Esileht Kodunurk korter 5-ndal korrusel

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: korter 5-ndal korrusel

Postitas:
Kägu

Olulised aspektid siin juba mainitud, aga ma ka veel kordaks üle, et oluline on:

a) kas majas on madalamal, nt I korrusel või keldris või hoovil abihoones asuvaid panipaiku ja kas maja asub kohas, kus neid julgeb ka millegi hoidmiseks kasutada, eriti oluline on see jalgrattaomanikule või naisele, kellel plaanis veel lapsi saada (siin juba mainitud lapsevankri-teema).

b) pere koosseis. Kui oled mitme väikelapsega üksikema, võib tüütu olla ka suurte toidukottide pidev üles tassimine, lisaks enda jalgrattale laste jalgrattad, kelgud jne.

c) katuse seisund ja tüüp. Ma kaldkatusega maju (nt hruštšovka või mingi Stalini-aegne maja) usaldaks rohkem, kui päris lamekatusega nõuka-aegseid maju. Oluline on ka ühistu võimekus — kas katus on remonditud, kas talvel suudetakse tellida katuse lumest puhastamise teenust ja vajadusel hooldusremonti. Viimane korrus + lamekatus + väga saamatu ühistu (näiteks endises kolhoosi kortermajas kusagil maakohas, kust paljud paremini hakkama saavad inimesed on ära kolinud) on halb komplekt. Kui ostad rahapuudusel odava korteri kuhugi, kus ühistu ei ole teab kui võimekas, siis kindlasti ära vali viimast korrust!

d) vanus ja tervis ning see, kui kaua kavatsed selles korteris elada. On inimesi, kellel liikumisraskused tõesti tekivad alles sajanda eluaasta lävel, aga kahjuks paljudel siiski oluliselt varem. Eriti, kui ollakse ülekaaluline või kui kõrgemas vanuses lähedasi vaadates tuleb tõdeda, et suguvõsas on tugev geneetiline soodumus liigesehaiguste tekkeks juba keskeas. Ma 50+ või 60+ vanuses ikkagi juba väga kaaluksin, kas viiendale korrusele liftita majas tasub korterit osta. Vanemas eas pole ka nii väga kerge enam kolida, lisaks võib ajas muutuda kinnisvara väärtus — tasub analüüsida seda, kas juhul, kui selgub, et oled kümne-kahekümne aasta pärast oma kodus vangis, on tõenäoline, et selle korteri müügist saadav tulu võimaldab osta sinu jaoks vastuvõetava korteri mõnel madalamal korrusel. Kahekümne-kolmekümneaastasena mõistagi ei pea sellest veel mõtlema.

d) koduloomade olemasolu või kavatsus neid soetada, ennekõike puudutab see mõistagi koeri. Teatud koeratõugudele on, eriti vanemas eas, pikem treppidest käimine vastunäidustatud. Kassi võid tuua süles tuppa, aga suurt koera mitu korda päevas igaüks süles ei tassi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eatud koeratõugudele on, eriti vanemas eas, pikem treppidest käimine vastunäidustatud.

See on õige küll. Minu koer ei käinud kolm viimast aastat enam treppidest, ei jaksanud, jalad valutasid vist vms. Ja pidi süles tassima üles ja alla, mis on isegi 10 kg kaaluva koera puhul päris raske.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga just alumisel peeti pidusid ja need olid ikka tõesti häirivad. Ja mitte vaid öösiti. Alumised tekitasid endale võimsa karaoke süsteemi ja muudkui laulsid ja laulsid. Kõik külalised ka. Tundide viisi iga päev. No lolliks võis minna. Kusjuures kostiski rohkem meile üles, mitte niiväga alla ega kõrvale. Ja samuti kostsid just üles nende tülid ja muud valjuhäälsed asjad. Naerud ja norskamised. Alumised (1. korruse rahvas) ei kuulnud suht midagi.

Täpselt nagu minu kirjutatud. Purjus inimeste lärmitsemine, vaidlused ja mütsatused on väga hästi alt kuulda. Samuti norskamine.

Viimasel korrusel võib probleemiks olla veetemperatuuri järsk kõikumine, kui on kasutamise tippaeg. Putukate vähesust ei täheldanud, kuna korteris oli väga kuum ja kõik lõhnad võimendusid. Süüa ei tahtnudki seal eriti teha. Aknad alatasa kinni-lahti, kuna maja kõrval lasteaed, lai murutraktorite niitmisala ning täpselt akna kõrval oli naabri rõdu, kus käis suitsetaja. Treppe mööda aina ronida talle ei meeldinud. Suurte vihmadega sadas akna vahelt sisse. Hallitus oli ka katuse läbilaskmise tõttu tekkinud. Mingi lind tegi vahepeal häält, vist oli kuhugi ventilatsiooniauku kinni jäänud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaed oli ka viiendal korrusel või see alumistele ei kostnud? Müstiliselt tuli ainult viiendale see lärm? Ja muudel korrustel ei suitsetata, kui vaid viiendal?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaed oli ka viiendal korrusel või see alumistele ei kostnud? Müstiliselt tuli ainult viiendale see lärm? Ja muudel korrustel ei suitsetata, kui vaid viiendal?

See oli ühele plussile vastukaaluks, kes väitis, et 5 korrus on nii kõrgel, et sinna maapealsed helid ei jõua ja naudib seal üleval vaikust. Mida kõrgemal korrusel suitsetaja liftita majas elab, seda suurem tõenäosus, et ta alla suitsule ei lähe. Praeguses elukohas elab ahelsuitsetaja 3 korrusel ja ta pääseb kiirelt ning kergelt oma toimingule liftiga. Rõdul teeb paar-kolm korda päevas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed käivad ehk 2 x päeva õues ja üldiselt on kell 5 lapsed läinud. Tööinimene seda “lärmi” üldiselt ei kuule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed käivad ehk 2 x päeva õues ja üldiselt on kell 5 lapsed läinud. Tööinimene seda “lärmi” üldiselt ei kuule.

