Esileht Kodunurk Korrastusteenus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Korrastusteenus

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas kellelgi on jagada kogemust korrastusteenuse kasutamisega?

Suudan küll elamise laste, töö ja õppimise kõrvalt suuremas osas puhtana hoida, kuid viimasel ajal üha enam rõhub korralagedus kappides ja sahtlites. Selline tunne, et peaksin end kuuks ajaks kohustustest vabaks võtma, et kõik jälle korda teha ja ära organiseerida.

Seega mõtlesin ja uurisin võimalusi korrastusteenuse kasutamiseks. Üks koht jäi silma, mis pakub korrastussessioone juhendajaga. Kas sellisel juhul juhendaja vaid annab nõu või aitab ka korrastamisel kaasa? Kui olete sarnast teenust kasutanud, kuidas olete kogemusega rahule jäänud? Või on äkki muid soovitusi?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks tavaline koristaja võib ju ka korrastamisega tegeleda. Teiste asju on siiski natuke halb sorteerida, peab ise juures olema, ega teine inimene ju ei tea, mida sul veel vaja on või mida võib ära visata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu meküll jõudnud oleme, provvadel on vaja juhendajat, et oma kapid korda teha .. Issand, sa näed ja ei mürista!!! 🙂

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aina rohkem ja rohkem vajatakse koristus- ja korrastusteenuseid

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu meküll jõudnud oleme, provvadel on vaja juhendajat, et oma kapid korda teha .. Issand, sa näed ja ei mürista!!! ????

Tänan sind sisuka vastuse eest.

 

Ei, ma ei vaja juhendajat. Ma vajan rohkem aega selliste proosaliste asjade jaoks nagu on kappide korrastamine. Kuna ma ei näe selleks lähitulevikus võimalust, olen valmis kellelegi selle aja ja teenuse eest maksma ja soovisin enne maad uurida ning lugeda ka teiste inimeste kogemusi.

Väga vabandan kui sellega kudagi su tundeid riivasin.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin. Kas selline teenus on ka olemas eramaja jaoks Tallinnas, et tuleb inimene ja pühib luuaga hoovi puhtaks, talvel sajab lund ja inimene tuleb labidaga kohale ja lükkab hoovi puhtaks. Sügisel langevad lehed, tuleb inimene ja riisub need kokku.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma ei tea. see oleks meie majas tõsiseks probleemiks: personaliga seotud dokumente peab rmtp seaduse järgi säilitama 70a. kardan, et see, kes sellist teenust pakub, peab juba 2a vanu dokumente prahiks ja viskab ära.

nii et ettevõtjana (ja hiljuti manalateele läinud ettevõtja lapselapsena) ei saa ma lubada, et keegi võõras meie kodust kappidesse aastakümnete jooksul kuhjatud paberimajandust “korrastama” tuleks

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin. Kas selline teenus on ka olemas eramaja jaoks Tallinnas, et tuleb inimene ja pühib luuaga hoovi puhtaks, talvel sajab lund ja inimene tuleb labidaga kohale ja lükkab hoovi puhtaks. Sügisel langevad lehed, tuleb inimene ja riisub need kokku.

Ikka on.

Majahoidja teenus.

Näiteks: Cleanplanet, My Property OÜ, BTA Koristusteenused, Koristus24 jne jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma ei tea. see oleks meie majas tõsiseks probleemiks: personaliga seotud dokumente peab rmtp seaduse järgi säilitama 70a. kardan, et see, kes sellist teenust pakub, peab juba 2a vanu dokumente prahiks ja viskab ära.

nii et ettevõtjana (ja hiljuti manalateele läinud ettevõtja lapselapsena) ei saa ma lubada, et keegi võõras meie kodust kappidesse aastakümnete jooksul kuhjatud paberimajandust “korrastama” tuleks

Hea siis, et see teenus sunniviisiline pole…

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma ei tea. see oleks meie majas tõsiseks probleemiks: personaliga seotud dokumente peab rmtp seaduse järgi säilitama 70a. kardan, et see, kes sellist teenust pakub, peab juba 2a vanu dokumente prahiks ja viskab ära. nii et ettevõtjana (ja hiljuti manalateele läinud ettevõtja lapselapsena) ei saa ma lubada, et keegi võõras meie kodust kappidesse aastakümnete jooksul kuhjatud paberimajandust “korrastama” tuleks

Mis sa hoiad siis personalidokumente oma kodus kappides, kus elab veel inimesi ja mis on veel pealekauba täiesti sassis? Päris jube lugu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidas saab võõras inimene sellist asja üldse teha? tema ju ei tea, mida võib ära visata ja mida mitte. samuti ei tea sina pärast kus miski asub.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Korrastuskunst instagrammist. Ta ei tee otseselt sinu eest korda, aga koos sinuga. Ma usun, temaga koos tehes võtab see väga vähe aega võrreldes sellega kui seda ise tegema hakata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin. Kas selline teenus on ka olemas eramaja jaoks Tallinnas, et tuleb inimene ja pühib luuaga hoovi puhtaks, talvel sajab lund ja inimene tuleb labidaga kohale ja lükkab hoovi puhtaks. Sügisel langevad lehed, tuleb inimene ja riisub need kokku.

