Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korraline puhkus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Korraline puhkus

Postitas:
Kägu

Aasta alguses tuleb töö juures puhkusegraafikud ära teha. Meil ülemus ütleb, et esimene puhkus peab olema 2 nädalat. Mina loen puhkuseseadusest välja, et üks puhkus peab olema kaks nädalat jutti aga ma ei loe sealt välja, et see peab just esimene olema. Kuidas on õige? Kui ma tahan lapse koolivaheajal märtsis ühe nädala puhata ja see on selle aasta esimene puhkus, kas pean siis kaks nädalat kodus istuma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Korraline puhkus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aasta alguses tuleb töö juures puhkusegraafikud ära teha. Meil ülemus ütleb, et esimene puhkus peab olema 2 nädalat. Mina loen puhkuseseadusest välja, et üks puhkus peab olema kaks nädalat jutti aga ma ei loe sealt välja, et see peab just esimene olema. Kuidas on õige? Kui ma tahan lapse koolivaheajal märtsis ühe nädala puhata ja see on selle aasta esimene puhkus, kas pean siis kaks nädalat kodus istuma?[/tsitaat]

Ei pea esimene olema. Aastas üks puhkus peab olema vähemalt 14 päeva pikk.
P.S Puhkuseseadust ei ole Eesti Vabariigis juba mitu aastat.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Töölepingu seaduse kohaselt

võib puhkust jagada osadeks kui mõlemad pooled on nõus (st kui töötaja näiteks pole nõus, peab andma terve puhkuse korraga)
ja
ÜKS OSADEST peab olema vähemalt 14 päeva

Kas see on I või II või III osa on täiesti ükskõik.

Lisaks ei pea tööandja nõustuma puhkuse jagamisega väiksemateks kui 7p osadeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

(7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:
1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;
2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

Ise otsustad, millal puhkad 7 päeva järjest ja millal 14 päeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisaks ei pea tööandja nõustuma puhkuse jagamisega väiksemateks kui 7p osadeks.[/tsitaat]
Meil rõhutatakse, et teise osa võib võtta viie päeva kaupa, aga siis kaotate rahas. Kui võtta 7 päeva järjest, siis lähevad puhkepäevad ka sisse. Viis päeva võttes tuleb puhkuseraha väga nadi.

Please wait...
Postitas:
kohalik

https://www.riigiteataja.ee/akt/13319829
§ 68. Põhipuhkuse andmine

(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjest. Tööandjal on õigus keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks kui seitsmepäevaseks osaks. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korraline puhkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.