Esileht Sünnitus Korrapärane keiser

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Korrapärane keiser

Postitas:
Kägu

Määratud on korrapärane keiser, kuna platsenta on eesasetusega ja seega ise sünnitamine võimatu.

Need, kellel on keiser olnud:

1) Kui kaua võttis aega paranemine ja kas tarvitasid mingeid valuvaigisteid?

2)Mis asendis saite magada?

3)Millal beebit jaksasite tõsta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaaniline, mitte korrapärane. 🙂

 

Mul on olnud kaks plaanilist keisrilõiget.

Eks see paranemise mõiste on suhteline. 1 kuu jooksul kindlasti on mingit valu ja peab hoiduma raskuste tõstmisest jne. Operatsioonipiirkonna nahatundlikkus pole mul nt 7 a jooksul täiesti normaliseerunud. Kas ma valuvaigisteid vahetult pärast lõikust tarvitasin — pead ei anna, aga minu arust pärast seda, kui anestesioloogi määratud valuvaigisti mõju kadus (vahetult opi järel natuke tehakse otse epiduraalruumi), vist mitte. Paratsetamooli oleks kindlasti vajadusel lubatud.

 

Magamist ei mäleta, aga küllap magasin külili nagu tavaliselt.

 

Beebiga hakkasin toimetama mõned tunnid pärast lõikust, kohe, kui jalad alla sain. Üldiselt ämmaemandad ütlevad, et kes pikalt voodisse hädaldama jääb, sellel lähebki taastumine väga aeglaselt ja visalt (ms pole küll päris kindel, kumb on põhjus ja kumb tagajärg). Igatahes ma püüdsin mõlemal korral väga vapper olla, ajasin end esimesel võimalusel üle valu püsti (algul on valu muidugi megatugev ja seetõttu püstiajamine ülimalt raske ja võib näida kujuteldamatult valus) ning asusin toimetama. Algul võimalust mööda muidugi sõidutasin last pigem raami peal (pole ju vaja riskida, et ise minestad, laps süles), aga no selleks, et lapse peput kraani all pesta, raamilt rinnale panna vmt, tuli ju ikka kohe teda tõstma hakata. Noorema lapsega jäin haiglasse 4 tundi pärast sünnitust kohe üksi, polnudki kedagi abiks võtta, kui ka oleks tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on samuti olnud kaks keisrilõiget. Esimene erakorraline ja teine plaaniline. Esimesega sain püsti mõned tunnid peale keisrit ja polnud valu väga tugev. Valuvaigisteid ei tarvitanud. Magasin külili ja mees oli kõrval aitas mind lapsega toimetada. Umbes nädal peale keisrit sain ise ilusti toimetada. Keisri haav andis mitu aastat tunda. Teise keisriga oli valu peale operatsiooni palju suurem ja taastumine võttis kaua aega. Kõndida ilusti sain vist nädal peale keisrit ja samal ajal lõpetasin ka valuravi (paratsetamool ja ibuprofeen regulaarselt iga 8h tagant). Jällegi oli mees kõrval ja aitas mind. Teise keisriga lõi mul välja seen, mis tegi palju pahandust ja mille ravimine võttis aega mitu kuud. Ainuke positiivne asi teise keisri juures oli see,et ma ei tundnud keisri haava valu juba peale teist kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm plaanilist keisrit.

Valuvaigistit sain vahetult peale oppe esimesel päeval, polnud mingi hull valu algusest peale.

Samal päeval jalul olnud koigi kolmega, ei mäleta mingeid takistusi selleks.

Tõstsin last ise ja toimetasin, ei tea ühestki probleemist midagi. Kolmandal päeval tulime koju ja elu läks vana rada edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Sünnitus Korrapärane keiser