Meil naabritel käib pensionärist mutike, pidevalt kraabib või riisub või luudab. Talvel oli tast lausa kahju, endalgi raske märga lund lükata. naabritega rääkides tuli välja, et mutike oli kunagi palgatud, nüüd räägivad pidevalt et ärgu tehku nii palju, aga mutike ilmselt soovib ennast vajalikuna tunda ja ikka toimetab pool päeva. No ta on tõesti mutike, selline vaevalt tudisedes liigub, võiks juba rahulikult pensioni pidama jääda.

Teistel naabritel käib firma, niidab muru, trimmerdab nii et sodi kõik minu aeda lendab, tänavalt lükkavad lund ka aeg-ajalt. Talvel mitte igapäevaselt ja suvel vast paar korda kuus. Ilmselt niisugune neil leping on.

Kui sellise inimese leiad, kes aknast vaatab, et lund sajab, peab vist lükkama  minema, siis on sul ilmselt vedanud. Firmaga selline leping teha, et hoov kogu aeg puhas oleks, on vist üsna raske. Need määravad oma koristajale mingi konkreetse aja, on see siis tund igapäevaselt või kolm tundi kord nädalas, ilmselgelt ei hakka nad aknast välja vaatama, millal oleks vajalik lund rookima minna (ja ega firma sellise tubliduse eest vist ei maksaks ka).

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

no ma ei tea. see oleks meie majas tõsiseks probleemiks: personaliga seotud dokumente peab rmtp seaduse järgi säilitama 70a. kardan, et see, kes sellist teenust pakub, peab juba 2a vanu dokumente prahiks ja viskab ära.

nii et ettevõtjana (ja hiljuti manalateele läinud ettevõtja lapselapsena) ei saa ma lubada, et keegi võõras meie kodust kappidesse aastakümnete jooksul kuhjatud paberimajandust “korrastama” tuleks

Jessas kui erilised te olete:)))))

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma ei tea. see oleks meie majas tõsiseks probleemiks: personaliga seotud dokumente peab rmtp seaduse järgi säilitama 70a. kardan, et see, kes sellist teenust pakub, peab juba 2a vanu dokumente prahiks ja viskab ära.

nii et ettevõtjana (ja hiljuti manalateele läinud ettevõtja lapselapsena) ei saa ma lubada, et keegi võõras meie kodust kappidesse aastakümnete jooksul kuhjatud paberimajandust “korrastama” tuleks

Jessas kui erilised te olete:)))))

Ongi erilised. Ettevõtjatel tavaliselt on dokumendid liikide kaupa kaustades, eriti need, mis vajavad pikemat säilitamist (RPS ei räägi 70 aastast). Või majandusaastate kaupa arhiveerimiskastides. Pole mingit võimalust, et koristaja/korrastaja võtaks ladustatud kaustad ja hakkaks neid ära viskama.
Lahtiselt kappides ja sahtlites vedelevatest dokumentidest moodustab korrastaja heal juhul korrektsed virnad, mitte ei hakka neid sorteerima ja minema pilduma. Selleks on arhiveerimisteenus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on arhiveerimisteenus.

Väga tore, et oled ikka kuulnud sellest. Mul tuli küll hirm peale, millise ignorantsusega sa räägid olulistest dokumentidest, mida te seal kodukapis virnas hoiate. Seadustest pole sa ilmselt mitte midagi kuulnud koos oma vanaisaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks on arhiveerimisteenus.

Väga tore, et oled ikka kuulnud sellest. Mul tuli küll hirm peale, millise ignorantsusega sa räägid olulistest dokumentidest, mida te seal kodukapis virnas hoiate. Seadustest pole sa ilmselt mitte midagi kuulnud koos oma vanaisaga.

Mis pagana pärast sa mind tsiteerid ja minule midagi sellist vastad? Mina pole ju see, kel dokumendid sahtlites laiali on.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pagana pärast sa mind tsiteerid ja minule midagi sellist vastad? Mina pole ju see, kel dokumendid sahtlites laiali on.

Mis pagana pärast sa mind tsiteerid ja minule midagi sellist vastad? Mina pole ju see, kel dokumendid sahtlites laiali on.