Perekoolis ei ole tööinimesi. Siin on kõik finantsvabad ja elavad oma tarkadest investeeringutest, üüritulu iga kuu min 5000 eurot nagu teises teemas selgeks sai.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen oma 5. korruse paneelikakorteriga väga rahul. Ostsin selle 50-aastaselt. Lapsed, kes sõpradega talgukorras kolida aitasid, olid küll murelikud, et ega ma nooremaks jää, aga neile ütlesin, et kuniks mind tööl peetakse, jaksan kõndida üles-alla küll.
Plussideks on ülihea asukoht, asjalik ühistu ja vaiksed naabrid. Sääski ja kärbseid on nii kõrgel ka ülivähe. Muide, kui katus on korralikult soojustatud, ei ole ülemisel korrusel ka tapvalt palav. Mulle see eriti korda ei lähe, sest veedan enamuse soojast ajast suvekodus.
Üldiselt olen rahul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka majast. Hruštšovkates on trepikojad jube kitsad, hiljem ehitati normaalsemaid.

Boonuseid on juba eelnevalt mainitud – üleval keegi ei trambi ja uksest ei käida mööda.

Noorele ei tohiks trepist käimine probleem olla. Kui lapsekäru ja jalgrattaga on paras peavalu ka noorena. Nagu öeldi, siis ei pea igavesti ühte korterisse elama jääma. Eks need pensionärid ole sageli vabatahtlikult seal viimastel korrustel lõksus. Tuleb see pilvepiiri korter õigel ajal maha müüa ja osta sama rahaga väiksem esimesele korrusele. Aga noh ei viitsi, ei taha, eks siis tuleb istuda lõksus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim miinus on see et varastel hea nokitseda, keegi mööda ei käi.

Suvel on tapvalt palav, talvel jahedam kui mujal.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 20 a jooksul korra jala bäänad, ei ole see just eriti keeruline elu. Kui ema ei suuda paari treppi võtta, käin mina loomulikult ema juures. Kolimisel on abiks targad masinad, aga tead, ma tõin käe otsas ka 20 kg teleka ära. Mina loomulikult ei saa aru esimeset korrusest. Mu vaade on suurepärane.

Oh, oleks ometi sinu taolisi rohkem kes need portaalides lademes olevad viimased korrused ära ostaks, jääks teistele rohkem alumisi valikuks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim miinus on see et varastel hea nokitseda, keegi mööda ei käi.

Suvel on tapvalt palav, talvel jahedam kui mujal.

Vale. Kui katus on korras, pole seal palavam kui mujal. Ja talvel oli minu 5. korruse korter soe mis soe. Varaste vastu aitavad korralikud lukud ja suletud eesuks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 20 a jooksul korra jala bäänad, ei ole see just eriti keeruline elu. Kui ema ei suuda paari treppi võtta, käin mina loomulikult ema juures. Kolimisel on abiks targad masinad, aga tead, ma tõin käe otsas ka 20 kg teleka ära. Mina loomulikult ei saa aru esimeset korrusest. Mu vaade on suurepärane.

Oh, oleks ometi sinu taolisi rohkem kes need portaalides lademes olevad viimased korrused ära ostaks, jääks teistele rohkem alumisi valikuks.

Minu majas on korterid ära võetud poole päevaga. Kui su hinnaklass on odav, siis ära arva, et paremas seisus majades korterid välgukiirusel lähevad kaubaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim miinus on see et varastel hea nokitseda, keegi mööda ei käi.

Suvel on tapvalt palav, talvel jahedam kui mujal.

Kui su kogemus on vaid nõukaaegse renoveerimata ja remontimata majaga, siis vast jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu majas on korterid ära võetud poole päevaga. Kui su hinnaklass on odav, siis ära arva, et paremas seisus majades korterid välgukiirusel lähevad kaubaks.

Kas nüüd ka veel viiekorruselisi liftita maju ehitatakse või mis “sinu maja” nii kalliks klassiks muudab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim miinus on see et varastel hea nokitseda, keegi mööda ei käi.

Suvel on tapvalt palav, talvel jahedam kui mujal.

Vale. Kui katus on korras, pole seal palavam kui mujal. Ja talvel oli minu 5. korruse korter soe mis soe.

See oleneb ikka ka maja ehitusest ja korteri enda asetusest. On vahe, kas on lamekatus, viilkatus, kas ja milline on pööning, katusekattematerjal jne. Lisaks on nt kahe toaline ainult päikese poole akendega tunduvalt palavam kui läbi maja oleb korter jne.

Füüsikaseadused on lihtsalt sellised, et soe õhk liigub alt üles ja päike kütab omakorda katust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu majas on korterid ära võetud poole päevaga. Kui su hinnaklass on odav, siis ära arva, et paremas seisus majades korterid välgukiirusel lähevad kaubaks.

Kas nüüd ka veel viiekorruselisi liftita maju ehitatakse või mis “sinu maja” nii kalliks klassiks muudab?

Asukoht, ehituskvaliteet (st renoveeritud või pigem täiesti ümber ehitatud) loodus, infra, vaade. Panipaigad, eraldi rattamaja. Minu aknast nii 1 km piires on täpselt 1 ärimaja ja seegi kolmekordne ( ehk minu aknast näha pole, kell 6 õhtul lähevad sealt inimesed ära ja nädalavahetusel pole hingegi). Mõned suured puud ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )


Esileht Kodunurk korter 5-ndal korrusel