletas (tegemist kõrge riigiasutusega ja raamatupidaja juttu ma usun). [/tsitaat]
oled valesti aru saanud. laupäeva ja pühapäeva eest ei maksta ka siis, kui reedel esimest päeva tööle lähed.
kes tahab pikemat puhkust, see sättigu nii, et puhkepäevad jääksid puhkuse \”otstesse\”.
Kes aga rohkem raha, see alustagu laupäevast ja lõpetagu pühapäeval.

Teemaalgataja tööandjal ei ole mingit alust niimoodi väita. Puhkuse aeg on küll mõlema poole kokkuleppeline asi, aga põhjendused millestki keeldumiseks peavad olema siiski mõistlikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui sa lõpetad ära puhkuse reedel, siis palk hakkab jooksma alles esmaspäevast – st L ja P eest sa ei saa mingit raha, kuna tööle tuled ju tagasi alles esmaspäevast. Seetõttu ei soovitata võtta puhkust nii, et see lõppeb reedel, kaotad lihtsalt rahas. võta nii, et lõppeb neljapäeval ja siis reedel tööle ja nii ei kaota.
ma ka ei saanud pikalt sellest aru, kuni meie raamatupidaja seletas (tegemist kõrge riigiasutusega ja raamatupidaja juttu ma usun). [/tsitaat]
Sellest aastast on muutunud keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord. Kui töötajale maksti keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu eest ainult muutumatu suurusega töötasu, siis puhkusetasu maksmiseks keskmist töötasu ei arvutata ja töötajale makstakse muutumatu suurusega töötasu (ehk säilitatakse palk). S.t. et laupäeva ja pühapäeva eest ei saaks ta niikuinii mingit raha sel juhul, lihtsalt kaotab need päevad, kui peab need vormistama puhkuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korraline puhkus, ei tohi lõppeda reedel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.