Pane siis mingi teine nimi endale, mitte Kägu. Kust mina tean, kes sa oled või ei ole.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pagana pärast sa mind tsiteerid ja minule midagi sellist vastad? Mina pole ju see, kel dokumendid sahtlites laiali on.

Mis pagana pärast sa mind tsiteerid ja minule midagi sellist vastad? Mina pole ju see, kel dokumendid sahtlites laiali on.

Pane siis mingi teine nimi endale, mitte Kägu. Kust mina tean, kes sa oled või ei ole.

Sa ei peagi teadma, kes ma olen, aga tsiteeritava võiks enne läbi lugeda. Kommentaari sisu oli ju  kriitika dokumentide lohaka säilitamise kohta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama lugu, et kõige korda saamine võtaks kuid. Üks segadus on kappides ja riiulitel. Teine segadus kõvaketastel ja pilvedes ja postkastis. Kunagi olid asjad korras, aga siis ühel hetkel läks käest ära ja jäigi käest ära. Tagasi õige otsa peale saada tundub väga raske. Aga üldse ei kujuta ette, et võõras inimene saaks siin kuidagi aidata. Nõu anda, jah. Assisteerida, aidata järje peal püsida, jah. Aga et tulebki võõras inimene ja tõstab asjad korda… kuidas küll? Mulle muidu meeldib korrastada. Aga segadused kõik nii suured, et kui tekibki hetk korrastamiseks, siis jaks lõppeb alati ammu enne, kui segadusega kuskilegi jõudnud olen. Ilmselt mingi püsiv korrastusgraafik, iga päev 30 min või midagi sellist, võiks töötada. Aga samamoodi nagu ma ei suuda korda hoida oma asjades, ei suuda ma korda hoida ka oma ajakasutuses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma ei tea. see oleks meie majas tõsiseks probleemiks: personaliga seotud dokumente peab rmtp seaduse järgi säilitama 70a. kardan, et see, kes sellist teenust pakub, peab juba 2a vanu dokumente prahiks ja viskab ära. nii et ettevõtjana (ja hiljuti manalateele läinud ettevõtja lapselapsena) ei saa ma lubada, et keegi võõras meie kodust kappidesse aastakümnete jooksul kuhjatud paberimajandust “korrastama” tuleks

Sa arhiveerimisest ja dokumentide hoistamisest oled kunagi midagi kuulnud?

Ja need, kes tulevad pügavad muru kui vaja, riisuvad lehti ja lükkavad lund, kui vaja, nimetatakse “kinnisvara hooldusteenus”. Majahoidjateenus vist jah on ka käibel.

Aitab see, kui mitte lasta end heidutada kogu lasul vaid hakata ükest konkreetsest kapist ja kohast pihta- üks asi korraga, alustatakse ikka algusest. Üks kapp-riiul-kaust korraga, teed ära, puhkad ja vaatad edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ma vastan siis teemasse vahelduseks.

On väga mõnus teenus — ise valisin Korrastuskunsti ja Meieeluilu vahel. Korrastuskunst on puhas Marie Kondo, Meieeluilu võib ka ilma selleta teha.

Teenust võib tellida nii, et teenusepakkuja teeb kõik otsast lõpuni ise ära (sh valib ja ostab ühesugused konteinerid jne), või siis kombinatsioonis (näiteks et ise valid küll maitseaine- ja kuivainepurgid või sahtlieraldajad ja kirjeldad alguses oma soove, aga töö viib läbi ta ikkagi üksi) või siis hoopis, et teete koos. Marie Kondo korrastus on alati koos, sest seal käid sa oma asjad kõik läbi. Mina tahtsin, et keegi tuleks ja looks süsteemi, niiet valisin selle keskmise variandi köögi jaoks (ise valisin välja pakendid, klaaspurgid jne). Enne rääkisime läbi, mida ma vajan ja ootan, korrastuse viis täiesti läbi teenusepakkuja ise.

Maksumus sõltub korrastatava ruumi/kapi/ala suurusest, minul näiteks oli korrastuse ajaks 1 tööpäev pluss siis asjad, mida palusin juurde osta (klaasist hoiutarvikud ja sildid).

Kindlasti plaanin teenust veel tellida ka teiste tubade jaoks, olen väga rahul ja soovitan kindlasti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin. Kas selline teenus on ka olemas eramaja jaoks Tallinnas, et tuleb inimene ja pühib luuaga hoovi puhtaks, talvel sajab lund ja inimene tuleb labidaga kohale ja lükkab hoovi puhtaks. Sügisel langevad lehed, tuleb inimene ja riisub need kokku.

Jah. Kinnisvarahooldus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sellise inimese leiad, kes aknast vaatab, et lund sajab, peab vist lükkama  minema, siis on sul ilmselt vedanud. Firmaga selline leping teha, et hoov kogu aeg puhas oleks, on vist üsna raske. Need määravad oma koristajale mingi konkreetse aja, on see siis tund igapäevaselt või kolm tundi kord nädalas, ilmselgelt ei hakka nad aknast välja vaatama, millal oleks vajalik lund rookima minna (ja ega firma sellise tubliduse eest vist ei maksaks ka).

Mul on selline inimene juba aastaid palgal. Ise vaatabki, mida parajasti vaja teha-pühib hoovi ja tänavat, lükkab lund kasvõi mitu korda päevas, puistab ja koristab graniitkillustikku ning teeb libedatõrjet, niidab muru. Mul on krunt 3100 ruutu ning krundiga piirneb päris pikk kõnnitee-osa, mis tuleb Tallinnas oma kulu ja kirjadega puhas hoida iga ilmaga. Maksan talle 200-300 eurot kuus, sõltuvalt töötundidest (5 eurot neto h).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline inimene juba aastaid palgal. Ise vaatabki, mida parajasti vaja teha-pühib hoovi ja tänavat, lükkab lund kasvõi mitu korda päevas, puistab ja koristab graniitkillustikku ning teeb libedatõrjet, niidab muru. Mul on krunt 3100 ruutu ning krundiga piirneb päris pikk kõnnitee-osa, mis tuleb Tallinnas oma kulu ja kirjadega puhas hoida iga ilmaga. Maksan talle 200-300 eurot kuus, sõltuvalt töötundidest (5 eurot neto h).

Täielik orjapidaja. Kindlasti mingi vanainimene, kellel pole aimu tänapäevastest tasudest, keda ära kasutatakse.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik orjapidaja. Kindlasti mingi vanainimene, kellel pole aimu tänapäevastest tasudest, keda ära kasutatakse.

Täitsa 55-a. meeterahvas, kel hea meel lisaraha üle. Paras veidrik oled.

https://tood.ee/tookuulutus/hkp-ou-majahoidja-heakorratootaja/

https://www.pindi.ee/broker/tule-majahoidjaks/. 4,50 eurot bruto

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ja küsin. Kas selline teenus on ka olemas eramaja jaoks Tallinnas, et tuleb inimene ja pühib luuaga hoovi puhtaks, talvel sajab lund ja inimene tuleb labidaga kohale ja lükkab hoovi puhtaks. Sügisel langevad lehed, tuleb inimene ja riisub need kokku.

Igasune teenus on olemas, kui leidub tellija ja tegija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik orjapidaja. Kindlasti mingi vanainimene, kellel pole aimu tänapäevastest tasudest, keda ära kasutatakse.

Millised need tänapäevased majahoidja tasud siis on ka?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik orjapidaja. Kindlasti mingi vanainimene, kellel pole aimu tänapäevastest tasudest, keda ära kasutatakse.

Täitsa 55-a. meeterahvas, kel hea meel lisaraha üle. Paras veidrik oled.

https://tood.ee/tookuulutus/hkp-ou-majahoidja-heakorratootaja/

https://www.pindi.ee/broker/tule-majahoidjaks/. 4,50 eurot bruto

Kuidas see asjasse puutub? Üks asi on täistöökoha palk koos erinevate maksudega ja sotsiaalsete garantiidega, teine asi on teenida mustalt ja olla pidevas valmisolekus. Sina loed ainult töötunde, aga kui inimene peab kogu aeg jälgima, kas sajab ja olema valmis igal ajahetkel kohale lendama, on tegu millegi muuga. Kas maksad selle inimese pealt sotsiaalmaksu, töötukindlustusmaksu jne?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see asjasse puutub? Üks asi on täistöökoha palk koos erinevate maksudega ja sotsiaalsete garantiidega, teine asi on teenida mustalt ja olla pidevas valmisolekus. Sina loed ainult töötunde, aga kui inimene peab kogu aeg jälgima, kas sajab ja olema valmis igal ajahetkel kohale lendama, on tegu millegi muuga. Kas maksad selle inimese pealt sotsiaalmaksu, töötukindlustusmaksu jne?

Loomulikult saab inimene sotsiaalsed garantiid ning kõik maksud on makstud. Maksan ka taksoteenuse, kui vaja kiirelt tegutseda või jääb hilja peale. Tõin siinkohal välja konkreetse majahoidja- teenuse tasu. Inimene tegeleb jooksvalt ka muude töökohustustega teise tasustamise järgi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Kodunurk Korrastusteenus